Corpus callosum agenizisi

Her hikayeye inanmayın doktorlar herşeyin en kötüsünü anlatır bana da öyle oldu neler duydum ne kdr ağladım ama boşaymış rabbim çok güzel bir evlat nasip etti doktordan önce rabbime sığındım dua ettim sürekli çok şükür herşey yolunda

cok sağol canım allah razı olsun bana da kocaman olmus cocugu aldır dedıler bu mumkun mu gittiğim profesor cocuk yuzde seksen saglıklı dedı beynınde su toplaması olmayınca ama ona ragmen amnıyosentez onerdı.üzüldüm çok ama cocugumdan vazgecmek aklımın ucundan gecmez ona o kadar cok alıstım kı o benım canım.ınsallah sızın gıbı ıı haberler alırız bızde

Öyle demek zorundalar çünkü hiç bir doktor iyi bişey söyleyip başına bişey almak istemez hep en kötü hikayeler yazılır çizilir kimse kimseye zaten 100 100 demez anne karnındaki cenini kimse bilemez sağlıklı dedikleri kç çocuk engelli çıkıyor engelli dedikleri de sağlıklı doğabiliyor bna yüzde 90 engelli olabilir dendi sadece yüzde 19nu iyi diyen beyin cerrahına çocuğumu götürüp yüzüne tükürmek istiyorum artık cca da tahliye edilmesin diyor çoğu doktor benim doktorum da iyi ki aldırmamışın dedi bnim çocuğumu görsen diğer çocuklardan çok daha iyi gelişimi ben hep mucize çocuk diyorum herşeyi önde bile diyebilirim çok sevindim böyle düşündüğünüze rabbim sağlıklı doğumlar nasip etsin bol bol dua et arkadaşım herşeyin başı o neticede doktorda bir kul yapısı yanılmalar çok oluyor için rahat olsun hamileliğini zehir etme

Dökmediğim göz yaşı kalmadı ağlamadığım gece kalmadı rabbimin mucizesi hep bir mucize ver rabbim dedim anlıyorum yaşadığınız duyguyu bana Doğum esnasında ölebilir bile dediler ama noldu hiç bişey yıprandığımla kaldım o yüzden içinizi ferah tutun her denileni takmayın benim inancım bitti doktorlara güzel haberlerinizi almak dileğiyle

Cok sagol allah razi olsun icimi rahatlatiyorsun.doktora gitmek.istemiyorum biktim uzulmekten.allah buyuk deyip dua etmekten baska carem yok.karninda nasildi canim cocugun hareketli miydi

Evet hareketliydi ama tamamen hareket 7 aydan sonra oluyor tam hatırlamıyorum ama 7 aydan sonra hiç durmadı karnımda çok tekme atardı tabi ki rabbim büyük doktorlar abartıyor dua et bol bol cnm rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Evet tekmelerini hissediyorum artik bende .canim sendende dua istiyorum rabbim senin duani kavul etmis mucize annesi olmussun benim icinde dua etmeni istiyorum

Merhaba, öncelikle Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Bize 2015 yılında kızıma hamileyken, corpus callosum agnezisi teşhisi kondu, 2D ultrason ve kapsamlı MR dahil bu teşhis net onaylandı, ama diğer yapılan testlerde (down sendromu, kan testleri vs.) kötü bir bulguya rastlanmadı. Çapa tıp fakültesi’nde takibe başlatıldık ve iki seçenek sunuldu. bebeğimizi ya aldıracak yada devam edecektik. Bize tıbbi açıdan bir şey yapılamayacağı söylendi. Tek yapabileceğiniz Allah’a çok çok dua etmek. Bizim kızımıza gelince Allah’ımıza şükürler olsun sağlıklı normal bir bebek olarak dünyaya geldi. Ama Çapadan 6 ayda bir kontrol muayenesi, yılda bir kerede Mr çekimi yapılıyor. Şu anda 3,5 yaşında çok şükür hiçbir sorunu yok, maaşallah sağlığı yerinde. Ama söylenen 17 yaşına kadar takipte olunacağı. Herşey Allah’tan, Allah doğru kararlar aldırsın, yardımcınız olsun. Sormak istediğiniz farklı bir şey varsa ulaşabilirsiniz. szafer23@hotmail.com

Merhaba, öncelikle Allah kimseyi evladıyla sınamasın. Bize 2015 yılında kızıma hamileyken, corpus callosum agnezisi teşhisi kondu, 2D ultrason ve kapsamlı MR dahil bu teşhis net onaylandı, ama diğer yapılan testlerde (down sendromu, kan testleri vs.) kötü bir bulguya rastlanmadı. Çapa tıp fakültesi’nde takibe başlatıldık ve iki seçenek sunuldu. bebeğimizi ya aldıracak yada devam edecektik. Bize tıbbi açıdan bir şey yapılamayacağı söylendi. Tek yapabileceğiniz Allah’a çok çok dua etmek. Bizim kızımıza gelince Allah’ımıza şükürler olsun sağlıklı normal bir bebek olarak dünyaya geldi. Ama Çapadan 6 ayda bir kontrol muayenesi, yılda bir kerede Mr çekimi yapılıyor. Şu anda 3,5 yaşında çok şükür hiçbir sorunu yok, maaşallah sağlığı yerinde. Ama söylenen 17 yaşına kadar takipte olunacağı. Herşey Allah’tan, Allah doğru kararlar aldırsın, yardımcınız olsun. Sormak istediğiniz farklı bir şey varsa ulaşabilirsiniz. szafer23@hotmail.com
Tam da bu konuyu araştırıken bu yazıyı okuyup heyecanlandım bana şuanda lbebek yaşar diyen olmadi çok zor bir durum 22 haftalık hamlileyim ne olacağını bilememek zor bir durum bu durumda olanlar sonu iyi olanlar yazabilir mi

Allah razı olsun senden içimizi rahatlattın bu güzel Dilek'lerin için çok t. Ederim okdr güzel yazmışın anlatmışın ki herşeyi Bn şuan 6 aylık hamileyim bazı doktorlar aldır dedi bazısı yatağa bağımlıda olabilir normal bir çocukta olabilir dediler her doktor ayrı birşey söyledi ilk Şok'unu zor atlattık okdar kötü günler yaşadık ki ama nolursa olsun bnim çoçuğum sağlıklı olunca kabulüm de olmayınca mı değil Bn Yaşıyacaklarımı yaşayan ailelerden karşılaştıkları etkenleri öğrenmek için yazdım sizde çok iyi anlatmışsınız rabbim den umut kesilmez inşallah hidro değil de kolfosefali başlangıcı var şuan sınırda artarsa sıkıntı dediler doktorlar çok zor rabbim hiç kimseyi evladıyla sınamasın size de çok t. Ederim tekrardan
[

altıbuçuk aylık hamıleyım benım bebegimdede corlus callsum ızlenemedı sadece kavum septum pelisidum ve ventkül diye bısı var onlar normal dendı.beynınde suda gorunmuyor.ama amnıyosentez onerdiler kabul etmedım etmedım doğunca öğrenıcez nasıl olsa dıye yazınız içimi öyle ferahlattı ki .içimden bebegıme hıcbısey olmayacak dıye doğuyor hep.sızın yazınızı okudum daha da rahatladım
gerçekten bende şuan sizin yaşadığınız şeyleri yaşıyorum..iyi düşünüp iyi olsun istiyorum sadece..benim bebeğime de sadece septum pellicidum agenezisi teşhisi konuldu.şuan 31 haftalığız.bu zamana kadar kaç kez gebeliğin sonladırılması gerektiğini söylediler fakat en son çapa da yapılan muayenelerde bir nebze de olsun rahatladık ama her zaman açık bir kapı bırakıyorlar..sonuçta kapalı bir kutu rabbimden başkası ne olacağını bilemez ama böyle güzel şeyler duyunca da insan bir nebze de olsa umutlanıyor.rabbim kimseyi yavrusuyla imtihan etmesin..

Tam da bu konuyu araştırıken bu yazıyı okuyup heyecanlandım bana şuanda lbebek yaşar diyen olmadi çok zor bir durum 22 haftalık hamlileyim ne olacağını bilememek zor bir durum bu durumda olanlar sonu iyi olanlar yazabilir mi
gerçekten bende şuan sizin yaşadığınız şeyleri yaşıyorum..iyi düşünüp iyi olsun istiyorum sadece..benim bebeğime de sadece septum pellicidum agenezisi teşhisi konuldu.şuan 31 haftalığız.bu zamana kadar kaç kez gebeliğin sonladırılması gerektiğini söylediler fakat en son çapa da yapılan muayenelerde bir nebze de olsun rahatladık ama her zaman açık bir kapı bırakıyorlar..sonuçta kapalı bir kutu rabbimden başkası ne olacağını bilemez ama böyle güzel şeyler duyunca da insan bir nebze de olsa umutlanıyor.rabbim kimseyi yavrusuyla imtihan etmesin.

Merhaba cevap verir misiniz üstünden çok zaman geçmiş bilmiyorum ama şuan bu teşhisle hayatım karardı resmen, bebeği alcaz kesin olarak diyorlar ve artık o kadar bitkinim ki anlatamam sizi gördüm ve cevaplamanızı çok istiyorum lütfen görün olur mu lütfen 🙏 16.haftada cca ve ventrigomegali dendi 11.4 genişlik amniyosentez yapılacak sizin durumunuz nedir

Merhaba cevap verir misiniz üstünden çok zaman geçmiş bilmiyorum ama şuan bu teşhisle hayatım karardı resmen, bebeği alcaz kesin olarak diyorlar ve artık o kadar bitkinim ki anlatamam sizi gördüm ve cevaplamanızı çok istiyorum lütfen görün olur mu lütfen 🙏 16.haftada cca ve ventrigomegali dendi 11.4 genişlik amniyosentez yapılacak sizin durumunuz nedir
Merhaba benim bebeğime de Cca ve kolfosefali teşhisi konmuştu aynı şekilde beyinde sıvı birikmesi var denildi 11 ile başladı 17 ile Doğum yaptım kimi doktor yüzde 90 engelli yürüyemez konuşamaz yatağa bağımlı olabilir dediler şükürler olsun ki ben dinlemedim doğurdum sağlıklı bir çocuğum var herşey yolunda 10 aylık yürüdü konuşuyor hiç bir sıkıntımız çok şükür inşallah herşey güzel olur sağlıkla kucağınıza alırsınız

Merhaba benim bebeğime de Cca ve kolfosefali teşhisi konmuştu aynı şekilde beyinde sıvı birikmesi var denildi 11 ile başladı 17 ile Doğum yaptım kimi doktor yüzde 90 engelli yürüyemez konuşamaz yatağa bağımlı olabilir dediler şükürler olsun ki ben dinlemedim doğurdum sağlıklı bir çocuğum var herşey yolunda 10 aylık yürüdü konuşuyor hiç bir sıkıntımız çok şükür inşallah herşey güzel olur sağlıkla kucağınıza alırsınız
Sizin adınıza ne kadar sevindim anlatamam size e posta mı versem iletişime geçsek olur mu rica etsem numaramıda veririm ordan rahatsız olmazsanız eğer şu msjı cevabının gelmesi ne kadar umut verici oldu anlatamam çok sağolun gzmkrmizi@gmail.com

Merhaba 5 buçuk yıl önce ben de aynı problemleri yaşadım. Corpus callosum agenezesi (total) ,ayrıca hidrosefali beyinde sıvı birikmesi vardı Ve aroknaid kist mevcuttu . Çok zor günler geçirdim. Aynı şekilde bana da 38 haftalıkken aynı seçeneği sundular , aynı kötü senaryoların hepsi bana da söylendi. Aldırmadım çocugumu doğurdum doğduktan 45 gün sonra ameliyatla kist alındı. Ve takibe bırakıldı yılda 1 kez beyin mr ı çekiliyor . Ve çocuk nörologu tarafından takip ediliyor. Allaha şükürler olsun ki hiçbir sorun yaşamadık 🙏🏻 Herşeyi normal ilerledi şuan 5 buçuk yaşında. Bu zor süreci yaşayanlara bilgi vermek için istedim .

Çocuğum şuan çok iyi durum da erken yürüdü konuşuyor doktorların söyledikleriyle alakası Yok
Merhaba aynı durumları ben de yasadım çok şükür saglıklı bir oğlum var hatta ikinci çocuk istiyorum fakat cok korkuyorum aynı şeyleri yasamaktan sizin böyle bir durumunuz oldu mu yani ikinci çocuk ( aynı durumları yasama riski nedir bilemiyorum)

Daha önce yazmıştım benim de benzer durumun vardı ancak malesef benim bebeğim genetik bir bozukluğa bağlı sendroma.dogdu yoğun bakımdan hiç çıkamadı 7 yasayabildi malesef çok zor gunler gecirdik ancak herkeste aynı durum olmayabilir corpus colossum agnezisine ek başka problemeler yoksa sıkıntı olmuyor diye gözlemeledgözlemeledim benim oglum malesef genetik problemliydi eşim de ben de genetik mutasyon tasiyicisiymisiz bunu da böylece öğrendik genetik testle

Merhaba aynı durumları ben de yasadım çok şükür saglıklı bir oğlum var hatta ikinci çocuk istiyorum fakat cok korkuyorum aynı şeyleri yasamaktan sizin böyle bir durumunuz oldu mu yani ikinci çocuk ( aynı durumları yasama riski nedir bilemiyorum)
Merhaba 2. Çoçuğum oldu 2 yaş var aralarında sağlıklı hiç bir sıkıntısı Yok çok şükür onda çıkmadı cca

Merhaba 2. Çoçuğum oldu 2 yaş var aralarında sağlıklı hiç bir sıkıntısı Yok çok şükür onda çıkmadı cca riski yüzde 1 demişti doktor genetik değilse demişti

X