Çocuklu arkadaşlarım

Bekar çocuksuz kadınlara neden yeşilçam filmlerindeki sarışın kötü kadın muamelesi yapılıyor hiç anlamadım 😂 hoppa, kuaför dışında muhabbeti olmayan, laylaylom gönülden gönüle konan, cistak cistak müzik dinleyen😂😂 ay ilahi yani güldürdünüz. Biz çocuksuz olanlar da buluşunca iş güç, gezi, kariyer, gelecek planları falan konuşuyoruz yani🙄

Konu sahibi bahsettigin klasmandaki kişilerle görüşme, ben görüşmüyorum. Çocuklu arkadaşlarımla ya çocuk yattıktan sonra ailece ev ortamında ya da çocuğu babaya bırakır ve disarda yalnız görüşürüz. Şimdiye kadar hiç, çocuğumdan ayrı duramam diyen denk gelmedi, şok oldum yorumlarda görünce.

Ayni kötü kadin muamelesi cocuklu kadinlarada yapiliyor.
Ben bu "kötü kadin imajini" atamadim :)

Eskiden cocuksuz kötü kadindim (sen anne ol anlarsin laflari) şimdi cocuklu kötü kadinim (ahhh ben yavrumsuz duramam laflari )

Bazi kadinlar, kendini kocaya ve cocuğa adamayan kadinlari dibe cekmeyi cok seviyorlar. Bu insanlardan kurtulmanin tek yolu görüşmemek.

Bunu çocuklu arkadaşlarınız söylese, gelip burda dert yansa, çocuksuz hiçbir şey yapamıyorum dese anlarım. Ama sizi anlayamam kusura bakmayın. O çocuklar artık o insanların hayatlarındaki en önemli şey. Bırakmak istemiyorlarsa bırakmazlar. Daha tartışacak başka bir şey yok. Çok rahatsız oluyorsanız kendinize çocuksuz insanlarla yeni çevreler oluşturmaya çalışın.

Az önce demiştim bi gerginlik var bazı annelerde diye yukarda yorumumda nedir bu gerginlik hanımefendi :) okuyunca güldüm mesajınıza 😂 1 saat anne kendine vakit ayırınca sadece beni avutup eğlendirmiyor kendide avunup eğleniyor :))))
Neden sizin için çocuklarını boşlasınlar 1 saat olsa bile? Cevap vermediniz hala! Benim arkadaşım beni sırf bu yüzden kadınlar kulübünde ağızlara sakız yapsa hayatta buluşmam bir daha onunla. Umarım o da öğrenir. Sizin çocuğunuz olmadığı için onları anlayamıyorsunuz belli ki. Çok şikayetçisiniz madem gidin bekar arkadaş bulun kendinize. Bunu da sanki çok büyük bir dertmiş gibi gelip burda yazmışsınız.

Bazı kadınlar kendi değerlerini bilmiyorlar, kendilerini evlerine kocalarına çocuklarına adayınca her şey tamam sanıyorlar. Halbuki onlarında kocasız, çocuksuz vakit geçirmeye ihtiyaçları var ama farkında değiller bence.

Çocuksuz buluşma belki bakacak kimse yoksa zor olabilir ama illa eşlerle ve ev buluşması istemeleri çok saçma geldi.

Neden sizin için çocuklarını boşlasınlar 1 saat olsa bile? Cevap vermediniz hala! Benim arkadaşım beni sırf bu yüzden kadınlar kulübünde ağızlara sakız yapsa hayatta buluşmam bir daha onunla. Umarım o da öğrenir. Sizin çocuğunuz olmadığı için onları anlayamıyorsunuz belli ki. Çok şikayetçisiniz madem gidin bekar arkadaş bulun kendinize. Bunu da sanki çok büyük bir dertmiş gibi gelip burda yazmışsınız.
O çocuğu boşlamak değil, kendine vakit ayırmak dinlenmek oluyor yalnız.. Bi çocuğa 1 saatliğine babası baksa boşlanmış olmaz, babası neticede..

Az önce demiştim bi gerginlik var bazı annelerde diye yukarda yorumumda nedir bu gerginlik hanımefendi :) okuyunca güldüm mesajınıza 😂 1 saat anne kendine vakit ayırınca sadece beni avutup eğlendirmiyor kendide avunup eğleniyor :))))
İstemiyor kendini avutup eğlendirmek. Bunu anlamak niye bu kadar zor sizin için? Kimi kadın bırakıp rahat zaman geçirmek ister kimi ayrılmak istemez. Siz istiyorsunuz diye istemediği bir şeyi neden yapsın insanlar?

Şimdi bana da çocuklu kadın gerginliği demeyin, çocuğum yok. Sadece insanların tercihlerine anlamasam bile saygı duymayı becerebilecek yeterlikteyim.

O çocuğu boşlamak değil, kendine vakit ayırmak dinlenmek oluyor yalnız.. Bi çocuğa 1 saatliğine babası baksa boşlanmış olmaz, babası neticede..
Ama istemiyorlar demek ki kendilerine vakit ayırmak. Zorla mı ayırttıralım? Çocuğu kucağından çekip kadının kafasına çuval geçirip arabaya tıkarak kahve içmeye mi götürelim? İnsanların tercihlerine niye saygı duymuyoruz?

Bazı kadınlar kendi değerlerini bilmiyorlar, kendilerini evlerine kocalarına çocuklarına adayınca her şey tamam sanıyorlar. Halbuki onlarında kocasız, çocuksuz vakit geçirmeye ihtiyaçları var ama farkında değiller bence.

Çocuksuz buluşma belki bakacak kimse yoksa zor olabilir ama illa eşlerle ve ev buluşması istemeleri çok saçma geldi.
Bunun değer bilmemekle alakası yok. Benim eşim özellikle seçim döneminde çok yoğun çalıştı bayılacak gibi geliyordu eve. Şimdi arkadaşım bana dese hadi çıkalım çıkamam. Evin işi ve çocuk bakımı o yoğun çalıştığı süre zarfında tamamen bana kaldı. Yorgunluk, uykusuzluk, isteksizlik hali yaşadım. Mecbur evime davet ederdim. Bunun kendini kocaya çocuğa adamakla ilgisi yok sadece

Bunun değer bilmemekle alakası yok. Benim eşim özellikle seçim döneminde çok yoğun çalıştı bayılacak gibi geliyordu eve. Şimdi arkadaşım bana dese hadi çıkalım çıkamam. Evin işi ve çocuk bakımı o yoğun çalıştığı süre zarfında tamamen bana kaldı. Yorgunluk, uykusuzluk, isteksizlik hali yaşadım. Mecbur evime davet ederdim. Bunun kendini kocaya çocuğa adamakla ilgisi yok sadece
Sizin bahsettiğiniz belirli bi dönem, tabi ki eşim eve aygın baygın yorgunluktan bitmiş bi halde gelmişken evde çocuk bak ben gezmeye gidiyorum diyemem. Ama ayda bir defa, eşimin çalışmadığı bi gün iki saatliğine dışarı çıkma imkanıda bulabilirim. Konu sahibi "illa bugün şuan buluşacağız" diye diretmiyordur, konuşulur, bi gün belirlenir buluşma için..

Ama istemiyorlar demek ki kendilerine vakit ayırmak. Zorla mı ayırttıralım? Çocuğu kucağından çekip kadının kafasına çuval geçirip arabaya tıkarak kahve içmeye mi götürelim? İnsanların tercihlerine niye saygı duymuyoruz?
O kadar abartmışsınız ki :KK70:

Sizin bahsettiğiniz belirli bi dönem, tabi ki eşim eve aygın baygın yorgunluktan bitmiş bi halde gelmişken evde çocuk bak ben gezmeye gidiyorum diyemem. Ama ayda bir defa, eşimin çalışmadığı bi gün iki saatliğine dışarı çıkma imkanıda bulabilirim. Konu sahibi "illa bugün şuan buluşacağız" diye diretmiyordur, konuşulur, bi gün belirlenir buluşma için..
İşte o ayda bir defalar uzun süre denk gelmiyor 🤷‍♀️ dam düşenin halin dam düşen anlar diye boşa dememişler. Ben ücretsiz izindeyim eşimde memur bende. Ancak kendimize bir düzen oturttuk. Extralara giremiyoruz, girmek istemiyoruz bu arkadaşlarımızı sevmediğimiz için değil

Eklentiler

• IMG_0938.jpeg
    IMG_0938.jpeg
    43,1 KB · Görüntüleme: 36
Tam tersi de oluyor açıkçası. Çocuksuz arkadaşların her gün oje yenilemesi, sürekli alışverişten bahsedip modeller göstermesi, kuaför yarıştırması falan bana sıkıcı geliyor.Kaç yıldır aynı adamla evliyim ya bunlar gündemimde değil artık. Yeterince gördüm geçirdim zaten, kendimi öyle hissediyorum. arabada cıstak cıstak yapmak ergence geliyor😂
Çocuksuz olunca konu bir bunlar mı oluyor?:)

Evli ve çocuksuzum kız arkadaşlarımla bir sürü şey konuşuyoruz, çocuklu çocuksuz fark etmez.

Yüzeysel bir bakış açısı bence.
Belki çocuklardan sonra oje, kıyafet, bakım gibi konularda kadınlar artık hem zaman bulamamaktan hem de zamanla alışkanlığın kalmamasından, sizde algıda seçicilik olmuş olabilir.

Aslında özetle anlatmaya calıstıgım su; cocuklu bir hayata geçince bakıs açısı düşünce hayattan beklenti olayları algılama biçimi vs inanın o kadar değişiyor ki en azından benim öyle oldu. He arada yapmaları gerekiyoröncelikle nefes almak anne için bir ihtiyaç. Bekar ark dısarda bulusunca genelde cocuklardan cok daha az konu geçiyor ama evde diğer cocuklu annelerle bulusunca eşlerden cocuklardan vs daha cok bahsediliyor bu da anneler için kesinlikle daha cezbedici. Çünkü hayatın merkezi artık cocuk ve eş oluyor. Cok mu doğru tartışılır ama gerçek bu.
Sizin yapmanız gereken sey eger bunu ifade ettiyseniz ve kabul görmediyseniz beklentiyi min indirip farklı ortamlar yaratmaya calşmak.
Keşke çıkabilseler anne tek basına ark bir kahve içsse atıyorum en basitinden önğnden gelip geçenler hk masum dedikodular bile yapsa o rahatslık uzun süre götürüyor 😄
Çok doğru ya ben arkadaşlarımla tek buluşsam bile anne olanlarla paylaşacak daha çok şey buluyorum, daha çok ortak nokta oluyor. Konu çocuk odaklı oluyor genelde ama ben rahatsız olmuyorum. Güzel tavsiyeler alıyorum mesela anneler için bebekli spor salonu tavsiyesi almıştım, emekleyen bebekler için oyun salonu varmış onu öğrendim. Planlar daha esnek oluyor, çocuksuz arkadaşlar belki daha çok rahatsız olur geç kalsan veya bi değişiklik yapsan, anne olunca daha çok anlayış gösteriyorsun çünkü biliyorsun çocukla evden çıkmak dakik olmak zor.

Ne kadar zor oldu bunu anlatmak yahu. İstemiyorlar işte bu kadar net. Ve istemedikleri için şu an zavallı muamelesi görüyorlar o da çok komik.
Ben doğumdan 10 gün sonra indirimi kaçırmayayım diye kızımı anneme bırakıp alışverişe gitmiştim. Ama yeri geliyor şu an 13 yaşında olan kocaman kızı bırakıp arkadaşlarımla çıkmıyorum. Çünkü o an bu işi yapmayı canım istemiyor. Çocukları ve aklımı evde bırakıp iki saatliğine kahve içmeye çıkmak belki beni o an mutlu etmeyecek, insanlar niye diretiyorlar 😖 ısrarla bir saatliğine kafa dağıtmak, iki saatliğine hava değişimi falan yazılıyor da demek ki kişinin buna ihtiyacı yok, ya da o hakkını belki başkalarıyla kullanıyor ve seninle çıkmak istemiyor. Konunun benimle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen sanki bana ısrar ediliyormuş gibi gerildim şu an🤣🤣

Ne kadar zor oldu bunu anlatmak yahu. İstemiyorlar işte bu kadar net. Ve istemedikleri için şu an zavallı muamelesi görüyorlar o da çok komik.
Ben doğumdan 10 gün sonra indirimi kaçırmayayım diye kızımı anneme bırakıp alışverişe gitmiştim. Ama yeri geliyor şu an 13 yaşında olan kocaman kızı bırakıp arkadaşlarımla çıkmıyorum. Çünkü o an bu işi yapmayı canım istemiyor. Çocukları ve aklımı evde bırakıp iki saatliğine kahve içmeye çıkmak belki beni o an mutlu etmeyecek, insanlar niye diretiyorlar 😖 ısrarla bir saatliğine kafa dağıtmak, iki saatliğine hava değişimi falan yazılıyor da demek ki kişinin buna ihtiyacı yok, ya da o hakkını belki başkalarıyla kullanıyor ve seninle çıkmak istemiyor. Konunun benimle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen sanki bana ısrar ediliyormuş gibi gerildim şu an🤣🤣
Çocuğum olmamasına rağmen ben bile gerildim 😂

Bi de makyaj, bakım, oje falan konuşunca niye yüzeysel oluyoruz yahu? Her saniye memleketi kurtarmak ya da atomu parçalamak zorunda mıyız? Bunlar konuşulunca çocuktan dolayı kendini salmış, bakımsız kalmış kadınlar kendilerini kötü mü hissediyorlar? Ondan mı bu kadar aşağılamaya çalışma çabası sizce?

Merhaba arkadaşlar , en yakın arkadaşlarım evlenip çocuk yaptıktan sonra biz hiç bir şekilde kızkıza bişey yapamaz olduk illaki ya eşli takılmak istiyorlar ya da evde yine çocuklarla görüşmekten hiç bir şey anlamıyorum her çocuk bi yerde koşturuyor , eltime bakıyorum ne güzel çocuğunu eşine emanet edip arkadaşlarıyla gidip çok rahat bi kaç saat kahve içiyor benim arkadaşlarım neden yapamıyor çocuk bahane mi yoksa çocukla bunu yapabilmek zor mu ? Gerçekten arkadaşlarımı kaybetmiş gibi hissediyorum tamam eşlerde birbirini tanıyor iyiler hoşlar ama süreklide eşli vs buluşmak çok sıkıcı geliyor ben kız muhabbeti yapmak istiyorum buluşup, benim çocuğum yok benim için herşey bekarlığımdaki gibi , eşim gidip erkek arkadaşlarıyla takılıyor yemeğe vs gidiyor benim öyle kız kıza takılacağım bi arkadaş grubum kalmadı resmen .
Çocuğumu bırakacak kimsem yok gerçek manada kendim büyütüyorum şuan oğlum 8 aylık ve biz onunla kafeyede gittik ormana gezmeyede ev oturmasına da yolculuğada ama bunu birlikte yaptığım arkadaşlarim çok uyumluydu ve yardimciydi kimse sizle görüşmek için çocuklarını bırakmak zorunda değil siz daha empatik yardımci olmalısınız artık onlar anne tabikide degisiklik olacak

Ben konu sahibinin eleştirelecek bir yönünü göremedim.
Kadın kimsenin kötülüğünü istemiyor, o insanları seviyor değer veriyor ki eski zamanları özlüyor.
Ben böyle bir şey için kız arkadaşıma kızamazdım, birbirilerini anlamadıkları noktalar olabilir evet fakat "seninle eskisi kadar vakit geçiremiyorum, özlüyorum, çocuk bölsün istemiyorum" diyen birine kızma imkanım yok.

"Şimdilik böyle idare edelim, bugünlük eve gel, biraz büyüsünler söz veriyorum hepsinin acısını çıkaracağız" derdim.
İnsan ilişkileri bu kadar boş değil ya, karşılıklı emek lazım.
Sizi seven, sizi özleyen biri var, size sitem de edebilir, demek ki ömür boyu yakın dost olmak istiyor, paylaşmak istiyor.

Belki 3 gün sonra eşinizle sorun yaşasanız, boşansanız, o dönemde sonrasında en büyük desteği bu insandan alacaksınız. Ben örneğini gördüm bunun.

"Ne var ya istemiyor işte" diye bu kadar kolay harcanmamalı yakınlıklar.

Çocuğum olmamasına rağmen ben bile gerildim 😂

Bi de makyaj, bakım, oje falan konuşunca niye yüzeysel oluyoruz yahu? Her saniye memleketi kurtarmak ya da atomu parçalamak zorunda mıyız? Bunlar konuşulunca çocuktan dolayı kendini salmış, bakımsız kalmış kadınlar kendilerini kötü mü hissediyorlar? Ondan mı bu kadar aşağılamaya çalışma çabası sizce?
Olabilir aslında. Kendimi düşünüyorum. İki doğumumda da gerçekten lohusalığımı oldukça zor geçirdim. Ama fotoğraflara bakıyorum tırnağımda french manikür😂😂 Görünce bir üzüldüm, muhtemelen biri falan gelecektir ve aaa kendi salmış bırakmış demesinler diye kaportayı toplama çabasına girmişimdir, ne beyhude bir çaba oysaki. Psikoloji işte. Çocuk küçük olunca insanın aklı fikri gerçekten hep onda oluyor ve bir şekilde konu hep çocuğa geliyor. Öyle oje, kuaför vs konuşulduğunda da küçük bebekli bir anne belki konuyu kendisinden çok uzakta hissedip ‘ benim de derdim tam olarak buydu ‘ gibi duygulara kapılıyor olabilir.
Ben başımdan geçtiği için benzer durumda arkadaşlarımı aradığımda genelde onları konuşmaya teşvik ederim, anlatsın, dökülsün biraz diye.

X