Sivilceli Ciltler Cleocin t solüsyon kullananlar?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar merhaba ben 2 aydır falan sivilce problemi yaşıyorum şu an suratımda baya var ama öss stresinden oldu hormonal bir rahatsızlığım yok. o yüzden bugün gidip eczaneden istedim bana cleocin t solüsyon verdiler kullanmaya basladım bugün. acaba etkili olucak mı?? lütfen tüm kullananlar 1 cümlede olsa yorumunu belirtsinlerr çok tşk şimdiden=)

bendede sınav döneminde çıkmıştı. cileocin t ve sivex losyon kullandım memnun kaldım.:KK9:

Sivilcelerle sorun yaşayan arkadaşla kesinlikle tavsiye ederim.Hiç roaccutane gibi ağır ilaçlara ya da para tuzağı sabunlara kremlere gerek yok.Bu ilacı önceden de duymuştum ama fiyatı piyasadaki diğer sivilce ilaçlarından ucuz diye güvenmemiştim.5 senedir sivilce sorunuyla uğraşıyordum.Bu ilaç sayesinde 3-4 ayda cildim pırıl pırıl oldu.Sivilce lekelerini de geçiriyor.

Merhaba arkadşlar. ben kendimi bildim bileli sivilcelerim var. 13-14 yaşlarımda ergenlikten dolayı çıkan sivilcelerim vardı ve ben onları patlattıkça çoğaldı. sonra bidaha önüne geçemedim. o zamanlar cildiyeye gittiğimde yüzüm yağlı olduğu için bebek pudrası ve cleocin t vermişti ama ben iki üç gün kullanıp bırakmıştım.
O zamanlar yüzümdeki sivilcelerle yaşamayı öğrenmiştim. şuan 18 yaşındayım 1 sene önce herkesin yüzümdeki sivilceleri sormasından bıkmıştım. doktora gittim ve bana azitro antibiyotik hapı verdi yanındada clindoxyl kremi verdi sürekli kullanmamı söyledi ve ben ayda kontrole giderek 2 ay bunları kullandım. yüzümdeki sivilceler %60 azaldı. ben ilac kullanmayı bırakmıştım 2 ay sonra falan tekrar sivilceler çıkmaya başladı ama sebebi kalan bi kaç sivilce için kullandığım fondoten ve pudralardı... ondan snra benzamycin falan kullandım düzenli ama hiç faydası olmadı.
Daha sonra ben clindoxyl sivilcelerimi geçirmişti diye tekrar kullanmaya başladım tamda yaz aylarıydı gece sürmeme rağmen yüzümü o kadar kuruttu ki gündz dışarı çıktığımda yüzümün acısına dyanamıyordum, sürekli yanıyordu ve derim soyuluyodu. tkrar doktoruma gittim yüzümün halini görünce nadixa diye bi krem verdi yüzümü baya düzeltti hemde yumuşacık yapıyodu çünkü kurutmuyordu biraz yağlıydı herkes yüzün çok beyazlamış diyordu 5 ay falan kullandım ama artık fayda etmemeye başladı çnkü pudra kullandığım an ertesi gün yüzüm fısır fısır sivilce oluyordu. şimdi hala nadixa kullnıyorum ama yüzüm çok fısır fısır sizce cleocin t kullansam faydası olurmu? çnkü çok büyük sivilcelerim yok arada bi çkıyor onun haricinde hep fısır fısır sivilcelerim var yüzümün görüntüsü pütür pütür. cevap verirseniz sevinirim:KK30:

Merhaba arkadşlar. ben kendimi bildim bileli sivilcelerim var. 13-14 yaşlarımda ergenlikten dolayı çıkan sivilcelerim vardı ve ben onları patlattıkça çoğaldı. sonra bidaha önüne geçemedim. o zamanlar cildiyeye gittiğimde yüzüm yağlı olduğu için bebek pudrası ve cleocin t vermişti ama ben iki üç gün kullanıp bırakmıştım.
O zamanlar yüzümdeki sivilcelerle yaşamayı öğrenmiştim. şuan 18 yaşındayım 1 sene önce herkesin yüzümdeki sivilceleri sormasından bıkmıştım. doktora gittim ve bana azitro antibiyotik hapı verdi yanındada clindoxyl kremi verdi sürekli kullanmamı söyledi ve ben ayda kontrole giderek 2 ay bunları kullandım. yüzümdeki sivilceler %60 azaldı. ben ilac kullanmayı bırakmıştım 2 ay sonra falan tekrar sivilceler çıkmaya başladı ama sebebi kalan bi kaç sivilce için kullandığım fondoten ve pudralardı... ondan snra benzamycin falan kullandım düzenli ama hiç faydası olmadı.
Daha sonra ben clindoxyl sivilcelerimi geçirmişti diye tekrar kullanmaya başladım tamda yaz aylarıydı gece sürmeme rağmen yüzümü o kadar kuruttu ki gündz dışarı çıktığımda yüzümün acısına dyanamıyordum, sürekli yanıyordu ve derim soyuluyodu. tkrar doktoruma gittim yüzümün halini görünce nadixa diye bi krem verdi yüzümü baya düzeltti hemde yumuşacık yapıyodu çünkü kurutmuyordu biraz yağlıydı herkes yüzün çok beyazlamış diyordu 5 ay falan kullandım ama artık fayda etmemeye başladı çnkü pudra kullandığım an ertesi gün yüzüm fısır fısır sivilce oluyordu. şimdi hala nadixa kullnıyorum ama yüzüm çok fısır fısır sizce cleocin t kullansam faydası olurmu? çnkü çok büyük sivilcelerim yok arada bi çkıyor onun haricinde hep fısır fısır sivilcelerim var yüzümün görüntüsü pütür pütür. cevap verirseniz sevinirim:KK30:

Kesinlikle almanı tavsiye ederim ben düzenli olarak kullanıyorum eskiden gençken :KK70: yüzümün durumu seninkiyle aynıydı cleocin t ye başladım öncesinde seba med in sabunu ile yıkıyorum sonra cleocin t sürüyorum her akşam sabahları makyaj yaptığımdan süremiyorum ama sabah kalkınca seba med ile yıkıyorum sadece fondoten kullandığım halde hiç sivilcem yok hiç

merhaba arkadaşlar, benimde sivilce sorunum var fakat akne gibi olmuyor. yüzüm çok yağlı olduğu için çok içerde oluyor patlamıyor. doktor bana yüz yıkama jeli olarak; exfoliderm verdi çok memnunum harika temizliyor ve yağı dengeliyor. bir de antibiyotik verdi. jel ile yıkadıktan sonrası içinse cleocin t verdi. hepsinden memnunum ama cleocin t sürmeden öncesi için cildiniz yağlı veya karma ise kesinlikle bu jeli kullanın. eczaneden temin edebilirsiniz fiyatı biraz yüksek 40-50tl ama değer :):):)

Önceden bayağı sivilcelerim vardı, hatta sivilcelerden kurtulmadan son zamanlarımda hiç çıkmayan yerlerde çene altında şakak bölgemde, bıyık kısmında deli gibi büyük büyük çıkmaya başlamıştı ama sivilcenin başı gözükmüyordu bide, patlatsan patlatamazsın. Neyse ben 4-5 aydır kullanıyorum bu cleocini, ve ilk 3 ay sonunda sivilcelerimden tamamen kurtuldum diyebilirim. İlk ay %30 azaltı, ikinci ay %60 iyileşme oldu, üçüncü ay da da tamamen düzelcek duruma geldi. Bana iyi geldi, düzenli kullandım sabah akşam, temiz cilde uygulanıyor, bazen yüzümü temizlemeye üşeniyodum o zaman da bi güzel elimi yıkayıp parmağımın üstüne rollon gibi sürdükten sonra parmağımla sivilceli bölgeye sürüyodum, sabah-akşam kullanmamın yanı sıra bazen patlatmam gereken sivilceler oluyordu öğlen mesela (kötü bir alışkanlık kabul ediyorum) o zaman da aynı şekil parmak yardımıyla yediriyodum patlattığım yere, antibakteriyel etkisi var çünkü. bir de çenem felan çok terleyince aynı işlemi yapıyodum terlediğim yere, gezmeden dönünce mesela. bir şişe 2 hafta yetiyordu bana, 3 ay boyunca 2 haftada bir yeniledim, sonra zaten sivilcem kalmayınca (ayda bir tek tük çıkanlar hariç) ben de kullanımı azalttım, 3-4 haftada bir değiştirir oldum. Ama çok memnun kaldım, ne kükürt sabunu ne de kullandığım diğer şeyler fayda etmemişti bana. Yüzüm karma bu arada. Bir de ilk ay kullanırken sabunsuz bir sabunla (numismed kullandım ben) yüzümü yıkadım haftada bir kaç kez, o da yüzü pırıl pırıl yapıyor tavsiye ederim. Şimdi yüzüm çok güzel nur inmiş gibi, her günde buz kalıplarına döktüğüm maden suyuyla gezdirmeye başladım. :KK9:

Merhaba canım benim de yüzüm karma. Doktor bana cleocin-t , clindoxly, tetradox (hap) ve eczanelerin hazırladığı bir karışımdan verdi. Sence bana da iyi gelir mi ve o hapı kullanmalı mıyım? Antibiyotik olduğunu söyledi midemde yanma olursa direk bırak demişti içer içmez yanma hissediyorum psikolojik diye düşünüyorum. Çikolatadan vazgeçemiyorum ve sivilcelerimin de hormonsal olduğunu düşünüyorum aybaşına yaklaştığım sıralarda çoğalıyorlar.
Az önce cleotin-t yi sürdüm 2 saat kalması gerekiyor demişti inşallah iyi gelir yardımcı olursanız sevinirim

merhaba arkadaşlar, benimde sivilce sorunum var fakat akne gibi olmuyor. yüzüm çok yağlı olduğu için çok içerde oluyor patlamıyor. doktor bana yüz yıkama jeli olarak; exfoliderm verdi çok memnunum harika temizliyor ve yağı dengeliyor. bir de antibiyotik verdi. jel ile yıkadıktan sonrası içinse cleocin t verdi. hepsinden memnunum ama cleocin t sürmeden öncesi için cildiniz yağlı veya karma ise kesinlikle bu jeli kullanın. eczaneden temin edebilirsiniz fiyatı biraz yüksek 40-50tl ama değer :):):)

Doktor bana senden farklı olarak exfolidern yerine clindoxyl verdi. İnşallah bana da yarar o verdiği antibiyotik içinse korkuyorum. Yüzüm pürüzsüz olsun istiyorum

Bende öss zamanında kullanmıştım mucize Bi ilaç diye düşünüyorum.bence kullanmaya devam etmelisin.

Bu bahsettiğimiz ilaç ucunda sünger olan değil mi? Birisi bunun antibiyotik olduğunu söylemiş
evet ondan bahsediyorum antibakteriyel etkisi var.herhalde onu kastetmiş birde deri altındaki yağ keseciklerini çevreleyip yüzeye çıkmasını engelleyip tedavi ediyor diye hatırlıyorum,prospektüsünden hatırladığım kadarıyla.

evet ondan bahsediyorum antibakteriyel etkisi var.herhalde onu kastetmiş birde deri altındaki yağ keseciklerini çevreleyip yüzeye çıkmasını engelleyip tedavi ediyor diye hatırlıyorum,prospektüsünden hatırladığım kadarıyla.
Peki bu kullandığım ilaçlar önce sivilceleri yüzeye çıkıp mı kurutuyor yoksa direk mi kurutuyor?

Peki bu kullandığım ilaçlar önce sivilceleri yüzeye çıkıp mı kurutuyor yoksa direk mi kurutuyor?
yüzeye çıkarmıyor deri altına işleyip eğer orda Bi sorun varsa orayı tedavi ediyor.şu yaşıma kadar en severek kullandığım ilaçtı.

Bende kullanmıştım ergenlik döneminde pek faydalı olduğunu söyleyemiycem:KK43:

Ben tam da şu an sürerken sizlerin de yorumunuzu okumak için girdim. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve yüzümde 'maşallah' bir tane sivilce yok!! Bu ilaç benim bir numaralı dostum :KK68:

Ben de bir kaç gün kullandım ama sabırsızlığımdan dolayı devam etmedim tedaviye. Belki devam etsem geçerdi alnımda ve burnumda fısır fısır sivilceler var.:KK61: Tedavi hemen etki göstersin istiyoruz hepimiz ama bence sen sabret ve kullanmaya devam et. Tedavi sürecini bizimle paylaş belki ben de tedaviye devam ederim

X