Cinsellikte eşimin uzak davranışı (uzun hikaye)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ferah0x

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2022
9
2
30
3 yıldır evliyim. Eşimle 11 yıldır birlikteyiz. 29 yaşındayım ve 4 aylık hamileyim. Bı derdim var üç yıldır. Bu hesabı sırf bu derdimi paylaşabilmek için actim. Çünkü kimseye içimi dokemiyorum. Çekiniyorum, belki birileri beni duyarsa kendimi güçlü hissederim de, karnımdaki benim yüzümden huzursuz olmaz diye umutlanarak. Üç yıl önce evliliğimizin daha birinci ayı dolmadan, balayı için gittiğimiz tatilde eşimin telefonunda biriyle flörtlestigini gördüm. Erkek ismiyle kaydetmişti. Benzeri bikac şey yasamisligim da olmuştu ama Bu apaçık bı aldatmaydi benim için. Çünkü konuşmada eğer bekar olsaydım seninle gelir kalırdım yazmıştı. Onu 11 yıldır tanıyorum ve aptal biri değilim. Bunu bana yapacak biri olamaz ama anlatması öyle zor ki. Çok düzgün biridir. Gerçekten akıllarda farklı olusmasin. Çok garip çok zor bı ikilem bu durum. O an otelden çıktım ve bosanacagimi söyledim. Söylemesi çok anormal görünebilir ama gerçekten yerlerde süründü gitmeyim diye. Felç olur gibi hareketleri vardı. Hareket edemiyorum diyodu konusamiyodu kekeliyodu. Ben böyle ölürüm dedi. Yol gidemem dedi. Ben 8 saat bir dakika molasiz durmadan ağlayarak onunla geldim. Kafam o kdr karışıktı ki zaten şimdi kendime çok kızıyorum. Ben geldiğimde ailemi ve ailesini aramak için telefonumu aldım annesinin kalp rahatsızlığını öğrendik. Günlerce evde ben gidicem diyerek kaldım. Her gün ağladı herr gün kapı sesine ben gittim sanarak koşarak geldi yalvardı her gün. Kardeşim ve arkadaşıma anlattım yaşadığım durumu. Önce onlar beni destekledi boşanma konusunda ama öyle kötü durumdaydı ki ona acidilar. Aileler bunu öğrenince sen istesen de olmaz o zaman dediler. Hem aldatmamis ki dediler. Biliyodum devam etsem de bunu hiç unutmayacağımi hatta bı yerden sonra ona anlatamayıp kendi kendimi yiyecegimi. Meselenin bu kısmı benim kopma noktam. Derdim bununla bağlantılı. Eşim 8 yıl boyunca olmadığı bı adam oldu. Bana sözler verdi. Beni mutlu etmek tek amacı ve görüyorum o da çok mutlu. Çok ilgili düşünceli . Evliliğimiz genel anlamda eşimin anlayışı uyumluluguyla gidiyo üç yıldır. Bense bunu asamiyorum. Onunla çok mutluyum vazgeçmek istemiyorum. 8 yıl boyunca anlaşamadan devam etmiş çok zor bı ilişki iken hiç sorun olmayan çok eğlenceli birbrnden ayrı bişey yapmayan iki kisiyiz artık.
Biz sevgiliyken cinsel ilişkimiz vardı sınırlı bı şekilde. Ayrı yerlerde yaşadik bı donem ama oyleyken bile her gün sex konuşmak isterdi. Her gorustugumuzde uzermdeki kıyafeti çıkarmadan biile bana dokunurdu. Düğün yaklaşırken bu değişti. Evlilik sorumluluğu ev geçindirmek bunlar öyle zor geldi ki o dönem. Bana her gün bende beğendiği herşeyi tarif eden beni isteyenn kişi degl yabancı oldu. Durumları iyi ailem de ben de hiç bı konuda onu da ailesini de zora sokmadik. Hiç bişey istemedim böyle bişey de hiç mesele olmadı. Evlendigimizde değişir bu durum dedim. Sonuçta başka bişey yaşanacak. Ama yok ben iki hafta ilişkiye giremedim. Zaten o da bu konuda beni zorlamadi üç dört güne bir denedik. Sonrasinda normale doner diye bekledim ama yok. Etrafmda duyuyorum her gün üç dört kez yasiyo evlendiğinde insanlar. Ben tabiki bizi garip bulsam da konuşmadım onunla. On gün daha sonra bu olay oldu. Doğum gününde yazismisti. Ve ben o sabahı, o isimle aranknca lavaboya gidişini, sırtını dönüp mesajlasmasini o gün saatlerce yaptığım ütüyü, akşama onun için hazırladığım sürprizi, herşeyi hatrliyorum bugün gibi. Dört beş gün sonra da ben öğrendim zaten. Hatta öyle ki ben kız proflini görünce arkadaşı hattni birine verdi sandım. Onun telefonu elmden almasından anlamıştım aldatldigimi. Sonrasından bahsettim. Herşey düzeldi cinsellik hariç. Bana çok uzak bu anlamda. Eli göğsüme degse kaciriyo. Yanmda üzerini degstrmiyo. Sadece bu anlamda yabancıyım asla bı fantezi sozkonusu olmadı. İki üç ayda bir istiyodu baslarda. Benim de yaklasmamla tabi. Bı sene sonra ufacık bahsettim bundan herhafta pazar günleri olarak degsti. Spontane hiç arzulanmamak canımı sıkıyodu. Bunu da bı sene sonra konuştum o zaman da haftanın günü değişti.
Ama bu üçüncü yılımız içinde üç kere konuştum ve artık öyle bunalıma girdim öyle ozguvenm yıkıldı ki. Alımlı biri olduğumu blirdm eskiden ama şimdi dünyanın en cirkiniyim sanki. İliskiyi bı görev gibi yapiyo ve beni istemiyo. Sanki evlenerek bunu sadece benimle yaşamaya mecbur olduğunu anladığı için böyle artık. Ben o aldatlmayi böyle yorumlayabliyorum. Ve hala birileriyle konuşuyo olabiliri aklmdan cikaramiyorum. Biz sadece Sanki çok iyi anlaşan iki ev arkadaşıyiz brbrne sarlmadan opmeden duramayan. Ama cinsellik yok.
Şimdi istemeyisini Ona sorarsan her defasında ayrı saçma bahaneler. Ben tüm faktörleri bu üç yılda düşündüm, hicbisey geçerli degl ve bahane arıyorum ben de inanmak için.
Bebek olmadan bu konuda normal olmak istedim bekledim konustum yok olmadı. Bebek oldu ki o da benim admlarimla ilk üç dört ay karnm bizi rahatsız etmeden bari dedim, tabiki bebeğe bişey olacak diye korktuğunu söyledi. 4 aydr hamileyim ve iki kez ilişki yaşadık ikisinde de ben istedim. Sonuncusu öyle onurumu kırdı ki bana vücuduma dokunmadı bile o gerginliğnden.

Konuşmak istedim çok sonra konunun bile ne olduğunu sormadı günlerce ağladım yanında benm gücüm yok nolur tartsmayalm konuşmayalım dedi. Günler sonra bebeğim için kafamı dagtyim dedim bu iki hafta içinde içime atmaktan uçuk çıkardım. Baş ağrısından her gün gözlerimin altı morariyo. Konuşmak istemediği için konuşmuyorum. Şimdi de tek başıma oturdum yanıma geldi bekledi sustu gitti ama neyin var demekten kaciyo. O da karanlıkta tek başına oturuyo başka bı odada . Uzuldugunde içim gidiyo ama benm de gücüm tükendi. Öyle kıyamıyorum ki tamam gdelim yatalım demek istiyorum sonra her böyle yaptığımda pişman oldugum.gekiyo aklima.
Bütün bunlari cinsellikle ilgili daha önce ona da anlattım her türlü gunlerce beni anlasin diye ugrasmisligim oldu bu konuda. Ama artık bebeğim var içimde bu huzursuzlugumla vicdan azabı duyuyorum.
Bu kadar uzun bı yazıyı okuyan herkese çok teşekkür ederim. Nkdar uzunsa da kendmce kisaltmaya çalışarak yazdım çok eksik noktası var.

Kafa karıştırıcı çok nokta var.
1.si daha aldatılmayı affedememişsiniz. Ve cinselliğiniz hep sorunluymuş. Maddi Durumlar iyiymiş. Neden destek almadınız bu kadar yıpranmadan önce?
Bunu bana yapamaz dediğiniz kişi size yapmış ve daha önce de birkaç kez benzerini yaşadığınızı söylüyorsunuz.
Ayrıca demişsiniz ki anormal gelebilir yerlerde süründü. İnanın anormal gelmiyor. Eşi aldatıp affeden tüm kadınlar burada yalvardı ağladı yerlere yattı diyor. Birkaç konu okursanız siz de görürsünüz.
2. Garip durum 8 yıldır anlaşamadığınız kötü ilişkinin sonunda neden evlendiniz. Bu motivasyonu sizde sağlayan neydi bu kötü ilişkide?

Öncelikle hamileliğinizi tebrik ederim, çok uzun süredir berabermişsiniz ve zaten evlenmeden öncede bir kaç ayda bir demişsiniz bu çok uzun bı sure. Şahsen çok uzun buldum bu süreyi. Yapmış olduğu hata çok üzücü fakat şu an sağlığınıza odaklanmaniz gerekiyor. Ben burda faydaya bakıyorum yani kendinizi onemsemenize çünkü hamilesiniz. Cinsel hayatınızı toparlama konusunu biraz zamana bırakıp kendinize odaklanın. Nedense erkekler strese girdiklerinde ilk unuttukları şey cinsellik oluyor bunu çok duyuyorum acaba böyle birşey mi diyeceğim ama hep böyleymiş durum. Eğer ağır gelirse yasadiklariniz hamileliginizi ailenizin evinde geçirmeyi düşünebilirsiniz mümkünse. Eşinizlede uzak kalıp saglikli bı karar alabilirsiniz belki bu şekilde .

2.sine cevap vereyim, Çünku çok aşığım hala, o zaman da öyleydi. O dönemler Konu hep onun karakterinde sevgisini belli etmeyen biri oluşuydu. Ama biliyodum hislerini .
Affedebilen var mıdır ki.. tabiki benim sorumluluğumdu kimseyi bu konuda zan altnda bırakmam. Ama bunları duyup onunla kalmayı istediğim için destek bulmuş gibiydim. Biriyle paylaşabilmek için bile üç yıl bekledim hala çok zor anlatması. Destek almak birebir paylaşmak buradan daha zor böyle bı konuda.
Evet hayatımı onu brni yakından tanımayanlar için böyle düşünmek hiç yadirganir değil. Hala bu adam mı bunu bana yapan diye kafayı yiyorum çünkü.bu ikilemi yaşamak çok çok zor. Dönem dönem onu affettigimi düşündüğüm oldu. Zaten bu konudan uzaklastigim tüm donemlerde çok mutluyum. Cinsellik konusu haric. Ama ufacık kıvılcım bile herşeyi silip goturuyo her seferinde.
Ben etrafımda aldatildigini anlatan biriyle konuşmadım, okumamıştım da burada. Sadece yaşadığım şeyi paylaşmak istedm

Öncelikle hamileliğinizi tebrik ederim, çok uzun süredir berabermişsiniz ve zaten evlenmeden öncede bir kaç ayda bir demişsiniz bu çok uzun bı sure. Şahsen çok uzun buldum bu süreyi. Yapmış olduğu hata çok üzücü fakat şu an sağlığınıza odaklanmaniz gerekiyor. Ben burda faydaya bakıyorum yani kendinizi onemsemenize çünkü hamilesiniz. Cinsel hayatınızı toparlama konusunu biraz zamana bırakıp kendinize odaklanın. Nedense erkekler strese girdiklerinde ilk unuttukları şey cinsellik oluyor bunu çok duyuyorum acaba böyle birşey mi diyeceğim ama hep böyleymiş durum. Eğer ağır gelirse yasadiklariniz hamileliginizi ailenizin evinde geçirmeyi düşünebilirsiniz mümkünse. Eşinizlede uzak kalıp saglikli bı karar alabilirsiniz belki bu şekilde .
Düzelteyim evlendikten sonra bikac ayda birdi. Çok uzun olduğunun farkındaydm ama çok şey yaşadık vb şeylerle kendimi telkin etmiştim maalesef. Aileme bunu acklayamam. ona içimi dökmek istiyorum benim yaşadığım şeyin farkında olsun bı surelgne ben yine atlatabilirim ama nereye kadar bilmiyorum
Teşekkür ederim

2.sine cevap vereyim, Çünku çok aşığım hala, o zaman da öyleydi. O dönemler Konu hep onun karakterinde sevgisini belli etmeyen biri oluşuydu. Ama biliyodum hislerini .
Affedebilen var mıdır ki.. tabiki benim sorumluluğumdu kimseyi bu konuda zan altnda bırakmam. Ama bunları duyup onunla kalmayı istediğim için destek bulmuş gibiydim. Biriyle paylaşabilmek için bile üç yıl bekledim hala çok zor anlatması. Destek almak birebir paylaşmak buradan daha zor böyle bı konuda.
Evet hayatımı onu brni yakından tanımayanlar için böyle düşünmek hiç yadirganir değil. Hala bu adam mı bunu bana yapan diye kafayı yiyorum çünkü.bu ikilemi yaşamak çok çok zor. Dönem dönem onu affettigimi düşündüğüm oldu. Zaten bu konudan uzaklastigim tüm donemlerde çok mutluyum. Cinsellik konusu haric. Ama ufacık kıvılcım bile herşeyi silip goturuyo her seferinde.
Ben etrafımda aldatildigini anlatan biriyle konuşmadım, okumamıştım da burada. Sadece yaşadığım şeyi paylaşmak istedm
bence kendbiz için birebir terapi alın önce, kafanız çok karışık duruyor buradan bakınca. Adamı affedip affetmemek size kalmış ama bana dokunamıyor diyorsunuz, aklıma eşcinsel olmaso geldi. Ben sizin yerinizde olsam beklentilerimi minimuma indirip kendi sağlığıma ve bebeğimin sağlığına odaklanırdım

Sizi çok iyi anlıyorum. Bazı konularda da kendime benzettim.
Evet böyle bir durumu dile getirmek destek almak çok zor. Ama ilk kez sizi tanımasak bile bu kadar kadına kalbinizi hislerinizi açtınız. Size daha çok fayda sağlayacak kişiye de açmalısınız. Muhtemelen sonrasında çift terapisi önerilecek.

Düzelteyim evlendikten sonra bikac ayda birdi. Çok uzun olduğunun farkındaydm ama çok şey yaşadık vb şeylerle kendimi telkin etmiştim maalesef. Aileme bunu acklayamam. ona içimi dökmek istiyorum benim yaşadığım şeyin farkında olsun bı surelgne ben yine atlatabilirim ama nereye kadar bilmiyorum
Teşekkür ederim

Öncesi sonrası değildi aslında süreyi vurgulamak istedim. Bı ilişkide cinsellik yoksa çok zor benim çevremde iki kadın boşandı bu yüzden arkalarına bile bakmadılar inanın biri 15 yıllık evliydi inanamadik ama özel hayat farklı bı kulvar herkesin bakış açısı değişir. Bu örneği cinselligin ne kadar önemli olabileceğine atıfta bulunmak için verdim siz hayatınız boyunca bu duyguyu yaşamadan neden bı evlilik surduresiniz? Belki aranızda ki soğukluk küçücük birseydendir ,bunu konuşarak cozebilirsiniz ve destek alarak. Sizi çok sevdiğini söylüyormuş, çözüm içinde çabalar eşiniz .

Teşekkür ederim

İşi çok stresli ve sürekli bunu soyluyor. bebekten önce uzun uzun anlattım, bı sebep bulmak istiyorum ben de. Benim için haftada bir ayda bir yaşamak sorun olmazdı daha nadirlesmedigi sürece belki. ama sevgiliyken bu çok farklı olmasaydi. Bu değişim beni kaygilandiran. Terapi almak hep aklımda, cesaret edemedim hala, çok teşekkür ederim

Sizi çok iyi anlıyorum. Bazı konularda da kendime benzettim.
Evet böyle bir durumu dile getirmek destek almak çok zor. Ama ilk kez sizi tanımasak bile bu kadar kadına kalbinizi hislerinizi açtınız. Size daha çok fayda sağlayacak kişiye de açmalısınız. Muhtemelen sonrasında çift terapisi önerilecek.
Çok teşekkür ederim. Desteğiniz kalbime iyi geldi💝

En basta sorun varmis cinsellikte, baska birsey var gibi. Kadinlarla konusup kendini tatmin ediyor olabilirmi? Bekarliktan kalma aliskanlik vs. yani sorun ne olursa olsun ayda bir normal degil.

• Beğen
Reactions: Wqy
bence kendbiz için birebir terapi alın önce, kafanız çok karışık duruyor buradan bakınca. Adamı affedip affetmemek size kalmış ama bana dokunamıyor diyorsunuz, aklıma eşcinsel olmaso geldi. Ben sizin yerinizde olsam beklentilerimi minimuma indirip kendi sağlığıma ve bebeğimin sağlığına odaklanırdım
İliskiyi sırasında böyle bı problem yoktu bebeğe kadar. Normal yanyana otururken o dokunmama durumu daha cinsel bölgelerde yani.
Teşekkür ederim

En basta sorun varmis cinsellikte, baska birsey var gibi. Kadinlarla konusup kendini tatmin ediyor olabilirmi? Bekarliktan kalma aliskanlik vs. yani sorun ne olursa olsun ayda bir normal degil.
Keşke onun kafasının içine girip ben de bunun cevabını alabilsem

İş, stres, yorgunluk öyle bangır bangır bahane ki. Belli dönemler için evet geçerli olabilirler ama asla yıllar sürecek bahaneler değiller. Cinsel istek sorunu var eşinizin. Destek almanız gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X