Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları cinsel birliktelikten sonra idrar yolu iltihabı

aslenerzincanli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
46
3
Merhaba;
Artk okadar çaresizim ki içmediğim ilaç karışım kalmadı bu illetten kurtulmak için ama olmuyor.
Gittiğim her doktra ayrı ayrı anlattım ben sadece cinsel ilişkiden sonra sistit oluyorum diye.
Hatta ilk gecemde kanlı sistit olmuştu sonrada bu hastalıktan kurtulamadım bazen 15 günde 2 defa bıle oluyor.Benim sancım çok fazla ve şişkinlik oluyor.Belki yanmada oluyor ama hissetmiyorum artık.
Lütfen bana bundan kurtulmuş olanlar yardım etsin doktor ise doktorunu sölesin Bitkisel çözüm ise bitkisini.
Çok teşekkür ederim.

Canım ben 4 yaşımdan beri idrar yolları iltihaplanması yaşıyorum. Maalesef sistit olduğumda idrar yolları antiseptiği kullanmaktan başka bir çare sunmadılar. Benimkisi idrar yollarımda kapakçık disfonksiyonu ile ilgili bir şey olduğundan ben küçükken ameliyat etmeyi önermişler ama her ne olduysa daha sonra ameliyattan vazgeçmiş doktor. Seninkisi cinsel ilişkiyle ilgili bir sıkıntı olduğundan zaten herhangi bir operasyon yaparlar mı bilemiyorum. Kullandığım ve hemen etki eden bir antiseptiğim var. İstersen adını sana özelden mesaj olarak atabilirim. Geçmiş olsun.

Canım ben 4 yaşımdan beri idrar yolları iltihaplanması yaşıyorum. Maalesef sistit olduğumda idrar yolları antiseptiği kullanmaktan başka bir çare sunmadılar. Benimkisi idrar yollarımda kapakçık disfonksiyonu ile ilgili bir şey olduğundan ben küçükken ameliyat etmeyi önermişler ama her ne olduysa daha sonra ameliyattan vazgeçmiş doktor. Seninkisi cinsel ilişkiyle ilgili bir sıkıntı olduğundan zaten herhangi bir operasyon yaparlar mı bilemiyorum. Kullandığım ve hemen etki eden bir antiseptiğim var. İstersen adını sana özelden mesaj olarak atabilirim. Geçmiş olsun.

eğer bana kullandığınız şeyleri özelden yazarsanız çok mutlu olurum bide onları denerim artık yapmadığım şey kalmadı

Mesajını aldım ama daha ozelden cevap yazabilme hakkım yokmuş çok teşekkür ederim denicem mutlaka inş kurtulurum

Şimdi ilacıo aldım yemeketen sonra alıcam ama nekadr içmeliyim kaç gün mesela

Şimdi ilacıo aldım yemeketen sonra alıcam ama nekadr içmeliyim kaç gün mesela

Ben yanma hissi başladığı anda 1 tane içiyorum, o zaten hemen geçiriyor. Bir daha böyle bir yanma olana kadar da içmiyorum. Sadece arada sırada üşütmüş olabileceğimi düşündüğümde, çok asitli veya ekşi tükettiğimde önlem olsun diye yine 1 tane içiyorum. Sen de 1 tane iç, eğer yanma-sızı devam ediyorsa 6 saat sonra 1 tane daha içersin ama devam edeceğini sanmıyorum. Eğer şuanda yanman ve sızın yoksa bile iç, adı üstünde antiseptik, temizlenmiş olur idrar yolların.

bende evlendiğimden beri sık sık oluorm ama asıl nedenini bi çözemedim, artık antibiyotikler amip yapıyor ve bu kezde bağırsaklarım için uğraşıyorum , büyük tuvalette sadece kan geliyor, antibiyotik bağırsaklarımdaki yararlı bakterileri öldürdüğü için , üşütüyorum desem 50 C sıcaklıkta nası üşüteyim , yanıoz cayır cayır, eşimden mi dedim dr olsa o bilir gerek yok tahlile dedi ısrarıma rağmen yapmadı, bende bulamadım yolunu, vajina da başladı mı nedir pis kokulu akıntı oluyor arada 800+160 lık antibiyotik kullanıyorum ve fitil :KK17::KK17: 1 hafta iyiyim sonra yine başlıo , bana da yazarmısınız ilaçları yada bitkiseli

bende evlendiğimden beri sık sık oluorm ama asıl nedenini bi çözemedim, artık antibiyotikler amip yapıyor ve bu kezde bağırsaklarım için uğraşıyorum , büyük tuvalette sadece kan geliyor, antibiyotik bağırsaklarımdaki yararlı bakterileri öldürdüğü için , üşütüyorum desem 50 C sıcaklıkta nası üşüteyim , yanıoz cayır cayır, eşimden mi dedim dr olsa o bilir gerek yok tahlile dedi ısrarıma rağmen yapmadı, bende bulamadım yolunu, vajina da başladı mı nedir pis kokulu akıntı oluyor arada 800+160 lık antibiyotik kullanıyorum ve fitil :KK17::KK17: 1 hafta iyiyim sonra yine başlıo , bana da yazarmısınız ilaçları yada bitkiseli

Özelden mesaj atamıyorum üyelik izin vermiyor burdan bir arkadaş tavsiyede bulundu antiseptik ama geçici çözüm sadece o anı kurtarıyor iki gün önce aldım ilacı o gün agrim geçti şimdi tekrar var araştırıyorum karşıda yani anadolu yakasında bi ürotıp merkezi buldum ama gitmeden yorum yapmayacağım çok pahalı bir yer hemende gitmem imkansiz okadar çaresiz durumdayım ki bende sürekli sızlanıyorum artık birliktelik bile yaşamak istememe durumuna geldim şuan bile kasıkarımdaki ağrıdan ölebilirim.
Bir ilaç duydum tavanic adında baya ağırmış 7 hap var içinde başlıcam ona ama cesaret edemiyorum caresizlikten artık ne yapacağımı bilmiyorm.
Bir şey bulur veya öğrenirsem mutlaka buraya yazacağım çünkü insan yaşamaktan zevk almıyor resmen.

Ben yanma hissi başladığı anda 1 tane içiyorum, o zaten hemen geçiriyor. Bir daha böyle bir yanma olana kadar da içmiyorum. Sadece arada sırada üşütmüş olabileceğimi düşündüğümde, çok asitli veya ekşi tükettiğimde önlem olsun diye yine 1 tane içiyorum. Sen de 1 tane iç, eğer yanma-sızı devam ediyorsa 6 saat sonra 1 tane daha içersin ama devam edeceğini sanmıyorum. Eğer şuanda yanman ve sızın yoksa bile iç, adı üstünde antiseptik, temizlenmiş olur idrar yolların.

Benim kasıklarıma ağrı vutuyor yanmam olmuyor ilacı içtiğim gün çok iyiydi şimdi bıraktım ağrıdan zor oturur durumdayım.

Benim kasıklarıma ağrı vutuyor yanmam olmuyor ilacı içtiğim gün çok iyiydi şimdi bıraktım ağrıdan zor oturur durumdayım.

Tatlım eğer sen farkedene kadar iltihaplanma çok ilerlediyse o yüzden ağrıların geri geliyor olabilir. Ben bir kere aynı şekilde ilaç içmeden durdum durdum sonra birden fenalaştım. Normalde yanma oluyordu, ağrıya çevirdi sonra da mide bulantısı başladı. Meğerse iltihap çok yoğunlaşmış. Sen de bence eğer mümkünse şimdi, mümkün değilse de yarın bir acile git serum taksınlar. İdrar tahlili yapıp serum vermişlerdi bana öyle temizlenmişti. Bundan sonra da o ilacı evinden eksik etme. Şüphelendiğin an hemen iç bir tane. Geçmiş olsun canım tekrar.

arkadaşlarımın kullandığı bitkiseller var. burdan yazıp reklam yapmayalım
şu anda sistit beni de mahvetmiş durumda.
bi çare bulabilir miyim diye siteye üye oldum.
şu ilacın adını bana da yazın.
iki büklüm oturdum yazıyorum şu an.
bende yanma çok fazla

şu anda sistit beni de mahvetmiş durumda.
bi çare bulabilir miyim diye siteye üye oldum.
şu ilacın adını bana da yazın.
iki büklüm oturdum yazıyorum şu an.
bende yanma çok fazla

Bende de yanma var eğer bu durumdaysan doktora git yoksa antiseptik ile geçmesi çok zor ben şuan sabah akşam ığne oluyorum eğer birdaha tekrar ederse doktor kronik sistit tedavisine başlayacak bu sefer gittiğim doktor çok iyi baya ilgili geçmiş bütün tahlilllerime baktı ilaçtan önce ve sonra kültür istedi umutlanıyorum bu sefer kurtulabilirim gibi geliyor Doktorun adi cem ipek istinye hastanesinde üroloji bölümü
Sana tavsiyem kendin antieptik kullanma çünkü doktorun demesi bunlar kronikleşmesine etken oluyor.

Tatlım eğer sen farkedene kadar iltihaplanma çok ilerlediyse o yüzden ağrıların geri geliyor olabilir. Ben bir kere aynı şekilde ilaç içmeden durdum durdum sonra birden fenalaştım. Normalde yanma oluyordu, ağrıya çevirdi sonra da mide bulantısı başladı. Meğerse iltihap çok yoğunlaşmış. Sen de bence eğer mümkünse şimdi, mümkün değilse de yarın bir acile git serum taksınlar. İdrar tahlili yapıp serum vermişlerdi bana öyle temizlenmişti. Bundan sonra da o ilacı evinden eksik etme. Şüphelendiğin an hemen iç bir tane. Geçmiş olsun canım tekrar.

7 aylık evliyim evlendiğimden beri sistrit oluyordum özellikle de ilişkiden sonra.
yanma oluyordu ama öyle böyle değil dayanamıyordum.
annem sürekli su içmemi söylüyordu kulak asmıyordum hiç.
daha sonra yanmam geçti, beende sistrit geçti rahatladım sanmıştım, sürekli idrar çıkmaya devam ediyordum tabi.
sonra bi akşam öyle fenalaştım ki aynı sizin gibi oldum. eşim başta önemsemedi geçer sandı, ertesi gün için doktora gideriz dedi.
biraz zaman sonra daha kötü oldum, midem bulanııyo, başım dönüyodu içime bi titreme girdi ve ağlamaya başladım.
eşim beni banyoya götürdü yüzüme su vurmaya, ayaklarım soldu yere yığıldım ve doğru acile.
eritrosit değerim 300 çıktı.
yoğun iltihaplanma dedi doktor ve iğne vuruldum. ağır bi iğneydi bi hafta kalçam ağırdı.
ve ilaçlar falan derken yine ara ara idrar hissi yaşıyorum.
bol su. bunun tek çözümü bu. içtiğim antibiyotiklerin haddi hesabı yok. suyla attım enfeksiyonu... günde en az 2 lt su içiyordum.
o ilacın adını bende alabilir miyim bu arada.

Son düzenleme:
kislar bende bu durumdan muzdaribim evlendikten sonra belam oldu
kadinlar klubunde ve diger forumlarda takiplerim ve arastirmalarim sonucunda biseyler buldum sanirim sizinlede paylasmak istedim
sistit olacaginizi hisseder hissetmez bir buyuk bardak ilik suyun icerisine 1 tatli kasigi dolusu karbonat atip karistirip erittikten sonra icin su baya ilik olsun daha kolay eriyo biraz kotu bi tat var tuzlu su gibi oluyo ama baya rahatlatiyo ve eger baslangicta ise geciriyo bunu 3 - 4 gun surekli yapin gece yatmadan once ve sabahlari saat 10 gibi falan gunde 2 kez yapiyorum ben bazen icine limon da sikiyorum biraz daha katlanilir bi tat oluyo
iliski den sonra sistit problemi yasiyosaniz o geceler yada gunduzleri birlikte olmadan 2 yada 3 saat once icerseniz daha iyi olur die dusunuyorum

bide bunu eger yuksek tansiyon probleminiz varsa yapmayin tansiyonu biraz yukseltiyo yada daha az miktarlarda daha sik denenebilir
aciklamasida vucudumuz asidik ortam bulunca bakterileri mikroplari tutuyo onlar icin uygun ortam yaratmis oluyo ama karbonat vucudu bazik hale getiriyomus nette arastirabilirsiniz .... meger karbonat yeni mucizeymis ama haberimiz yok kanserden falan herturlu hastaliktan koruyomus butun hastaliklar asidik ortamda yasarken bazik hale gelince vucut temizleniyomus

kislar bende bu durumdan muzdaribim evlendikten sonra belam oldu
kadinlar klubunde ve diger forumlarda takiplerim ve arastirmalarim sonucunda biseyler buldum sanirim sizinlede paylasmak istedim
sistit olacaginizi hisseder hissetmez bir buyuk bardak ilik suyun icerisine 1 tatli kasigi dolusu karbonat atip karistirip erittikten sonra icin su baya ilik olsun daha kolay eriyo biraz kotu bi tat var tuzlu su gibi oluyo ama baya rahatlatiyo ve eger baslangicta ise geciriyo bunu 3 - 4 gun surekli yapin gece yatmadan once ve sabahlari saat 10 gibi falan gunde 2 kez yapiyorum ben bazen icine limon da sikiyorum biraz daha katlanilir bi tat oluyo
iliski den sonra sistit problemi yasiyosaniz o geceler yada gunduzleri birlikte olmadan 2 yada 3 saat once icerseniz daha iyi olur die dusunuyorum

bide bunu eger yuksek tansiyon probleminiz varsa yapmayin tansiyonu biraz yukseltiyo yada daha az miktarlarda daha sik denenebilir
aciklamasida vucudumuz asidik ortam bulunca bakterileri mikroplari tutuyo onlar icin uygun ortam yaratmis oluyo ama karbonat vucudu bazik hale getiriyomus nette arastirabilirsiniz .... meger karbonat yeni mucizeymis ama haberimiz yok kanserden falan herturlu hastaliktan koruyomus butun hastaliklar asidik ortamda yasarken bazik hale gelince vucut temizleniyomus

Asitik ortamdansa portakal suyu epey bi asitik ben bu karbonatı deniycem sonucu yazarım
ben başladığını farkettiğimde hemen ıhlamur ve yeşil çay içiyorum ıhlamurda başlangıcında fayda ediyor.

Arkadaşlar konu cok önce açılsada yinede önemli oldugundan bayanlarr için.. herşeyin konuşulup birbirimizi yardımcı olmamız gerekiyor..arkadaşlar bu sistit belası 1,5 yıldır benide maf etti..en son iyi bir prof'e gittim bu konuyla alakalı yine ilaç yine ilaç.. kullanmadan iyileşmem mümkün değil..bu yazanlar içinde buna çözüm bulabilen oldu mu yıllar içinde..

X