Sivilceli Ciltler Cilt takıntım

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

aycoregimisali

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
734
238
Kızlar selam nasılsınız?
Size bir şeyden bahsetmek istiyorum. Kendimde fark ettiğim inanılmaz bir cilt takıntım var. Danışanlarımda, avm de vs. Surekli herkesin cildine bakıyorum.
Şu anda problemli bir cildim yok. Ama ergenlik sonrasında ciddi bir akne problemim vardı ve roaccutane isimli ilacı kullanmıştım. Roaccutane kullanırken cildim o kadar güzeldi ki bebek gibi. Cok mutluydum. Ancak ilac bitince 1 sene sonra tekrar cildim normale döndü. Sivilce çıkmıyor çok şükür ama böyle pürüzsüz pak değil. Güneş görünce direk çil çıkıyor zaten ama onun dışında da ufak ufak açık kahverengi benler var. Gözenek de var biraz. Ve nazolabial çizgilerim çok belli oluyor hele ki makyaj yapınca direk doluyor ve bu bence yaşlı gösteriyor. Henüz 27 yaşındayım. Dolgu yaptırsam mı bilemedim. Yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu?
Cilt gerçekten düzenli bakımlarla, o youtubedaki kore ürünleriyle vs. Gerçekten pasparlak cam gibi oluyor mu? Deneyen var mı? Yoksa bu iş gerçekten genetik mi?

Dolgu için çok erken bence. Ben 25 yaşındayım ergenlikte sivilceden yüzüm görünmezdi benim ama gamsız biriydim hiç doktora gideyim diye bile düşünmezdim geçer derdim. Şimdi akne problemim yok ama tabi zamanında güneş kremi kullanmadan hep güneşlendiğim için kahverengi lekeler gözenekler aşırı fazladır bende. Sivilce izleride var. Yüzüm pütür pütürdür öyle peeling falan pürüzsüz yapmaz. Yinede hiç takıntım yok öyle seviyorum kusurlu halini nedense yani kusursuz olma düşüncesi insanı takıntı haline getiriyor birazda. Bence kendi haline bırakın aynaya çok bakmayın yaşınız çok genç ama tabi ki yinede sizin cildiniz mutlu değilim diyorsanızda dolgu yaptıracağınız doktoru iyi araştırın derim :)

ben gayet kaliteli urunler kullaniyorum, islem de yaptiriyorum yuzume ama yine de guneste cillerim oluyor, en basitinden yuzumde bir suru ben var. gunese cikinca kizariyorum vs.

bence cildinizi koreliler gibi yapmak yerine bu takintinizdan kurtulmaya calisin.
Teşekkür ederim ama gerçekten işe yarıyorsa denemek isterim malesef takıntı oldu bende ya :KK43:

Dolgu için çok erken bence. Ben 25 yaşındayım ergenlikte sivilceden yüzüm görünmezdi benim ama gamsız biriydim hiç doktora gideyim diye bile düşünmezdim geçer derdim. Şimdi akne problemim yok ama tabi zamanında güneş kremi kullanmadan hep güneşlendiğim için kahverengi lekeler gözenekler aşırı fazladır bende. Sivilce izleride var. Yüzüm pütür pütürdür öyle peeling falan pürüzsüz yapmaz. Yinede hiç takıntım yok öyle seviyorum kusurlu halini nedense yani kusursuz olma düşüncesi insanı takıntı haline getiriyor birazda. Bence kendi haline bırakın aynaya çok bakmayın yaşınız çok genç ama tabi ki yinede sizin cildiniz mutlu değilim diyorsanızda dolgu yaptıracağınız doktoru iyi araştırın derim :)
Çok teşekkürler malesef bende takıntı oldu sanırım:KK43:(

Konuyu okuyunca çok şaşırdım sanki konuyu açan benim yaşımız bile aynı, bende sivilce tedavimde aynı ilacı kullandım cildim çok güzelleşmişti ama şimdi ne yaparsam yapayım o hapı kullandığımdaki hali gibi olmuyor , onlarca bakım ürünü kullanıyorum yine istediğim gibi değil malesef .

Gözenekler için yapılabilecek bir şey yok. Cildini temiz tutsan ve gözenekleri temizlesen yeter.

Nazolabial çizginin bu kadar gözüne batıyor olması için henüz çok gençsin, muhtemelen kemik yapından dolayı onlar zaten hep oradaydı. Eğer o bölgede cilt üzerinde kırışıklık gibi bir çizgilenme varsa muhakkak dolgu yaptır. Eğer yoksa hayır şimdilik gerek yok ama daha iyi hissedeceksen yaptır.

Evet yüz yogası ve masaj işe yarıyor.

Kore cam cilt görünümü ise benden sorulur 😂

Bence takıntı haline getirmene gerek yok ama istersen bir kaç ürün tavsiyesi verebilirim cilt bakımı ve makyaj için.

Gözenekler için yapılabilecek bir şey yok. Cildini temiz tutsan ve gözenekleri temizlesen yeter.

Nazolabial çizginin bu kadar gözüne batıyor olması için henüz çok gençsin, muhtemelen kemik yapından dolayı onlar zaten hep oradaydı. Eğer o bölgede cilt üzerinde kırışıklık gibi bir çizgilenme varsa muhakkak dolgu yaptır. Eğer yoksa hayır şimdilik gerek yok ama daha iyi hissedeceksen yaptır.

Bence takıntı haline getirmene gerek yok ama istersen bir kaç ürün tavsiyesi verebilirim cilt bakımı ve makyaj için.
Merhabalar, bana da yazabilir misiniz özelden. 24 yaşındayım ve nemlendirici dahil hiçbir şey sürmüyorum yüzüme. Kötü ürün kullanmaktan ve cildimi bozmaktan korkuyorum. :)

Belki beni taslayacaksiniz ama ben bu zamana kadar yüzüme hiç bir ürün kullanmadım nemlendiricide dahil yaşım 36 herkes ne kullanıyorsun der sürekli bakim yapan çeşit çeşit ürün kullanan arkadaşlarımın ciltleri sorunlu acaba diyorum çok kurcalamamak mı gerekiyor biraz kendi haline mı bıraksanız

Bana da verebilir misiniz o tavsiyelerden? 😁

Kızlar selam nasılsınız?
Size bir şeyden bahsetmek istiyorum. Kendimde fark ettiğim inanılmaz bir cilt takıntım var. Danışanlarımda, avm de vs. Surekli herkesin cildine bakıyorum.
Şu anda problemli bir cildim yok. Ama ergenlik sonrasında ciddi bir akne problemim vardı ve roaccutane isimli ilacı kullanmıştım. Roaccutane kullanırken cildim o kadar güzeldi ki bebek gibi. Cok mutluydum. Ancak ilac bitince 1 sene sonra tekrar cildim normale döndü. Sivilce çıkmıyor çok şükür ama böyle pürüzsüz pak değil. Güneş görünce direk çil çıkıyor zaten ama onun dışında da ufak ufak açık kahverengi benler var. Gözenek de var biraz. Ve nazolabial çizgilerim çok belli oluyor hele ki makyaj yapınca direk doluyor ve bu bence yaşlı gösteriyor. Henüz 27 yaşındayım. Dolgu yaptırsam mı bilemedim. Yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu?
Cilt gerçekten düzenli bakımlarla, o youtubedaki kore ürünleriyle vs. Gerçekten pasparlak cam gibi oluyor mu? Deneyen var mı? Yoksa bu iş gerçekten genetik mi?
Çift aşmalı temizlik ve fiddy metodunu deneyebilirsin. Doğru ürünlerle işe yarıyor. Ama kırışıklık vb için dolgu tabi ki tercih edebilirsin

kore cilt bakım ve estetikte çok ilerideler
onlarda çok baharatlı yedikleri için genelde bizler gibi sivilceli yağlı ciltleri var o yüzden de koredeki gözenek için yapılmış cilt bakım ürünleri nokta atışı ,cilt konusunda takıntıları da onları ileri taşımış gerçekten çok işe yarar ve harika içerikleri olan fazlaca ürünleri var...
yalnız yerli de çok güzel markalarımız var purest ,effectha,dermoskin,miaklinika,luv it,cosmed gibi....
o ilacı kullanırken olan pürüzsüzlük hissi ilacın kendisinden kaynaklanan bir durum ilaç bitince tabiki gidecek

güneşten acayip ama acayip iyi korunmanız lazım en önemli şey o.leke gideren ve önleyici ürünleri de cildinize göre dermotoloğunuzla konuşarak kullanırsınız genelde arbutin ve azeleik niacinimade herkesin kullanabileceği lekelerle savaşan içeriklerdir her cilde iyi gelmemesiyle beraber c vitamini de leke tedavisinde kullanılır bir doktorunuzla görüşün ama önce... pürüzsüzlük içinde enzim peeling kullanmanız gerek ve kışın aha -bhalarla desteklemelisiniz

akşam görmüştüm ve durumuma atmıştım konuyu okuyunca yeniden aklıma gelmesin mi?:kızgın:

• Muhteşem
Reactions: Cac
Belki beni taslayacaksiniz ama ben bu zamana kadar yüzüme hiç bir ürün kullanmadım nemlendiricide dahil yaşım 36 herkes ne kullanıyorsun der sürekli bakim yapan çeşit çeşit ürün kullanan arkadaşlarımın ciltleri sorunlu acaba diyorum çok kurcalamamak mı gerekiyor biraz kendi haline mı bıraksanız

Valla ben de aynı şeyi düşünüyorum🤭 Bende de bir nemlendirici, bir göz kremi var öyle ayrı ayrı temizleyici tonik minik yok almıyorum. Cildim gayet güzel. Bana kalırsa da çok kurcalamak iyi değil sanki🙄

Kızlar selam nasılsınız?

Ciltle çok oynamamak lazım
Arada bir gülsuyuyla temizlerim, unutmazsam nemlendirici sürerim
Sigara kullanmama rağmen pürüzsüzdür , güneş alerjim var, koruyucu sürsem de güneşe çıktığımda bir iki sivilce çıkıyor ama ertesi gün geçiyor. Cilt yapısı genetik, ne yaparsan yap özüne dönüyor. Artık 45 yaşındayım, çizgim çubuğum var ve umurumda da değil, benimle birlikte eskiyor cildim buna çare yok. Çevremde dolgu, botoks vs.. her yeni çıkan işi deneyenler var, makyajlar çıkınca en genç görünen benim. Bu işlemler tekrar istiyor, revizyon istiyor, sürekli bir işlem gerekiyor. Az makyaj, bol su içmek ve temizlik yıllara bir nebze dayanmak için yeterli ama sonrası için uğraşmayı anlamlı bulmuyorum. Tüm çizgilerim yaşanmış yıllarım, benim onlar değiştirmeyi çok doğru bulmuyorum. Değiştirsem ne olacak vücudumu ne yapacağım mesela, ne yaparsam yapayım 45 :)))) o yüzden çok takılmamak lazım

Bana da yazabilir misiniz rica etsem?

Benim cildim çok güzeldir, aşırı kötü beslenirim meyve sebze neredeyse hiç yemem abur cubur çok tüketirim ona rağmen 1 sivilce bile çıkmaz yüzümde nazar değmesin 😂 yine de cilt bakımına önem veriyorum cildime makyaj yapmadığım için çok parlak gözükmesine dikkat ediyorum. Foreo luna 2 kullanıyorum banyoda yüz yıkama jeli ile (dermalogica) duştan sonra da clarins v shaping serumu ve kiehlsın günlük yüz kremi. Ayrıca cildi fondotensiz inanılmaz sağlıklı gösteren bir ürün var sürekli kullandığım. Alta ekliyim fotoğrafını.

Eklentiler

• 5221A200-5A14-42FC-AC2F-BF91D90E8950.jpeg
    5221A200-5A14-42FC-AC2F-BF91D90E8950.jpeg
    69 KB · Görüntüleme: 80
kore cilt bakım ve estetikte çok ilerideler
onlarda çok baharatlı yedikleri için genelde bizler gibi sivilceli yağlı ciltleri var o yüzden de koredeki gözenek için yapılmış cilt bakım ürünleri nokta atışı ,cilt konusunda takıntıları da onları ileri taşımış gerçekten çok işe yarar ve harika içerikleri olan fazlaca ürünleri var...
yalnız yerli de çok güzel markalarımız var purest ,effectha,dermoskin,miaklinika,luv it,cosmed gibi....
o ilacı kullanırken olan pürüzsüzlük hissi ilacın kendisinden kaynaklanan bir durum ilaç bitince tabiki gidecek

güneşten acayip ama acayip iyi korunmanız lazım en önemli şey o.leke gideren ve önleyici ürünleri de cildinize göre dermotoloğunuzla konuşarak kullanırsınız genelde arbutin ve azeleik niacinimade herkesin kullanabileceği lekelerle savaşan içeriklerdir her cilde iyi gelmemesiyle beraber c vitamini de leke tedavisinde kullanılır bir doktorunuzla görüşün ama önce... pürüzsüzlük içinde enzim peeling kullanmanız gerek ve kışın aha -bhalarla desteklemelisiniz
Daha ben konunun linkini topige atacaktım:))

X