Çekim yasası işe yarıyor mu

Merak ettim mesela nasıl şekillendirdiniz hayatınızı?Çekim yasasıyla aslında bulunduğunuz şartlarda sahip olamayacağınız neyi çektiniz?Yada nadir sahip olunabilecek, mucize denilebilecek neler oldu?
Hayatın ne kadarı kontrolunuzde ne kadar değil onu fark ediyorsunuz oncellikle. Çoğu kisi ona sürekli gelen şeylere tepki vererek hayatını yaşıyor maalesef. Sanki topluca hayatımızı surduruyormusuz gibi genellemelerin hepsinde boğularak.

Ama kendi düşünce ve isteme gücünüzün ne olduğunu ve nasil kullandığınızı öğrendiğinizde şartlardan bağımsız kendiniz için düşünmeye ve hayal kurmaya, bir dur bakalım onlar böyle diyor ama gerçekte ben ne istiyorum demeye başlıyorsunuz oncelikle. Ve bunu laf olsun diye değil bilinçli bir şekilde tüm istekleriniz için yapıyorsunuz.

Ben bunu olabildiğince her şey için kullandım, kullanıyorum da. Universiteme tercih listemde 1.siradaki tamamen kendi istediğim okul ve üniversiteye girdim, istediğim gibi bir eşim var ki bu konuda evlilik istekli olmadigim halde eğer bana birisi uygunsa söyle biri olursa ancak isterim şeklinde detaylı bir mektup yazmışlığım var.

Sonra yurt dışına taşınmak moda olsa da şu anda 4 5 sene önceden bunu istemeye başladım.. istediğim andan itibaren gideyim demedim. Ülkeyi buldum, nasıl bir standart istediğimi buldum, evimi bile ortada hiçbir şey yokken hayal ettim.

İlk geldiğimde bavulumla birlikte varlığından bile haberdar olmadığım ama mektubunda kendime yazdığım o mutfağımda manzarası olsun, salonda pencere yerlere kadar olsun, bahçesi olsun hamagima yer olsun, 4 odalı olsun diye spesifik yazdığım her şey vardı.

Sonrasında istemeye devam ettim ve hayal ettiğim yine önce zihnimde tasarladığım gibi bir ev de satın aldım daha yeni.

Hatta bu ara valla geçtiğimiz yılların vizyonunu güzel yapmışsın onlar seni buraya getirdi seni tebrik ediyorum diyorum kendime. Hadi şimdi yeni şeyler tasarlama ve dileme zamanı diyip yalnız kalınca yeni dilekler ve planlamalar üzerinde çalışacağım.

Bu konuda dediğim gibi ben kendimi ve düşünce şeklimi çok iyi öğrendim ve bununla bütünleştirip bende yarayan isteme yöntemleri geliştirdim. Bence hayatta en önemli şeylerden birisi bu. Kendinize yapacağınız bu konudaki yatırım karşılığını bulacaktır eğer üstüne gerçekten içten bir şekilde giderseniz.

Ne gerek var bu kadar şeye dua edin hayırlısını isteyin hayırlı değilse zaten olmaz.
Hani bı laf varya "dua yerine geçer" diye. Korktuğumuz şeyleri dile getirmekle ilgili.

Aslında aynı mantık. Olacağına inanarak istemek. Sadece dua dediğimizde daha ütopik geliyor. Sanki verilmesi yada verilmemesi mümkün ucu açık gibi algılanıyor. Aslında dua ederken "mutlaka verilecek" benim Rabb'im Gafurdur. Rahimdir demek lazım. Biz inancımıza uygun dua ederiz. İnanmayanda sonuçta her ihtiyacı karşılanıyor. O da dua etmiyor da "evrenden istiyor''! Diyelim. Aslında veren aynı... Evrenin sahibi

:KK70:şu sıralar iş arayisindayim. Olması için olumsuz düşünmem lazım.ven bahçeli bir ev hayal etsem kesin baraka çıkar şansıma. Bende neden hep böyle bunu merak ediyorum?yanlış mi hayal ediyorum ,nedir yani?🤔
Çok oncelerden benim ne söylesem tersi olur, bendeki şansla olmaz, benim isteklerimin hep tersi olur gibi düşünceleri ve benzerlerini çok tekrarlamis ve icsellestirmis olmalısınız ki şu anda dahi maalesef artık isteseniz de olmayacağını düşünüyorsunuz.

Zamanında bazı nedenlerden ötürü o şekilde cümleler kurmuş olabilirsiniz öyle ki şu anda olayları tek tek hatirlamasaniz bile maalesef etkisini görebiliyorsunuz üzerinizde.

Bu nedenle oncelikle düşüncelerinize ve onun paralel şekilde olabileceğine güven gelistirebilmek çok önemlidir. Önce buna odaklanmanızı tavsiye ederim. Adım adım algıda seçicilik ile bakış açınızı peki ne istemiştim neyi de elde ettim ve benim istediğim gibi olmuştu? Ya yönlendirip bunları belirlemenizi tavsiye ederim.

Sizin icin odağınızı isteklerim olmuyordan çıkarıp isteklerim oluyora yönlendirmek, konudan birhaber olup aralarda istekleri olan kişilerden daha zor olacak maalesef bu bir gerçek. Çünkü diğer zıt kutuptasiniz şu anda. Ama bu konunun değişmesi konusunda ictenseniz yapabilirsiniz.

Bence çok yorucu çünkü bu haliyle sizin için. Önerdiğim kitabın adı Evrenden torpilim var, ancak oturup da evrenden nasil ritueller ile istiyoruzu anlatan reçete vari bir kitap değil. Yazarını pek gerçek hayatta aslında sonradan sevmemiş olsam da eserinden çok memnunum ve iyi ki zamanında hepsini okumuşum diyorum. O kitaplar ve Bilincaltinin gücü kitabı çöl doğru.

Burada verilen şu bebek örnekleri falan da hep doğru. Benim annem de bana hamileyken bir bebek resmi aşmış dolaba. Ben kuzenler arasındaki tek yesil gözlüydüm mesela. O bebek yesil gozluymus. Hatta annem bunu herkese söylerdi hep gulerlerdi ona teyzemler. Bir kuzenim dedi ki teyze ben deniycem ilerde ben esmerim benim bile renkli gözlü çocuğum olursa gerçektir diye. O mavi gözlü beyaz tenli bir bebek resmini koymuş buzdolabına. Amaç burda sık sık görebilmek. Ailedeki benden sonraki diğer renkli gözlü hem de mavi gözlü bebek o oldu gerçekten :) Bu çekim yasasının ilk basit örneği ve doğru da. Kitaplar ile diğer tüm konulardaki örnekleri öğrenebilmek mümkün oluyor.

Hayatın ne kadarı kontrolunuzde ne kadar değil onu fark ediyorsunuz oncellikle. Çoğu kisi ona sürekli gelen şeylere tepki vererek hayatını yaşıyor maalesef. Sanki topluca hayatımızı surduruyormusuz gibi genellemelerin hepsinde boğularak.

Ama kendi düşünce ve isteme gücünüzün ne olduğunu ve nasil kullandığınızı öğrendiğinizde şartlardan bağımsız kendiniz için düşünmeye ve hayal kurmaya, bir dur bakalım onlar böyle diyor ama gerçekte ben ne istiyorum demeye başlıyorsunuz oncelikle. Ve bunu laf olsun diye değil bilinçli bir şekilde tüm istekleriniz için yapıyorsunuz.

Ben bunu olabildiğince her şey için kullandım, kullanıyorum da. Universiteme tercih listemde 1.siradaki tamamen kendi istediğim okul ve üniversiteye girdim, istediğim gibi bir eşim var ki bu konuda evlilik istekli olmadigim halde eğer bana birisi uygunsa söyle biri olursa ancak isterim şeklinde detaylı bir mektup yazmışlığım var.

Sonra yurt dışına taşınmak moda olsa da şu anda 4 5 sene önceden bunu istemeye başladım.. istediğim andan itibaren gideyim demedim. Ülkeyi buldum, nasıl bir standart istediğimi buldum, evimi bile ortada hiçbir şey yokken hayal ettim.

İlk geldiğimde bavulumla birlikte varlığından bile haberdar olmadığım ama mektubunda kendime yazdığım o mutfağımda manzarası olsun, salonda pencere yerlere kadar olsun, bahçesi olsun hamagima yer olsun, 4 odalı olsun diye spesifik yazdığım her şey vardı.

Sonrasında istemeye devam ettim ve hayal ettiğim yine önce zihnimde tasarladığım gibi bir ev de satın aldım daha yeni.

Hatta bu ara valla geçtiğimiz yılların vizyonunu güzel yapmışsın onlar seni buraya getirdi seni tebrik ediyorum diyorum kendime. Hadi şimdi yeni şeyler tasarlama ve dileme zamanı diyip yalnız kalınca yeni dilekler ve planlamalar üzerinde çalışacağım.

Bu konuda dediğim gibi ben kendimi ve düşünce şeklimi çok iyi öğrendim ve bununla bütünleştirip bende yarayan isteme yöntemleri geliştirdim. Bence hayatta en önemli şeylerden birisi bu. Kendinize yapacağınız bu konudaki yatırım karşılığını bulacaktır eğer üstüne gerçekten içten bir şekilde giderseniz.

Bende buna kendimden örnek veriyim belki gerçekten anlamak isteyenlere faydası dokunur
Biz yurtdisina yerleşmeye karar verdiğimizde ben her gece yatağa yattığımda eşyalarımı toplamaya başladım, malum iki çocuk, yaş 40 senelerin eşyası dolu ev , her gece yarım saat kafamda hayal kuruyordum , verilecekler verilecek , goturuleceklerin paketlenmesi, saklanması gerekenler annemin deposuna gidecek , uzun uzun ince detaylarla evi topladim kafamda ve gitmeye hazırız dedim, 2-3 ay sonra gerçekten gitmemizi gerektirecek bir olay yaşadık ve aynı hayallerimdeki gibi toparlandim ve gittik
Gerçekten olacağına yürekten inanmak ve olmuş gibi davranmak çok önemli

Bende buna kendimden örnek veriyim belki gerçekten anlamak isteyenlere faydası dokunur
Biz yurtdisina yerleşmeye karar verdiğimizde ben her gece yatağa yattığımda eşyalarımı toplamaya başladım, malum iki çocuk, yaş 40 senelerin eşyası dolu ev , her gece yarım saat kafamda hayal kuruyordum , verilecekler verilecek , goturuleceklerin paketlenmesi, saklanması gerekenler annemin deposuna gidecek , uzun uzun ince detaylarla evi topladim kafamda ve gitmeye hazırız dedim, 2-3 ay sonra gerçekten gitmemizi gerektirecek bir olay yaşadık ve aynı hayallerimdeki gibi toparlandim ve gittik
Katılıyorum benim de önden tasarlamak ve planlamak ile kastettiğim bu.

Hiç bir ama neden nasıl düşünmeden ne istiyorum kalbimden ne geçiyor diye düşünüp sonra aynen sizin dediğiniz gibi ama eşyalar ne olacak ama şu ne olacak sorularına sanki olmuş gibi önden yanıt aramaya ve stres olmadan çözüm bulmaya başlamak. Sonra sadece stres kaynağı aramak da değil aynı zamanda mutlu edici olaylar da düşünmek.

Ben en çok mesela sizin yaptığınız gibi dileyip negatiflerini görme ile kendime geleceğe mektup yazma stilini kullanıyorum. Özellikle sadece şunu istiyorum gibi listeleme değil kitap yazar gibi betimlemeli bir şekilde o şey olmadan olmuş gibi dış görünüşü nasil, içinde ne hissediyorum, ne beni mutlu ediyor noktalarını düşünüp bunlara dair duygusal ayrıntılar da veriyor ve bu mektubu kaldırıp unutuyorum. Aylar sonra ya da belki yıllar sonra bakıyorum ki yazdıklarımın %80 ini birebir gerceklesmis oluyor.

Bu şekilde 8 senedir tuttuğum aynı defterim var. Tavsiye ederim herkese.

Katılıyorum benim de önden tasarlamak ve planlamak ile kastettiğim bu.

Hiç bir ama neden nasıl düşünmeden ne istiyorum kalbimden ne geçiyor diye düşünüp sonra aynen sizin dediğiniz gibi ama eşyalar ne olacak ama şu ne olacak sorularına sanki olmuş gibi önden yanıt aramaya ve stres olmadan çözüm bulmaya başlamak. Sonra sadece stres kaynağı aramak da değil aynı zamanda mutlu edici olaylar da düşünmek.

Ben en çok mesela sizin yaptığınız gibi dileyip negatiflerini görme ile kendime geleceğe mektup yazma stilini kullanıyorum. Özellikle sadece şunu istiyorum gibi listeleme değil kitap yazar gibi betimlemeli bir şekilde o şey olmadan olmuş gibi dış görünüşü nasil, içinde ne hissediyorum, ne beni mutlu ediyor noktalarını düşünüp bunlara dair duygusal ayrıntılar da veriyor ve bu mektubu kaldırıp unutuyorum. Aylar sonra ya da belki yıllar sonra bakıyorum ki yazdıklarımın %80 ini birebir gerceklesmis oluyor.

Bu şekilde 8 senedir tuttuğum aynı defterim var. Tavsiye ederim herkese.

Evet yazmak da çok faydalı ama ben bir türlü düzene oturtamadim onu 🙈
Yazmak yerine sürekli detaylı betimleme yapıyorum, o duyguları yaşamak çok önemli gerçekten, istediğiniz sokaklarda yürürken yaşayacağınız heyecanı hissetmek çok çok önemli
Bir de nasil olacak kısmını hiç düşünmemek gerekiyor , ben onu düşündüğüm zaman olmuyor kesinlikle çünkü bilinçaltına belli şartlara bağlı olduğu mesajini veriyorum maalesef, şart surt belirtmeden sadece sonuca odaklaninca bir şekilde oluyor istediklerim

Aynı şeyi yaptım, öyle gençken falan da değil, boşanmış ve çocuklu bir hatunken 😅
Ben de aslında dalgasına yapmıştım, çok spesifik seyler yazmıştım hani turkiyede az bulunan şeyler ve birebir aynısı geldi karşıma 6 ay sonra
8 senedir evliyiz kocamla ve hala dalga geçerim, keşke istemediğim huyları da yazsaymisim diye 🤣🤣
Allah daim etsin ya ne güzel 😍🙏💙 işin sırrı biraz da sonrasında olacak mı diye beklemeden bırakmakta sanırım ben de inanarak yapmamıştım ve unutmuştum sonra çünkü 😄😄😄
Default özellikleri haricinde sonradan güncelleme yapamıyor muyuz acaba? 😄 Ben mesela deftere çooook iyi kalpli olsun, saf temiz biri olsun yazmışım. Gerçekten öyle böyle değil ama yolda biraz müşkül durumda birini görse arabayı durdurup inen biri, öyle yardım edip geçmez de halini hatırını nerede yaşadığını sorar sonrasında yapabileceği bir şey var mı bakar mutlaka yufka yürekli ötesi bir adam iyi güzel hoş bir şey bu ama bir o kadar da kullanıyor insanlar bu huyunu en yakınları da dahil olmak üzere saflık gibi ama sinir bozan cinsten yani biraz huyu o zaman hem kızıyorum hem üzülüyorum bu duruma göz göre göre adamcağız kendini kullandırıyor diye keşke iyi kalpli olsun ama azıcık da uyanık gözü açık olsun da yazsaymışım. Aramızdaki çoğu tartışma onun bu aşırı saflığı yüzünden çıkıyor genelde maalesef. 🥲🥲🥲

Allah daim etsin ya ne güzel 😍🙏💙 işin sırrı biraz da sonrasında olacak mı diye beklemeden bırakmakta sanırım ben de inanarak yapmamıştım ve unutmuştum sonra çünkü 😄😄😄
Default özellikleri haricinde sonradan güncelleme yapamıyor muyuz acaba? 😄 Ben mesela deftere çooook iyi kalpli olsun, saf temiz biri olsun yazmışım. Gerçekten öyle böyle değil ama yolda biraz müşkül durumda birini görse arabayı durdurup inen biri, öyle yardım edip geçmez de halini hatırını nerede yaşadığını sorar sonrasında yapabileceği bir şey var mı bakar mutlaka yufka yürekli ötesi bir adam iyi güzel hoş bir şey bu ama bir o kadar da kullanıyor insanlar bu huyunu en yakınları da dahil olmak üzere saflık gibi ama sinir bozan cinsten yani biraz huyu o zaman hem kızıyorum hem üzülüyorum bu duruma göz göre göre adamcağız kendini kullandırıyor diye keşke iyi kalpli olsun ama azıcık da uyanık gözü açık olsun da yazsaymışım. Aramızdaki çoğu tartışma onun bu aşırı saflığı yüzünden çıkıyor genelde maalesef. 🥲🥲🥲
Aynen beklememek lazım, unutmak lazım ve zaman vermek lazım, bugün istedim yarın olsun diye birsey yok
Kiyamam ya eşiniz pek iyi niyetli gerçekten, bende yazmadığım yerlerden yedim kazığı 😅 mesela hastalık hastası, çok agirkanli , sinir krizi gecirtiyor bana ama hiç aklıma gelmemişti tezcanli yazmak, başka şeylere odaklanmisim yazarken 🤣🤣

Selam kızlar. Şu çekim yasası denen zımbırtıyı denedim birkaç gündür sonuç beklediğim bir durum için ama işe yaramadı😂 Aranızda bunu uygulayan ve işe yaradığını gören oldu mı ?
Ben galiba çekim yasasına inanıyorum 😅 Yeni evliyken tek hayalim atanmaktı , benimle evlenenler ise sadece çocuk istiyorlardı ama ben sadece atanmak istiyordum, gece gündüz tek hayalim atanmak , rüyalarıma kadar girerdi , bazen bir dağ başına atanmışım bazen de bir taşraya ( nedense rüyamda bile merkeze atanamiyordum 🤣) bu arada ben dilciyim 6 ay bir kursa yazılarak sadece çeviriler yaptım ama kpss ye falan hiç çalışmadım buna rağmen atandım 😅 hem de köy okuluna ( yine merkez değil) yani demem o ki neyi çok hayal edersen oluyor ,kendine çekiyorsun bir nevi, mesela şuanda hamile kalamıyorum ama neden , düşününce anne olmayı çok zor buluyorum, bir ömür bir bebeğin sorumluluğu ve kahrı çekilir mi diye içten içe istemiyorum, bilinç altım da beni güvene almak için hamile kalmamı engelliyor, yani atanmayı istediğim kadar bebeği de istesem olacak ama işte içimde öyle bir istek yok , bu sene bu bebek konusuna odaklanmayı düşünüyorum 😅 Galiba oturup ana hatları ile bu konuyu düşünmem ve kendimin tehlikede olmadığıma beynimi inandırmam gerekiyor 🤣🤣

Merak ettiğim şey şu siz bunları istediğinizde bunlar için çaba sarfettiğim mi yani mesela ben de istiyorum İngilizce çalışıyorum fakat işimin yurtdışında denkliği yok nasıl olacak bilmiyorum :KK43:

Benim doğru şekilde yapmam 10 senemi aldı, bol bol okuyun , "bilincaltinin gucu" Joseph Murphy, bu kitapla başlayın, olayı anlamanızı saglayacaktir
Bu kitabi ve Barış Muslu'nun iki kitabını aldım. Henüz okumaya fırsatım olmadı. Aynen dua ederken bile doğru şekilde cümleleri kurmak gerekiyormus ama bilgi sahibiyim diyemem. Tamamen öğrenmek isterdim.

Bir kaç günlük ya da öylesine söylenen olumlu şeyler ise yaramıyor. Hem mantığını anlamak hem de kendinizi keşfetmeniz gerekiyor.

Bu konuyla alakalı en iyi başlangıç kitabı için hep Secret derler ama o değil, Aykut Oğut'un Evrenden Torpilim Var kitabı ve devamı serisi.

Mantığını anlarsınız, kendi tekrarladiginiz cümleleri de zamanla fark ederseniz kontrol etmeye bazı şeyleri başlayabilirsiniz.

Ben kullanıyorum ve bu sayede alanım için çok da yurt dışı mümkün görülmese de normalde benim için sorun olmadı ve iş buldum. Bahçeli bir ev hayal ettim, onu da elde ettim çok şükür.

Önceliği bahsettiğim kitaba verirseniz ise yarayacagini göreceksiniz.
Bu kitapları alip okumak çekim yasası mantığını öğrenebilmemiz için yeterli mi? Ben de birçok insan gibi hayatımda bazı şeyleri değiştirmek istiyorum ancak olumsuz düşünceleri kafamdan atamıyorum. Joseph Murphy bilinç altının gücü, Barış Muslu kitaplari, kuantum kitabi var elimde henüz başlayamadım. Baris Muslu nun kitabını once okumak istedim karışık geldi okurum diye bi bıraktım o bırakış🤦‍♀️

Merak ettiğim şey şu siz bunları istediğinizde bunlar için çaba sarfettiğim mi yani mesela ben de istiyorum İngilizce çalışıyorum fakat işimin yurtdışında denkliği yok nasıl olacak bilmiyorum :KK43:
Bu zaten bir buyu gibi değil, karambole nereye gidiyoruz belli değil hissini olabildiğince kontrol etme ve sürekli kendine negatif neden olmayacağını söylemek yerine neden olmasın kinin inanma versiyonu.

Bunu bu nedenle yazıp bırakmak gerekiyor eğer yazılı yapılıyorsa. Her gün bakmak yerine o şeye ulaşmayı derinden isterken ya da engelleri tespit edip yazdıktan sonra bir şekilde oturup gerekenlere de başlıyorsunuz.

O an yol açık durmayabilir başka bir yol buluyorsunuz. Size direkt iş uygun değilse, yüksek lisans bulabilirsiniz. Yüksek lisansınız var ise ücret alabileceğiniz php bulabilirsiniz. Yani tek bir şeye takılı kalmadan ama gözünüzü istediğiniz sonuçtan da ayırmadan ve biraz ısrarcı olarak devam etmek gerekiyor.

Kendi adıma ben bu şekilde yapıyorum. Ne istediğimi belirlemem daha uzun sürer ama netlestirirsem bir çok insandan daha pes etmeyen, ısrarcı ve çalışan biri olduğumu düşünürüm kişisel ozelliklerim arasında. Ama kafamı netleştirmem biraz uzun surer maalesef bu da negatif özelliklerimden.

Bu kitapları alip okumak çekim yasası mantığını öğrenebilmemiz için yeterli mi? Ben de birçok insan gibi hayatımda bazı şeyleri değiştirmek istiyorum ancak olumsuz düşünceleri kafamdan atamıyorum. Joseph Murphy bilinç altının gücü, Barış Muslu kitaplari, kuantum kitabi var elimde henüz başlayamadım. Baris Muslu nun kitabını once okumak istedim karışık geldi okurum diye bi bıraktım o bırakış🤦‍♀️
Barış musluyu sevmiyorum. Yani bu tarz kitaplar diyip hepsini de katmamak lazım çünkü kişisel gelişim adı altında saçmalayan da çok kişi var.

Benim inanç mantığımı ve konudaki enerji meselesini bana ilk öğreten Aykut Oğut olmuştur. O olmasa muhtemelen anlayamazdım. Ama tüm kitaplarını okudum sırasıyla. Arkasından da diğer başucu kitabım bilinçaltına gücü olmuştur.

Bence bu iki kitabın yazarı konuyu diğer birçok kişiden daha net ve yalın anlatıyor. Bunları tavsiye ederim.

Barış musluyu sevmiyorum. Yani bu tarz kitaplar diyip hepsini de katmamak lazım çünkü kişisel gelişim adı altında saçmalayan da çok kişi var.

Benim inanç mantığımı ve konudaki enerji meselesini bana ilk öğreten Aykut Oğut olmuştur. O olmasa muhtemelen anlayamazdım. Ama tüm kitaplarını okudum sırasıyla. Arkasından da diğer başucu kitabım bilinçaltına gücü olmuştur.

Bence bu iki kitabın yazarı konuyu diğer birçok kişiden daha net ve yalın anlatıyor. Bunları tavsiye ederim.
Size katılıyorum. Stilini çok komik ve saçma buluyorum bende.

Aslinda Barış Muslu kitabını alirken bu konulara hiç hakim olmadığım için belki işe yarar diye aldim. Bilinç altının gücü var bende henüz başlamadım. Aykut Oğut'un özellikle tavsiye ettiginiz kitabi var mi tüm serisi mi olmali? Yani biliyorum çekim yasası diye bişey var ama nasil kullanıldığını bilmiyorum. Mesela düşüncelerimizi nasil degistirebilecegimizi nasıl yön verebileceğimizi bilmiyorum. İyi düşünmeye çalışıp 'şu olacak inanıyorum' desem de aslinda içimdeki sıkıntı devam ediyor o olumlu kurdugum cümleye inanamıyorum. İşte bunları aşabilmeyi öğrenmek istiyorum. Aykut Ogut kaydettim alacagim ins.

İşte biz böyle şeyler düşünmüyoruz, sadece sonuca odaklanıyoruz , nasıl olacağını evren bilir , nasıl olacak diye düşünürseniz olmaz

Bu kitabi ve Barış Muslu'nun iki kitabını aldım. Henüz okumaya fırsatım olmadı. Aynen dua ederken bile doğru şekilde cümleleri kurmak gerekiyormus ama bilgi sahibiyim diyemem. Tamamen öğrenmek isterdim.
Okuyarak öğrenebilirsiniz
Öğrendiklerinizi hayatınıza empoze edin ,gerisi kolay zaten kendiliğinden oluyor

X