Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları cas testi

pakizee

14.07.2012
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2012
2.055
1.465
oğlum 5 yaş 8 aylık
ana okul öğrencisi
3 yaşında kreşe başladı...
bu seneki öğretmenimizin oğlumda bir problem olduğunu fakat elimle tutup şu problemi var diyemiyorum diyor..
ilgisini çeken konuları çok çabuk öğrendiği ilgisini çekmeyen konularda sıkıntı yaşadığını söylüyor.
mesela dinazorlar ı ve timsahları size çok güzel anlatabileceği gibi , günleri ayları karıştırıyor...
cumartesi günü piskiyatrise götürdüm zeka ile ilgili bir probleminin olmadığını fakat öğrenmede sıkıntı olabileceğini
bu sıkıntıyıda 20 dk lık oyun seansında keşfetmenin mümkün olmadığını söyledi
bize cas testini önerdi. bu test kesin sonuç veriyor dedi ve 14 aralığa randevu ayarladık...
merak ettiğim bu testi duyan bilen evladına uygulatan var mı...

Sen birşey farkediyor musun peki oğlunda? Sadece öğretmenin fikri mi bu? Cas testinde çocuğa ilginç sorular soruluyor. Bunları sende sorabilirsin. İlgisi olmayan konuları öğrenememesi normal değil mi?
o kadar moralim bozuk ki...
her seferinde beni yakalayıp o günle ilgili bir sıkıntısını paylaşıyor...
mesela yakın arkadaşı olmuyor bireysel takılmayı seviyor diyor..
oğlumda gözlemlediğim tek nokta oldukça yavaş bir çocuk sakin yani pratiklik yok hayatında..
dikkat etkinliklerinde bir sorun olmuyor fakat bildiği şeyleri ortaya koymuyor..
atıyorum 7 rakamını soruyorum bu kaç 6 mı 8 mi 9 mu diye bocalıyor ama
rakamların arasından 7 yi bana ver deyince tak diye veriyor..
bu arada tüm gelişimleri yaşına ve ayına uygun büyüdü

oğlum 5 yaş 8 aylık
ana okul öğrencisi
3 yaşında kreşe başladı...
bu seneki öğretmenimizin oğlumda bir problem olduğunu fakat elimle tutup şu problemi var diyemiyorum diyor..
ilgisini çeken konuları çok çabuk öğrendiği ilgisini çekmeyen konularda sıkıntı yaşadığını söylüyor.
mesela dinazorlar ı ve timsahları size çok güzel anlatabileceği gibi , günleri ayları karıştırıyor...
cumartesi günü piskiyatrise götürdüm zeka ile ilgili bir probleminin olmadığını fakat öğrenmede sıkıntı olabileceğini
bu sıkıntıyıda 20 dk lık oyun seansında keşfetmenin mümkün olmadığını söyledi
bize cas testini önerdi. bu test kesin sonuç veriyor dedi ve 14 aralığa randevu ayarladık...
merak ettiğim bu testi duyan bilen evladına uygulatan var mı...

Günleri ayları ilkokul 2 ye giden kızım bile karıştırıyor. Öğretmene sıkıntı var bence...

birde göz kontağı az bu yüzden sınırlı tablet kullanımını sıfırlamaya çalışıyorum

rehberlik oğlumu ilk gözlemlediğinde bir problemin olmadığını 2. gözlemlemede piskiyatrise yönlendirdi.
bu arada işitsel yönünün kuvvetli olduğu söylendi

o kadar moralim bozuk ki...
her seferinde beni yakalayıp o günle ilgili bir sıkıntısını paylaşıyor...
mesela yakın arkadaşı olmuyor bireysel takılmayı seviyor diyor..
oğlumda gözlemlediğim tek nokta oldukça yavaş bir çocuk sakin yani pratiklik yok hayatında..
dikkat etkinliklerinde bir sorun olmuyor fakat bildiği şeyleri ortaya koymuyor..
atıyorum 7 rakamını soruyorum bu kaç 6 mı 8 mi 9 mu diye bocalıyor ama
rakamların arasından 7 yi bana ver deyince tak diye veriyor..
bu arada tüm gelişimleri yaşına ve ayına uygun büyüdü
Çok normal bence. Her insan bir mi? Benim kızımın sınıfında da var bireysel takılan. Birtek benim kızımla oynamayı seviyormuş hatta. Ama kalabalık olunca değil sadece onunla oynaması gerekiyor. Annesi ile arkadaş olduk bu sayede😊 psikolog psikolog gezmekte pek iyi bir durum olmaz yaşı itibari ile. Öğretmenin tanıdık psikolog ark ı mı var? Birine yönlendirdi mi sizi? Bazı çocuk kendi kendine öğrenir bazıları için uğraşırsın. Bazıları için daha çok uğraşırsın. Bana abartı geldi öğretmenin tutumu o kadarını hepsi karıştırıyor. Sana da aniden soru sorsalar bocalarsın düşünürsün.

tüm insanlık için bu böyle değil mi?
test hakkında bilgim yok, doktor tavsiyesi ise tabi ki uyun ama kreşe giden 3 yaşındaki çocuk için bu söylediğiniz ve ara mesajlarda yazdıklarınız gayet normal bence.

Çok normal bence. Her insan bir mi? Benim kızımın sınıfında da var bireysel takılan. Birtek benim kızımla oynamayı seviyormuş hatta. Ama kalabalık olunca değil sadece onunla oynaması gerekiyor. Annesi ile arkadaş olduk bu sayede😊 psikolog psikolog gezmekte pek iyi bir durum olmaz yaşı itibari ile. Öğretmenin tanıdık psikolog ark ı mı var? Birine yönlendirdi mi sizi? Bazı çocuk kendi kendine öğrenir bazıları için uğraşırsın. Bazıları için daha çok uğraşırsın. Bana abartı geldi öğretmenin tutumu o kadarını hepsi karıştırıyor. Sana da aniden soru sorsalar bocalarsın düşünürsün.
yok doktoru ben buldum çünkü bu tarz yaklaşımından sıkıldım açıkçası
ilk hafta öğretmenle konuştuğumuzda oğlumu kaynaştırma öğrencisi zannetmiş
bazen diyorum ki öğretmen çok ilgili bazende diyorum ki (hahhh işte dediğim çıktı bu çocukta sorun var ) için uğraşıyor
23 yıllık bir öğretmen olduğu için endişesini boşa atmaktan da korkuyorum sordum hatta sınıfın geneli nasıl birtek oğlum mu bu şekilde diye 1-2 kişi daha var böyle dedi

tüm insanlık için bu böyle değil mi?
test hakkında bilgim yok, doktor tavsiyesi ise tabi ki uyun ama kreşe giden 3 yaşındaki çocuk için bu söylediğiniz ve ara mesajlarda yazdıklarınız gayet normal bence.
3 yaşında kreşe başladı şuan 5 yaş 8 aylık
acaba diyorum ki okul hayatından mı sıkıldı. olur ya hani bilemedim

Ya benim oğlumda günleri bilmiyor pek, yalnız asil sıkıntı dün ve yarını bilmiyor sürekli düzeltme yapıyoruz ama öğrenemedi. Buna karşın okulda yaptığı herşeyi anisiyla birlikte anlatiyor eski dergileri veriyorlar atiyorum toprak çeşitleri vs hepsini ogretmenin anlatmasıyla hatırlıyor. Toplama cikarma yapiyor katlarin mantigini biliyor vs vs ama dün ve yarini anlatmama rağmen bilmiyor bunun sıkıntı olduğunu bilmiyordum

yok doktoru ben buldum çünkü bu tarz yaklaşımından sıkıldım açıkçası
ilk hafta öğretmenle konuştuğumuzda oğlumu kaynaştırma öğrencisi zannetmiş
bazen diyorum ki öğretmen çok ilgili bazende diyorum ki (hahhh işte dediğim çıktı bu çocukta sorun var ) için uğraşıyor
23 yıllık bir öğretmen olduğu için endişesini boşa atmaktan da korkuyorum sordum hatta sınıfın geneli nasıl birtek oğlum mu bu şekilde diye 1-2 kişi daha var böyle dedi
Evet bende olsam soru işareti kalırdı aklımda. Testi bir yaptırın bakalım ne çıkacak. Netten araştırın sizde sorabilirsiniz o tip sorular ve takip etmiş olursunuz. Belki basit bir dikkat eksikliğidir.

Ya benim oğlumda günleri bilmiyor pek, yalnız asil sıkıntı dün ve yarını bilmiyor sürekli düzeltme yapıyoruz ama öğrenemedi. Buna karşın okulda yaptığı herşeyi anisiyla birlikte anlatiyor eski dergileri veriyorlar atiyorum toprak çeşitleri vs hepsini ogretmenin anlatmasıyla hatırlıyor. Toplama cikarma yapiyor katlarin mantigini biliyor vs vs ama dün ve yarini anlatmama rağmen bilmiyor bunun sıkıntı olduğunu bilmiyordum
Benim eşim hala sağ ve solunu karıştırıyor😂 kızımda dünden önceki günleri çok uzak dün diyor 😍

sadece günlerse takılmayın derim... öğretmen sürekli olarak haftada bir iki illa canımı sıkacak birşey söylüyor.. bu sefer bende acaba mı diye ikileme düştüm

Evet bende olsam soru işareti kalırdı aklımda. Testi bir yaptırın bakalım ne çıkacak. Netten araştırın sizde sorabilirsiniz o tip sorular ve takip etmiş olursunuz. Belki basit bir dikkat eksikliğidir.
yani doktorun dediği şu oldu...
oğlunuzda zeka ile ilgili bir sorun yok belki öğrenmede sorun olabilir.. bu testi yaptırmanızı öneriyorum dedi
oda 1-1,5 saat kadar sürüyormuş raporlaması 2 gün sonrasında raporu bize yorumlayacak

ben ogretmenı tuhaf buldum lınc yemeyeceksem eger soyleyeyım
ayları gunlerı karıstırması normal zaten olabılır daha okuma yazma bılmıyor kı cocuk
yok bıreysel takılmayı sevıyor yok ılgısını cekmeyen konuda ogrenmekte zorlanıyor falan... hepımız tum dunyada ınsanlar boyle degıl mı zaten

cocukların ustune fazla gelıyorlar bu ne ya... cocuk her konuyu asırı ılgıyle dınlemek ve sevmek zorunda mı bunu bıle cocugun elınde hak olarak tanımıyor ben cok despot gordum kendısını sanırım sadece kendısının ıstedıgı gıbı olsun cocuklar ıstıyor ...

yani doktorun dediği şu oldu...
oğlunuzda zeka ile ilgili bir sorun yok belki öğrenmede sorun olabilir.. bu testi yaptırmanızı öneriyorum dedi
oda 1-1,5 saat kadar sürüyormuş raporlaması 2 gün sonrasında raporu bize yorumlayacak
İyi çıkar umarım. İlla ki birşeyler oluyor her çocukta. Sizinki de sıradan birşey bence.

ben ogretmenı tuhaf buldum lınc yemeyeceksem eger soyleyeyım
ayları gunlerı karıstırması normal zaten olabılır daha okuma yazma bılmıyor kı cocuk
yok bıreysel takılmayı sevıyor yok ılgısını cekmeyen konuda ogrenmekte zorlanıyor falan... hepımız tum dunyada ınsanlar boyle degıl mı zaten

cocukların ustune fazla gelıyorlar bu ne ya... cocuk her konuyu asırı ılgıyle dınlemek ve sevmek zorunda mı bunu bıle cocugun elınde hak olarak tanımıyor ben cok despot gordum kendısını sanırım sadece kendısının ıstedıgı gıbı olsun cocuklar ıstıyor ...
neden linç yiyeceksiniz....
bana da öyle geliyor fakat baskın biri suçlusun suçlusun der ya bende kendimden ve oğlumdan yana şüpheye düştüm acaba mı dedim...
14 aralık nasıl gelir bilemiyorum fakat testi alıp elime öğretmene karşı dik durmak istiyorum

X