Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Çarpıntı için eps + ablasyon işlemi ve Ankarada kardiyolog tavsiyeleri

rubrik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
53
1
Doğuştan 1 derece mitral kapak ve trisküpit kapak yetmezliği nedeniyle şiddetli çarpıntılar yaşıyorum ve gittiğim bir doktor bunun için ablasyon denilen anjiyo gibi bir işlem yapılması gerektiğini söyledi.Bunun için Ankarada iyi bir kardiyolog arıyorum yardımcı olur musunuz hanımlar?Ayrıca bu işlemi yaptıran var mı acaba?

Ankarada sadece çarpıntı işine BAkan bir doktor var bende çarpıntılardan şikayetim olduğu için bana bu yöntemi tavsiye ettiler. Araştırdım hacettepe ünüverste hastanesinde kardiyolok prof. Dr.kudret aytemir
çok iyi olduğunu söylediler randevu almak zor ama aldım. Nisanda randevum var bakalım bana neler söyleyecek eğer güven verirse yaptırmayı düşünüyorum. Umarım sizde iyisinizdir.

Son düzenleme:
Neler yaşadın çokmu zor oldu biraz anlatırmısın rica etsem

Ben en bastan sana anlatayim canim. 7 yasinda bu rahatsizlikla tanistim.16 sene boyunca bunu cektim. Aniden gelio ve kalbim o kdr hizli atiyoki kolum bile kalbimin atisindan sallaniyodu.hafta da 2 kere en az mutlaka oluyodu.sonra 1. Hamileligimde cok artti.hergun oluyodu ve cok uzun suruyodu.bnde cok sikinti cekiyodum.secdeye gidince bnm duzeliyodu ama oda artik fayda vermemeyebasladi.neysebebegimi dogurdum.ardindan 2 sene sonra bi bebek daha dusunuyodum.ama bu sefer tedavi olduktan sonra hamile kalmak istedim.sonra devlet jastanesinde bi kardiyolaga gittim.seni ankaraya sevk edeyim hmn 3 gun sonra ablasyon ol dedi. Bnde kabul etyim.3 gun sonraankaraya vvardik.doktorumun adi kudret aytemir. Ama bizimle hep yardimci doktor ilgilendi. Super bi hastane ozel gibi. Ilgi cok ama cok guzel.ama mutlaka gitmeden once carpintin geldigi anda ki ekg en lazim. O olmadan olmuyo islem.doktorumu sadeve islem esnasinda gordum. Cok korkmustum ama korkulcak bisi yokmus.kasiktaki damardan girip. Elektrikle carpinti verdiler nerde oluyo diye bakip oralari yaktilar hic bi aci yok sadece carpintiyi verip durduruyolar o kdr. Ardindan 4 saat kadar yogun bakimda yattim.yaklasik 1 ay boyunca cok sik sekilde carpintilarim oldu ama cok degisik carpintilar kus cipintisi gibi. Sonra duzene gird. Iyi ki yaptirmisim.cook memnunum hastanedende doktordan da.simdi 2 3 ayda bir gelio.10 snye kdr suruyo.. uzun surse ekg cektirmek istiyorum.eger bi daha yakalatabilirsem.o carpintiui yapan damarida yaktirmayi dusunuyorum. Cokk uzun oldu kusura bakama .sormak istedigin nisi varsa sorabilirsin canim..

başka biyere yazmıştım ordan yapıştırdım :)

Son düzenleme:
Ben bu sitenin yabancısıyım bu sayfayıda çok zor buldum. Yazdıklarını okudum öncelikle seni rabbim yavruna bağışlasın , bende iki tane çocuğum var biri 3 biri 1,5 yaşında üst üste doğum yaptığım için daha öncesinden var olan çarpıntım arttı artık günlük işlerimi bile yaparken zorlanıyorum özellikle akşamları daha çok oluyor .bunlar küçük çarpıtı ama gün içinde sürekli iyi halim az denilecek kadar.büyük çarpıntım olmasın diye elimden geleni yapıyorum büyük çarpıntı olunca beni bitiriyor çok yoruluyorum .eps yöntemini araştırdım tehlikeli olabilir ölüm allahın emri ölmekten korkmuyorum çoçuklarımı düşünüyorum. Birde bu yöntem uygulanırken nefesi tut kıpırdama deniliyormuş çarpıntı verdiklerinde ben küçük çapıntılarım olduğunda bile nefesimi tutamıyorum çatlayacak gibi oluyorum ,işlem esnasında yardımcı oluyorlarmı kendini kötü hissettiğin anda sizi bekliyorlarmı yoksa sabırlı ol diyip devammı ediyorlar anlayacağınız çok korkuyorum .
Işlem esnasında onlara problem yaratırım diye birde yapılan operasyonne kadar sürdü çok uzun yazdım kusura bakmayın tekrar teşekkür ederim . Allah şifa versin

kudret aytemir...............

operasyonda çarpıntı verip bakıyorlar ya bu çarpıntının şiddetini soracaktım .çok şiddetlimi yoksa bizi rahatsız etmeyecek kadar yüzeysel bir çarpıntımı? ben kudret hocaya gittim bana sadece rahat ol korktuğun gibi değil sen karar ver gel dedi. yani bazı sorularıma net cvp vermedi geçiştirdi.
yaşa ve gör olayı o yüzden size soruyorum kusuruma bakmayın . benim gündelik çarpıntılarım oluyor şiddetli değil ama bu çarpıntı bile beni yoruyor . ve hep derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum .büyük çarpıntıda ise çok kötü oluyorum o yüzden soruyorum . ağustos gibi yaptırmayı düşünüyorum yanıma neler alayım bilgi almak için hastaneyi arasam ulaşamıyorum kısaca bahsederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler. birde dr beye bir soru daha sormuştum onu da yanıtsız bıraktı oda operasyonda öksürmek ve hapşırma olursa bir sıkıntı olur mu diye bunla ilgilide bilginiz varsa sevinirim .çok teşekkürler....

operasyonda çarpıntı verip bakıyorlar ya bu çarpıntının şiddetini soracaktım .çok şiddetlimi yoksa bizi rahatsız etmeyecek kadar yüzeysel bir çarpıntımı? ben kudret hocaya gittim bana sadece rahat ol korktuğun gibi değil sen karar ver gel dedi. yani bazı sorularıma net cvp vermedi geçiştirdi.
yaşa ve gör olayı o yüzden size soruyorum kusuruma bakmayın . benim gündelik çarpıntılarım oluyor şiddetli değil ama bu çarpıntı bile beni yoruyor . ve hep derin nefes alma ihtiyacı duyuyorum .büyük çarpıntıda ise çok kötü oluyorum o yüzden soruyorum . ağustos gibi yaptırmayı düşünüyorum yanıma neler alayım bilgi almak için hastaneyi arasam ulaşamıyorum kısaca bahsederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler. birde dr beye bir soru daha sormuştum onu da yanıtsız bıraktı oda operasyonda öksürmek ve hapşırma olursa bir sıkıntı olur mu diye bunla ilgilide bilginiz varsa sevinirim .çok teşekkürler....

canım özel mesaj kutuna bak..

tlf vermek benim için hiç sorun değil ama msj hakkım daha 25 olmadığı için özelden gönderi yapamıyormuşum. bende içimden böyle geçti ama yanlış anlarsınız diye yazamadım .çok teşekkür ederim çok iyi olur isterseniz siz yazın özelden ben sizi arayayım mahsuru yoksa avea ise hemen ararım başka hatsa akşam arayabilirim mümkünse

tlf vermek benim için hiç sorun değil ama msj hakkım daha 25 olmadığı için özelden gönderi yapamıyormuşum. bende içimden böyle geçti ama yanlış anlarsınız diye yazamadım .çok teşekkür ederim çok iyi olur isterseniz siz yazın özelden ben sizi arayayım mahsuru yoksa avea ise hemen ararım başka hatsa akşam arayabilirim mümkünse

tmm özelden yazdım nomu sen çağrı at yeter.

Herkese merhaba, benim 2009'dan beri ritim bozukluğum ve çarpıntılarım vardı, düzenli olarak holter taktırıp, kontrollerimi oluyordum ve gerekli durumlarda beloc içiyordum. 2 hafta önce tavsiye üzerine Prof.Dr.Fethi KILIÇASLAN'a muayene gittim ve efor-eko testlerini yaptıktan sonra eps (elektrofizyolojik çalışma/epç) yapılacağını söyledi ve geçen hafta Salı'ya randevu vermişti. Ben internetten iyice araştırdım ve öyle korkutucu şeyler yazılmıştı ki (canlı canlı yapılıyor, kalp krizi geçiriyo hissi duyuyorsunuz, içinizden geçen kılıfları hissediyorsunuz, çarpıntı için ilaç veriyolar nabız 400'e çıkıyor vs.) hastaneye gidip korktuğum için yaptırmaktan vazgeçip eve döndüm. Sonra kendimi hazır hissettim ve bu Cuma gününe randevu aldık. Hastaneye yatış işlemlerim yapıldı, damar yolu açıldı ve eps labaratuvarına alındım, işlem yatağına geçtikten sonra sakinleştirici yapıldı, uyutulmadım ama hiç bir acı da hissetmedim. Hatta lokal anestezinin iğnesini bile hissetmedim. eps işlemi sırasında 2 kez çarpıntı yapması için ilaç yapıldı, çarpıntı oluştu ancak rahatsız edici derece değildi ya da kalp krizi hissi gibi değildi, normalde nasıl hızlı atıyorsa o kadardı. 1.5 saat sonunda Eps işlemi bitince kalbimde doğuştan fazladan damar olduğu tespit edildi ve ablasyon yöntemiyle yakılması gerektiğini söyledi doktorum. Ailem de kabul edince ablasyona geçildi. Ablasyon işlemi için elektrotlara ek olarak vücüduma daha büyük elektrota benzer şeyler yapıştırıldı, kalbimi 3D görebilmek içinmiş onlar. Ben bi sakinleştirici daha istedim o da yapıldı zaten uyanıktım ama gayet sakin ve rahattım. yarım saatte ablasyon işlemi sürdü. Ablasyon işlemi sırasında o fazla damarı yakarken çok hafif bi ısı hissettim göğsümde ama o da varla yok arası. Çok şükür atlattım şimdi evdeyim. Bu kadar uzun uzun anlatmamın sebebi internette çok fazla abartılı ve korkutucu şeyler yazıyor ve ben de bunlardan etkilenen biriydim. Yaptıracak olanlara faydam olması adına paylaşmak istedim. Nette yazıldığı gibi korkulacak bir işlem değil ne eps ne de ablasyon, eğer yaptırmanız gerekiyorsa mutlaka yaptırın ancak doktorunuzu iyi seçmenizi tavsiye ederim, ben doktorumdan çok memnunum.

Benimde yüksek çarpıntılarım var. Daha önce bir kez ablasyon denemesi oldu. Çarpıntı yapan damar çok zor bir yerdeymiş. Katater bir türlü ulaşmadı. Bana sakinleştirici vermediler. Sakinleştirici verirsek çarpıntın gelmez dedi doktor. Benim 3 tane çarpıntı yapan damarım var. En büyük çarpıntım gelince nabzım 240 atıyor. Ona zaten normalde de dayanamıyorum. Gelince Kusmaya başlıyorum. Baygınlık geçiriyorum. Ablasyon için yattığımda masada bana baya işkence yaptılar. ama ben normalde çok panik ve heyecanlı biriyim. Daha bana kateterleri takarken heyecandan çarpıntılarım başlamıştı. Bir gece öncesinde hiç uyumamıştım. Ve sonucunda ablasyon da başarısız oldu. Tekrar doktora gitmeye korkuyorum. Benim büyük çarpıntım 2-3 yılda bir geliyor. 180 civarında atan daha sık geliyor. Gelince. Kendi kendime kuvvetli öksürüyorum. Balgam sökmeye çalışır gibi. Hafif bayılacak gibi oluyorum ama geçiyor. Gebelik için ablasyon şart dediler. Ama sonra bir dr bana cesaret verdi. Ablasyonsuz hamile kaldım ve şu an kızım 6 yaşında. Sorunsuz hamilelik geçirdim. bir kez bile kalbim teklemedi. Sezeryanla oldu. Genel anestezi yaptılar. Doğum için gün almıştık. Kzım gününü beklemeyip erken geldi. Eşim evde değildi. Hastaneye tek başıma gittim. Hemen doğuma aldılar. Sezeryan günü bekleseydim heyecandan çarpıntım gelebilirdi. Her şey şanslı gitti yani. Şimdi bende dr arayışındayım. Benim gibi damarları riskli ve zor yerde olanlar için en iyi uzman eli bulmak lazım. Bu hastalıktan kurtulmak istiyorum. Yaşayan bilir. Seyahate çıkmak stres. Hastanelerden uzakta olmak stres. Fazla sıcak, fazla soğuk, efor yok. Kahve yok . Yoklar listesi uzayıp gider.

Yazdıklarınızı ancak bugün okuma fırsatım oldu, bana sakinleştirici verildi ve çarpıntı yapması için de ilaç verildi zaman zaman ve gayet çarpıntım oldu, daha önce de dediğim gibi doktoru iyi seçmek gerekiyor. Her dr bu işlemleri ne yazık ki yapamıyorum yani başarılı olamıyorum. Benim yaşım daha küçük size oranla, sizin hamilelik vs durumları da varmış o yüzden farklılıklar olabilir. Doktorumu size kesinlikle tavsiye ederim. Ben ve annem yıllardır bu hastalıkla uğraştığımız için araştırmalarımız çok oldu. Medipol Mega Hastanesi, Prof.Dr.Fethi KILIÇASLAN. geçmiş olsun size de ablacım :)

Arkdaslar merhaba. Bu ritim bozukluguyla lisede de tanisti simdi uni sin siniftayim. 2.5 sene once bu ablasyonu oldum. Ama ne olma. İgne gorse korkudan olen biri olarak gozumde nasil buyuttugumu anlatamam. Bu korku bende panik atak falan yapti. Ama korkulacak hic bi sey yokmus inanin. Operasyon 45 dk civarinda surdu. Hic aci hissetme gibi bi durum yok zaten. Olduysa da ben korkudan pek hatirlamiyorum ama :) ablasyon sonrasi bende tekrar carpinti geliyomus gibi hisler olustu. Oysa gelmiyomus korkudan surekli kalbimi falan dinliyodum :) sakin korkmayin korkcak bi sey olmadiginin garantisini veririm hepinize Allah sifa versin insallah

Herkese merhaba, benim 2009'dan beri ritim bozukluğum ve çarpıntılarım vardı, düzenli olarak holter taktırıp, kontrollerimi oluyordum ve gerekli durumlarda beloc içiyordum. 2 hafta önce tavsiye üzerine Prof.Dr.Fethi KILIÇASLAN'a muayene gittim ve efor-eko testlerini yaptıktan sonra eps (elektrofizyolojik çalışma/epç) yapılacağını söyledi ve geçen hafta Salı'ya randevu vermişti. Ben internetten iyice araştırdım ve öyle korkutucu şeyler yazılmıştı ki (canlı canlı yapılıyor, kalp krizi geçiriyo hissi duyuyorsunuz, içinizden geçen kılıfları hissediyorsunuz, çarpıntı için ilaç veriyolar nabız 400'e çıkıyor vs.) hastaneye gidip korktuğum için yaptırmaktan vazgeçip eve döndüm. Sonra kendimi hazır hissettim ve bu Cuma gününe randevu aldık. Hastaneye yatış işlemlerim yapıldı, damar yolu açıldı ve eps labaratuvarına alındım, işlem yatağına geçtikten sonra sakinleştirici yapıldı, uyutulmadım ama hiç bir acı da hissetmedim. Hatta lokal anestezinin iğnesini bile hissetmedim. eps işlemi sırasında 2 kez çarpıntı yapması için ilaç yapıldı, çarpıntı oluştu ancak rahatsız edici derece değildi ya da kalp krizi hissi gibi değildi, normalde nasıl hızlı atıyorsa o kadardı. 1.5 saat sonunda Eps işlemi bitince kalbimde doğuştan fazladan damar olduğu tespit edildi ve ablasyon yöntemiyle yakılması gerektiğini söyledi doktorum. Ailem de kabul edince ablasyona geçildi. Ablasyon işlemi için elektrotlara ek olarak vücüduma daha büyük elektrota benzer şeyler yapıştırıldı, kalbimi 3D görebilmek içinmiş onlar. Ben bi sakinleştirici daha istedim o da yapıldı zaten uyanıktım ama gayet sakin ve rahattım. yarım saatte ablasyon işlemi sürdü. Ablasyon işlemi sırasında o fazla damarı yakarken çok hafif bi ısı hissettim göğsümde ama o da varla yok arası. Çok şükür atlattım şimdi evdeyim. Bu kadar uzun uzun anlatmamın sebebi internette çok fazla abartılı ve korkutucu şeyler yazıyor ve ben de bunlardan etkilenen biriydim. Yaptıracak olanlara faydam olması adına paylaşmak istedim. Nette yazıldığı gibi korkulacak bir işlem değil ne eps ne de ablasyon, eğer yaptırmanız gerekiyorsa mutlaka yaptırın ancak doktorunuzu iyi seçmenizi tavsiye ederim, ben doktorumdan çok memnunum.
ablacım özel mesaj attım bakabilirmisin ? eşimde ablasyon yaptıracak ama korkuyoruz. lütfen mesajını okuduktan sonra yazabilirmisin ?

X