Canım kadınlarımdan fikir istiyorum

Albilge

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2024
15
5
31
Merhabalar öncelikle,
Küçük bir derdim var, aslında herkesin derdi kendine büyüktür. 4 aylık bebeğim ve 5 yaşında kızım var, 2 senedir psikolojik sorunlarla uğraşıyorum, hala atlatabilmiş değilim, ara ara ağlamalar üzülmeler depresif hissetmeler, boğuluyor gibi olmak vs çok bunaltıyor. Ne yapacağımı şaşırıyorum. Kendimi iyi hissetmek için daha önce bu yollardan geçmiş güzel kadınlarımdan fikir istiyorum 😔

3 aylık bebeğim var ben de böyleyim şu an..
Eşim destek yardımcı ama ben henüz adapte olamadım çok zorlanıyorum. Aşırı özgür bir hayattan geçiş yaptım o beni yordu..
Rutinleriniz nasıl?
Uykularınız nasıl?
Ruh halimle uykularım çok farkediyor benim. 4-5 saat deliksiz aralıksız uyuduğumda çok enerjik mutlu oluyorum
Kısa kısa bölük pörçük olan günler berbat depresyondayım ağlıyorum gün içinde

Bebeğiniz daha çok küçük böyle şeyler hissetmeniz normal. Öncelikle normal ve geçici bir süreçte olduğunuzu sürekli kendinize telkin edin. Uyku, beslenme düzeni oluşturun. Kesinlikle düzensiz uyku ve düzensiz beslenme depresyona sürüklüyor. Havalar ısındı her gün mutlaka bebişi arabasına atıp açık alan yürüyüşüne çıkın yarım saat bile olsa iyi gelecektir.

3 aylık bebeğim var ben de böyleyim şu an..
Eşim destek yardımcı ama ben henüz adapte olamadım çok zorlanıyorum. Aşırı özgür bir hayattan geçiş yaptım o beni yordu..
Rutinleriniz nasıl?
Uykularınız nasıl?
Ruh halimle uykularım çok farkediyor benim. 4-5 saat deliksiz aralıksız uyuduğumda çok enerjik mutlu oluyorum
Kısa kısa bölük pörçük olan günler berbat depresyondayım ağlıyorum gün içinde
Rutinler hep aynı sabah kalkıp çocuğu emzir ilgilen uyut kahvemi içerim hergün aynı, aynı olduğu için kendime kızıyorum bomboş geçiyor gibi günler.

Bebeğiniz daha çok küçük böyle şeyler hissetmeniz normal. Öncelikle normal ve geçici bir süreçte olduğunuzu sürekli kendinize telkin edin. Uyku, beslenme düzeni oluşturun. Kesinlikle düzensiz uyku ve düzensiz beslenme depresyona sürüklüyor. Havalar ısındı her gün mutlaka bebişi arabasına atıp açık alan yürüyüşüne çıkın yarım saat bile olsa iyi gelecektir.
Evet haklısınız bazen onu yapmaya bile üşenir oluyorum, bu ruh halinden hemen çıkmak istiyorum inşallah nasip olur

Arkadaşınız var mı? Büyük çocuğunuz için kreş düşünebilirsiniz gün içinde azıcıkta olsa kafanız toparlayabilir.
Parka gidin bol bol bebeğin uyku zamanında yürüyüş yapın dışarı çıkmak iyi gelebilir

Arkadaşınız var mı? Büyük çocuğunuz için kreş düşünebilirsiniz gün içinde azıcıkta olsa kafanız toparlayabilir.
Parka gidin bol bol bebeğin uyku zamanında yürüyüş yapın dışarı çıkmak iyi gelebilir
Kafama göre arkadaşım yok çevremde yalnızım, büyük kızım kreşte ve iyiki öyle çünkü kabına sığmıyor tüm enerjisini orda atıyor. Boş yaşamak hiçbir şey yapmamak beni yoruyor

Kafama göre arkadaşım yok çevremde yalnızım, büyük kızım kreşte ve iyiki öyle çünkü kabına sığmıyor tüm enerjisini orda atıyor. Boş yaşamak hiçbir şey yapmamak beni yoruyor
Kafanıza göre bir arkadaş bulmalısınız kızınızı aktivitelere götürün arkadaşlarının annesiyle tanışın bugün olmazsa yarın biri karşınıza çıkar

Bebisiniz 9 ayda büyüdü doğdu (hayırlı olsun buarada), daha 4 aylıkken böyle hissetmeniz o kadar normal ki. Rutininizi yavaş yavaş değiştirin, sizin de güzel vakit gecirebileceginiz, bebeginizle de olsa size ait zaman dilimleri yaratin. İlk zamanlar böyle hissetmeniz çok normal, endişelenmeyin.

Esinizden/ailenizden destek alarak arada kendinizi simartin, bu yarım saat kitap okumak ya da cilt bakımı yapmak kadar basit bir şey olabilir bazen. Bebis büyüdükçe, düzene girdikçe daha iyi olacak emin olun, bunu ilk seferden biliyorsunuz zaten. Kendinizi ihmal etmeyin ve kendinize nazik olun. Mutlu günleriniz yakın ve uzun olsun inşallah. 🌸

Haklısınız aslında böyle hissetmekte. Tüm hayat çocuk oluyor zor. Biraz toplayınca iyi hissedersiniz bi kaç aya. Ama şimdilik park yürüyüş başka bişey gelmedi aklıma

X