Çamaşır ve Kurutma Makineleri çamaşır makinesi tavsiyeleri

goz_1388

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2011
50
10
yakın zamanda çamaşır makinası tavsiyesi olan varmı yeni evleneceğim ama hiçbir fikrim yok :S

canım benim makinem samsung :SAMSUNG WF7602S9R
çok memnunum. istediğin her özellik var ve fiyatı da çok uçuk değil. zaman ayarından tut da her özellik mevcut.
bi bak istersen ben çok memnunum

valla cnm benim arçelik ama sıkması felaket bende değiştirmek istiyorum. lg nin makinası var 10 yıl motor garantili 11 kilo hemde renkli renksiz ayırmana gerek yok çamasır atarken.
f1443kds7 buradada konusu vardı

Bende geçen gün bir forumda karşılaşmıştım bahsettiğiniz lg'nin çamaşır makinesiyle, motoruna verdikleri garantiden, 11 kg'lık yıkama kapasitesinden sonra benimde en ilgimi çeken özelliği renkli beyazlı birlikte yıkama özelliğiydi, diğer özellikleri anlarımda bu nasıl mümkün oluyor, giysilerden çıkan boylar ne oluyor fikri olan varmı ?

Bende geçen gün bir forumda karşılaşmıştım bahsettiğiniz lg'nin çamaşır makinesiyle, motoruna verdikleri garantiden, 11 kg'lık yıkama kapasitesinden sonra benimde en ilgimi çeken özelliği renkli beyazlı birlikte yıkama özelliğiydi, diğer özellikleri anlarımda bu nasıl mümkün oluyor, giysilerden çıkan boylar ne oluyor fikri olan varmı ?

cnm ben makinamdan memnun değilim diye ararstırırken görmüştüm bu makinayı. burda da konusu vardı hatta. renkli renksiz ayırma derdi yokmuş.

Renkli renksiz gerçekten garipmiş ama lg nin servis özellikleri nasıl acaba

samsung güzel diye duymuştum bende ama yine beni servisi düşündürüyor servis konularında nasıl bu iki marka acaba

bir tek renkli renksiz değilki cnm 10 yıl motor garantisi var ben insallah yakın zamanda alıcam 11 kilo hmede. servis için bende tereddütte kaldım ama bir sorun olmuyormuş.

camaşır makınam bosh marka 6 yıl oldu alalı ama hıccc memnun degılım 1 saatte yıkayıp verıyor hc temız olmuyor cok kırlılerı elımde gecırıp atıyorum tam ezıyet ..cok cabuk yıkıyor atıyorum 10 dk gecmeden durulamaya gecıyor.. bende arastırıyorum degıstırıcem....önerılerınızı beklıyorum.....

Bizde makine olarak Arçelik var, ismi "Aylin" Bu arada :) çok kaliteli vede sağlam çıktı, uzun yıllardır arıza çıkartmıyordu.. ama şimdi ufak ufak ben yaşlandım beni gönderin diyor sanırım :)
Yani bence Arçelik'in ürünleride güzel vede kaliteli.

Bizde makine olarak Arçelik var, ismi "Aylin" Bu arada :) çok kaliteli vede sağlam çıktı, uzun yıllardır arıza çıkartmıyordu.. ama şimdi ufak ufak ben yaşlandım beni gönderin diyor sanırım :)
Yani bence Arçelik'in ürünleride güzel vede kaliteli.

yeni makine almayı düşünüyorsanız yardımcı olalım... ilk sorum kaç kişilik bir ailesiniz? ve haftada kaç kere çamaşır yıkanıyor?

yeni makine almayı düşünüyorsanız yardımcı olalım... ilk sorum kaç kişilik bir ailesiniz? ve haftada kaç kere çamaşır yıkanıyor?

şuan için öyle bir niyetimiz yok ama yinede sana bilgiyi sunayım :) biz alana kadar yeni yeni ürünler çıkar :))

Toplamda 5 kişiyiz biri bebek :) en az haftada 3 defa çamaşır yıkanıyor, sürekli giydiğini çıkartan bir aileyiz :)

Son düzenleme:
şuan için öyle bir niyetimiz yok ama yinede sana bilgiyi sunayım :) biz alana kadar yeni yeni ürünler çıkar :))

Toplamda 5 kişiyiz biri bebek :) en az haftada 3 defa çamaşır yıkanıyor, sürekli giydiğini çıkartan bir aileyiz :)

şimdi almasanız bile zamanı gelince yüksek kapasiteli, anti-alerjik yıkama özelliği olan makinelere yönlenin.. şuan almaya kalksanız size tek önereceğim lg'nin 11 kg'lık makinesi.. burda konusuda açıldı.. f1443kds7 modeli... onu bir inceleyin... ileride bunun gibi makine almalısınız...

11 kg. lık lg cam. mak. biliyorum,fakat 11 kg karışık çam. yıkamaz arkadaslar,satıcıların ürünü satmak için söylediği her söze inanmayın,6-7 kg. karışık yıkayabilirsiniz.kullanma klv. böyle yazar. bir defasında o makinadan bir müşteriye satış olmuştu benim mağzamda,4 kez aynı mak. değişti,adam isyan etti sonunda,son geldiğinde de bana bağırmıştı,zor sakinleştirdim adamcağızı,servis videoya falan almış artık sorun neyse,koreye yollıcakmış görüntüleri,ayrıca uzak doğu üretimlere karşıyım ben,servisi ya da merkezi olması birşeyi değiştirmez,serviste parca yoksa beklersin haftalarca parca gelsin diye,yine de temkinli olun derim bu konuda arkadaslar,görsele değil kalite ve satış sonrası hizmete bakın

karışık yıkama haricinde de normal yıkamada bile 11 kg yıkamadığı başka konuda yazıldı zaten...
hiçbir makine yazılan kapasitesi kadar yıkamaz.. önemli olan tambur hacminin büyük olması.. bu 11kg'lık makineninde tambur hacmi büyük diye okumuştum..

bu arada makinesi 4 kere değişen müşteride de bayağı bir sabır varmış... aynı şey bana olsa.. 2. sinde o makinenin yerine başka marka almıştım... videolarıda kore'ye göndermek yerine youtube'a koysa ya da bu tip forumlara daha etkili olurdu... bir dahaki böyle bir sorunda müşteriye böyle yapmasını söylerseniz çok daha iyi olur.. herkes bilgilenir...

X