Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler cam ocakların döküm kısmını nasıl temizliyorsunuz?

Tembelgiller

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
1.010
907
ilk kez konu açıyorum çünkü bu durumdan çok muzdaribim, ocağım resimdekinin aynısı cam kısmın temizliğiyle ilgili sorunum yok ama döküm olan yerler ne yapsam temiz olmuyor nokta nokta izler kalıyor :KK43:sizler nasıl temizliyorsunuz bi de benim ocağın o kare yerlerinin ortası da döküm ve camdan ayrılmıyor offffff bi yardımcı olun bana ne olur forumda tüm ocakla ilgili yerleri okudum ama buna yanıt bulamadım:110:

Eklentiler

• frankefhgs6044gbkc1060301092-2231.jpg
    frankefhgs6044gbkc1060301092-2231.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 3.595
ilk kez konu açıyorum çünkü bu durumdan çok muzdaribim, ocağım resimdekinin aynısı cam kısmın temizliğiyle ilgili sorunum yok ama döküm olan yerler ne yapsam temiz olmuyor nokta nokta izler kalıyor :KK43:sizler nasıl temizliyorsunuz bi de benim ocağın o kare yerlerinin ortası da döküm ve camdan ayrılmıyor offffff bi yardımcı olun bana ne olur forumda tüm ocakla ilgili yerleri okudum ama buna yanıt bulamadım:110:
Canım bende ocak alırken hep dökümlere gitti gözüm kesinlikle çok şık. Ama benim aldığım yerdeki satış elemanı alma pişman olursun dedi. Temizliğinde Toz cifle ovmak biraz işe yarıyormuş, yada tamamen o lekelerden kurtulmak için kızgın yağa batırıyorlarmış heryeri aynı olsun diye :) Bana söylediği bu şekildeydi işe yararmı bilmiyorum.

Canım bende ocak alırken hep dökümlere gitti gözüm kesinlikle çok şık. Ama benim aldığım yerdeki satış elemanı alma pişman olursun dedi. Temizliğinde Toz cifle ovmak biraz işe yarıyormuş, yada tamamen o lekelerden kurtulmak için kızgın yağa batırıyorlarmış heryeri aynı olsun diye :) Bana söylediği bu şekildeydi işe yararmı bilmiyorum.

canım ilgilenmen yeter çok teşekkür ederim:KK68: toz cifi deneyeyim

Aynı sorun bendede var ne yapsam lekeli kalıyor ocak üstündeki o yuvarlak bek şapkalarını pamuga yag döküyorum heryerini yagla ovduktan sonra yıkıyorum biraz idare ediyor birkaç gün sonra yine aynı yag damlacıkları ne yapsam başka bilemedim

Aynı sorun bendede var ne yapsam lekeli kalıyor ocak üstündeki o yuvarlak bek şapkalarını pamuga yag döküyorum heryerini yagla ovduktan sonra yıkıyorum biraz idare ediyor birkaç gün sonra yine aynı yag damlacıkları ne yapsam başka bilemedim
pamukla yağlamayı bilmiyordum hemen denicem teşekkür ederim

aynı sorundan muzdaribimm. ve demirdöküm olanından aldığıma pişmanım.
cifin gri spreyi ile yapıyorum bazen cif döküp telle ovuyorum ama 2-3 gün sonra yine aynı leke leke.

canım bende kullanıyorum aldığım yerdeki bayan arkadaş bulaşık mak.yıkanmaz demişti ama ben 2 yıldır bulaşık mak.yıkıyorum hiç öyle olmadı

aynı sorundan muzdaribimm. ve demirdöküm olanından aldığıma pişmanım.
cifin gri spreyi ile yapıyorum bazen cif döküp telle ovuyorum ama 2-3 gün sonra yine aynı leke leke.
canım tel sürünce beyazlıyor mu? ben bir salaklık yapıp cam kısmını kireci gitsin diye cilit bangin turuncu banyo olanıyla temizleyeyim dedim yapmaz olaydım döküm kısmına deydiği yerler beyazladı hemen:KK43:Sakın yapmayın ama cam üstündeki beyaz su lekelerini çok iyi çıkarıyor sadece leke üzerine müdahele edilebilir.offffff eskisin ilk iş ben de elektrikli düz camlardan istiyorum sil geç ömrümüzü yedi bu ocak

canım bende kullanıyorum aldığım yerdeki bayan arkadaş bulaşık mak.yıkanmaz demişti ama ben 2 yıldır bulaşık mak.yıkıyorum hiç öyle olmadı
bana da servis makineye atmayın dedi, ablam da makineye atıyor onunkinin ateşe yakın olan uçları beyazlamış markası ıcf idi sanırım belki markaya göre değişiyordur seninkinin markası ne canım? valla olmadı ben de atıcam makineye hoş bi de benim döküm çıkmayan kısımlar var onlar ayrı bir dert offfff:KK57:

canım tel sürünce beyazlıyor mu? ben bir salaklık yapıp cam kısmını kireci gitsin diye cilit bangin turuncu banyo olanıyla temizleyeyim dedim yapmaz olaydım döküm kısmına deydiği yerler beyazladı hemen:KK43:Sakın yapmayın ama cam üstündeki beyaz su lekelerini çok iyi çıkarıyor sadece leke üzerine müdahele edilebilir.offffff eskisin ilk iş ben de elektrikli düz camlardan istiyorum sil geç ömrümüzü yedi bu ocak

valla tencerelerden falan üst kısmı zaten beyazladı bazı yerleri ve 2 senede bu halde.
dün hatta foto çekip atacaktım..
onu yapacağım..
ovmadan da çıkmıyor ki inan biri gelse utanıyorum her yer buz gibi mutfağımda bir ocak rezil halde.
bana da makineye atmayın ovmayın demişlerdi.
kabusum oldu

valla tencerelerden falan üst kısmı zaten beyazladı bazı yerleri ve 2 senede bu halde.
dün hatta foto çekip atacaktım..
onu yapacağım..
ovmadan da çıkmıyor ki inan biri gelse utanıyorum her yer buz gibi mutfağımda bir ocak rezil halde.
bana da makineye atmayın ovmayın demişlerdi.
kabusum oldu
canım foto koyarsan çok sevinirim

http://www.hirdavatfirsati.com/p-41...-vs-)-bakim-ve-temizlik-spreyi-00893121-.html

bu ürün var ama demirdökümde de işe yaramaz bence.

foto koycam çünkü cidden rezil halde sinirimi bozuyor çok bildiğim ne varsa yaptım ama bana mısın demedi.

canım bu ürünü inox yüzeyler için çok övüyorlar bizim döküm kısımlara etki edermi bilmiyorum , hepberaber bir temizleme yolu bulsak da kurtulsak şu dertten, tek hayalim bir arkadaş çıkacak ben yıllardır şu ürünlerle şöyle temizliyorum hala ilk günkü gibi diyecek inşallah, forumda neredeyse ocakla ilgili heryeri okudum internette tüm bloglara forumlara baktım ama bulamadım:KK43: kimse bu konuda yazmamış

canım bu ürünü inox yüzeyler için çok övüyorlar bizim döküm kısımlara etki edermi bilmiyorum , hepberaber bir temizleme yolu bulsak da kurtulsak şu dertten, tek hayalim bir arkadaş çıkacak ben yıllardır şu ürünlerle şöyle temizliyorum hala ilk günkü gibi diyecek inşallah, forumda neredeyse ocakla ilgili heryeri okudum internette tüm bloglara forumlara baktım ama bulamadım:KK43: kimse bu konuda yazmamış

Evet bende bulamadım..
o ürünü davlumbaz için alcam ben.
ondaki izler geçer umarım.
İnşallah bir yol buluruz. kitapçığında yazdıklarıyla alakası yok zaten sabunlu suyla yıkayın diyo. yağı sanki o çıkarıyor.:KK59:

"camı parlatıyorum onda sorun ama ama demirdöküm rezil halde.
bir kere telle ovmaya kalktım hata yaptım zaten soyulur gibi oldu.
cidden çok fena gözüme batıyor rahatsız ediyor beni.
gören hiç silinmiyor sanır ocağı :KK47::KK48:"

Donukpudra, birkaç kere üstüste temzilik sırasında bol yağçözle fırçalamayı dene bence, sonra kaynar suya bas. tamamen çıkarmıyor ama bir hayli hafifletiyor.

bir arkadaşım da bunu yazdı.. bir de bunu deneyelim :KK51:
:KK51:

Evet bende bulamadım..
o ürünü davlumbaz için alcam ben.
ondaki izler geçer umarım.
İnşallah bir yol buluruz. kitapçığında yazdıklarıyla alakası yok zaten sabunlu suyla yıkayın diyo. yağı sanki o çıkarıyor.:KK59:
würthü çok duydum canım ondan memnun kalırsın kesin, yeni metotlar denedikçe yazalım aynı derdi paylaştıklarımıza yardımcı oluruz tabi çözebilirsek inşallah

"camı parlatıyorum onda sorun ama ama demirdöküm rezil halde.
bir kere telle ovmaya kalktım hata yaptım zaten soyulur gibi oldu.
cidden çok fena gözüme batıyor rahatsız ediyor beni.
gören hiç silinmiyor sanır ocağı :KK47::KK48:"

Donukpudra, birkaç kere üstüste temzilik sırasında bol yağçözle fırçalamayı dene bence, sonra kaynar suya bas. tamamen çıkarmıyor ama bir hayli hafifletiyor.

bir arkadaşım da bunu yazdı.. bir de bunu deneyelim :KK51:
:KK51:

canım teşekkür ederim ne kadar çok kişi görürse bir çözüm bulan çıkar diye düşünüyorum okudum şimdi oradan da takip edeyim , ben de kaynar su olayını yapıyorum döküm kısımları kaynar suda bekletip deterjansız süngerle temizliyorum ama henüz öyle çok ağır bir leke dökülmedi üstüne bi de benim ocakta ateşin etrafına gelen kısım da döküm ve o kısım o ocaktan ayrılmıyor yıkayamıyorum ve oraların su izi bile geçmiyor

çözüm bulmanız dileğii ile kızlar bende mtfagımı yanileyecem kısmetse ankastra alacagız nassı bişi önerirsiniz sizin bu bahsettiginizi kullanmadıgım için anlamadım amma memnun değilsiniz anladıgım kadarı ile

Benim ocağım inox ama üzeri döküm aldığıma pişman oldum bende... Keşke ötekilerden alsaymışım.. 6-7 aylık evliyim ama hemen leke leke oldu... Tencerelerden de üzeri beyezladı.. Çizik gbi duruyor...

Ben telledim sıcak suyla üzerindeki yağ lekeleri çıktı ama benek benek lekeler hala duruyor..:KK43:

Bir çözüm bulursanız eğer bende çok sevinirim kızlar :KK49:

X