Buzdolapları ve Derin Dondurucular Buzdolabı Önerisi

Benibanasor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2021
217
121
26
Herkese selam 🌸
20 yıllık buzdolabımız artık bozuldu. Yeni dolap alacağız ama hiç bir fikrimiz ve bilgimiz yok. 15 bine kadar bütçemiz var Bosch Siemens Samsung gibi markalar arasında kaldık evinizde kullandığınız memnun kaldığınız model varsa öneri bekliyorum. Bir de olur ya eşi tanıdığı buzdolabı servisinde çalışan vs varsa alttan soğutmalı mı üstten soğutmalı mı tavsiye edersiniz şimdiden çok teşekkür ederim

Hanımlar hiç öneri yok mu ya? Ben de evlenecegim bosch düşünüyorum ama sizlerin de tavsiyesini okumak yardımcı olur

Arçelik kullanıyorum memnunum. Şans işi olduğunu düşünüyorum ben. Profilo kullanan çok etrafımda çok memnunlar.

Dondurucunun altta olmasi mi daha iyi sizce yoksa ustte olması mi? Hangisi daha kullanışlı olur acaba? Altta durmasi daha şık duruyor ama sanki daha az hacme sahip gibi duruyor karar veremedim kullananlar yorumlarini bizlerden esirgemezlerse çok mutlu olurum

Arçelik kullanıyorum çok memnunum. Buzluk kısmı altta , bence çok kullanışlı oluyor. Eğilip doğrulmak zorunda kalmıyorum sürekli.

Dondurucunun altta olmasi mi daha iyi sizce yoksa ustte olması mi? Hangisi daha kullanışlı olur acaba? Altta durmasi daha şık duruyor ama sanki daha az hacme sahip gibi duruyor karar veremedim kullananlar yorumlarini bizlerden esirgemezlerse çok mutlu olurum

Dondurucu altta bizimkinde. Özellikle öyle seçtik. Günde 1 kere aşağı açıyorum veya açmıyorum. Ama yukarısı çok sık kullanılıyor eğilmek zor oluyor.

Bizede buzluğu altta olanlar çabuk bozuluyormuş dediler kararsısız hala bulamadık bir dolap

Bizede buzluğu altta olanlar çabuk bozuluyormuş dediler kararsısız hala bulamadık bir dolap
Ben de o tarz olumsuz şeyler duydum kafami karıştırdı ya büyük ihtimalle buzluğu üstte olandan alacağım sanırım en azından daha geniş hacim sağlıyor

Ben de o tarz olumsuz şeyler duydum kafami karıştırdı ya büyük ihtimalle buzluğu üstte olandan alacağım sanırım en azından daha geniş hacim sağlıyor
Genişlik konusunda bence çok bir fark yok yaklaşık 1 aydır dolap arıyoruz yanımda metreyle ölçüyorum eğer en büyük XXL olan dolaptan almayacaksanız L XL arasında çok bir litre farkı yok boy 186-190 arası en 70-75 derinlikte 80-85 arası değişiyor çok bir fark yok litre hesabına kanmayın sakın

Genişlik konusunda bence çok bir fark yok yaklaşık 1 aydır dolap arıyoruz yanımda metreyle ölçüyorum eğer en büyük XXL olan dolaptan almayacaksanız L XL arasında çok bir litre farkı yok boy 186-190 arası en 70-75 derinlikte 80-85 arası değişiyor çok bir fark yok litre hesabına kanmayın sakın
Yıllık enerji tüketimi kw sesi db no-frost mu değil mi vita fresh özellikleri dijitali mesela dijital dolaplarda ekonomi modu falan var yazın tatile giderseniz 1 ay dondurucuyu kapatabiliyorsunuz sadece alt çalışıyor bunun gibi farklılıklara bakın bence ihtiyacınıza göre malzeme kalitesi önemli muhakkak raflara çekmecelere bakın şans işi aslında belli olmuyor

Samsung gri iki kapılı üstten soğutmalı babam 2010 yılında falan aldı bana sonra taşındı buzdolabı Şehir değiştirdi , hala annem kullanıyor coook memnunuz

Ben de hep kaç litre diye bakıp öyle eleme yapiyordum internetten almayı düşünüyordum ama riskli olur sanırım dediğiniz gibiyse. Profilonun 560 litre hacimli olanı vardi gozume onu kestirmistim ama gidip bizzat görmek daha sağlıklı olacak bu haftasonuna kadar da almış olmam gerekiyor bakalım neye karar vericez

Yıllık enerji tüketimi kw sesi db no-frost mu değil mi vita fresh özellikleri dijitali mesela dijital dolaplarda ekonomi modu falan var yazın tatile giderseniz 1 ay dondurucuyu kapatabiliyorsunuz sadece alt çalışıyor bunun gibi farklılıklara bakın bence ihtiyacınıza göre malzeme kalitesi önemli muhakkak raflara çekmecelere bakın şans işi aslında belli olmuyor
Dediklerinizi not aldım degerlendirecegim teşekkür ederim

Ben de hep kaç litre diye bakıp öyle eleme yapiyordum internetten almayı düşünüyordum ama riskli olur sanırım dediğiniz gibiyse. Profilonun 560 litre hacimli olanı vardi gozume onu kestirmistim ama gidip bizzat görmek daha sağlıklı olacak bu haftasonuna kadar da almış olmam gerekiyor bakalım neye karar vericez
Hayır litreye sakın bakma git gözünle gör dolaplar hemen hemen aynı boyutta sadece XXL olan dolaplar çok büyük duruyor onlarda 20-25 bin gerek yok 560 lt ile 522 lt olan dolaplar arası fark işte bu dediğim 5 cmlik farklar enerji sınıfa dediğim şeylere dikkat edin bence mesela dijital ekranı olanlar var dışında çok şık duruyor bir de içinde olanlar var düğmeli en az arada 2-3 bin lira oynuyor boyut aynı özellik aynı ufak tefek değişiklikler şu dolabı çok beğendim ben ama bütçemi aştığı için alamadım beyazına 16 bin küsür dedi bir bak istersen

Eklentiler

• 14C17313-7990-46C0-8268-7E4060D788B7.jpeg
    14C17313-7990-46C0-8268-7E4060D788B7.jpeg
    123,6 KB · Görüntüleme: 339
  • 419456C0-2635-41D2-92AB-58A389764FF5.jpeg
    419456C0-2635-41D2-92AB-58A389764FF5.jpeg
    89,5 KB · Görüntüleme: 327
kısa boylular icin domdurucu altta olan dolaplae hic kullanisli degil

son katını alttan bakinca alt raftan cam olarak goruyirsun 1.50-1.60 boyda

son raf kör malesef

buzluk olunca onemli degil o kadar
Bencede bu çok doğru mesela benim annem 150 boyunda dolabı ona alacağım yanımda götürüyorum alttan dondurucu olan dolabın üst 2 rafına çok zor ulaşıyor zaten geriye 1 raf kalıyor buzluk önemli değil zaten artık her evde derin dondurucu var

Bencede bu çok doğru mesela benim annem 150 boyunda dolabı ona alacağım yanımda götürüyorum alttan dondurucu olan dolabın üst 2 rafına çok zor ulaşıyor zaten geriye 1 raf kalıyor buzluk önemli değil zaten artık her evde derin dondurucu var
ve bu dolaplarin raf boylari cok yuksek kyv var bana cok kullanissiz geldi

X