Büyüdüğünüzü olgunlaştığınızı ilk ne zaman fark ettiniz geçmişe gidelim?

Evlendiğim hafta ilkkez annemsiz ailemsiz onlara sormadan, haber vermeden bi yolculuğa çıkmıştım. O zaman çok tuhaf olmuştum belki size saçma gelir ama o zaman tam manasyla büyüdüm ya dedim.
Evet hep olgun biriydim ama yine de ne yaparsam yapayım aileme sorar öyle adım atardım çalıştgm zamanlar işten çıkıp bı kaç cadde ötede ki arkadaşımin yanına giderdim veya kuaföre giderim o sıra bile annemi ayrı babamı ayrı arayıp haber veriridm çıktım şuraya gidiyorum diye.

Ben doğuştan olgunum ,şaka yapmıyorum bariz bir oğlak olarak hayatımda hiç çılgın, aşırı olmadım,ergenlik sıkıntısı bile vermedim aileme.Agzinda emzikle ağlayan çocuklara cık cık yapan bir bebekmişim.Zor bir durum aslında
Üff ben de oğlak burcuyum.. Aynı
İlkokul 4.sınıfta öğretmenlerim hayret ederdi yalına göre çok olgunsun çocuğumuz olursa sana benzesin isteriz derlerdi. İyi bişey herhalde :KK70: ebeveynler için kolay bir profil.
Ama daha çılgın bi karakter olabilmek isterdim..
İlk olgun hissettiğim zaman da ilk sevgilimden ayrıldığım dönemdi. Benim için tam bir aydınlanma dönemiydi. 1.5-2yıl da yalnız kalmayı tercih ettim kendimle başbaşa olmaktan zevk aldığım bir dönemdi ne istediğimi ne istemediğimi çok iyi anlamıştım...

Üff ben de oğlak burcuyum.. Aynı
İlkokul 4.sınıfta öğretmenlerim hayret ederdi yalına göre çok olgunsun çocuğumuz olursa sana benzesin isteriz derlerdi. İyi bişey herhalde :KK70: ebeveynler için kolay bir profil.
Ama daha çılgın bi karakter olabilmek isterdim..
İlk olgun hissettiğim zaman da ilk sevgilimden ayrıldığım dönemdi. Benim için tam bir aydınlanma dönemiydi. 1.5-2yıl da yalnız kalmayı tercih ettim kendimle başbaşa olmaktan zevk aldığım bir dönemdi ne istediğimi ne istemediğimi çok iyi anlamıştım...
Aslında güzel bir şey değil,aşk acısını bile narkoz almış gibi sakin sakin yaşadım.Bazi duygular çok gelişmiyor, insanlara empati yapamadığın olaylar olunca çok sıkıcı

Aslında güzel bir şey değil,aşk acısını bile narkoz almış gibi sakin sakin yaşadım.Bazi duygular çok gelişmiyor, insanlara empati yapamadığın olaylar olunca çok sıkıcı
O bende yok ya empati duygum yüksek ama evet çoğu duygusal olayı içimde sindirio eziyorum sonra sağlık problemleri ile bana hastane faturası olarak geri dönüyor malesef 😂..
Kalp ritmim çok hızlo mesela psiko somatik bozukluk dediler. Psikolog bile neyi dert ettiğimi bulamadı. Muhtemelen küçük yaşta itibaren fazla olgunlukla birseyleri yüklenmekten kaynaklı. Geçen yıl kurdeşen döktüm 6-7 ay sürdü kronikleşti sonra birden geçti. Neyi dert ettin diyor doktorlar tek neden stres sıkıntıymış. Yok diyorum bir derdim ama ille var diyorlar 😂

O bende yok ya empati duygum yüksek ama evet çoğu duygusal olayı içimde sindirio eziyorum sonra sağlık problemleri ile bana hastane faturası olarak geri dönüyor malesef 😂..
Kalp ritmim çok hızlo mesela psiko somatik bozukluk dediler. Psikolog bile neyi dert ettiğimi bulamadı. Muhtemelen küçük yaşta itibaren fazla olgunlukla birseyleri yüklenmekten kaynaklı. Geçen yıl kurdeşen döktüm 6-7 ay sürdü kronikleşti sonra birden geçti. Neyi dert ettin diyor doktorlar tek neden stres sıkıntıymış. Yok diyorum bir derdim ama ille var diyorlar 😂
Orda hem fikirim empatim yüksek ama bazı duyguları empati yapsamda anlamıyorum, örneğin aşk için anayı , babayı bırakanı,doven adama aşık olmayı, kötü ebeyn için kul köle olmayı.O hissettikleri yoğun duyguyu anlamıyorum."Evlenince anlarsın,anne baba olunca anlarsın, yanlız kalınca anlarsın diyorlar yok"

Orda hem fikirim empatim yüksek ama bazı duyguları empati yapsamda anlamıyorum, örneğin aşk için anayı , babayı bırakanı,doven adama aşık olmayı, kötü ebeyn için kul köle olmayı.O hissettikleri yoğun duyguyu anlamıyorum."Evlenince anlarsın,anne baba olunca anlarsın, yanlız kalınca anlarsın diyorlar yok"
İnsanların her yaşadığı yoğun duygunun altında yatan psikolojik bir kökeni var. Bu açıdan bakınca daha anlamlı oluyor bahsettiğiniz konular. Evet belki hiçbir zaman bu denli şiddetli güçlü zaman zaman zararlı duygular yaşamamış olabiliriz ama yine de her bireyin geçmişi yaşantısı kendine.. 🤷🏻‍♀️ Hiçbir zaman sevgi görmemiş bir çocuğum büyüyünce sevgiye aç kalıp kendini aşk ile bir başkasına adaması da anlaşılır oluyor; yine sevgisiz kalan çocuğun bir nebze olsun değer görmek için ailesine yaranma çabası da anlamlı olabiliyor.. Kimi zaman da tam tersi bir psikolojiye girip zararlı bir birey haline de gelebiliyor insanlar. Hayat şartları, eğitim seviyesi, kültür seviyesi etkiliyor ne yöne gideceğini. Bazı durumlardan tamamen sıyrılmak çok çok güç.
Örneğin bir yakınımın babası şizofreni hastası olduğu için çok zor bir çocukluk geçirmiş. Şimdi annesi de cocuğuna bağımlı cocuğu da anasına bağımlı yaşıyor. Toksik bir ilişkşye dönmüş bağları.. Gercek koşulsuz sevgiyi görememişler hayatlarında ve çıkar üzerine insanları para ile kendilerine bağlı tutuyorlar.. Gibi gibi..

Bende bi yerde denk gelmiştim "Artık pazarları o soba başında kahvaltıyı bekleyen değilde, hazırlayan sen olmuşundur." cümlesinden sonra büyüdüğümü anladım. Hala çok garip gelsede biyolojik zaman ilerliyor... ruhum bazen daha 20 -25 yaş arası 😁 insan köreliyor o ruhu kaybetmemek önemli yoksa durum vahim🤦‍♀️

Konuya uyar mı bilmiyorum ama biber dolmasının önceden hep içini yerdim. Biberini de yediğimde ve bana çok lezzetli geldiğinde büyüdüğümü anladım.

X