Çamaşır ve Kurutma Makineleri Buruşturma ve renkleri soldurma

eceezgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
9.135
5.689
Kızlar merhaba,
Yakşalık 5-6 yıl önce aldığım bosch marka çamaşır makinamdan hiç memnun değilim.

Çamaşırları inanılmaz az su ile yıkıyordu, servis çağırarak su girişini biraz daha açtırdık.
İlk zamanlarda çamaşırlarımın arasında top top deterjan kalıntıları oluyordu. su girişini açtırınca bu durum düzeldi.

Çamaşırlarım o kadar burusuk cıkıyor ki, sanki butun camasırları elımızle alıp sıkmısız ve o sekılde kurumaya bırakmısız gibi çıkıyor makınadan

inanın bir atleti dahi ütülemem 5 dakıkamı falan alıyor
nevresımlerımin üzerinde yuzlerce kırısıklık oluyor ütü ile acmak ıcın resmen savasıyorum

temız yıkamasında bır problem yok ancak bu kırısıklıktan nefret edıyorum
inanın kazaklarımı bıle utuluyorum hırkalarımı da

annemın camasır makınası arcalık ve dümdüz cıkartıyor kesınlıkle tek bır tane kırısıklık izi bile olmuyor camasırların ustunde ama modeli eskide kaldı

bana önerebileceğiniz çamasır makınası var mı
deiğim gbi en önemlisi benim için burusuk cıkarmaması

kurutma programinizi ayarlayabiliyorsaniz daha az dakikasi olan bir program secin. ben samsung kullaniyorum eger makina cok doluysa ve kurutma suresini uzun secersem kirisik cikabiliyor ancak az kurutma suresi sectigimde hic te oyle cok kirisik cikmiyor hatta gecen gece yatmak uzereyken yarin ise giderken giyecek temiz kot pantolonum kalmadigini fark ettim hemen yikamaya attim 6 7 pantolon toplayip ve 2 yada 2.5 saatlik kurutma programi sectim sabah hicbirini utulememe gerek kalmadi dolaba astim giyinip ise gittim:)

Teşekkür ederim makinamın kurutma seçeneği yok zaten ve çok dolu kullanmıyorum.
çamaşırlarım resmen tbox modunda çıkıyor makinadan
daha evvel arçelik kullanmıştım onda bu sekılde değildi ama markadan markaya ve modelden modele değişiyor

Ben vestel kullanıyorum gayet memnunum hemde kurutmalı olanından tüm ev eşyam vestel yerli malı yerli sermaye tavsiye ederim..

Makinanızın sıkma devriyle alakalı olabilir. 600 VEYA 800 devir ayarında sıkma yaptığınızda da durum aynı oluyorsa birşey diyemeyeceğim.Benim makinamda bosch ve öyle bir sorunum yok.

Makinanızın sıkma devriyle alakalı olabilir. 600 VEYA 800 devir ayarında sıkma yaptığınızda da durum aynı oluyorsa birşey diyemeyeceğim.Benim makinamda bosch ve öyle bir sorunum yok.
En düşük deviri 600 devir onda sıkıyorum
Bir de o kadar eskiyiyor ki camasırları anlatamam:KK43:(

En düşük deviri 600 devir onda sıkıyorum
Bir de o kadar eskiyiyor ki camasırları anlatamam:KK43:(

600 devirde kırışık mi çıkıyor ?

Ben şuana kadar 1000 devirin altına hiç düşmedim hatta hep 1200 de sıkar makine.
Ona ragmen öyle aşılmaz bir kırışıklık yok.

Kurutma yaptıktan sonra da kırışıklık açma kullanıyorum çok güzel oluyor.

Electrolux makinem.

Bosch un homeprofessionel serisinde bu sıkıntı olmaz. Yeni makine mi alacaksınız?

Ben şuana kadar 1000 devirin altına hiç düşmedim hatta hep 1200 de sıkar makine.

Electrolux makinem.

Bosch un homeprofessionel serisinde bu sıkıntı olmaz. Yeni makine mi alacaksınız?
Evet canım 600 de bu sekilde cıkıyor
Yeni makine alacağız ama kararsız kaldım ve de cok para verip yıne memnun kalmamaktan korkuyorum

Evet canım 600 de bu sekilde cıkıyor
Yeni makine alacağız ama kararsız kaldım ve de cok para verip yıne memnun kalmamaktan korkuyorum

Bütçe ne kadar
Kurutmalı mi alacaksın sade mi :)

ben de merak ettim takipteyim.:KK55:

Bütçe ne kadar
Kurutmalı mi alacaksın sade mi :)
Kullandıgım model bosch un en pahalı modellerindendi
İki senedir kullanıyorum
Bütçe problem değil ancak acıkcası cok paralar verip de kötü cıkarsa çokmqsabim bozulur:))))
4.000 tl ye kadar alabilirim

Aslında mieleler var ama onlar baya ucuk

Electrolux makinem.

Homeprofessionel i bir yakınınızdan mi duydunuz
Ben de şimdi baktım baya iyi seyler yazıyor ancak bilemedim

Çok özellik de istemiyorum benim için burusturmasın yeter bir de kısa programı olmalı:))

Bu makinam cok özellikli ama bi işe yaramadı

Yok kimseden duymadım. Çamaşır makinesi alırken çok araştırmıştım, bir makinede olması gerekenler nelerdir ve cm de hangi markalar alınır öğrendim :)

İstanbulda yaşıyorsanız servis sıkıntısı cekmeyeceginiz markalar AEG ve Electrolux.
Miele zaten tereddütsüz alınabilecek bir marka.
Ancak pahalı. Yeni modelleri de eskisi kadar sağlam değil.

Bütçeniz çok iyi.
Eww1697mdw electrolux
AEG L 87695 WD
İkisini de öneririm.
eceezgi eceezgi

Bosh güzel fakat bu iki markaya kıyasla ayni muadilde olmasına rağmen daha pahalı.

Yok kimseden duymadım. Çamaşır makinesi alırken çok araştırmıştım, bir makinede olması gerekenler nelerdir ve cm de hangi markalar alınır öğrendim :)

İstanbulda yaşıyorsanız servis sıkıntısı cekmeyeceginiz markalar AEG ve Electrolux.
Miele zaten tereddütsüz alınabilecek bir marka.
Ancak pahalı. Yeni modelleri de eskisi kadar sağlam değil.

Bütçeniz çok iyi.
Eww1697mdw electrolux
AEG L 87695 WD
İkisini de öneririm.
eceezgi eceezgi

Bosh güzel fakat bu iki markaya kıyasla ayni muadilde olmasına rağmen daha pahalı.
Tesekkur ederim

Sanırım modeli aynı makinamizin.6 yil önce Bosch aldık ve en düşük derecede yikasam da kırış kırış çamaşırlar annem arçelik kullanıyor çok özellikli de değil ama hiç kiristirmiyor. Değiştirmeyi düşünüyorum. Siz ne almaya karar verdiniz?

Sanırım modeli aynı makinamizin.6 yil önce Bosch aldık ve en düşük derecede yikasam da kırış kırış çamaşırlar annem arçelik kullanıyor çok özellikli de değil ama hiç kiristirmiyor. Değiştirmeyi düşünüyorum. Siz ne almaya karar verdiniz?
Modeli ne acaba? Ben de bugün yarın bosch almayı düşünüyorum da

Modeli ne acaba? Ben de bugün yarın bosch almayı düşünüyorum da
ben makınayı değiştirdim canım
bosch u attım çöpe gtti
deli ettı benı resmen :)
arcelık aldım suanda memnunum

8103 YCMS Aldım

Kızlar merhaba,
Yakşalık 5-6 yıl önce aldığım bosch marka çamaşır makinamdan hiç memnun değilim.

Çamaşırları inanılmaz az su ile yıkıyordu, servis çağırarak su girişini biraz daha açtırdık.
İlk zamanlarda çamaşırlarımın arasında top top deterjan kalıntıları oluyordu. su girişini açtırınca bu durum düzeldi.

Çamaşırlarım o kadar burusuk cıkıyor ki, sanki butun camasırları elımızle alıp sıkmısız ve o sekılde kurumaya bırakmısız gibi çıkıyor makınadan

inanın bir atleti dahi ütülemem 5 dakıkamı falan alıyor
nevresımlerımin üzerinde yuzlerce kırısıklık oluyor ütü ile acmak ıcın resmen savasıyorum

temız yıkamasında bır problem yok ancak bu kırısıklıktan nefret edıyorum
inanın kazaklarımı bıle utuluyorum hırkalarımı da

annemın camasır makınası arcalık ve dümdüz cıkartıyor kesınlıkle tek bır tane kırısıklık izi bile olmuyor camasırların ustunde ama modeli eskide kaldı

bana önerebileceğiniz çamasır makınası var mı
deiğim gbi en önemlisi benim için burusuk cıkarmaması

Ben kurutmalı lg çamaşır makinesi kullanıyorum, benim size asıl önerim ütü olacak atleti bile ütülemeniz cok zaman alıyorsa.
Tefal buhar kazanlı ütü tavsiye ederim, ütü sürelerim çok kısaldı.

Ben kurutmalı lg çamaşır makinesi kullanıyorum, benim size asıl önerim ütü olacak atleti bile ütülemeniz cok zaman alıyorsa.
Tefal buhar kazanlı ütü tavsiye ederim, ütü sürelerim çok kısaldı.
ben de aynı ürünü kullanıyorum :)
gömlek ütülemem max bir dakıka falan

X