Bundan sonra ne yapmalıyım?

Roman gibi okudum valla
Siz herseyin farkindasiniz zaten
Tek tavsiyem o parayla birseyler alin en azindan bosanma durumunda yarisini alma durumunuz olur
Yoksa "sen ne yaptin ki?" Diye ustune yatabilir bu adam.
Sabriniz için teşekkürler🙏evet aldık araçlarımız var

Adamla her şeye rağmen evlenmişsiniz.
Üstüne her şeye rağmen bebek yapmaya çalışmışsınız kürlerle falan.
Üstüne tekrar ikinciyi yapmışsınız.
Şimdi gelip bundan sonra ne yapmalıyım diye mi soruyorsunuz?
Belli aslında ama bu adam hiç olmamış olmayacak da başka çocuk yapmayın diyorum ben
Benim inadımdan oldu herşey. Yoksa her şey apaçık ortadaydı bile bile hata ettim kör oldum

Hepsini okudum kendimi bordo bereli gibi hissediyorum :rolleyes: Siz bence ileride olacakları tahmin ediyorsunuz. Bu herif sinir hastası şiddete meyilli ve uyguluyor. Ya gitsin tedavi olsun düzelsin (pek zannetmiyorum) ya da boşanın. Zaten tanışmadan evliliğe giden süreç de pek sağlıklı değil sanki evlenmek için evlenmiş gibisiniz.
Evet öyle oldu ben salak bir aşık gibi hiç biseyi görmedim kapıldım gittim. Yıllardır da ondan hep bı umut bekledim ama olmuyorsa zorlamamak lazımmış Allah her şeyi evlilik öncesi gösterdi, hissettirdi bana ama umursamadım şimdi cezasını çekiyorum çok pişmanım aradaki yaş farkı uçurum zaten

Ya tedavisini olsun adam akıllı yada ayrılın.
Yaşayacağınız günlerin hiç mi değeri yok?
Evladınız yada evlatlarınız için çektiğiniz çileye değmez. Çocuklar için katlanmak diye bir durum söz konusu olamaz aile içinde. Her çocuk anne-baba ile aynı evde yaşayınca muhteşem sağlıklı yetişmiyor. Öyle olsa buradaki kuşağın çoğunluğu travmasız olurdu. Hepinizin ruh sağlığı için uygun bir yol bulun.
Sükunet,sessizlik,sakinlik ve huzur bunlar çocuklara ebeveyn kadar gerekli manevi tatlar.
Evet çok haklısınız. Bunu çok düşünüyorum bir kere geliyorum dünyaya niye cevremdekiler gibi mutlu olmayayım ki diyorum. Çok üzgünüm kendimi o olaydan sonra çok hirpaladim düşünmekten. Ben bu davranışı hak edecek ne yaptım diye ama resmen paramla ve duygularımla rezil oldum bariz belli.Her gün mutsuzum.

Evet bölümünü ogrenseniz daha çok şaşırdınız zaten. Böyle biri ve o bölüm öğretmeni

rehberlik ogretmeni mi?
Burda ayni meslegi yapip halılara terlikle bastirmayan, süpürge bilmem nereye carpiyor diye kriz geciren ve hasta olmadigini savunan bir kocanin konusu vardi. Terzi kendi söküğünü dikemiyor sanırım

Benim anladığım

Benim anladığım adam siz ataninca garanti geliri olan kendisine zaafı olan biriyle evlendiği.Kirilmayin ama adam mantık evliliği yapmış sevgi yok.Üzülmeyin bosanin demiyorum ama olaya bir de burdan bakın ona göre hareket edin
Evet sevgi olmadığını çok sonra anladım. Biz 3 senelik evliyiz ama sadece evliyiz. Hayatımızda bir renk yok. Gezme sevmez. Hadi bugün dışarda yiyelim ya da hadi bugün buraya gidelim yoktur. 3 ay tatilimiz var ama evdeyiz. En mutlu olmamız gereken zaman aslında çocuğumuz doğmuş ama içimdeki bütün iyi olan duygular, umutlar yok oldu. Ben aslında ölüyüm hiç kimse bilmiyor

Adam sizinle resmen mantık evliliği yapmış.O telefonu ele geçirebilseydiniz muhtemelen altından başka şeyler çıkacaktı.Kendi ayaklarının üstünde durabilecek olan kadınların böyle adamları niçin çektiğini hiç anlamıyorum
Evet aslında benim hakkımda da böyle düşünüyor sanırım. Bir kavgamizda bana bağırmaya hakkın yok demişti. Bunu çok düşündüm o bağırırken neden ben bagirmamaliydim. Sanırım doğudan onun sayesinde geldiğim için ona borçlu olduğumu düşünüyor yani karşılıklı anlaşmalı evlenmisiz gibi halbuki durum çok farklı. Zerre kadar umrumda değil burda olmak. Ben duygularim yüzünden onun peşinden gittim. Kör oldum ama o gayet iyi görüyormuş her şeyi. Ne bekliyordum ki o kadar zaman sürüncemede kalan bir şeyden sanki..

Sizi hiç sevmemiş maddi yönden ikimizde öğretmeniz diye birlikte olmus ki ataninca hemen gelmiş hatta içinden demiştir " beceriksiz kpss puanı yüksek alıp daha iyi bir yere atanamamamis "diye. Adam sizi sakar biseyi beceremeyen kendine uygun olmayan biri goruyor bile bile lades olmuş. Ne diyeyim hakkınız da hayirlisi

Tanışıklığınız uzun yıllar alsada birbirinizi 2 ay gibi bi sürede tanıyamazsınız ki zaten evlilik hazırlığına konsantre olmuşsunuz. Nişanlılık dönemini biraz uzun tutsaydınız belki bu öfke nöbetlerinide görüp vazgeçerdiniz. Ama olan olmuş. Düşüncesiz şiddete meyilli kocanızla bitirip bitirmeme konusunda bişey diyemeyeceğim. Ortada aman aman bir şiddet veya aldatılma yoksa durumlar düzeltilebilir diye düşünen taraftayım. Heleki çocuk varken.

Ama ortak paranız konusunda yanlış yaptığınızı düşünüyorum. Kazancınızı ona gönderdiğinizi söylemişsiniz. Hesabınız ortak hesap değilse bir boşanma durumunda o birikime elveda demek zorunda kalırsınız. Bu birikimle bişeyler almak istiyorsa engel olmak yerine destekleyin çünkü evlilikte edinilen mallar yasa gereği ortaktır ve boşanmada eşit paylaşılır. Ancak para kendi hesabındaysa herhangi bi yakınına gönderir ve sizin o para üzerinde hukuken hiçbir hakkınız olamaz.

Son olarak her kadının hele hele evliliğinde pürüzleri olan kadının eşinden, ailesinden gizli bir birikimi olması gerrktiğini düşünüyorum. Çalışın veya çalışmayın. Hayatın ne getireceğini bilemiyoruz.

adam size öğretmenlik okuyan ailesinin onayladığı kız olduğunuz için yürümüş
eş durumu tayininiz olabilecek hale gelince de hemen evlenme teklif etmiş

maşallah yani bu kadar görünür bu olay...ama merak ettiğim hiç mi başka erkekle tanışmadınız bir bu mu vardı atanmış öğretmen hanım zevce isteyen. yoksa bu yakışıklı diye siz başka kimseyle görüşmeyi kabul mu etmediniz?

e bu profilde eş isteyen adamlar zaten genelde hem çocuk baksın hem ev işini yapsın hem maaşı bana kalsın kafasında neandertaller oluyor, bu da apaçık bildiğimiz şey. ruh hastası, sinir hastası filan demek bana ne biliyim biraz fazla büyük konuşmak gibi geliyor. arkadaşlar bu toplumda erkek yapısı karakteri bu. büyük kısmının bu yani. hele öğretmen hanım kız arayan memurların....çok mutlu görünen arkdaşlarınızın da içerde ne yaşadığını bilmiyorsunuz.

neyse olan olmuş
paranızı ayırın
ev işini yap çocuğa bak yoksa ben maaşı sana neden sayıyorum deyin, saydım ne fayda gördüm hep batırdın deyin mesela
eskisi gibi susup oturmayacağınız gerekirse boşanacağınızı fark ederse kendine çeki düzen verebilir
ama tabi içi boş çekilde boşanma lafını etmeyin, sadece ben o eski pasif brcck değilim ayağını denk al mesajı verirseniz, bu kadın beni boşar da mesajını kendisi alır.

ya o değil de o ilk geceyi hiç konuşmadınız mı gerçekten?
bir kadın kendisine böyle bir şey yaşatan adamla bunu nasıl hesaplaşmaz? özellikle de ilk ilişkisi olan bir kadın. yani hani ev arkdaşlarımızla, samimi arkdaşlarımızla da güzel güzel geçinip mutlu mesut yaşayabiliyoruz değil mi? eşimiz/sevgilimiz olan insanın farkı o ya hani...güzel bir cinsel hayatım yoksa ben ne anladım o ilişkiden?

evli değilim sevgilim var
o bizim ilk gecemizi hala unutmaz ve şöyleydi böyleydi diye anlatır :KK70: bir sürü ayrıntımız var bizim de beklenmedik şeyler olmuştu çok. ki onun bilmem kaçıncı ilişkisiydi, sayamamıştır, benim de daha önce erkek arkdaşlarım oldu. bi özeni, bi heyecanı, bi kaybetme korkusu olmayan adam da, ne biliyim niye yani niye?
Orada çok insan vardı benimle görüşmek isteyen hatta birkaç kişiyle de konuştum ama olmadı hatta her beni gören görüşmek istiyordu öyle söyleyeyim. Ama nedense bir şekilde olmadı. İlk geceyi sürekli hatırlatıyorum. Öyle davranmanin ne gereği vardı sonuçta oldu diyorum. Susuyor haksız çünkü ne desin. Benim en güzel zamanlarimin katili oldu kendisi en mutlu olduğum zamanlarda en şiddetli kavgalarimizi yaptık. Ama o geceki travma çok baskaydi ben boyle bir insanı haketmedim diyorum o geceyi düşündükçe. Çok kızıyorum kendime. Geçmişi unutamıyorum. Mutlu olduğum her an orda sinsice beni üzmek için bekliyor geçmiş.

Yil olmus 2023, siddet gosteren kocayi kapiya koyamiyor musunuz cidden?
Onca egitim bosaymis demek mi.
Kizim icin kaplanlastim yazmissiniz da, yaptiginiz bana olsa olsa kedicik gibi geldi.
Koy kapiya gitsin, surunsun, belki onun akli basina gelir, sen de biraz hayatin keyiflerine bakarsin.

Tamamını okuyamadım. Eğitimli, işi gücü elinde hanımların böyle öküzlere hayatlarını böyle paspas etmesini sindiremiyorum artık. Şunun şurasında yaşayacağımız bir hayat var. Ortalama 70 yıl çalış didin essegin birine hayatını harca. Adam bir sevgi kırıntısını çok görsün. Paranızın kontrolünü elinize alın tamamen en azından. Sonra ne yaparsanız yaparsınız.

Evet sevgi olmadığını çok sonra anladım. Biz 3 senelik evliyiz ama sadece evliyiz. Hayatımızda bir renk yok. Gezme sevmez. Hadi bugün dışarda yiyelim ya da hadi bugün buraya gidelim yoktur. 3 ay tatilimiz var ama evdeyiz. En mutlu olmamız gereken zaman aslında çocuğumuz doğmuş ama içimdeki bütün iyi olan duygular, umutlar yok oldu. Ben aslında ölüyüm hiç kimse bilmiyor
Bence biraz piskopat ya da sesler duyuyor olabilir mi ki

rehberlik ogretmeni mi?
Burda ayni meslegi yapip halılara terlikle bastirmayan, süpürge bilmem nereye carpiyor diye kriz geciren ve hasta olmadigini savunan bir kocanin konusu vardi. Terzi kendi söküğünü dikemiyor sanırım
Tek atarak bildin kız. Harbi buradaki sorunlu öğretmenler hep rehberlikçi çıkıyor.

X