Bugün kuşu ölen var mı

Toprakgibi

Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2021
68
51
30
Merhaba.. bugün sevda papağanım öldü. öylece pat diye düştü.elimde çırpındı ve yavaş yavaş öldü.. ölümünü bu kadar erken beklemiyordum.. çok üzgünüm.. kocaman bir boşluk oldu hayatımda..birden bire kuşu ölen başka birileri var mı merak ettim

Merhaba.. bugün sevda papağanım öldü. öylece pat diye düştü.elimde çırpındı ve yavaş yavaş öldü.. ölümünü bu kadar erken beklemiyordum.. çok üzgünüm.. kocaman bir boşluk oldu hayatımda..birden bire kuşu ölen başka birileri var mı merak ettim
Benim 8 senelik muhabbet kuşum öldü 1 sene öncesi..inanılmaz çok seviyordum çocukluğum onla gecti diyebilirim ☺️ konuşuyordu benim omzumdan inmezdi..sonra düğünüme 15 gün kala halsizlesti biz yaşlandığını düşündük akşamına salincagindan düştü öyle çok halsizdi duramıyordu ayakta..hemen kuscuya götürdük adam bize bu hayvan aç uzun süredir yem yememiş dedi oysaki ben ne yemi nede suyunu eksik etmezdim herşeyi vardi.. eve geldik zorla yedirmeye çalıştım suyunu verdim düğü ıslattım şırınga ile yedirmeye çalıştım yemedi 1 saat içinde de gözlerimin önünde çırpına çırpına can verdi asla unutamıyorum..hala aklıma geldikçe gözlerim doluyor.. sonradan bı kaç arkadaşımdan akrabamdan duydum muhabbet kuşları evden birinin gideceğini anladığı zaman intihar ederlermis yemezler icmezlermis.. sanırım benim kuşum da öyle yaptı..oysa ben kendi evime götürecektim onu :) şimdi evimin bahçesinde gömülü her çıktığımda dışarı seslenirim ☺️ evcil hayvanlar evimizden birisi gibi oluyor bu kuş dahi olsa ölmesi insanı çok üzüyor..

Sonra tabi Yeni kuş da aldım ama malesef onun yerini tutamadi..o kuş da şimdi annemlerin evinde

Benim şu hayattaki ilk hayvanım, okuldan sayesinde koşa koşa eve gittiğim Maviş’im 20 sene evvel öldüğünde ben de böyle şoka girdim, ağladım; çok kötü oldum, hastalandım. Biz iki haftalığına Trabzon’a gitmek zorundaydık, abim kuşu arkadaşına vermişti, geldiğimizde aldık; ama kuş stres yaşamış belli ki, aldığımızda durgundu, kısa bir süre içinde de vefat etti. Geldiğimde katı ve hareketsiz bir şekilde kafes tabanında yatıyordu. Birbirimizi çok seviyorduk, aileden biriydi, sofra kurulunca, biri eve gelince kafeste çırpınır ve çıkmak isterdi. Bizimle çay içer kahvaltı yapardı. Acınızı anlıyorum, sabır diliyorum. Başka muhabbet kuşlarım, hayvanlarım da oldu;ama maviş bir başkaydı. Gördüğüm en güzel mavi muhabbet kuşuydu. Şimdi de sultanlarım var, umarım tüyleri kadar uzur yaşarlar🙏🏻

Salonda telefonla konuşurken yanımda şakiyan Kanarya oğlumu, yarım saat sonra yanına yeniden gittiğimde kafesin dibinde başını tellere dayamış halde sanki uyur gibi buldum 😭 Hasta değildi ama çok yaşlıydı evladim 14 yaşındaydı, kalbi daha fazla dayanamadı 😭

Size de sabır diliyorum.

Benim oğluşum da bıcır bıcır çenebazlık yaptığı günün ertesinde ölmüştü. Sabahı kanatları düşmüştü öğlen de ölmüştü ellerimde. Dün gibi hatırlarım nasıl hıçkıra hıçkıra ağladığımı. Sonra peçeteye sardım ve dışarda sağanak yağmur varken gömmeye çıkmıştım heryer ıslak ve çamurken nereye gömeceksem kafam o kadar gitmişti. Sonra apartmanın altında kuru topraklı bir yere gömmüştüm ağlayarak. Benim için çok zor bi gündü. Bayağı bir kendime gelememiştim. Kime desem saçmalama o bi kuş diyip gülen bile vardı bu halime. Ama o benim küçük neşemdi. Ondan sonra çok kuş besledim ama onun yerini hiçbiri tutmadı diyebilirim. Gönül bağı kuruyoruz sonuçta. Zor yani. Hatırlayınca yine duygulandım.😞😞😞

Benim oğluşum da bıcır bıcır çenebazlık yaptığı günün ertesinde ölmüştü. Sabahı kanatları düşmüştü öğlen de ölmüştü ellerimde. Dün gibi hatırlarım nasıl hıçkıra hıçkıra ağladığımı. Sonra peçeteye sardım ve dışarda sağanak yağmur varken gömmeye çıkmıştım heryer ıslak ve çamurken nereye gömeceksem kafam o kadar gitmişti. Sonra apartmanın altında kuru topraklı bir yere gömmüştüm ağlayarak. Benim için çok zor bi gündü. Bayağı bir kendime gelememiştim. Kime desem saçmalama o bi kuş diyip gülen bile vardı bu halime. Ama o benim küçük neşemdi. Ondan sonra çok kuş besledim ama onun yerini hiçbiri tutmadı diyebilirim. Gönül bağı kuruyoruz sonuçta. Zor yani. Hatırlayınca yine duygulandım.😞😞😞
Maalesef öyle benim kuşum da öleli iki sene oldu neredeyse ama gerçekten bambaşkaydı..şimdi annemlerdeki kuşu sevemiyorum bile çünkü ölen kuşumun yerini tutamaz..bende öldüğü zaman hastalandım ateşlendim hatta günlerce ağladım düğün arefem olunca herkes benle dalga geçiyordu evden cenaze çıktı sanki diye..hatta ben ağladığım zaman gülüyorlardi... gözlerimin önünde öldü..hayatta kalması için çok uğraştım yem yedirmeye çalıştım su içirmeye çalıştım çünkü götürdüğümüz kuşçu aç bu hayvan demişti hatta beni suçlamıştı bu hayvan aç sen bu hayvana yem vernedinmi diye..zaten aynı akşamda gözlerimin önünde can çekişe çekişe öldü.. ölüm anını görmek çok zor oluyor malesef gözlerimin önünde Şahit oldum ölümüne..

Eklentiler

• Screenshot_2023-03-29-22-29-46-660_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-03-29-22-29-46-660_com.miui.gallery.jpg
    92,7 KB · Görüntüleme: 72
Maalesef öyle benim kuşum da öleli iki sene oldu neredeyse ama gerçekten bambaşkaydı..şimdi annemlerdeki kuşu sevemiyorum bile çünkü ölen kuşumun yerini tutamaz..bende öldüğü zaman hastalandım ateşlendim hatta günlerce ağladım düğün arefem olunca herkes benle dalga geçiyordu evden cenaze çıktı sanki diye..hatta ben ağladığım zaman gülüyorlardi... gözlerimin önünde öldü..hayatta kalması için çok uğraştım yem yedirmeye çalıştım su içirmeye çalıştım çünkü götürdüğümüz kuşçu aç bu hayvan demişti hatta beni suçlamıştı bu hayvan aç sen bu hayvana yem vernedinmi diye..zaten aynı akşamda gözlerimin önünde can çekişe çekişe öldü.. ölüm anını görmek çok zor oluyor malesef gözlerimin önünde Şahit oldum ölümüne..
Ahh nasıl tatlıymış nazar boncuğu gibi.🧿💙 Sizi çok çoooookk iyi anlıyorum gerçekten iki yıl önceki o üzüntünüzü kalbimde hissettim bunları okurken...😞💔

Bu da benim kuşumdu.💛

Eklentiler

• IMG_20170511163259.jpg
    IMG_20170511163259.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 65

aynisini ben de yasadim ama evden giden kimse yoktu, stres yasamasina sebep olacak gorunur sebep ya da hastaligi yoktu. yine de yemedi icmedi neden oldugunu hala bilmiyorum 🥺

Bizim muhabbet kuşu 7 yaşında şimdilik yaşıyor ama iyi bakıyorum baya kekik çayı çok iyi geliyor antiviral antibakteriyel zararsız bir içecek kuşlar için. Diğer odada baktigim kedimiz var. Sevda papağan sanırım bağışıklığı muhabbetten daha düşük bir kuş :KK43:

X