Bu Ta bana ok iyi geldi diyeniniz var m?

peridot taşını takıtıgım ılk gun grıp olmustum ve bogazlarım sıhırlı degnek gıbı hemen gectı sımdı taktıgımda bas agrısı yapıyor cıkarınca gecıyor anlamıyorum ne oldu bu tasa:)

Hiç bir taş sebebsiz yere kopmaz, taş kendini uzaklaştırmak istemiş.Aldığınız taşların temizliğini yapıyormusunuz, kullanmadan önce ?
Mercan, nazar için çok etkilidir, topladığı enerjinin fazla gelmesi onu koparmıştır.Kullandığınız taşın büyüklüğüde çok önemli...
bu yazıyı gorunce aklıma geldı pembe kuvars taşımı koydugum yerde bulamıyorum dusa gırerken çıkardım çıktıgımda gerı takmak ıstedım ve yerınde yoktu cok emınım oraya koydugumdan evde de yalnızdım kımsenın alma ıhtımalı de yok:44:
yoksa taş benden kaçtı mı:KK1:

Nazar için bir taş takmıştım kolye olarak,iki gün geçti üzeri göz göz oldu ve karardı. baş ağrımı almıştı cok şaşırmıştım... ama taşın adını bilmiyorum :KK43: taşı veren adamı da bir daha bulamadım :KK43:

bu yazıyı gorunce aklıma geldı pembe kuvars taşımı koydugum yerde bulamıyorum dusa gırerken çıkardım çıktıgımda gerı takmak ıstedım ve yerınde yoktu cok emınım oraya koydugumdan evde de yalnızdım kımsenın alma ıhtımalı de yok:44:
yoksa taş benden kaçtı mı:KK1:

bende ametist bilekliğimi çıkarttım ve bulamıyorum evi aradım taradım bulamadım resmen taş benden kaçtı

ilk başta etkisine inanmadan takıyordum ama uykum hemen düzene girmişti 11de şıp diye uykum geliyordu

bunu farkedince bileklik resmen kayboldu şimdi sabaha kadar oturuyorum...

bilekliğim nerdeyse gelsin geri:2:

Benim tüm doğal taşlı yüzüklerim küpelerim kolyelerim ya kayboluyor ya çatlıyor parçalanıyor birşeyler oluyor :44:

Bana ametist ve hematit çok iyi geliyordu. Taşlar kişiden kişiye göre farklı etkiler de gösterebiliyorlar sanırım. Mesela mercanı ne yaptım ne ettimse kullanamadım; ya kayboldu, ya düştü, ya da alerjiye benzer döküntülere sebep oldu, sonunda vazgeçtim. Ametistten de çoğu kırılmaya, çatlamaya başlayınca vazgeçmek zorunda kaldım, şimdi çok nadir takıyorum. En son ise pembe kuartz kullanıyorum. Birçok sinir, stres, düşünce, üzüntüye iyi geldi. Zaten hepsinin ayrı temizleme yöntemleri var; genellikle su-tuz, su ve günışığı, ay ışığı güçlendirip arıtabiliyor. Ama taşın kişiye ve rahatsızlığa uygun olması sevilmesinden daha önemli. :KK55:

kızlar migrenim var amatist almaya karar verdim.dün bir yerde baktım sahibi yokmuş eşi elime amatist tespih verdi 20 dakika kadar tuttum olan baş ağrım gitti huzur verdi sanki ama kolyesi bilekliği yoktu alamadım netten almak istiyorum bir burda bi arkadaş önermiş bir site taşdevri diye mail attım bilekliği 25 liraymış sizce nasıl güvenebilirmiyim .. en kısa zamanda almam gerekiyor avuç avuç ilça içmekten bıktım hemde geçirmediği halde
eşimdede bel fıtığı var oan önerebileceğiniz bi taş varmı

Bugün bir arkadaşım aldığın taşlar sana pek yaramadı dedi. Şoyle bir düşündümde bu olay bir arkadaşımdan duyup kuvars almamla başladı. Alırken ametistin rengi hoşuma gitti, onu da aldım. Bunların topraga gomulmesı , yıkanması falan proseduru oldugunu yazan siteler var. Bir hafta bunlara uydum sonra yapmayı unuttum. Bu arada hergunde takmadan cıkmıyorum o kadar sevdım bu taşları. Zamanla negatif enerjimi birikti nedir, son iki aydır başıma gelmedik kalmadı. Tabi bunları taşa bağlamakta komik belki. En son yürürken bişeye çarptım ve hala inanamıyorum ama ayağım alçıda şimdi. Sürekli insanlar nazara geliyorsun diyor. Belkide oyle. Bu taşları alınca arındırma işini savsaklamamak gerekiyor sanırım.

Esin hanım merhaba. Özellikle Kristal Ametist benim de en sevdiğim taşlardan. Hem burcumun taşı olduğu için, hem rengi ve dokusu beni serinlettiği için. Herşeyde olduğu gibi taşlarımız da zaman içinde kirlenir. Ben bu kirlenmeyi en basit olarak şöyle anlıyorum. Taş enerji yüklü olduğunda teninize değdiğinde pozitif enerjisini size hissettiriyor. Sizi korurken veya zaman zaman bulunduğunuz olumsuz ortamlardaki negatif enerjiyi kendi bünyesine çekerek sizi koruyor ve kirleniyor. Dokunduğunuzda yağlanmış ve hiç bir enerjisi kalmamış gibi hissettiğinizde (ben zamanla taşların enerjisini parmağımla dokunarak ölçmeyi öğrendim) taşınızı çıkarıp akan suyun altına tutun. Pencerenin kenarında bir süre güneşe veya yağmura bırakın. Akşamdan saksı toprağına gömüp sabah çıkarıp suya tutun. Son seçenek evinizde, özellikle dinlenme odanızda büyükçe bir kristal Kuvars veya Kristal Ametist Taşı bulundutun ve üzerine bırakarak yeniden şarj ettirin. Odanızdaki kristal taşlar, evinizdeki ve sizdeki kötü enerjiyi uzaklaştıracak, sizleri nazardan ve radyasyondan koruyacaktır. ara sıra dokunun. Kristaller canlı olduğundan sürekli enerji üretirler ve bu enerjiyi titreşim yolu ile yayarak yaşlanmanızı geciktirirler... Merak ettiğiniz sorularınız olursa taşlarla ilgili, mesaj atabilirsiniz.... $a_kristal_ametist_dogal_tas.jpg

Bana ametist ve hematit çok iyi geliyordu. Taşlar kişiden kişiye göre farklı etkiler de gösterebiliyorlar sanırım. Mesela mercanı ne yaptım ne ettimse kullanamadım; ya kayboldu, ya düştü, ya da alerjiye benzer döküntülere sebep oldu, sonunda vazgeçtim. Ametistten de çoğu kırılmaya, çatlamaya başlayınca vazgeçmek zorunda kaldım, şimdi çok nadir takıyorum. En son ise pembe kuartz kullanıyorum. Birçok sinir, stres, düşünce, üzüntüye iyi geldi. Zaten hepsinin ayrı temizleme yöntemleri var; genellikle su-tuz, su ve günışığı, ay ışığı güçlendirip arıtabiliyor. Ama taşın kişiye ve rahatsızlığa uygun olması sevilmesinden daha önemli. :KK55:

Merhabalar, Taşlar söylediğiniz gibi kişiye özeldir ve onlar bizi seçer aslında. Taşlarınızın kırılması iyiye işarettir. Keşke takmayı sürdürseydiniz. Taşların negatif olaylardan ve enerjilerden koruması, tıpkı evimizde bulunan sigortalar gibidir. Nasıl ki yüksek bir enerji karşısında sigorta atar ve evinizin tüm devrelerini ve elektrikle çalışan eşyalarınızı korursa, taşlar da zaman zaman kendilerini kıracak kadar yüksek bir negatif enerji ile karşılaşırlar ve kendilerini kırarak sizi korurlar. Sizi, korumaları için ara sıra onların yeniden arınıp şarj etmelerine fırsat verin. Özellikle Akik, Ametist ve Kuvars Taşlarında kendini kırarak sahibini koruduğu sık rastlanılan bir durumdur. Firuze (Turkuvaz) Taşı da renk değiştirerek, maviden yeşile dönerek sahibini kötü enerjilerden korur. Adı da maviden yeşile dönen renk demektir zaten.

$firuze11kolye.jpg

kehribar için yazacak bir öneriniz varmı?

Kehribar taşı, Reçine taşı, Amber

Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir. İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar. Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve korkuyu giderdiği, enfeksiyonların yayılmasını önlediği, soğuk algınlığına, troit enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi geldiği, stresi giderdiği, guatr ve astıma iyi geldiği ve uğur getirdiği inancı yaygındır. Yengeç, aslan, başak, terazi ve oğlak burcu ile uyumludur. $amber_kehribar_acik.jpg Kaynak : lilapebbles.com/kolye/ip_zincirli_kolye/kehribar_ipli_kolye

Kehribar taşı, Reçine taşı, Amber

Açık sarı, koyu sarı, turuncudan koyu kırmızıya kadar tüm renklerde bulunur. Çam reçinesinin fosilleşmiş ve taşlaşmış şeklidir. İçinde tarih öncesi bitki ve hayvan fosillerini barındırdığı için geçmişe ışık tutar. Boğaz hastalıkları, endişe, bezginlik, yorgunluk ve korkuyu giderdiği, enfeksiyonların yayılmasını önlediği, soğuk algınlığına, troit enfeksiyonlarına ve alerjiye iyi geldiği, stresi giderdiği, guatr ve astıma iyi geldiği ve uğur getirdiği inancı yaygındır. Yengeç, aslan, başak, terazi ve oğlak burcu ile uyumludur. Eki Görüntüle 557375 Kaynak : lilapebbles.com/kolye/ip_zincirli_kolye/kehribar_ipli_kolye

teeşkkur ederım ben koç burcuyum ama cok sevıyorum bu taşı.
allerjı sebebıyle denemek ıcın almıstım vazgecemıyorum aama tası hıc dınlendırmedım. sanırım işlenmiş bendekı ole tahmın edıyorum.

Nazar için bir taş takmıştım kolye olarak,iki gün geçti üzeri göz göz oldu ve karardı. baş ağrımı almıştı cok şaşırmıştım... ama taşın adını bilmiyorum :KK43: taşı veren adamı da bir daha bulamadım :KK43:
Merhabalar, taşınızın resmini paylaşırsanız ne olduğu hakkında sizi aydınlatabilirim...
Nazar taşlarından birini sizinle paylaşmak istedim. Belki de taşınız Firuze taşı, Turkuvaz, Turquoise'dır

Türk taşı, Türk mavisi yada maviden yeşile dönen renk anlamına gelir. Sahibini nazardan korurken, maviden yeşile döndüğüne inanılır. Bereket ve uğur getirdiği, üreme gücünü artırdığı, başarı ve cesaret verdiği, bilinci güçlendirdiği, dürüstlüğü ve sadakati simgelediği, stresi giderip nazardan koruduğu, kemikleri güçlendirdiği, sahibini tüm kötülüklerden koruduğu inancı yaygındır. Boğa, yengeç, yay, oğlak, balık ve tüm burçlarla uyumludur. $yesil_firuze_bilezik_6cm.jpg Kaynak :Yeşil Firuze Bilezik

Mercanda almıştım ama pek kullanamadığımdan bahsetmemiştim. 20 gun once cilde faydası var diye kırmızı mercan küpe ve bileklik almıştım ama farklı bir dükkandan almıştım, ikisi de koptu. Bağlantı yerleri zayıf yapılmış sanırım, pahalıydı ama kalitesiz çıktı işçiliği,bu dükkandan bida bişey almam. Yoksa nazarmı değiyor bana, kopuyo bunlar. Bu ay merkür beni dümdüz ediyor gerçekten kafamçokkarıştı Ayy kurşun nerde döktürülür bileniniz varsa lütfen söyleyin bana

Esin hanım merhaba, özelden mesaj atarsanız kopan Mercan Küpe ve bilekliğinizi kolayca tamir ettirebileceğiniz bir adres veririm size. Hangi şehirde yaşarsanız yaşayın kargo ile gönderebilir, kargo ile teslim alabilirsiniz. Bunun için sizden pek bir ücret de talep etmiyorlar. Taşlarınız eksilmişse tamamlarlar. Eğer eksiğiniz varsa sadece taş ve gümüş malzeme bedeli tahsil ederler. Kopan takılarınızın resmini çekip gönderirseniz, sizi ayrıca aydınlatırlar. Ben yıllarca taş takılarımı oradan alırım. Umarım siz de memnun kalır, kopan ve kullanamdığınız Mercan Takılarınıza yeniden kavuşmuş olursunuz.

lilapebbles.com da bu gün bir kampanya var. Siteye girip üye olduğunuzda mercan bileklik bedava. Sadece kargo bedeli ödüyorsunuz. Bende vardı, bir arkadaşıma haber verdim. Hemen üye oldu ve Mercan bilekliği şu an kargoda. Mercan Aşkın taşı diye biliniyor. Mercan hakkında biraz bilgi paylaşayım.

Mercan taşı, Coral

Beyazdan kırmızıya kadar, pembenin ve turuncunun her tonunda bulunur. Sığ denizlerde oluşan canlı bir kayalıktır. Kalbi ve dalağı güçlendirdiği, ferahlık, huzur ve enerji verdiği, solunumu güçlendirdiği, tansiyon düşüklüğünü önlediği, bedenin dengesini sağladığı, akciğere iyi geldiği, derin aşkı ve sevgiyi simgelediği inancı yaygındır. Balık, koç ve terazi burcu ile uyumludur.
$mercan_kiriktas_bileklik.jpg
Kaynak için bakınız : Mercan Bileklik

kızlar migrenim var amatist almaya karar verdim.dün bir yerde baktım sahibi yokmuş eşi elime amatist tespih verdi 20 dakika kadar tuttum olan baş ağrım gitti huzur verdi sanki ama kolyesi bilekliği yoktu alamadım netten almak istiyorum bir burda bi arkadaş önermiş bir site taşdevri diye mail attım bilekliği 25 liraymış sizce nasıl güvenebilirmiyim .. en kısa zamanda almam gerekiyor avuç avuç ilça içmekten bıktım hemde geçirmediği halde

Merhaba Nar, Ametist taşı için bir önerim var. Kaynak bölümüne bakınız. Öncelikle Ametist taşı, altıncı çakra merkezinde uygulanır ve buraya halk arasında ''Gönül Gözü'' denir. İki kaşımızın tam ortası. Başınız ağrıdığında Ametist taşınızı bu noktaya tutmanız gerekiyor. Eğer Ametist taşı çakıl taşı değil de Kristal halde ise çok daha etkili oluyor. Ayrıca kristal taşlar canlı kabul ediliyor ve yaydığı titreşim enerjisi ile hücrelerimizi yeniliyor ve yaşlanmayı geciktiriyor. Kristaller canlı varlıklarda aranan iki özelliğe de sahipler. Hem enerji üretirler, hem de hassas mikrometrelerle ölçüldüğünde kristallerinin büyüdüğü görülebiliyor.

Ametist taşı, Mor Kuvars, Cebellokum, Amethyst

Sarhoş etmeyen anlamına gelir. Cebellokum adını da Yemen'deki Cebel dağında çıktığı için alır. Bir silisyum dioksit bileşimidir. Liladan koyu mora kadar çeşitli renklerde bulunur. Rengini demirden alır. Enerji, mutluluk, huzur ve zindelik verdiği, saç dökülmesine ve migrene iyi geldiği, radyasyondan ve nazardan koruduğu, beyin gücünü artırdığı, kanı temizlediği, gözlere iyi geldiği, alerjiyi giderdiği, kristalleri sürekli enerji verdiği için yaşlanmayı geciktirdiği, öfkeyi yatıştırdığı, stresi giderdiği inancı yaygındır. İbrani rahiplerin boyunlarında taşıdıkları ametist, pagan inancında itidal taşı olup gece taşıdır ve uykuda, düşlerinizi kabuslardan koruduğuna inanılır. Koç, başak, kova, balık ve tüm burçlarla uyumludur. $k.ametistkolyeucubuyuk.jpg
Kaynak için bakınız : Kristal Ametist Kolye Ucu

aaa ben aynı zincire hem ametist hem sitrin takmıştım yanlış yapmışım demek ki

Merhabalar, kaygılandığınızı okuyunca hemen sizi aydınlatmak istedim. Ametist, Kristal Kuvars, Sitrin Kuvarsı, Pembe Kuvars, Dumanlı Kuvars, Rutilat Kuvarsı ve Kalsedon (Kadıköy Taşı) aynı karakterde ve aynı kimyasal bileşimine sahip taşlar olduğu için birlikte takılmasında hiç bir sakınca yoktur. Bilakis birlikte takıldığında birbirinin enerjisini destekler bu nedenle de birlikte takılması önerilir. Bu taşlar sürekli enerji veren, stresimizi giderip bizi rahatlatan, nazardan ve tüm kötülüklerden koruyan taşlardır. Ağırlıkları arttıkça şifa titreşimi de artar. Burada dikkat edilecek çok önemli bir nokta var. Sürekli enerji veren bu taşları, vücudumuzdaki enerjiyi sıfırlayıp atarak stresimizi aln taşlarla birlikte takmamak gerekir. O zaman taşın enerjisi 0 olur. Bu taş da Opsidyen Taşıdır... Bu nedenle Opsidyen taşını sağ el veya ayak bileğinde kullanmak gerekir. Ya da Opsidyen taşını tek başına kullanabiliriz.

Opsidyen taşı, Lav taşı, Obsidian

Genelde siyah, parlak, yarı saydam ve saydam siyah, beyaz benekli (kar tanesi opsidyeni = snowflake obsidian), kahverengi-siyah damarlı veya ender olarak yeşil renkte bulunan volkanik bir taştır. Yanardağların boyun kısımlarındaki lavın aniden soğuması ile oluşan parlak ve kırıldığında keskin olan bir taştır. Kadim uygarlıklarda ok ve mızrak ucu, bıçak ve günümüzde neşter olarak kullanılır. Lavın toprak altında yavaş yavaş soğumasıyla oluşan daha mat olan taşa, Erzurum yöresinde rastlıyor ve adına da Oltu taşı diyoruz. Vücuttaki negatif elektriği boşalttığı, karaciğerdeki zehirli atıkları temizlediği, öfkeyi giderdiği, endişe ve kederi dağıttığı, sakinlik ve zindelik verdiği, rahim ve üretici gücü simgelediği inancı yaygındır. Oğlak, ikizler, başak ve yay burcu ile uyumludur. $_DSC5178.jpg
Kaynak için bakınız : Opsidyen Kolye Ucu

Lal, Yakut, Hacer-ül Esved, Süleymani taşı, Seylan taşı, Garnet, Granat, Gröna, Almandine, Spinel

Kabenin duvarındaki iki kutsal taştan biridir. Şarap kırmızısı rengindedir. Yeşil renkte olanına da ender olarak rastlanır. Nuh Tufanı'nı sezip, kararıp matlaştığı için Araplar tarafından, kara taş anlamına gelen Hacer-ül Esved ismi verilmiştir. İnsan başı büyüklüğündedir. Savaşlar sırasında bir kaç kez kırıldığı için gümüş muhafaza içinde bulunmaktadır. Canlılık ve zindelik verdiğine, üreme gücünü artırdığına, kadınlarda adet sancılarını hafiflettiğine, adet düzensizliğini dengelediğine, bel ağrılarını giderdiğine, kanı temizlediğine ve dolaşımı hızlandırdığına, kalbe iyi geldiğine, tehlikeyi önceden sezip renk değiştirerek haber verdiğine inanılır. Oğlak, kova, aslan, akrep ve yay burcu ile uyumludur.
$lalkolyenormal.jpg
Kaynak için bakınız : Lal İpli Kolye

Mesela ben alerji için kehribar taşını almak istiyorum.

Benim de inandığım ve sürekli taktığım taşlar; AMATİST ve ZÜMRÜT taşı; her ikisi de negatif enerjisi
pozitif enerjiye çeviriyor. Sürekli gümüş aldığım bir imalatçı var ve taşlarla ilgili de bilgisi var; kendisine çok
güzel ametist'ten bir yüzük yapmış ve inanıyor; başım ağrıdığında başımda bu taşı gezdiriyorum bir süre sonra
baş ağrım geçiyor diyor. Taşların enerjileri etkilediğini biliyorum... :KK36:

Ben amatist taşını kullandığım dönemler de kendimi daha huzurlu hissediyorum,aytaşı da gerçekten iştahımı kesiyor bunun dışında nazar için de mavi akik kullanıyorum yani kullandığım tüm taşların faydasını gördüm.Ama tabi faydasına inanmak şart çünkü taşlar sizin düşüncelerinizi depolar olumlu düşünürseniz olumlu etkisini görürsünüz.

X