Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Bu nasıl geçer nolur çare...

Bunickcokmuuzunoldune

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2015
1.511
1.554
Arkadaşlar, bugün sistit oldum vücudumda hiç su kalmamış olanında terle atmışım sürekli idrarın var hissiyatı ama gitmiyor bu his idrar yapamıyorum. Dr a gittim tarivid diye bir antibiyotik verdi yan etkisi olarak ayaklarım karıncalanıyor şuanda ilacı içeli 1 saat oldu uyuyayım dedim uykum kaçtı

Sistit ağrısı geçmediği gibi başka bir derdim çıktı şimdide sistitten bitkisel yöntemle kurtulan var mı bu ilacı içmek istemiyorum

Yani doktor verdiyse almak istemiyorum olmaz. Eğer yan etkileri çok rahatsız ediyorsa doktoru arayıp muadil bir ilaç isteyin. Sistit ilerlediyse bitkisel şeyler yetmiyor ama iyileşmeyi hızlandırmak için çok su için maydanoz suyu ilaçla beraber alınır mı bilmiyorum ama bende o da işe yarıyordu

Sistit olduysaniz ilaç kullanmadan geçmez. Olmadiysaniz önleyici şeyler var ama olduktan sonra geçirecek doğal bir yöntem yok.

Sık iç çamaşırı değişimi
Pamuklu ve beyaz renk iç çamaşırı
Vajinayı sadece su ile yıkama
Çok dar pantolonlar giymeme
Bol su içme

Bunlar aklıma gelenler daha sonrası için. Şu an için ise ilacı kullanmaya devam.

Sistit için antibiyotik kullanmak çok önemli. Ben sistit olduğumda önce antibiyotik verdi doktor fakat ilaç bittikten 2 hafta sonra aynı sancılar başlamıştı. Tekrar gittim başka bir doktora o da iki tane ağrı kesici ile beraber antibiyotik tedavisi verdi ve onları da düzenli bir şekilde kullandım bir daha da tekrarlamadı şükür. Yani size tavsiyem başka bir doktora gitmeniz ve ilaçlarınızı düzenli kullanmanız. İlaçsız, zamanla geçen bir hastalık değil ne yazık ki sistit. Ağrısı sancısı da fena. Allah şifanızı versin inşallah.

Ayakların uyuşuyorsa doktora danışmalısın bunu. Kafana göre kullanmamazlık yapma.

Bitkisel olarak benim kullandıklarımı yazayım.
Biz ayva denesi deriz internetten araştırıp başka adı varsa öğrenebilirsin. (Civan perçemi olabilir.) Onu demlerim. Ama çok acı tadı hiç sevmem. Yabanmersini yedim. Demleyip çayını içtim meyvesini yedim. Kiraz sapı, mısır püskülü çayı içtim. Ayaklarımı sıcak tutuyorum. Yaz bile olsa çorap veya terlik giyerim. Bol su içerim. İç çamaşırlarımı atarken başka birşey atmam makineye ve içerik olarak doğal deterjan kullanıyorum. Dört senedir tekrarlamadı.

Tavsiye değildir. Sadece benim yaptıklarım bunlar. İlaçlarla etkileşimi için eczacıya sorabilirsin bu çayları. Geçmiş olsun. Allah şifa versin 🙏🏻

Arkadaşlar, bugün sistit oldum vücudumda hiç su kalmamış olanında terle atmışım sürekli idrarın var hissiyatı ama gitmiyor bu his idrar yapamıyorum. Dr a gittim tarivid diye bir antibiyotik verdi yan etkisi olarak ayaklarım karıncalanıyor şuanda ilacı içeli 1 saat oldu uyuyayım dedim uykum kaçtı

Sistit ağrısı geçmediği gibi başka bir derdim çıktı şimdide sistitten bitkisel yöntemle kurtulan var mı bu ilacı içmek istemiyorum

Pet şişeye sıcak su koy. Havluya sarıp özel bölgene koy bekle.

Bol bol su için c vitamini alın ,1/4 oranında sirkeli su ile taharetlenin ,hava sıcak ama bel altını sıcak su ike yıkayın geçmiş olsun

İlacinizi ihmal etmeyin antibiyotiksiz gecmiyo maalesef. Bol su c vitamini alın. Daha ilk yanmalar ağrı başlarken farkederseniz bı daha olurda hani bol su içerek başlamadan bitirebilirsiniz hastalığı. Çok geçmiş olsun

.. diye bi ilac var granul suda eriyen tek seferde agri sıkınti kalmaz. Ama antibiyotik de kullanin tekrar etmesin. Doktorlar ozellikle agriyi vs kessin diye veriyor .. hatta ben de kronik var sistit oldukca kullaniyorum...eczanelerde var. Yan etkisi de yok. Mesane antiseptiği denebilir

Son düzenleyen: Moderatör:
İlaca alerjiniz olabilir. Benim antibiyotik alerjim ayağımda karıncalanma,boğazımda öksürük ile başlamıştı.Sonra kısa süreli görme yetimi ve bilincimi kaybettim.Anaflaksi yaşadım.Korkun diye söylemiyorum. Lütfen danışın.

Su içeceksin bacım hem de normal üstü su içeceksin, mesela wcye gitmeden hemen önce iki bardak birden içeceksin çıktıktan sonra iki bardak daha. Mesane kesinlikle boş kalmayacak, antibiyotiğini de süresince kullan ihmal etme. Ha bir de sıcak su torbası hazırla havluya sar genital bölgene kompres yap ağrı yanma varsa çok iyi gelir.

İlaca alerjiniz olabilir. Benim antibiyotik alerjim ayağımda karıncalanma,boğazımda öksürük ile başlamıştı.Sonra kısa süreli görme yetimi ve bilincimi kaybettim.Anaflaksi yaşadım.Korkun diye söylemiyorum. Lütfen danışın.
Canım sorma az kalsın ölecektim. Gözlerim açık kabuslar görüyorum halüsilasyon, korku nefes alamıyorum gibiydi duygusal çöküntü halsizlik aşırı yorgunluk ateşim çıktı üşüme titreme evde tektim antibiyotik yan etki yapmış hemen internetten baktım hemen herkese yapıyormuş bunu ilaç ve dün kan verdim idrarla birlikte bugün sonuclar çıktı bol su içtim su zehirlenmesi yaşamaktan korkuyorum. İlaca devam etmedim buarada öleceğim sandım üstelik normalde panik atak değilim ya ben psikolojim zayıf olsaydı o anda diye çok düşündüm ilacın etkisi geçene kadar uyuyamadım. Drla görüştüm gerçekten tam bir fiyasko adam bana psikolojin bozulmuş ilaç etkilememiştir devam et dedi psikopat etmeyeceğim diyince de ekosef diye bir antibiyotik verdi ama hiç güvenmedim yarın başka hastaneye gitcem

Ben sistit oldugum ve idrarda zorlandigim zamanlarda 10 dakika icinde 5-6 bardak su içiyordum. Bir nevi bir ihtiyaçlik rahatsizligimi gideriyordu... bol bol su içmeli ve idrara cikmalisiniz. Çok illet bisey şükür ki artik olmuyorum.

Arkadaşlar 1 ay önce sistoskopi oldum mesanemden parça alındı kronik sistitmişim ilk defa ameliyat sonrası geçmek bilmedi sistitim.farklı farklı 3antibiyotik bitirdim şimdi iğne vuruluyorum bana mısın demiyor

X