Bu konu da ne düşüneceğimi şaşırdım

Evet saygısızlık konusunda haklısınız bunu aile büyüklerinin oturtması gerekirdi.
Şuan sözlü olduğu için diyebilir aslında gittiğinde böyle bir tavırla karşılaştığında canım saygısızlığa gelemem, lütfen sınırlarımızı bilelim derse kız daha cesaret edemez ve baştan mesafeyi koymuş olur. Sözlüsü bozulursa da yapılacak şey bellidir zaten :)
Valla kız yeğenim var 13 yaşında görseniz lafları o kadar saygısızlık yapma laf verme insanları tersleme desek de yok anlamıyorlar. Ama bu konuda yanlışı annesi yaptı mesela, derdi ki biri size bişey derse cevabını verin altta kalmayın gibi gibi söylemlerde bulundu onlar da pata küte söylüyorlar. Yani yeni nesili yetiştirende bizim gibi genç nesil olduğu için hata biraz bizde maalesef :)
Anca sınır çizen duvarları olan kişilere yapamıyorlar bu durumu..

O sınır cizmekte yapilan saygisizliga "kipir kipir" diyip sakaya vurmakla olmuyor işte.
Ailesi olmasi gerektigi gibi yetistiremediyse disarda er gec baskalari haddini bildirir boyle insanlara. 18 yaşta hic kucuk degil.
Esimin de yegenleri var hatta abisinin kizlari acayip simariklar ama eşime karşi en ufak dan dun saygisiz konuşamazlar sert tepki alacaklarini biliyorlar cunku. Bu tepkiye de gayet gerek var. Sus kiz haha hihihi yaparak ögretilmiyor her şey ki 18 yaşina gelmiş koca insansa özellikle. Cocuk olsa insan daha tahammullu oluyor ve yumusak anlatir ama ogrenecek yaşi gectiyse haddini boyle ogretirler.

boş boğaz tavırlarınızı gidip nazınızı ç
Ne ağlaması hanımefendi ? Burada herkes yanlışın ne olduğunu görürken o haklı buluyorsa ? 🤣 dikkat edin de bende burada laf söyleyip sizi ağlatmayayım. Siz de boş boğaz tavırlarınızı gidip nazınızı çeken eşinize yapın hadi .
eşim yok cok sukur hele 18 yasında yeğenine laf söyleten hiç yok askım o yuzden benım değil senın konundayız relaxx hahahahahah

eşim yok cok sukur hele 18 yasında yeğenine laf söyleten hiç yok askım o yuzden benım değil senın konundayız relaxx hahahahahah
Laf söylettiğini nereden biliyorsun da uyduruyorsun böyle ? 😁 sen zaten benim sözlüm gibi birini bulsan öpt başına koy böyle başkalarının yazılarına atlamak yerine kendi yorum ve düşüncenle gel bana :) nasıl davranırsan öyle görürsün , ilk yazdığımda seviyemi korudum ama sen o seviyeyi algılayacak biri değilsin ergen seni.

Kıpır kıpır genç olmakla saygısız olmak arasında çok büyük fark var.
Karşısındaki kişiler amcası ve yengesi büyükleri.
Boş boş konuşuyorsunuz demesinin kıpır kıpır genç olmakla ne alakası var? Düpe düz saygısızlık.
Bugün amcasına boş konuşuyorsun diyen yarın annesine babasınada der. Gider okulda işte öğretmenine arkadaşınada der.
Herkesle hemfikir olmak zorunda değil ama saygısını korumak zorunda.
Kesinlikle katılıyorum. Amcaya teyzeye dayıya abiye hep saygılı büyüdük biz. Maksimum şakalaşırdık ki o da samimiyetten kaynaklıydı. Bırak konuşuyorsunuz vs diyerek laf etmeyi, 18 yaşındayken matematik öğretmeni dayıma yalvarıyordum ki dayıcım nolur sorularımı çöz sınava giricem diye. Oy veriyor 18 yaşındakiler. Yeter ama ellerinde olsa 30 yaşına kadar insanlara çocuktur gençtir diye muamele edecekler. Eşimle sevgiliyken, eşimin kız kardeşi 18 yaşındaydı ben 25 yaşındaydım ve birlikte bir yemeğe çıktık hesabı ben ödedim. Eşim lavaboya gittiği gibi kız bana 'oh sonunda elini cebine attın' dedi çok ağrıma gitti. Ardından da tüm gün aynı şekilde eşim yokken laf vurup durdu ve ben dayanamayıp ortamı terk etmiştim. Ağlayıp eşimi ikna etmeye çalışmış beni sevmiyor merve abla diye. En son olay açığa çıktı ve 18 yaşında falan diyip göz yummadı eşim. Ben de yummadım. Artık evime gelip giderken bile ayağını denk alıyor. Bu işler böyledir bir gün yapar iki gün yapar ses etmezsin sonra tepene çıkar. Çıkmasını istemiyorsan saygıyı öğreteceksiniz.

Laf söylettiğini nereden biliyorsun da uyduruyorsun böyle ? 😁 sen zaten benim sözlüm gibi birini bulsan öpt başına koy böyle başkalarının yazılarına atlamak yerine kendi yorum ve düşüncenle gel bana :) nasıl davranırsan öyle görürsün , ilk yazdığımda seviyemi korudum ama sen o seviyeyi algılayacak biri değilsin ergen seni.
Neden hakarete sarılıyosunuz ki :KK70: fikrim var cok sukur 27 yasındayım fikir isteyip saldırganlık yapan sizsiniz farkında mısınız bılmıyorum da :KK70: seviyeden bi haber.

Neden hakarete sarılıyosunuz ki :KK70: fikrim var cok sukur 27 yasındayım fikir isteyip saldırganlık yapan sizsiniz farkında mısınız bılmıyorum da :KK70: seviyeden bi haber.
Hakaret falan etmedim ben muhattabım orada siz değildiniz geldiniz karıştınız yetmedi üstten üstten konuştunuz , neyi hakettiyseniz onu aldınız benden , konuşma üslubunuza bir bakın sonra beni eleştirin , konudan kendi fikriniz çıkmayacaksa da gidin basit 😊

Hakaret falan etmedim ben muhattabım orada siz değildiniz geldiniz karıştınız yetmedi üstten üstten konuştunuz , neyi hakettiyseniz onu aldınız benden , konuşma üslubunuza bir bakın sonra beni eleştirin , konumundan kendi fikriniz çıkmayacaksa da gidin basit 😊
üstten konusmadım ki olanı söyledim kızmanıza gerek yok :KK70: yegenıne laf söyletiyor diye konu açan sizsiniz sonuçta pardon yeğenı laf söylüyor olacaktı :) yorum yapmak ısterdım de söylemıycem fikrimi belii oluyor zaten :KK70:

üstten konusmadım ki olanı söyledim kızmanıza gerek yok :KK70: yegenıne laf söyletiyor diye konu açan sizsiniz sonuçta pardon yeğenı laf söylüyor olacaktı :) yorum yapmak ısterdım de söylemıycem fikrimi belii oluyor zaten :KK70:
Sizin o alttan alttan sokmaya çalıştığınız lafları ben anlayacak yaştayım kimse kimseyi kandırmasın , başkasıyla muhattap oluyorsam başkasıyla çözerim işimi gelip karışamazsın üçüncüye ne düşer bilirsiniz :-)
Fikrinizi belirtecek yaşta iseniz böyle 15 yaşında ergenler gibi avukat kesilmezsiniz yorumunuzu yapar gidersiniz . Hadi hadi kendinizi kandırın siz anca 😁

Sahsen ben sozlumun beni ailesinin yaninda aramasini istemem
Odasina gecsin ya da bahceye ciksin arasin
Boylece daha rahat konusabiliriz o daha rahat hitap edebilir ve bende arkadaki viziltilari oksuruk cay lopurdetme vs vs duymamis olurum

Görümce görümcelik yapmayınca meydan da böyle küçümenlere kalıyor. Düğünde pistte oynayan bebeler gibi.

X