Bu iş böyle olmayacak, e-ticaret sitelerine açılmak için yardım

instada kitleye ulaşmak kolay değil. radan reklam ücretleri ben kendi astroloji hesabım için en son yaparken günlük 6 tl gibi birşeydi. gün boyu yada kaç gün derseniz o kadar süre akışlarında görünüyorsunuz sponsorlu olarak.
reklamı hazırlarken ilgi alanları-yaş grupları seçip hedef kitlenizi belirleyebiliyorsunuz.
ama bence bu yöntem takipçisi çok olan hesapların sizin sayfanızı paylaşması kadar etkili değil.
yani influencerım ve instagramdan kazanıyorum demek ortalama 2-3 sene lazım.
ki onlar asıl parayı ürünlerinden değil verdikleri linklerden kazanıyorlar. bu dan en 10bin takipçiniz olması ile olabilecek birşey.
Ben öyle fenomen falan değil, hedef kitleme ulaşmak istiyorum. Ama haklısınız, şu an rolmodel aldığım sayfalar 6-7 senelik. Afrikadan amerikaya kadar sipariş alıyorlar ve inanılmaz paralar kazanıyorlar. Benim bu kadar zamanım yok. Aslında bu sayfalardan birkaç tanesi sayfamı paylaştı. Üstelik takipçileri tam da benim hedef kitlem ama toplam 50 kişi anca geldi. Biraz da ben sayfaya özen göatermeliyim galiba. Daha iyi fotoğraflar ve belki daha samimi yazılar yazmalıyım. Yine de bunun en az 2-3 yıllık emeğe ihtiyacı var.

6 tl bir gün için çok iyi yalnız. Ben yüzlü rakamlar bekliyordum. En azından bir ay için reklam versem birkaç bin kişiyi kazanabilirim. Off ne meşakatli işler. Annem babam bu sıkıntılarımı bilse bana bir güzel gülerler, kocayı bıraktın ortada parasız pulsuz kaldın diye.

Ben öyle fenomen falan değil, hedef kitleme ulaşmak istiyorum. Ama haklısınız, şu an rolmodel aldığım sayfalar 6-7 senelik. Afrikadan amerikaya kadar sipariş alıyorlar ve inanılmaz paralar kazanıyorlar. Benim bu kadar zamanım yok. Aslında bu sayfalardan birkaç tanesi sayfamı paylaştı. Üstelik takipçileri tam da benim hedef kitlem ama toplam 50 kişi anca geldi. Biraz da ben sayfaya özen göatermeliyim galiba. Daha iyi fotoğraflar ve belki daha samimi yazılar yazmalıyım. Yine de bunun en az 2-3 yıllık emeğe ihtiyacı var.

6 tl bir gün için çok iyi yalnız. Ben yüzlü rakamlar bekliyordum. En azından bir ay için reklam versem birkaç bin kişiyi kazanabilirim. Off ne meşakatli işler. Annem babam bu sıkıntılarımı bilse bana bir güzel gülerler, kocayı bıraktın ortada parasız pulsuz kaldın diye.

bu dediğim geçen senenin rakamıydı ama gene de çok arttığını sanmıyorum..
paylaşımlar çok çok önemli. düzenli içerik üretmek, sık sık story atmak, fotoğrafların kalitesi, bio'nuzda yazan. hepsi bir bütün.
sayfada renk uyumu, fotoğraf ve yazınızın uyumu..
hepsi etkili.
ne kadar özenli olursa o kadar ilgi çekici olur.
çeşitli foto editleme programları var, fenomenlerde bazen o programların adlarını veriyor. onları yükleyip program yardımıyla fotolarınızı profesyonel çekim gibi gösterebilirsiniz.

Bana yazmis miydiniz daha once sayfanizi? Bir kontrol edeyim size donus yaparim tekrar

Ev hanımları için vergi muafiyeti diye bir şey vardı internette okumuştum. Herhangi bir makine kullanmadan, tamamen el emeğiyle yapılan şeyleri satmak için esnaf odasına kayıt oluyordunuz ve vergiden muaf oluyordunuz diye hatırlıyorum ama emin değilim. Google'a ev hanımlarına vergi muafiyeti yazarsanız çıkar. Belki işinize yarar aklıma geldi paylaşmak istedim.

Ev hanımları için vergi muafiyeti diye bir şey vardı internette okumuştum. Herhangi bir makine kullanmadan, tamamen el emeğiyle yapılan şeyleri satmak için esnaf odasına kayıt oluyordunuz ve vergiden muaf oluyordunuz diye hatırlıyorum ama emin değilim. Google'a ev hanımlarına vergi muafiyeti yazarsanız çıkar. Belki işinize yarar aklıma geldi paylaşmak istedim.
Hemen baktım ve tam da benim gibiler için geçerli bir durummuş. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Çooook teşekkürler😍

En az 2 3 yıl gerekli evet reklam 7 ay öncesine kadar 2 tl gibi çok cüzi rakamdı ama artırdılar. Bi arkadaşım kıyafet üzerine başladı bildiğiniz tunik tahmini 6 sene olmuştur başlayalı şuan 220bin kadar takipçisi var isminin marka patentini aldı şuan oldukça lüks bir hayat standardına geçti biraz emek ve çaba gerekiyor Allah da yürü ya kulum derse oluyor işte ama emek ve çaba sonrası ya nasip

Ben sizi takip ediyorum gerçekten çok güzel bebekleriniz, ellerinize sağlık. İnstagram sayfanız hakkında birkaç öneride bulunmak istiyorum. Bebekleri öyle dümdüz fotoğraflamak pek ilgi çekici değil, bebeklere poz verdirip çekin bence. Mesela masada oturmuş önünde fincan, kahve içiyor gibi veya ne bileyim parka gitmiş salıncakta sallanıyor gibi böyle şeyler daha eğlenceli olabilir. Bebek herhangi bir aktivite yapmıyorsa bile yanında yöresinde güzel nesneler olsun 😂 ikinci önerim, hesabınızın açıklama kısmına daha çok bilgi ekleyin. İsteğe yönelik sipariş alabileceğinizi falan yazın. Profiliniz ilk bakışta satış yapılan bir yermiş gibi görünmüyor sanki amaç sadece yaptığınız bebekleri paylaşmak gibi görünüyor. Shopier daha önce yazılmış ona sıcak bakmamışsınız ama emin olun insanlar instagramdan bir şey satın alacağında mesaj atıp fiyatını sormaya çoğu zaman üşeniyor. Üşenmeyip mesaj atan da siz cevap verene kadar zaten ürünü çoktan unutmuş oluyor. Shopier veya başka sitelerin linkinin olmadığı instagram profillerini şuna benzetiyorum mağazaya giriyorsunuz bir ürünü beğendiniz ama ne üzerinde fiyatı yazıyor ne de etrafta satış görevlisi var yine de kararlısınız ve kasaya gidip fiyatını öğrenip almaya karar veriyorsunuz ama mağazada kasa yok. Çok uzun oldu kısaca fotoğrafları güzelleştirin ve profilinizin açıklayıcı olduğundan emin olun öyle reklam verin bence. Çünkü bebekleriniz gerçekten çok güzel olsa da profiliniz takibe alınacak ,yani sıklıkla görülmek istenecek, kadar ilgi çekici değilse reklama boşuna para vermiş olacaksınız. Sevgiler

Bu tür bebekler üretiyorum. Çok özen gösteriyorum, çok çalışıyorum ama görünmüyorum. Artık oturup ağlayasım geliyor.

canım ben seni takip ediyorum reklam vermen lazım. az foto yüklüyorsun aktif değilsin. olmaz öyle. dünya kadar rakibin var. takipçi etkinliklerine falan katıl ilk etapta reklam ver.

canım ben seni takip ediyorum reklam vermen lazım. az foto yüklüyorsun aktif değilsin. olmaz öyle. dünya kadar rakibin var. takipçi etkinliklerine falan katıl ilk etapta reklam ver.
Katılıyorum ve hala shopier-ikinci el uygulamalar konusundaki ısrarımı sürdürüyorum :)) konu sahibinin profilini ben de takip ediyorum, başarılı olmasını canı gönülden istediğim için bu kadar yazıyorum. burada söylenenler üzerine düşmeyi gerektirecek ama neredeyse maliyetsiz tavsiyeler, ne güzel işte.

su an ne kadar aktiftir bilmiyorum ama tutumluanne.comdan alisveris yapardim ben kizim kucukken. oradaki profil size uygun gibi. ben amazonda el yapimi urun satildigini hic gormedim hatta bazi buyuk firmalar bile belli bir satis hacmi icin bekletiliyor. bana da sayfanizi atar misiniz cok merak ettim :)

Umut kırmak gibi olmasın ama bez bebek hergün 2-3 tane insanların alacağını pek sanmıyorum.
E ticareti insanlar evden oturduğu yerden satış yapmak gibi görüyor ama evden satmak çok daha zor gerçekten
Vergi Bağkur ticaret odası aidatı vs bunları hiç saymıyorum bile

Katılıyorum ve hala shopier-ikinci el uygulamalar konusundaki ısrarımı sürdürüyorum :)) konu sahibinin profilini ben de takip ediyorum, başarılı olmasını canı gönülden istediğim için bu kadar yazıyorum. burada söylenenler üzerine düşmeyi gerektirecek ama neredeyse maliyetsiz tavsiyeler, ne güzel işte.
Shopier uygulamasına kaydoldum, cevap bekliyorum. Dolap, letgo, sahibinden sayfalarında varım. Ama geri dönüş alamıyorum maalesef. Üstelik ücretli öne çıkarmalara rağmen. Şahıs şirketi için başvurmadan önce instagram üzerine daha çok çalışmaya, daha iyi fotoğraflar yüklemeye çalışacağım. Reklam vereceğim. Olmadı şirket için başvuracağım. O da olmadı maliyeti düşürmek için daha basit bebekler üzerinde çalışıp fiyatı 50-60 tl gibi daha ulaşılabilir bir miktara çeceğim. Bir şekilde yolunu bulamacağım inşallah. Nefes aldığım müddetçe bu işi başaracağımdan umutluyum:)

Umut kırmak gibi olmasın ama bez bebek hergün 2-3 tane insanların alacağını pek sanmıyorum.
E ticareti insanlar evden oturduğu yerden satış yapmak gibi görüyor ama evden satmak çok daha zor gerçekten
Vergi Bağkur ticaret odası aidatı vs bunları hiç saymıyorum bile
İnanın bu işlerin evden oturduğun yerden satış yapmak olmadığını bilecek kadar zamandır bu işin içindeyim. Vergi konusunda muafiyet alabileceğim. Vergiden muaf olunca günde 1 tane de yeter bana.

su an ne kadar aktiftir bilmiyorum ama tutumluanne.comdan alisveris yapardim ben kizim kucukken. oradaki profil size uygun gibi. ben amazonda el yapimi urun satildigini hic gormedim hatta bazi buyuk firmalar bile belli bir satis hacmi icin bekletiliyor. bana da sayfanizi atar misiniz cok merak ettim :)
Mesaj atamıyorum size. Siz bana özelden yazar mısınız ben de cevap olarak atayım.

Ben sizi takip ediyorum gerçekten çok güzel bebekleriniz, ellerinize sağlık. İnstagram sayfanız hakkında birkaç öneride bulunmak istiyorum. Bebekleri öyle dümdüz fotoğraflamak pek ilgi çekici değil, bebeklere poz verdirip çekin bence. Mesela masada oturmuş önünde fincan, kahve içiyor gibi veya ne bileyim parka gitmiş salıncakta sallanıyor gibi böyle şeyler daha eğlenceli olabilir. Bebek herhangi bir aktivite yapmıyorsa bile yanında yöresinde güzel nesneler olsun 😂 ikinci önerim, hesabınızın açıklama kısmına daha çok bilgi ekleyin. İsteğe yönelik sipariş alabileceğinizi falan yazın. Profiliniz ilk bakışta satış yapılan bir yermiş gibi görünmüyor sanki amaç sadece yaptığınız bebekleri paylaşmak gibi görünüyor. Shopier daha önce yazılmış ona sıcak bakmamışsınız ama emin olun insanlar instagramdan bir şey satın alacağında mesaj atıp fiyatını sormaya çoğu zaman üşeniyor. Üşenmeyip mesaj atan da siz cevap verene kadar zaten ürünü çoktan unutmuş oluyor. Shopier veya başka sitelerin linkinin olmadığı instagram profillerini şuna benzetiyorum mağazaya giriyorsunuz bir ürünü beğendiniz ama ne üzerinde fiyatı yazıyor ne de etrafta satış görevlisi var yine de kararlısınız ve kasaya gidip fiyatını öğrenip almaya karar veriyorsunuz ama mağazada kasa yok. Çok uzun oldu kısaca fotoğrafları güzelleştirin ve profilinizin açıklayıcı olduğundan emin olun öyle reklam verin bence. Çünkü bebekleriniz gerçekten çok güzel olsa da profiliniz takibe alınacak ,yani sıklıkla görülmek istenecek, kadar ilgi çekici değilse reklama boşuna para vermiş olacaksınız. Sevgiler
Shopier onaylarsa onu ekleyeceğim inşallah. Bir de etsy uygulamasını indirdim. Bu işi yapanlar hep oradan yapıyor satışları. Güzel ama ingiliççe:) dil konusunda yardımcı olabilecek kültürlü bir hanımefendi bana ulaşırsa çok sevinirim. Ve evet hatanın büyüğü bende. Sayfaya da fotoğraflara da yeterli özeni göstermiyorum. Aslında o kadar çok deneme, kesme biçme yapıyorum ki hiç vaktim kalmıyor. Kim 14 gönderisi olan bir profilden alışveriş yapar ki:) bundan sonra günde en az 3 paylaşım yapacağım ve daha iyi fotoğraflar için araştırma yapacağım inşallah.

Biz de internet uzerinden satis yapiyoruz su malum meshur sitelerden birindeyiz. Baslamak icin elinizde bir miktar sermaye gerekiyor. Ayrica stoklu calismalisiniz mesela elinizde her urunden en az 20ser adet bulunmali. Evrak konularina da ayrica para gerekiyor. Bence insta uzerinden devam etmeniz daha iyi baslangic icin. Reklam verebilir influencerlarla calisabilirsiniz urun karsiligi.
Size mesaj atamıyorum, detay isteyecektim sizden, o meşhur sitedeki mağazanızın adı, nasıl başladınız ne oldu ne oluyor? Duyabileceğim her şeyi :)

Merhaba, vergi muafiyeti için şartlar sanıldığı kadar az değil. Belirli tutarı aşınca muafiyet durumunuz kalkar, şartları inceleyerek o şekilde başlayın derim, vergi mükellefiyeti demek bir çok ek gider demek. KDV, geçici vergi, mali müşavir ücretlerinin yanı sıra 29 yaşından büyükseniz aylık bağ kur borcunuz da olacak ki bu zaten başlı başına büyük bir gider, altından kalkamazsınız. İnstagram'ın yanı sıra, dolap, modacruz, letgo gibi aslında ikinci el ürün satan ama sıfır ürün de bulunan yerler bence şu an sizin için daha cezbedici.

Merhaba, vergi muafiyeti için şartlar sanıldığı kadar az değil. Belirli tutarı aşınca muafiyet durumunuz kalkar, şartları inceleyerek o şekilde başlayın derim, vergi mükellefiyeti demek bir çok ek gider demek. KDV, geçici vergi, mali müşavir ücretlerinin yanı sıra 29 yaşından büyükseniz aylık bağ kur borcunuz da olacak ki bu zaten başlı başına büyük bir gider, altından kalkamazsınız. İnstagram'ın yanı sıra, dolap, modacruz, letgo gibi aslında ikinci el ürün satan ama sıfır ürün de bulunan yerler bence şu an sizin için daha cezbedici.
Şartları okudum. Ortalama 30 bin tl altı olması gerekiyormuş. Yani yıllık asgari ücreti geçmemesi gerekiyor. Zaten şu aşamada asgari ücreti geçmem mümkün değil. 28 yaşındayım. Bir yılım var. O sitelerin neredeyse hepsinde varım ama maalesef faydasını göremedim. Zaten ikinci el sayfalarını tercih eden insanlar mantıken bir oyuncak bebeğe 100 tl vermez, vermiyor. Ben de bir günlük emeğimi daha ucuza satamam. Kazanmak şöyle dursun zarar ederim.

Bir ihtimal daha var. 100 150 kadar bebek stoklasam ve avm gibi bir yerde dükkan değil de hani ortada olur ya genelde atıştırmalık, parfüm ya da makyaj malzemeleri satılan kabinşerden kiralasam? Bu iş hakkında bilgisi olan ya da bu şekilde çalışan tanıdığı olan var mı?

X