Cilt Bakımı Ürünleri bu da dert mi demeyin

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

zathara

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2013
2.766
7.044
evet hanımlar dert mi demeyin valla dert benim için
😢
benim T bölgemde gözenekler aldı başını gidiyor aşırı genişlediler yaşdan dolayımı bilemiyorum... ya doğal yolla ya kozmetik yada başka yolla çözüm bilen varmı? iyice pskolojimi bozdu bunlar...birde 30 yaşından sonra sivilcelenmeye başladım (ama sivilceler maskeden dolayı diyorum) ...sivilceyi çok dert etmesemde bu gözeneklere bir hal çare bulmam gerek bilenler yardımcı olursa bin yetime sadaka vermiş gibi olur🤣 google sor demeyin buraya daha çok güvendim😁

Gözenek küçültmenin çaresi yok diye biliyorum. Sadece içini temiz tutarak daha küçük görünmeleri sağlanabilir. Bunun için de "fiddy method"u araştırmanızı tavsiye ederim.

Sivilce içinse tto yüz yıkama jelleri çok iyi.

Pandemi hafifleyince cilt bakimina gidersiniz bu kadar üzülmeyin.

Ben de 1 yılı aşkın süredir gidemedim, yoktu ama artik belirmeye basladi gözenekler, saglik olsun. Yine gidebiliriz insallah gelir o günler.

Temiz tutun, suan yuzunuzu nasil, neyle temizliyorsunuz?

Benim kardeşim laroche-posay effacler jel tonik Duo krem setini kullanıyor çok memnun biraz pahallı ama ürünler büyükmüş bende almayı düşünüyorum.Yağlı ciltler için kullanılıyor.

😢
benim T bölgemde gözenekler aldı başını gidiyor aşırı genişlediler yaşdan dolayımı bilemiyorum... ya doğal yolla ya kozmetik yada başka yolla çözüm bilen varmı? iyice pskolojimi bozdu bunlar...birde 30 yaşından sonra sivilcelenmeye başladım (ama sivilceler maskeden dolayı diyorum) ...sivilceyi çok dert etmesemde bu gözeneklere bir hal çare bulmam gerek bilenler yardımcı olursa bin yetime sadaka vermiş gibi olur🤣 google sor demeyin buraya daha çok güvendim😁
duzenli cilt bakimi ve kaliteli kremler

Evde günlük ve haftalık bakımınızı yapıyor musunuz
Her sabah ve yatmadan önce cilt tipine uygun jelle yıkama tonikleme, ardından nemlendirme
Haftada bir maske

😢
Okulda ilk sivilce bende çıkmıştı, 11 yaşındaydım, şuan 21 yaşındayım hala geçmedi, gözenekler de mariana çukuru gibi, bir tavsiye olursa ben de buradayım :ıslık:

😢
Parça parça yazdım ama gözeneklerin artmaması için sabah akşam yıkadıktan sonra toniklemek şart
En güzel tonik ise doğal gül suyu

Düzenli cilt bakımı yaptıracaksınız ve içerği temiz ürünler kullanmaya özen gösterin. Gözenek küçültmek pek mümkün değil maalesef ama gözeneklerinizin temizliği mühim ve gözenekler için en iyi bakım profesyonel bir cilt bakımı. Evde yaptıklarımız bir yere kadar temizliyor gözenekleri. Ayda bir yaptıracağınız cilt bakımı gözeneklerle ilgili cok faydalı olacaktır

😢
Medikal cilt bakimina gidin.

Benim kardeşim laroche-posay effacler jel tonik Duo krem setini kullanıyor çok memnun biraz pahallı ama ürünler büyükmüş bende almayı düşünüyorum.Yağlı ciltler için kullanılıyor.
Jelini bende kullanıyorum ben pek bi değişiklik göremedim ama.
Losyonunu kullanamadım bende sivilce yaptı kardeşime verdim

Ayda 1 Hydrafacial dusunuyorum bakalım, ama o da yazın yapılmıyor diye duydum

Bende o kadar kafaya taktımki bu gözenekleri, bunun için kök hücre tedavisi bile düşünüyorum kışa doğru

Sivilceler PCO dan kaynaklı da olabiliyor gerçi olmasına bir çok neden var ama benimkiler ondanmis mesela
+1
Sivilcelerin nedenini anlamak lazım öncelikle, hormonal mi, maskeden mi, kullandığınız bir üründen mi hepsine göre yapılacak işlem değişir. Ama hepsinin ortak noktası cildi temizleyip nemlendirmek ve dışarıda güneş kremi kullanmak.

Gözeneklerin yapısı genetiktir temiz tutup retinol kullanırsanız en iyi hallerinde olurlar, tecrübe ile sabit.
Edit: Cilt bakımı yaptırmıyorum, elimdeki ürünler cilt bakım merkezlerindekilerden daha etkili ve kaliteli çünkü. mesela bi biologique recherche ayarında ürünler kullanılmadığı sürece cilt bakımının evde daha güzelinin yapıldığına inanıyorum.

X