Botoks sonrası hareketsiz kaşlarım , düşen göz kapağım nasıl düzelir

İnşallah dediğiniz gibi olur , bir ay geçti ama milim değişiklik yok , o kadar bozulsun diye yaptıklarıma ragmen , birdaha tövbe gel bedava yapalım deseler dönüp bakmam
Merhabalar.
Çok çok geçmiş olsun umarım iyi bir gelişme vardır. Benim de sağ gözüm aynı durumda sürekli bir ağırlık var botokstan sonra, mimik dahi yapamıyorum Alphagan diye bir göz damlası kullanıyorum.
Siz halledebildini mi düşüklüğü acaba ?

Arkadaşlar 15 gün önce botoks yaptırdım , herşey güzel giderken , 5 günce sol kaşımı hareket ettiremez oldum , sabit milim kıpırdamıyor, göz kapağımda düştü , ama çok değil , bakışlarım ölü balık gibi, yapan doktora söyledim botoks kompikansyonları diyor, geçer diyor ama süre vermiyor,

Hergün kaynar suyla yüzümü yıkıyorum , bitane göz dmlası kullanıyorum , aremoterapi yağı verdi masaj yap o bölgeye diye , 5 gündür yapıyorum ama hala eski halime dönemedim,

Başına gelen var mı , varsa ne zaman geçer nasıl geçer .birde kas gevşetici krem sürsem o bölgeye botoksun etkisi geçermi süreç hızlanır mı
Merhabalar Geçti mi aynı şeyden muzdarip kaç zamanda geçti

Aynı şeyi yaşadım resmen Hayko çapkın gibi oldum lanet olsun kesinlikle botoxun uygulaması yanlış yaptı botoksu süresi geçince geçer deniliyo bazense geçmeyen vakalarda varmış zaten 3 hafta oldu hala geçen bişey yok çok mutsuzum ya kalıcı olursa diye çok korkuyorum.goz kapağını hareket ettiren bı iğne yapılıyor evet değişiklik fark edildi ama sürekli yaptırmak zorunda mısın kalıcı olup olmadığı ancak 5 veya 6 ay sonra belli olurmuş çok mutsuzum

Merhabalar, herkes bu durumu itiraf etmiyor ama internette gordugum bir vlogger da ayni durumu belirtmisti, ne zaman botox yaptirsam goz kapagim dusuyor diye. Botox etkisi bitinxe gececektir. Yalniz memnun olmadiginiz yerleri paylasin ki kimse parasini ve zamanini kaptirip uzulmesin bence

Malesef botoksun böyle bir etkisi var. İlk yaptırdığımda 1 hafta 10 gün kadar aşırı baş aşrısı sürekli kaşlarımı yukarı kaldırma çabası vardı. Sonra farkettim ki kaşlarım ve Göz kapaklarım bayağı bayağı aşağı doğru düşmüş. 1 buçuk 2 ay sonra azaldı tabi ama etkisi tam geçene kadar çok da düzelmedi. Neredeyse 8 ay botoksum bozulmadan durdu ama bir daha yaptırmadım. Yaptırmayı da düşünmüyorum zaten.

Malesef botoksun böyle bir etkisi var. İlk yaptırdığımda 1 hafta 10 gün kadar aşırı baş aşrısı sürekli kaşlarımı yukarı kaldırma çabası vardı. Sonra farkettim ki kaşlarım ve Göz kapaklarım bayağı bayağı aşağı doğru düşmüş. 1 buçuk 2 ay sonra azaldı tabi ama etkisi tam geçene kadar çok da düzelmedi. Neredeyse 8 ay botoksum bozulmadan durdu ama bir daha yaptırmadım. Yaptırmayı da düşünmüyorum zaten.
Daha once yaptirmis biri olarak tek bolge botoxu onerirmisiniz mesela sadece alin sadece kaz ayaklari goz cevresi. Muhtemelen siz de iyi bir klinikte islem yaptirdiniz ama baska bir doktor da olsa onermez misiniz

Daha once yaptirmis biri olarak tek bolge botoxu onerirmisiniz mesela sadece alin sadece kaz ayaklari goz cevresi. Muhtemelen siz de iyi bir klinikte islem yaptirdiniz ama baska bir doktor da olsa onermez misiniz
Ben daha önce 2 doçent dermatolaga botox yaptirdim. Kaslarim catik kaldi ikisinde de. Ilkinde tecrubesizlik ama ikincisinde ozellikle uyardim da.

Sonra gecen yil baska bir estetik cerrah ile gorusmemde o botox tavsiye etti. Ben tovbeliyim iki olumsuz tecrübem var dedim. Botoxta estetik cerrahlari tercih edin diye uyardi beni ve size suraya suraya enjeksiyon yapilmali diye anlatti. Yaptirmadim botox tecrube aktaramayacagim ama bir daha yaptiracak olursam estetik cerrah deneyecegim.

Ben daha önce 2 doçent dermatolaga botox yaptirdim. Kaslarim catik kaldi ikisinde de. Ilkinde tecrubesizlik ama ikincisinde ozellikle uyardim da.

Sonra gecen yil baska bir estetik cerrah ile gorusmemde o botox tavsiye etti. Ben tovbeliyim iki olumsuz tecrübem var dedim. Botoxta estetik cerrahlari tercih edin diye uyardi beni ve size suraya suraya enjeksiyon yapilmali diye anlatti. Yaptirmadim botox tecrube aktaramayacagim ama bir daha yaptiracak olursam estetik cerrah deneyecegim.
Artik tip fakultesi mezunlari uzmanlik yapmadan da klinik acip kozmetik islemlere botox dolgu yonelir oldu. Docentlerin ve konunun uzmaninin bile bu sekilde magduriyet olusturmasi da cok uzuci. Enazindan bir sonraki uygulama icin hatasini farkedip islem ucretini almayabilirdi ama hatasini kabul edecek ve telafi edecek yuce gonullukteki doktor sayisi da bir
Elin parmagini gecmez

Artik tip fakultesi mezunlari uzmanlik yapmadan da klinik acip kozmetik islemlere botox dolgu yonelir oldu. Docentlerin ve konunun uzmaninin bile bu sekilde magduriyet olusturmasi da cok uzuci. Enazindan bir sonraki uygulama icin hatasini farkedip islem ucretini almayabilirdi ama hatasini kabul edecek ve telafi edecek yuce gonullukteki doktor sayisi da bir
Elin parmagini gecmez
Soyle ki sorunu bile gormezden geldi ikinci doktor. Kontrole gittim, memnunuyetsizligimi dile getirdim. Dedim kaslarim catik kaldi sizin yorumunuz nedir adam bana bence bir sorun yok dedi. Dedim 6 yasindaki kizima gore bile sorun var siz nasil yuzumdeki creepyligi farketmiyorsunuz. Bana sizin kas yapinizda sorun var dedi. Ben neredeyse 15 yildir kaslarimi almiyorum, en dogal haliyle kullanıyorum. Adam kaslarima laf etti.

Sonra estetik cerrah kendi size botoks yakisir dedi. Hayir dedim benim tecrübelerim olumsuz. Lütfen dedi botoksu estetik cerrahlara yaptirin. Sizde şûralara enjeksiyon yapilmamasi lazim, sizin memnuniyetsizliginizin kaynagi bu. Guzelce acikladi yani cok hosuma gitti. Ama yine de yaptirmadim.

Soyle ki sorunu bile gormezden geldi ikinci doktor. Kontrole gittim, memnunuyetsizligimi dile getirdim. Dedim kaslarim catik kaldi sizin yorumunuz nedir adam bana bence bir sorun yok dedi. Dedim 6 yasindaki kizima gore bile sorun var siz nasil yuzumdeki creepyligi farketmiyorsunuz. Bana sizin kas yapinizda sorun var dedi. Ben neredeyse 15 yildir kaslarimi almiyorum, en dogal haliyle kullanıyorum. Adam kaslarima laf etti.

Sonra estetik cerrah kendi size botoks yakisir dedi. Hayir dedim benim tecrübelerim olumsuz. Lütfen dedi botoksu estetik cerrahlara yaptirin. Sizde şûralara enjeksiyon yapilmamasi lazim, sizin memnuniyetsizliginizin kaynagi bu. Guzelce acikladi yani cok hosuma gitti. Ama yine de yaptirmadim.
Herkes bu ise girdiginde beri doktorlar boyle. Piyasada cok farkli fiyat ve hemen hemen muadil urunlerle bu isi yapan doktor ve Klinikler mevcut oldu.tamam talep de cok ama buna ragmen doktorlarin egolarindan yanina varilmiyor. Bu durum da enteresan mesela.
Diyelim ki kisinin kas yapisinda sorun var, zaten onun icin bu kadar para dokup de mesela esitsizlik gibi bir sorunu mumkun oldukca cozmek icin botox yaptiriyor insanlar. Yani onu cozmek icin orda adam sorunun altini cizmek icin diil.
Detayli bilgi icin de tesekkurler

Belki göz çevresine falan olabilir ama alın gerçekten hem en çok ihtiyacın olduğu hem de en zor botoksla yaşanılan bölge. Evet iyi bir estetik cerrahına yaptırdım. Zaten botoks çok iyi tuttu hiç sıkıntı yoktu ama malesef kaşları ve gözleri aşağı çekiyor ister istemez. Düzenli botoks yaptıranlarda ileri yaşlarda yüz kasları zayıflamasından dolayı iyice sarkma olaylarına çok denk geldiğim ve de duyduğum için ben de vazgeçtim artık.

Aynı şeyi yaşadım resmen Hayko çapkın gibi oldum lanet olsun kesinlikle botoxun uygulaması yanlış yaptı botoksu süresi geçince geçer deniliyo bazense geçmeyen vakalarda varmış zaten 3 hafta oldu hala geçen bişey yok çok mutsuzum ya kalıcı olursa diye çok korkuyorum.goz kapağını hareket ettiren bı iğne yapılıyor evet değişiklik fark edildi ama sürekli yaptırmak zorunda mısın kalıcı olup olmadığı ancak 5 veya 6 ay sonra belli olurmuş çok mutsuzum
Merhaba uzun zaman olmuş. Gözleriniz düzeldi mi ? Ne kadar zaman aldı ?

Çok geçmiş olsun.
Son zamanlarda botoks hataları çok arttı, sırf bu korkumdan 2 yıldır botoks yaptırmıyorum ama ameliyatımdan sonra yaptırmayı düşünüyorum hala doktor araştırıyorum botoks için.

Çok geçmiş olsun.
Son zamanlarda botoks hataları çok arttı, sırf bu korkumdan 2 yıldır botoks yaptırmıyorum ama ameliyatımdan sonra yaptırmayı düşünüyorum hala doktor araştırıyorum botoks için.
Ben de ayni sekilde doktor arayisim mevcut. Hasta Memnuniyeti duydugunuz doktorlari paylasabilir misiniz?
Tip fakultesi mezunlari bu sektore girdi gireli bu durumlar basgosteri maalesef

Ben de ayni sekilde doktor arayisim mevcut. Hasta Memnuniyeti duydugunuz doktorlari paylasabilir misiniz?

Botoks için soruyorsanız 2-3 yıl önce Luva Klinik Ataşehirde Elif Çolak yapmıştı çok memnun kalmıştım ama instagramda ünlendikçe fiyatları uçurmuş, botoks 8bin civarı.

Daha önce Nişantaşında Nüket Eroğluna dolgu ve botoks yaptırmıştım, hiç memnun kalmadım dolguyu sonra erittirdim hatta. Elinin ayarı yok aşırılığı seviyor bir daha tövbe dedim.

Aslinda mesajimda yanlis ifade etmisim, tip fakultesi mezunlari tabi ki bu isi yapacak. Ama dermatologlarin yada estetik cerrahlarin yapmasi belki en uygunudur.
Ama guzellik sektorunde estetisyen olup da bu ise niyetlenen var yada doktorlar ogrensinler diye olmayacak kadar uygun fiyattan ilerliyorlar. Kime neye nasil guvenecegimizi sasirmis durumdayiz

X