Boşanmalarda nafaka

Ozozoz11

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2022
40
-20
Merhaba arkadaşlar boşanma aşamasındayım ama eşimle nafaka konusunda anlaşamıyoruz. Çocuk yok. Biliyorum bana kızanlarda olacak aranızda ama evlilik birliğinin bozulmasını isteyen o ve mağdur olan benim.Ayrıca evlilik boyunca çalışmayı teklif ettim ama istemedi.Şuan içinse psikolojik olarak buna hazır değilim.Eğer biz anlaşamazsak hakim neye göre karar veriyor bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler..

Nafaka verse bile verilen miktar çok düşük kalıyor. Mecburen çalışmak zorunda kalacaksınız.

Evlenmeden once aç miydiniz?
Evet açtım hanımefendi dilenirken tanıştık eşimle şimdi tekrar sokağa döneceğim kadının düşmanı kadındır derlerdi de inanmazdım ama şu yorumlarla anladım ki öyleymiş insan gibi soru sormuşum yorum yapmak zorunda değilsiniz?

Calisma demesiyle de calismayi kesmeyecektiniz iste bu zamanlar icin.
Kimsenin eline birakmayacaksiniz kendinizi.
Sonrasinda verecekleri 3 kuruşa muhtac oluyorsunuz.
Nedir bu nefretiniz anlamış değilim kaç kere de yorum atmışsınız sanki beni tanıyorsunuz ne yaşadığımı biliyorsunuz ne çektiğime şahit oldunuz ?

Evet açtım hanımefendi dilenirken tanıştık eşimle şimdi tekrar sokağa döneceğim kadının düşmanı kadındır derlerdi de inanmazdım ama şu yorumlarla anladım ki öyleymiş insan gibi soru sormuşum yorum yapmak zorunda değilsiniz?
Yorum yapmak zorunda degilim, istedigim icin yapıyorum:)
Gecin bu kadin dusmani kadindiri hanimefendi
Hayatiniza bakın, kendi ayaklarınizin ustunde durmaya calisin, elin herifinin zorla verecegi uc kurusa muhtac yasamayin.
Bunlari soyledigim icin de tesekkur edin.

Hayatiniza bakın, kendi ayaklarınizin ustunde durmaya calisin, elin herifinin zorla verecegi uc kurusa muhtac yasamayin.
Bunlari soyledigim icin de tesekkur ed

Elin herifi dediğiniz adamla evlendim ve istemediğim halde boşanma talep ediliyor yaşadıklarımı oturup bir düşünün daha sonra bilmiş laflarınızı yazın sizlere kimseye muhtaç olmadan nasıl yaşanır diye sormadım sorumun farkına varın bildiğiniz bişey yoksada ahkam kesmemeyi haddinizi bilmeyi öğrenin.

Bunlari soyledigim icin de tesekkur ed

Bırakın bunlari, su yazdiklarimdan da ders alin
Kimseye muhtaç birakmayin kendinizi, bundan sonrasinda...
Yalnış üslup doğru sözün katilidir keşke daha düzgün bir şekilde pozitif yaklaşabilseniz olaya

Hiç çalışmayacağım demiyorum zaten bir müddet toparlanana kadar sadece

Tabi ki kendinizi toparlamadan çalışma hayatına girmeyin ama nafaka ile de 2 aydan fazla yaşayabileceğinizi sanmıyorum. Erkeklerin öttüğü kadar yüksek bir meblağ değil. Hele ki sizin çocuğunuz yok ne kadar verilir orası da şüpheli. Hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim

Tabi ki kendinizi toparlamadan çalışma hayatına girmeyin ama nafaka ile de 2 aydan fazla yaşayabileceğinizi sanmıyorum. Erkeklerin öttüğü kadar yüksek bir meblağ değil. Hele ki sizin çocuğunuz yok ne kadar verilir orası da şüpheli. Hakkınızda hayırlısı olsun ne d

Elin herifi dediğiniz adamla evlendim ve istemediğim halde boşanma talep ediliyor yaşadıklarımı oturup bir düşünün daha sonra bilmiş laflarınızı yazın sizlere kimseye muhtaç olmadan nasıl yaşanır diye sormadım sorumun farkına varın bildiğiniz bişey yoksada ahkam kesmemeyi haddinizi bilmeyi öğrenin.
Arkadaşım 900tl almıştı sonra işe girdi mesleğide vardı 2 ay aldı sanırım yani buna tamah mı edeceksiniz? Çocuklara zaten 2-3bin bağlıyolar hatta forumda daha azı bile var

Bu arada tamamen haklıydı ihanet+ eve bakmama aşırı cimrilik tamamen kusurlu bulunduğu halde

X