Boşanmak çözümmü ?

Tabi şuan 2 çocuğumla çalışmadığımı evime temizlikçiler bakıcılar şöförler falan geldiğini mi düşünüyorsunuz idrak edemedim ama para kazanmak dışında ki bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirmekte olan biriyim. 2 küçük bebekle ailemin evine gidince hem bunları yapmaya devam etmem beklenecek hemde onurumla çalışmam beklenecek. Çocuklarımın zaten ayrılırsam baba kavramı olmayacak bende sabah işe git akşam eve gel çocuklarımın bütün sorumluluklarını al. Birde böyle ekonominin berbat olduğu bi evde 2 kişi çalıştığı halde yetemediği halde benim tek başıma alacağım maaş neye nasıl yeter diye işin içinden çıkamıyorum. Yorumunuz bi anne bi kadın olarak okudum gerçekten çok kırıcı
E kocanızın bu durumda hayatınızda olmasının size artısı nedir? Her şeyi zaten tek başınıza yapıyormuşsunuz. Eşimin ailesinin durumu iyi demişsiniz iyi bir avukatla çocuklarınız ve kendiniz için iyi bir nafaka alabilirsiniz bence.

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık severek ailelerinde onayladığı şekilde herşey kuralına uygun olarak evlendik.
2 tane çocuğumuz var biri 4.5 biri 2.5 yaşında
Evliliğimiz son üç senedir evlilik birliğinden çok herşeye benziyor.
Detaylara girmeyeceğim şiddet aldatma hakaret herşey var.
Şöyleki eşim ve ailesi çok varlıklı ama bi o kadarda görmemiş yaşamamış aç gözlü insanlar benim ailemde çok şükür kendi halinde kimseye muhtaç olmadan yaşıyor.
Asıl konuya gelecek olursak iyi bi babamı desek eh işte yani kendi gördüğü babadan iyi olduğunu düşünüyor ama bana göre babamı kocamı herşeyden bi haber öyle bekar adam gibi işte topluma göstermelik bi babalık.
Kocalık deseniz çok uğraştım ama bende pes ettim ne laftan anlar ne kavgadan asla kendinden başkasını düşünmeyen saygı göstermeyen bi adam. Baya bi geçimsizlik.
Şimdi gelelim asıl soruma ailemden uzakta başka bir şehirde yaşıyorum boşanmayı son 2 senedir artıları ve eksileriyle düşünüyorum ama burda sizlere de danışmak istiyorum.
Bana pek karışmaz kaldı ki zaten 2 çocukla bütün gün onun karışabileceği bir şey yapmıyorum işte avm gitsem komşuma gitsem felan öyle nerdeydin kimleydin demez pek umrunda değilim.
Yemeğe karışmaz ama temizlik konusunda takıntılı bende zamanla alıştım titiz düzenli bir kadınım öyle pra pul da çok harcamam herkes kadar
Evde de öyle durmaz yani işten sonra Arkadaşları bilmem ne geç saatlerde gelir yani bu durum beni çok ama çok yalnız hissettirse de alıştım sanırım
Malım ekonomik şartlar belli 2 çocukla baba evinde gitsem işe giricem annem bakacak çocuklara ya da bu duruma susup oturup sessizce çocuklarım ekonomik olarak mevcut düzeninden ayrılmasın diye devam edicem bu şekilde şimdi size sormak istiyorum sizce hangisi daha doğru olur ??
Burada ki asıl soru şu. Mutlu musun ? Yani yarın ölecek olsan bu adamla ömür çürüttüm mü dersin yoksa oh rahat bir hayat sürdüm mü dersin ?

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık severek ailelerinde onayladığı şekilde herşey kuralına uygun olarak evlendik.
Şöyleki eşim ve ailesi çok varlıklı ama bi o kadarda görmemiş yaşamamış aç gözlü insanlar benim ailemde çok şükür kendi halinde kimseye muhtaç olmadan yaşıyor.
Asıl konuya gelecek olursak iyi bi babamı desek eh işte yani kendi gördüğü babadan iyi olduğunu düşünüyor ama bana göre babamı kocamı herşeyden bi haber öyle bekar adam gibi işte topluma göstermelik bi babalık.
Kocalık deseniz çok uğraştım ama bende pes ettim ne laftan anlar ne kavgadan asla kendinden başkasını düşünmeyen saygı göstermeyen bi adam. Baya bi geçimsizlik.
Şimdi gelelim asıl soruma ailemden uzakta başka bir şehirde yaşıyorum boşanmayı son 2 senedir artıları ve eksileriyle düşünüyorum ama burda sizlere de danışmak istiyorum.
Bana pek karışmaz kaldı ki zaten 2 çocukla bütün gün onun karışabileceği bir şey yapmıyorum işte avm gitsem komşuma gitsem felan öyle nerdeydin kimleydin demez pek umrunda değilim.
Yemeğe karışmaz ama temizlik konusunda takıntılı bende zamanla alıştım titiz düzenli bir kadınım öyle pra pul da çok harcamam herkes kadar
Evde de öyle durmaz yani işten sonra Arkadaşları bilmem ne geç saatlerde gelir yani bu durum beni çok ama çok yalnız hissettirse de alıştım sanırım
Malım ekonomik şartlar belli 2 çocukla baba evinde gitsem işe giricem annem bakacak çocuklara ya da bu duruma susup oturup sessizce çocuklarım ekonomik olarak mevcut düzeninden ayrılmasın diye devam edicem bu şekilde şimdi size sormak istiyorum sizce hangisi daha doğru olur ??
Kapıya atılana kadar bekleyecek gibisin ki bu gidişle onu da yapar?
Bu forumda ben aman bacım otur şu krizde düzenini bozma iki laf işit ye dayağını diyen kadın görmedim. Soruyu yanlış yere sormuşsun.
Gir bir işe azıcık vizyonun düzelsin insan gör, bir de psikoloğa git kendiniz gibi çocukların da bozulacak psikolojisi.
Boşan babana da dönme gir işe bak çocuklara al nafakanı, okul masraflarını da mahkemede babaya ödet yazdır mahkemede, ödesin durumu iyiyse alsın üstünü başını çocukların, veriyorsa kendine de nafaka da Al , biz mi diyelim ne yapman gerektiğini 😒 dayak olan yerde evde kal diye tavsiye veremem kusura bakma, seni döven çocuğu da dövüp aşağılıyordur

şiddet ne sebeple var onu merak ettim.
keyif için mi şiddet uyguluyor?
çocuklarınız bu şiddete şahit oluyor mu?
bu benim için asla kabul edilemez bir durum mesela. çocuklarım buna şahit olursa affetmem.
ama ben 16 yıldır çalışıyorum. bir lafımla arkamda duracak bir ailem var.

siz kendi şartlarınızı düşünerek planlı davranmak zorundasınız.
kendinize düzen kurabilecek duruma gelene kadar dikkatli olun.
şiddete meydan vermeyin. bunu söylediğim için çok üzülüyorum şiddetin aması fakatı olmaz aslında.
ama bu adamı da öyle 3 yıl 5 yıl çekmeyin.
ufak çocuk tam gün kreşe gidebilecek durumda olduğunda ayrılın.

Sizin şimdiki rahatınız dişli bir fettana bakar. Üzgünüm ama gerçekler acı. Şimdi ayrılabilecek ortamı oluşturup hesap yapmalısınız. İstediğiniz kadar sabredin bilinçaltı bunu biriktiriyor. Genç yaşta sinir hastası olacaksınız yazık günah. Adam da şeyi kalkmaz g.tü tutmaz hâle gelince elinize düşüp uslanacak o zamanı bekleyemezsiniz.

Bu cümleden sonrasını okumadım. Evet çözüm. Böyle yaşanmaz.

Mutlu olmayı haketmediginizi mi düşünüyorsunuz?sevilmeyi kim istemez ki saydığınız nedenler nasıl yeterli gelmiyor?O kadar AVM geziyormuşsunuz çalışan genç kızları temizlik görevlilerini görmediniz mi hepimiz hayat içinde yaşam çabası veriyoruz güzel seyler için sabretmek gerekir.bosanma davası sonrası 2/3 yıl geçse de alabileceğiniz maddi haklar var sonuçta.Ama konuşurum terapiye giderim düzelir dersen birde onu dene ne
şiddet ne sebeple var onu merak ettim.
keyif için mi şiddet uyguluyor?
çocuklarınız bu şiddete şahit oluyor mu?
bu benim için asla kabul edilemez bir durum mesela. çocuklarım buna şahit olursa affetmem.
ama ben 16 yıldır çalışıyorum. bir lafımla arkamda duracak bir ailem var.

siz kendi şartlarınızı düşünerek planlı davranmak zorundasınız.
kendinize düzen kurabilecek duruma gelene kadar dikkatli olun.
şiddete meydan vermeyin. bunu söylediğim için çok üzülüyorum şiddetin aması fakatı olmaz aslında.
ama bu adamı da öyle 3 yıl 5 yıl çekmeyin.
ufak çocuk tam gün kreşe gidebilecek durumda olduğunda ayrılın.
Şöyle ki şiddet ve tartışma kesinlikle çocukların yanında olmuyor çünkü geç geldiğinde çocuklar çoktan uyumuş oluyor ve genelde ben bi yalanını yakaladığım zaman oluyor ve ben artık yalanı yakalamayı ve takip etmeyi bıraktım ondan dolayı şiddet yok. Öyle birşey olsa zaten inanın bir dakika durmam.

Şöyle ki şiddet ve tartışma kesinlikle çocukların yanında olmuyor çünkü geç geldiğinde çocuklar çoktan uyumuş oluyor ve genelde ben bi yalanını yakaladığım zaman oluyor ve ben artık yalanı yakalamayı ve takip etmeyi bıraktım ondan dolayı şiddet yok. Öyle birşey olsa zaten inanın bir dakika durmam.
Aldatıyorsa yakın zamanda takıldıklarından birine duygusal bir şey hisseder, kadın da boşanmasını ister işte o zaman istediğini alarak boşanabilirsin. Ki bir gün böyle olacağı çok belli. O günü bekler misin bilmiyorum ama kendinin ve çocuklarının çıkarını, huzurunu, mutluluğunu garantileyecek bir yol bulmalısın.

Ben senin yerinde olsam boşanırdım ama boşanamasam bile ayrı yaşamayı teklif ederdim. Belki onun da işine gelir. Böyle bir evde çocuklarımı büyütmezdim. Görmemezlikten gelme sizi içten içe bitirir. Bir süre sonra hem fiziksel hem de psikolojik anlamda çökersiniz.

Tabi şuan 2 çocuğumla çalışmadığımı evime temizlikçiler bakıcılar şöförler falan geldiğini mi düşünüyorsunuz idrak edemedim ama para kazanmak dışında ki bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirmekte olan biriyim. 2 küçük bebekle ailemin evine gidince hem bunları yapmaya devam etmem beklenecek hemde onurumla çalışmam beklenecek. Çocuklarımın zaten ayrılırsam baba kavramı olmayacak bende sabah işe git akşam eve gel çocuklarımın bütün sorumluluklarını al. Birde böyle ekonominin berbat olduğu bi evde 2 kişi çalıştığı halde yetemediği halde benim tek başıma alacağım maaş neye nasıl yeter diye işin içinden çıkamıyorum. Yorumunuz bi anne bi kadın olarak okudum gerçekten çok kırıcı
söyledklerne gayet hak verdim

Burdakiler boşan dese bosanacak mısınız size hangisi doğru geliyorsa onu yapın aldatilip dayak yiyip sineye çekecek olan sizsiniz

Merhaba arkadaşlar
Kendinizi boşanmış bir kadın olarak hayal ettiğinizde daha mutlu huzurlu hissediyorsanız doğru olan odur. Ama çocuklar olduğu için çok iyi ve detaylı düşünmelisiniz planlı davranmalısınız. Maddi olarak kendinizi güçlendirmeye bakın. Elinize para geçiyorsa birikim yapın. Maddiyat en önemli şey olacak çünkü. Şu an şiddet ve aciliyeti olan birşey yoksa acele etmeyin kendinize zaman tanıyın o süreçte mutlaka kendinizi güçlendirin.Allah yardımcınız olsun 🌺

Merhaba arkadaşlar
Koşarak uzaklaşman gerek sormamalısın bile. Bu senin hayatın, ayrıca çocuklarını senin mutsuz olduğun bir yerde büyütmek ne kadar doğru? Kendıne bu sor asıl.

üniversite ön lisans mezunuyum çalışırım yaparım üstesinden gelirim inanın şuan herşeyi düşünüp öyle kalkışmak istiyorum bu işe ailem gel diyor sende o iki yavrunda bizim evladımız ki şöyle öyle hergün şiddet kavga gürültülü olan bi ev değil ama ben umursamadığım için sorgulasam yalanını yakalasam ya bağırıp çağırıyor ya da üstüme yürüyor. Tek bi isteğim var diyorum ne nafaka ne tazminat ne de başka birşey benim üzerime de yapma çocukların üzerine kafamı sokacağım çocukların kendi düzeninin olacağı bir ev. Yani yaz tatillerinde gidiyorum inanın hiç kolay olmuyor iki çocukla aile evinde olmak temelli gidince keşke bu adama sabretseydim de çocuklarım böyle günler yaşamasaydı demekten de çok korkuyorum.
Buna imkanı varsa zaten siz talep etmeden yapması gereken bu. 2 çocuğunun annesi ve yıllarca iyi kötü kahrını çekmiş bir kadına imkanı doğrultusunda başını sokabileceği bir evi çok görmemeli..kaldı ki sizi bir kenara bırakalım çocuklarının refahı için bir baba bunu yapmalı.Fakat ne yazık ki bu şekilde insanca boşanabilen erkek sayısı çok az.

İhaneti kanıtlayıp boşanma davası açabilecekseniz ve iyi bir tazminat, nafaka ile ailenizden ayrı bir yaşam kurabilecekseniz tabi ki boşanın derim. Ama bunlar olmayacaksa aile evine dönecekseniz iki çocukla özel sektörde çalışmak epey yoracak ve yıpratacaktır sizi. Susun oturun demiyorum ama iyi araştırın, kanıtları toplayın ve iyi bir avukat tutun. Hayat standardınızı sağlayarak boşanın.

Bosanmanin her zaman cozum oldugunu dusunmuyorum. Calissaniz bile asgari ucretli olur yuksek ihtimalle. Bu devirde asgari ucret ev kirasina yetmez. Cocuklarin kresi okulu bakicisina para kalmaz.
Bence idare edebildiginiz kadar bu sekilde idare edin. Cok harcamiyorum dediniz ya cok harcayin. Kendinize cocuklariniza en iyi sekilde bakin. Kocaniz cocuklarina karsi iyiyse simdilik sabredin. Cocuklar buyuyunce tekrar dusunursunuz bosanma olayini.

Merhaba arkadaşlar
boşanmanız gidip çalışmanız daha doğru olur adam hem aldatmış hem umurunda değilsiniz daha ne olsun istiyorsunuz? bu kadar muhtaç değilsiniz elinize hayatınızı alın çocuklarınızı da o ortamdan çıkarın. şiddet de görmüşsünüz zaten. bir evlilikte olmaması gereken herşey olmuş siz hala ne yapayım diye düşünüyorsunuz.

Ergenligimde annemle babam ayrılmıştı, suan 34 yaşındayım anne olmak için çırpınıyorum ve buna rağmen diyorum ki keşke cok daha once ben ve kardeşlerim bu kadar kırılıp dökülmeden yollarını düzgünce ayırmayı becerebileselermis

Pardon da bacım aldatma,şiddet,ilgisizlik yeterli bi sebep değil mi zaten?? İlla bizim onayımız mı lazım? Peki siz hadi ilk çocuk da görmediniz bişey ikinci çocuğu getirmek yerine çalışıp bi kariyer inşaa edebilirdiniz bence.
Bu yeterince açık ben hiç calisan kadın çalışmayan kadın polemiği yapmam bakın benim eşimde çalışma gerek yok diyor o onun fikri iyi niyeti bilmemne. Ama hayat bana bu yaşıma kadar önce Allah'a sonra kendim emegime güvenmeyi öğretti cok garantici tarafım bunu kabullenmek bir lira olsun ben kazanmış olayım kadın aileden doğuştan zengin değilse ve para kazanmiyorsa bu koca dedigimiz kisiler hayat bu ya hiç belli olmuyor şimdi siz ayrilayimmi ayrilmayimmi çözüm vs diyorsunuz ya .....Ya bu koca cekio giderse bir anda belki siz 60 yaşına geldiginizde falan mesela anneden babadan emekliniz yoksa o nafaka ile napar ne olursunuz mesela bence aile desteği varsa çocuklar bakılıp az bile olsa para kazanabilirseniz bu evliliğin size ileriki yıllarda vereceği maddi kayıplar artı sinir harbinden kurtulmuş olursunuz eş dediğiniz kişi aynı evde olmanız ve kağıt üzerinde evli olmanız dışında zaten yok ve ben eninde sonunda gideceğini düşünüyorum fikrim bu ona göre dikkatli olun kendinizi uzun yıllar böyle gidecek fikrinden çıkarın diyorum

Adam iyi bir baba demişsiniz de nasıl iyi baba oluyor. Geç geliyormuş. Çocuklar uyumuş oluyordur... Ne ara babalık yapıyor?

Aldattığını vs yakalanmayın. Cinsel olarak da dikkat edin, hastalık kapmayın... İkinci bir planınız olsun. O sizi bırakabilir.

Ben o şekilde yaşayamazdım...

X