Boşanma davası çok uzun yıllar mı sürer

Öyle oluyor mu? Bilmediğimden soruyorum. Sıkıntı çıkmaz mı?
Çıkmaz neden çıksın öyle yapılıyor zten. Ben 6 aylık evliliğimde tek celsede boşandım. Dava açtıktan sonra 10 gün içinde. Mecburen çekişmeli olarak açıyorsunuz ama her konuda anlaştığınıza dair protokol sunup, davada boşanmak istediğinizi söylediğinizde, tek celsede bitiyor hemen.

Çıkmaz neden çıksın öyle yapılıyor zten. Ben 6 aylık evliliğimde tek celsede boşandım. Dava açtıktan sonra 10 gün içinde. Mecburen çekişmeli olarak açıyorsunuz ama her konuda anlaştığınıza dair protokol sunup, davada boşanmak istediğinizi söylediğinizde, tek celsede bitiyor hemen.
Bizim de daha evleneli 20 gün oldu öyle yapacağız. Haklarmdan vazgeçip anlaşmalı boşanmak onun için çok büyük bir lütuf ama daha fazla ona enerjimi harcamak istemiyorum

Önceki konumu bilen biliyor. Bugün avukatımla görüştüm ama o protokolde çekişmeli açıp anlaşmalı boşanmamız taraftarı ama karşı taraf taleplerimi kabul etmiyor. Ben düğünde takılan takıların tamamını istedim vermedi sizinkileri veririm dedi. Böyle olunca çekişmeli boşanmaya odaklanıp avukatımla görüştüm hem altınlar hem de tazminat için ama avukatım da beni dava uzun yıllar süreceği için vazgeçirmeye çalıştı. Altınları paylaşın aranızda dedi ama karşı taraf kabul da etmiyor. Dava 2 3 yıl sürsün istemiyorum ama yaptıkları da yanlarına kâr kalsın istemiyorum. Tecrübeli olanlar yol gösterir misiniz çok aman aman bir altın da yok bu arada ama iş biraz inada bindi işte sonuçta 1 hafta da evli kalsam artık evlenmiş boşanmış bir kadınım bu kadar kolay sıyrılması canımı sıkmıyor değil. Kendi ailemin aldığı takıları isteyip boşanalım mı yoksa altınlar ve tazminat isteyip uzun bir sürece mi gireyim? Bu arada şahıs şu an çalışmıyor, sigortasız ama üzerine ev, arsa ve araba var banka hesabında da yüklü parası var
Avukatlar dava sonunda paralarını aldıkları için hemen dava sonuçlansın da paralarını alsınlar diye öyle söylüyorlar. O yüzden bence başka bir avukatla görüşün

Ziynet davaları zor davalar. Darp edilerek evden gönderilmişsiniz mahkeme aynen iade kararı verebilir burada önemli nokta tahsil kabiliyeti. Üzerine mal yoksa tahsil etmek zor. Ziynet boşanmadan ayrı açılmalı muhakkak. Çekişmeli boşansanız dahi çok bir tazminat çıkmaz üzgünüm bunu söylerken ama bu gözler ne tazminat tutarları gördü. Kısa süreli evlilik evet darp var ama çıkacak tazminat çektiğiniz sıkıntıya değmeyecek. Adamın malları evlilik öncesi nasıl tedbir konulacak aile konutu varsa belki aile konutu şerhi düşünülebilir. Daha boşanma davası açılmamış anladığım kadarıyla mallara tedbir konuldu mu diye sormuş arkadaşlar 😂 boşanma davası olmadan mal rejimi davası olmaz, keza adamın edindiği bir mal da yokmuş, ziynetlerden desek daha varlığını ispatlaman gerekecek ziynetleri yargılama gerektireceği için ihtiyati haciz vermezler, boşanma davasında isteyeceğin tazminatlara ilişkin de ihtiyati haciz verilemez. Mümkün değil tedbir konulması. Görüştüğünüz avukatlara güvenin herkes kötü değildir evet hızlı para kazanmayı kim istemez ama eğer zaten başkaca yollar olsa iki avukat da sizi aynı şekilde yönlendirmez burada hukuk bilgisi olmayan kişilerin yorumları sizi yanıltır.

Ziynet davaları zor davalar. Darp edilerek evden gönderilmişsiniz mahkeme aynen iade kararı verebilir burada önemli nokta tahsil kabiliyeti. Üzerine mal yoksa tahsil etmek zor. Ziynet boşanmadan ayrı açılmalı muhakkak. Çekişmeli boşansanız dahi çok bir tazminat çıkmaz üzgünüm bunu söylerken ama bu gözler ne tazminat tutarları gördü. Kısa süreli evlilik evet darp var ama çıkacak tazminat çektiğiniz sıkıntıya değmeyecek. Adamın malları evlilik öncesi nasıl tedbir konulacak aile konutu varsa belki aile konutu şerhi düşünülebilir. Daha boşanma davası açılmamış anladığım kadarıyla mallara tedbir konuldu mu diye sormuş arkadaşlar 😂 boşanma davası olmadan mal rejimi davası olmaz, keza adamın edindiği bir mal da yokmuş, ziynetlerden desek daha varlığını ispatlaman gerekecek ziynetleri yargılama gerektireceği için ihtiyati haciz vermezler, boşanma davasında isteyeceğin tazminatlara ilişkin de ihtiyati haciz verilemez. Mümkün değil tedbir konulması. Görüştüğünüz avukatlara güvenin herkes kötü değildir evet hızlı para kazanmayı kim istemez ama eğer zaten başkaca yollar olsa iki avukat da sizi aynı şekilde yönlendirmez burada hukuk bilgisi olmayan kişilerin yorumları sizi yanıltır.
Evet daha açılmadı şahıs benim arkamdan 1 hafta daha tatil yaptı yurtdışında onun dönmesini bekledik. Anlaşmaya çalışıyoruz ama altınlar konusunda yanaşmıyor nişanda takılanları da vermiyorlar. Nikahta ailenin taktıklarını al diyor sadece. Elim kolumun bu kadar bağlı olma sebebi yurtdışına balayına giderken tüm takılarımın olduğu kutuyu şahsın annesine bırakmıştık....

Elim kolumun bu kadar bağlı olma sebebi yurtdışına balayına giderken tüm takılarımın olduğu kutuyu şahsın annesine bırakmıştık....
umarım en kısa sürece netice alırsınız

ama baştan beri bu konu dikkatimi çekiyor zaten
yurtdışına balayına gidecek kadar modern (o da ucuz avrupa turu, 3 gün paris filan değil, bali, puket filan sanırım).
giderken takıyı k.valideye bırakacak, nişanın düğünün takısını paylaşımda konu edecek kadar köylüsünüz.

benim etrafımda bu iki kafayı birlikte yaşayan ne kadar insan var, asla uzun süreli birliktelikleri olmadı neredeyse hepsi de şiddet veya filmlik aldatmalarla bitti. "asla yapmaz" dedikleri hemen herşeyi yaşayıp ayrıldılar. yani öyle sevdik ama bitti, heyecan kalmadı, rutinleşti gibi şeylerle değil.

Çekişmeli dava uzun sürer ama zamanın ne göstereceği de belli olmaz. Belki süreçten karşı taraf yorulur ve anlaşmalıya kendisi yanaşır. Bu durumda eden ettiğiyle kalmış oluyor.
Allaha havale ettim ben onun soyadını taşımak istemiyorum haklarmdan vazgeçip en kısa sürede boşanacağım buna karar verdim

1 haftalık nikah için yıllarını yakma. Kendi tarafının altınlarını versin.
Yok her şeyi isterim süründürürüm dersen sürünen sen de olursun.
Üç kuruş tazminat gelecek diye karşı tarafı azdırmaya gerek yok.
Erkek sinekle bile yan yana gelemezsin. Her hareketini takip eder. Mahkemede kullanmak için her şeyi yapar. Sosyal hayatın rahat olmaz bir yere gidersin bir arkadaşınla buluşursun benim soyadımla fink atıyor sevgili yapıyor der yapar da yapar çirkinleşir.
Al kendi tarafını bitsin gitsin bir an önce zaman kıymetli

1 haftalık nikah için yıllarını yakma. Kendi tarafının altınlarını versin.
Yok her şeyi isterim süründürürüm dersen sürünen sen de olursun.
Üç kuruş tazminat gelecek diye karşı tarafı azdırmaya gerek yok.
Erkek sinekle bile yan yana gelemezsin. Her hareketini takip eder. Mahkemede kullanmak için her şeyi yapar. Sosyal hayatın rahat olmaz bir yere gidersin bir arkadaşınla buluşursun benim soyadımla fink atıyor sevgili yapıyor der yapar da yapar çirkinleşir.
Al kendi tarafını bitsin gitsin bir an önce zaman kıymetli
Ben de böyle düşünüyorum ilk başta ona zarar verebilmek için süreci uzatmayı düşünmüştüm ama olan yine bana olacak ona bir şey olmayacak. İnşallah yarın bir aksilik çıkmaz da anlaşırız, dilekçemi hemen hazırlar avukatım

X