Bosaniyorumm bitti..

Aşiret o kadar yolu tepip kesin boşandırır sizi. Zaten belliydi, derdiniz gözdağı vermek, ipleri koparmak değil. Umarım elinizde patlamaz, aşiretiniz kaşla göz arasında barıştırıp kocanıza teslim etmez sizi ne diyim. 😂

Sadece aşiret değil, "Doğu'nun en büyük aşiretlerinden" biri.
Birincisini diyecekler bu kadar emin olmasam çağırmazdım dimi:)

Ailen çok büyükse, cebinden üç kuruş paranı eksik etmezdi. Seni öyle aile apartmanına parasız göndermezlerdi.

Yalnız ben 14 saatlik yol için anamı babamı surundurecek kadar aptal değilim. Ben bilerek siz gelin dedim. Siz gelin dediysem var bir bildiğimiz benim ailem doğunun en büyük aşiretlerinden biri. Buraya ilk gelecek olanlar aşiret büyükleri. Gelsinler de bunlar da neyin ne olduğunun farkına varsinlar o götleri tutusacak biraz yok öyle bana çektirip ondan sonra kendi başıma gitmemi beklemek ben bunu onların yanına bırakır mıyım birakmam. Baştan beri aileler araya girmesin olay büyümesin diye çırpınıp durdum duyulmasın dedim ama bu bardağı taşıran son noktaydi. Benim babam sırtında odun taşıyarak okuttu beni ben bu emekleri onlara yedirmem
Bu mesajınıza şaşırdım..Aşiret vs yazmışsınız ,kızgınsınız biraz daha sakinleşin olur mu,gürültülü kavgalı tehditli mi ben anlamadım ,g…tleri tutuşacak yazmışsınız.Allah korusun birine bir şey olsa ,böyle fevri düşünmeyin.Boşanmak çok zor karar ,süreç kolay değil,medeni ayrılıklar da çok az,ne yaşadığınıza bağlı olarak değişir .Ama daha kötüsünden koruyun her zaman,kendi ailelerimizi kışkırtmayalım daha fazla kinlenmesinler.

Adam evliliğinde mutlu olmadığını keşke evlenmeseydim diye her yerde bangır bangır bağırarak anlatıyor o zaman boşanmanız gerekirken şimdi buna mı takıldınız?
Bu yorum üzerine evet daha önce ayrilmamakla hata yaptığınız söylenebilir sevgi evlilik adı altinda agzinizdan çıkan sözleri yutarsaniz bu yaptığınız hareketin altını doldurmazsaniz pişman olacaksınız ve son pişmanlık fayda etmez i tecrübe edeceksiniz bir çok insan gibi ... bence yenildim diye düşünmeyin evlilik olimpiyat madalyası alınan yada illa bozulmaması gereken bir akit değildir ....ilerde dert anlatarak ama eyleme gecmeyerek yüzünüze aman canim idare et arkanızdan ise acıyan insanların boş tesellilerine kalmamak için ayrılmak bu insanla uyumsuz anlasamiyoruzu kabullenmek sizi hem ilerisi için güçlendirir hemde boş bir hayat yaşamanızı engeller evlilik iyi ise güzel değilse manası yok hicbirseyin .....

Sevgi sen boşanmazsın, o insanları da göz dağı vermeye çağırıyorsun. Gelsinler, kocana ve ailesine ne kadar ciddi olduğunu göstersinler, "bizim kızımız" muhabbeti yapsınlar diye.
Özür duymak istiyorsun, etmeyin eylemeyin denmesini istiyorsun çünkü zaten boşanmayacaksın ama sevgi blöf yaptı denmesin de aileler araya girdi yalvar yakar zor ikna ettik kızı desinler istiyorsun.
Bir nevi boşanmamaya bahane gibi. Çok çok ailenin yanına dönersin, sonra yine hamileyim çocuğum babasız büyümesin diye evine döneceksin.
Keşke yapmasan

Aşiretler kızımızın eğitimine engel oluyorsun diye işi boşanmaya götürmezler. Kadın aldatılır, dayak yer vs o zaman bir şey deme hakları olur. Onun dışında böyle sorunlar için ancak barıştırmak için araya girerler. İki taraftan da doğulu, aşireti olan biriyim. Bu arada eşiniz de belki hamilesiniz, yola gitmeyin diye sınava girmenizi istemiyordur.

Yalnız ben 14 saatlik yol için anamı babamı surundurecek kadar aptal değilim. Ben bilerek siz gelin dedim. Siz gelin dediysem var bir bildiğimiz benim ailem doğunun en büyük aşiretlerinden biri. Buraya ilk gelecek olanlar aşiret büyükleri. Gelsinler de bunlar da neyin ne olduğunun farkına varsinlar o götleri tutusacak biraz yok öyle bana çektirip ondan sonra kendi başıma gitmemi beklemek ben bunu onların yanına bırakır mıyım birakmam. Baştan beri aileler araya girmesin olay büyümesin diye çırpınıp durdum duyulmasın dedim ama bu bardağı taşıran son noktaydi. Benim babam sırtında odun taşıyarak okuttu beni ben bu emekleri onlara yedirmem
Aşiretler zengin değil mi yaa?

Eşim kendisi sınav ucretimj yatirdi kitaplarımı kendisi aldı. Benim zoruma giden madem öyle madem emek verdiğimi goruyorsun neden bana umut verip sonradan da yok diyorsun. Ben okulu zaten çoktan bitirdim sınıf öğretmenligi okudum. Sadece atamam olmuyor. Başka kurumları da deniyorum boş durmuyorum yani
Misler gibi çalışıp atanmak varken koştur koştur evlenip bir de hemen çocuk yapmışsınız, ben boşanacağınıza inanmıyorum...

Seninle evlendiğim güne lanet olsun lafını yediniz yuttunuz. Şimdi köyü salıyorsunuz adamın başına öyle mi? Aşiret gelecek kocanıza kızacak sizi ailenize götürecek, yazdığınız bu ama benim anladığım anam babam ailem gelsin belki onlar düzeltir işleri kocamın kulağını çekerler biraz. Öpüştürür barıştırırlar bizi, kızımıza iyi davran derler. Ben bile buradan zerre inanmadım boşanacağınıza. İnsan hırsından üzüntüsünden yürüyerek gider o otogara. Artık para verip bilet almanıza bile gerek yok, online alırlar size numarasını gönderirler binersiniz otobüse. 14 saat sürüyorsa uçağa binin. O şehirde havaalanı yok dersiniz şimdi. Elinizde daha doğrusu karnınızda çok sağlam bir bahane var, daha doğmadan kullanmaya başlamışsınız. Memlekette en uzak uçuş mesafesi 1,5 saat. Hadi kapınızın önünden hiç araç geçmiyor, 15-20 dk bilemedin yarım saat öteden de mi geçmiyor tekerleği olan herhangi bir şey? Kararlı insan bir yolunu bulur ve en yakın havaalanına gider.

Kiz bosaniyorsa onlar ne yapsin onlarda kizlarinin mutluluklarini düsünür baksana kizlarinin okumasinin arkasinda sence böyle bir asiret aileden zarar gelirmi?
Zarar gelmez belki ama hiçbiri de karısını okutmadı diye adamın elinden almaz, o kadar da hayallerde yaşamayalım.

sadece aşiret değil doğunun en büyüklerinden biri olan aşiret olan aileniz sırtında odun taşıyarak okuttu sizi oldu peki...
boşanacak olan çeker gider yok beni alın yok bilmem ne..
eğitimini bu kadar önemseyende mesleğini elini alıp evlenirdi. koştur koştur hamile kalmazdı.
tezatlıklarınıza kendiniz inanıyorsunuz belli ki ama sizin inanıyor olmanız saçma olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Kusura bakmayın da saçma sapansiniz amaç bitsin değil de ara bulunsun, bana yalvarsinlar

Zarar gelmez belki ama hiçbiri de karısını okutmadı diye adamın elinden almaz, o kadar da hayallerde yaşamayalım.
kiz kpss ye hazirlaniyor okutmak degilmis bir sinav yani kiz o zaman yillarca bosunami okudu sanmam hemen elinden alsinlar bence adami ikna etmeye calisirlar hamile birde öyle kolaymi

kiz kpss ye hazirlaniyor okutmak degilmis bir sinav yani kiz o zaman yillarca bosunami okudu sanmam hemen elinden alsinlar bence adami ikna etmeye calisirlar hamile birde öyle kolaymi
Ben de onu diyorum zaten, boşatmazlar.

sadece aşiret değil doğunun en büyüklerinden biri olan aşiret olan aileniz sırtında odun taşıyarak okuttu sizi oldu peki...
boşanacak olan çeker gider yok beni alın yok bilmem ne..
eğitimini bu kadar önemseyende mesleğini elini alıp evlenirdi. koştur koştur hamile kalmazdı.
tezatlıklarınıza kendiniz inanıyorsunuz belli ki ama sizin inanıyor olmanız saçma olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Kiz büyük asiret diye zenginmi olacak illa degillermis bir kpss sinavi kalmis yazik adamda suclu esin ne guzel iste kpss yi alsa ögretmenlik görevini yapacak :KK64:

X