bölümü bırakmak mantıklı mı

20 yasındayım ve bölümümde kendimi göremiyorum okula gitmek dahi istemiyorum ve alttan bir sürü dersim var. sınava tekrar hazırlanmak istiyorum sizce mantıklı mı ve dersanesiz yapılabilir mi? sürekli bunu düşünüp duruyorum psikolojim bozuldu.kendimi işe yaramaz biri olarak görmeye başladım. gerçekten istemediğim okulda ve bölümdeyim
Hiçbi şey için geç değik ama sınava tekrar hazırlanmak zorundasın. Bunu göze al

20 yasındayım ve bölümümde kendimi göremiyorum okula gitmek dahi istemiyorum ve alttan bir sürü dersim var. sınava tekrar hazırlanmak istiyorum sizce mantıklı mı ve dersanesiz yapılabilir mi? sürekli bunu düşünüp duruyorum psikolojim bozuldu.kendimi işe yaramaz biri olarak görmeye başladım. gerçekten istemediğim okulda ve bölümdeyim
Bence mantıklı tam aksine bı şekilde bitirip ortada kalınca insan kendni işe yaramaz gibi hissediyor.

Ne okumak istediğini biliyorsan tekrar hazırlan. Ayrıca derhaneye gitmen şart degil. Elinin altında internet olsun yeter. Zaten bir temelin var. Konu tekrarı yap,bol bol test çöz,takıldığın konuyu youtube da bul dinle. Dershaneye sadece denemelere girmek icin basvurabilirsin. Konuşursan yardımcı olurlar diye umuyorum.
Hedeflerine ulasmani dilerim.

Sırf universite hayatı yasayayım diye onlisans bir bölüm okudum,bitirdim(meslek liselerinin okudugu bölüm dışında baska bölüm tercih ettiğinde,okul puanının cok.dusuk verildiği talihsiz yıllar).
Onun diplomasiyla ikinci universite kapsaminda acikogretim de okumak istedigim alanda bir bölüm okudum üstüne yine onlisans.
Sonra dgs ile acikogretimden de örgün geçiş olduğunu öğrendim sınava girdim Hacettepe sosyoloji ye geçiş yaptim❤
Onun diplomasıyla ikinci universite kapsamında acikogretim lisans cocuk gelisimi okudum,bu bolumu de çocuklarım icin okudum. Bu yıl mezun oluyorum❤
38 yaşindayim,okumanin yaşı yok yani.
Ne istediğini biliyorsan ulaşmak için çabala,hicbir zaman gec degildir.

Bir Çin atasözü vardı ömür boyu mutlu olmak istiyorsan sevdiğin işi yap diyordu. Sevmediğin meslekte mutlu olabileceğini sanmıyorum. Denemeye değer bence.

X