Bodrum da yaşam nasıldır?

atacenksen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2010
134
49
Hepinize merhaba..
eşim ve ben İstanbul'da oturuyoruz...artık büyük bir şehirde yaşamak istemiyoruz..Oğlumu dört duvar arasında büyütmek istemiyorum...Evimizi satıp Bodrum da yaşamaya karar verdik...Bodrum da yaşayanlar tecrübelerini aktarırlarsa çok sevinirim..Daha çok eşim istiyor Bodrum u..ben ayvalık akçay taraflarını istiyorum..İş sebebiyle %90 Bodrum olacak sanırım...İnşallah evimiz satılır da hayallerimize kavuşuruz..:Saruboceq:

bodrumda yaşam çok güzeldir ben 15 senedir bodrumda yaşıyorum..ama yinede bodrumda yaşamak istiyorsanız ev almadan önce bir deneme yapın derim..örneğin bir süre ev kiralayıp neresinde oturmak istediğinize karar verebilirsiniz..daha sonra ise ev için araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim eğer tanıdığınız biri yoksa buralarda..çok fazla ev var çünkü ve bir çoğu site içinde aidat vb sorunları çok olabiliyor yada kurallar ve o kadar çok ev yapıldıki kısa sürede bir çoğunun tapu vb işleride problemli olabilir çok dikkat etmelisiniz..ayrıca nem alıp almadığınına evin güneş görüp görmediğine çok dikkat edin :) bunların dışında bir sorun yok..bodrum benim için yaşanacak en güzel yer..ama değişir kişinin isteklerine göre..umarım yardımcı olabilmişimdir :) iyi günler..

bodrumda yaşam çok güzeldir ben 15 senedir bodrumda yaşıyorum..ama yinede bodrumda yaşamak istiyorsanız ev almadan önce bir deneme yapın derim..örneğin bir süre ev kiralayıp neresinde oturmak istediğinize karar verebilirsiniz..daha sonra ise ev için araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim eğer tanıdığınız biri yoksa buralarda..çok fazla ev var çünkü ve bir çoğu site içinde aidat vb sorunları çok olabiliyor yada kurallar ve o kadar çok ev yapıldıki kısa sürede bir çoğunun tapu vb işleride problemli olabilir çok dikkat etmelisiniz..ayrıca nem alıp almadığınına evin güneş görüp görmediğine çok dikkat edin :) bunların dışında bir sorun yok..bodrum benim için yaşanacak en güzel yer..ama değişir kişinin isteklerine göre..umarım yardımcı olabilmişimdir :) iyi günler..

çok teşekkür ederim..nihayet taşındık bodruma:)çok keyifli ve güzel bir yaşamımız var..allaha şükür:)

konuyu geç fark etmişim o yüzden zamanında cevap verememiş oldum bende bodrum da yaşıyorum hoşgeldiniz Bodrum'a

bodrumda yaşam güzeldir birde yazın tırafik sorunu olmasa..
havası güzel,denizi güzel,harikadır bodrum birde sonradan görmeleri olmasa,
çok güzel bir yarım ada bodrum birde yeşilini yok etmeseler
yaka yaka çamlıklar yok oldu
şimdide site yapmak için o güzelim mandalina bahçeleri yok oluyor malesef
bodrumda yaşam güzel ama dürüst güvenilir,samimi,içten,insanlar bulabilirseniz bodrumda yaşamak çok güzeldir.

merhabalar hayırlı olsun yeni eviniz. Bende bodrumda yaşıyorum. Kışlar sessiz ve yağmurlu, yazlar gürültülü ve güneşli:)

Bodrumda yaşayan arkadaşlar, orada hayat nasıl?
Bizimde oraya taşınma ihtimalimiz var.
Yaşayanlar, tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar. Eşimin işi sebebiyle bodruma taşınma ihtimalimiz var.Bodrumda yaşayan kişiler olarak sizce bodrumda hayat pahalımı? Kışlar nasıl geçiyor? Sürekli oturmak için bodrum merkez mi tercih edilmeli yoksa ilçeler de olabilir mi? Bir bayan için iş olanakları nasıl? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Eşimin işi sebebiyle bodruma taşınma ihtimalimiz var.Bodrumda yaşayan kişiler olarak sizce bodrumda hayat pahalımı? Kışlar nasıl geçiyor? Sürekli oturmak için bodrum merkez mi tercih edilmeli yoksa ilçeler de olabilir mi? Bir bayan için iş olanakları nasıl? Şimdiden teşekkür ederim.

hayat çok pahalı arkadaşım orda kışlar ılık çok soğuk olmuyor ilçeler daha iyi bence merkez daha pahalı, bayan için var iş olanağı ama yazın daha çok kışın sessiz sakin oluyo bodrum hayat yazın başlıyo orda otellerde falan bulabilirsin iş....

Hepinize merhaba..
eşim ve ben İstanbul'da oturuyoruz...artık büyük bir şehirde yaşamak istemiyoruz..Oğlumu dört duvar arasında büyütmek istemiyorum...Evimizi satıp Bodrum da yaşamaya karar verdik...Bodrum da yaşayanlar tecrübelerini aktarırlarsa çok sevinirim..Daha çok eşim istiyor Bodrum u..ben ayvalık akçay taraflarını istiyorum..İş sebebiyle %90 Bodrum olacak sanırım...İnşallah evimiz satılır da hayallerimize kavuşuruz...............

Merhaba,
Eşim ve ben de iş nedeni ile Bodrum'a yerleşenlerdeniz :)
Buraya Ankara'dan geldik. Ehh, haliyle bize cennet gibi geldi. Havası, doğası, denizi...
Bodrum'da yaşamı şöyle anlatabilirim; öncelikle burası bir büyük şehiri aratmıyor. İhtiyacın olan şeye rahatlıkla erişebiliyorsun. Hastane, okul, alışveriş vs. en güzel imkanlarla mevcut. Yalnız burada yaşam biraz pahalı diyebilirim. Ancak, zamanla alışılıyor :)
Buraya yerleşmeden evvel bir süre deneme şansınız varsa çok daha iyi olur doğrusu. Biz Ankara'daki evi kapatmadan evvel 7-8 ay stüdyo dairede yaşayarak buraya alıştık, nerede kalınır, nereye gidilir, kışı nasıl, yazı nasıl vs. pek çok şeyi öğrenip, sonra evimizi taşıdık. Ama sizin bir miniğiniz olduğu için sanırım bu durum size pek uymaz.
Burada canınızın sıkılacağını da pek sanmıyorum, sosyal bir yer, hele de merkezde ya da merkeze yakın yaşıyorsan...
Tek uyarım olacaktır, burası çok karmaşık bir kent, ilk etapta nereden alışveriş yapılır, kiminle nereye gidilir, hangi iş nasıl halledilir vs. gibi konularda biraz bocalayabilirsin. Bu açıdan, senden daha önce buraya yerleşmiş kişilerden tavsiyeler alarak Bodrum'a alışman yararına olacaktır. Umarım gelirsin, burayı çok seveceğine eminim. :21:
Aklına takılan bir şey olursa çekinmeden sor.
Hatta benim bir bloğum var, Bodrum'u ve diğer gezilerimi anlattığım; belki işine yarar. Ancak, bu benim forumdaki ilk yazım olduğu için linkini buradan verebilir miyim doğru olur mu bilemedim :KK17:

NOT: Acemiliğin verdiği telaşla tarihlere bakmamışım. :KK70: hihihih neyse belki başkalarına yardımcı olur.

Son düzenleme:
Bodrum da yaşayan birilerini görmek güzel. Ben 14 senedir Bodrum da yaşıyorum. Artık bu kadar yeter dedim. 2014 yılında tayin isteyip gitmeyi düşünüyorum. Benim de gönlümde Ankara var. Bodrum güzel, gerçekten çok güzel ancak insanın kendini geliştirebileceği bir yer değil. Yükselirsiniz ama bir yere kadar. Sonrası eğlence..

Merhaba,

Ben İstanbul'da yaşıyorum ve Ekim ayında evlenerek nişanlımın işi nedeniyle Bodrum Bitez'e taşınacağım. İstanbul'da Halkla ilişkiler sektöründe çalışıyorum ve işim nedeniyle çok aktif bir hayatım var. Her ne kadar evcimen bir insan olsam ve çalıştığım işten artık sıkılıyor olsam da, Bodrum'da ne yaparım, iş bulabilir miyim, İstanbul'daki hayatımı arar mıyım gibi bazı korkularım var. Çünkü ailem dahil herşeyimi geride bırakıp gideceğim, tabi ki bunu ben seçtim ve sevdiğim insanla olacağım ama ne kadar da olsa düşünüyor insan. Nişanlım ve ailesi de İstanbullular ama uzun yıllardır Bodrum'da yaşadıkları için artık oraya alışmışlar ama bana her konuda destek oluyorlar. Bu arada 27 yaşındayım, bana neler önerebilirsiniz, alışmak için neler yapmam gerekir?

Şimdiden çok teşekkürler

Merhaba,

Ben İstanbul'da yaşıyorum ve Ekim ayında evlenerek nişanlımın işi nedeniyle Bodrum Bitez'e taşınacağım. İstanbul'da Halkla ilişkiler sektöründe çalışıyorum ve işim nedeniyle çok aktif bir hayatım var. Her ne kadar evcimen bir insan olsam ve çalıştığım işten artık sıkılıyor olsam da, Bodrum'da ne yaparım, iş bulabilir miyim, İstanbul'daki hayatımı arar mıyım gibi bazı korkularım var. Çünkü ailem dahil herşeyimi geride bırakıp gideceğim, tabi ki bunu ben seçtim ve sevdiğim insanla olacağım ama ne kadar da olsa düşünüyor insan. Nişanlım ve ailesi de İstanbullular ama uzun yıllardır Bodrum'da yaşadıkları için artık oraya alışmışlar ama bana her konuda destek oluyorlar. Bu arada 27 yaşındayım, bana neler önerebilirsiniz, alışmak için neler yapmam gerekir?

Şimdiden çok teşekkürler,

Herkesin bir hayali var sonuçta, kimi zaman şartlar, kimi zaman atalet bizi uzaklaştırıyor hayallerimizden.
İşte tam da böyle bir zamanda kafamızda netleştirdik hayalimizi.
Bu hayali evli ve çocuklu yapmaya çalışmak cabası,

Sıradan bir sahil kasabasına yerleşmek hikayesinden çok, evli ve çocuklu olarak büyük göçün her yönüyle analizi. Hedef Bodruma yerleşmek.
Daha çok yeni başladım ama keyifle okumanız dileğiyle

http://hedefbodrum.blogspot.com.tr/

X