Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Böbrek taşım var yardım edin

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Böbrek taşım var çok ağrım oluyor idrarda yanma oluyor bes dakika da bi idrara çıkıyorum az geliyo taşin boyutu çok büyük değil midem de bulanıyor hep çok su içiyorum midem şişiyor nefes alamicak duruma geliyorum hep doygunluk hissi oluyor midemde sizce normal mi bu taş mesaneye düşünce mi böyle sorunlar oluyor ne yapmaliyim ne olur dayanamiyorium ağrıdan doktor ilaca devam et dedi bu yanmaya dayanamıyorum

Kardeşime ve babama doktor prostat ilacı yazdı onu icince adını bilmiyorum ama tasin geçeceği kanallar genişliyo daha kolay düşüyo ikiside boyle düşürdü

Ayyy geçen ay yaşadım onu. Çok fena birşey. Çok geçmiş olsun. Sabah akşam ağrı kesici iğne yedim. Gün içerisinde sıcak su torbası. Çok fena... ilk ağrım başladığında kanal girişindeydi taş. Taş kırma işlemi yaptılar 2 seans ama kırılmamış taş. İdrar kanalının ortasına kadar 8 günde düşürmüşüm. Ama o 8.gün ölüyorum sandım, o derece arttı ağrım. Hareket edemedim, midem bulandı. Eşim geldi aldı, doktoruma gittik. Acil röntgen çektiler. Taş, idrar kanalını tıkamış ve içtiğim suyu atamadığım için böbreğe baskı olmuş. Taş, kanalın ortasında olduğu için ulaşacağı bir noktada olduğunu ve istersem genel anestezi ile uyutup ufak bir operasyonla alabileceğini söyledi. Direkt kabul ettim, çünkü günlerdir bitmiştim. Vücudum çok yorgun düştü ağrı çekmekten. 4 saat sonra aldılar ameliyathaneye. 45 dk sürmüş işlem. 1 gece kaldım hastanede. Dünya varmış dedim resmen.

Allah yardımcınız olsun.

Cok gecmis olsun.bende yillarca ugrastim bobrek tasi ile surekli tekrar etti hemde nedeni bile bulunamadi.ben en cok sicak suya oturarak rahatladim.bi de gilaburu suyu.bi meyve gilaburu ve tas gercekten de dustu ictigim de.nasil oldu anlamadim.sicak su torbasi da cok onemli.

Daha önce 3 defa taş düşürdüm. Bol su için ama abartmayın, bol hareket edin; hoplayıp zıplayın, üşütmeyin; ayağınız, beliniz sıcak olsun.

Özelden yazıyorum ilaç ismi vermek yasak mıdır bilemediğim için. Ama yüzde yüz, iki uc gün içerisinde bu sorundan kurtariyor. Böbrek ve taş ilacı zaten.

Avokado yetişen bir yerde misiniz ya da aktarlarda bulabilir misiniz bilmiyorum ama yaprağını kaynatıp çay gibi içebilirsiniz. Babam sırf bu sebeple memlekette bahçeye avokado dikti.

Aynen arkadaşında soyledigi gibi avakado yaprağı küru var saraçoğlunun ben cok faydasıni gordum.birde gilaburu suyuda cok iyi geliyor hem dusurmeye hem tasin boyutunun kuculmesine.ikiside aktarda satıliyor.Allah sifa versin gercekten sancılı bir süreç

Hemen bir arastirma yaptim. googla da eskina tasi varmis. Yani eskina baliginin kafasinin icinden cikarmis..bana ilginc geldi bir bakin istersiniz..

merdivenlerden yuruyerek evinize cikin apatmandaysaniz...bende vardi kucuktu ben hoplaya ziplaya merdivenleri inip cikardm sonra dusmus hic ilac kullanmadim

X