Bitlis///13

aysmev

OĞLUM ABİ OLUYO..
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
304
2
Kızlar aranızda hiç bitlisli yokmu?Ben aslen sakaryalıyım ama Bitlis'in Ahlat ilçesinde 4 sene kaldım.Oranın insanlarını,komşuluklarını hiç unutamam,çok seviyorum.Benim 2. memleketimde Bitlis oldu.Oranın herşeyini çok özledim,soğuğunu-karını bile özledim.senağlama. Bitlis bi başkadır bende.Bitlisli arkadaşlar sizleri bekliyorum.Yalnız bırakmayın beni.

ben de merkezde 2 sene çalıştım.Ahlat farklıdır tabi merkeze göre

merkezine hiç gitmedim ama gidenler ahlatın daha güzel olduğunu söylüyolar.sendemi öğretmensin

bencede ya doğulu arkadaşlar topikleri boş bırakmamalı bence o kadar istanbul var sen ki hepsi gerçek istanbulda

bencede ya doğulu arkadaşlar topikleri boş bırakmamalı bence o kadar istanbul var sen ki hepsi gerçek istanbulda

Bencede arkadaşım.Demekki hepsi İstanbul'lu olmuş çıkmış.Ben Bitlis'li olmayışıma rağmen kendi memleketim kadar çok seviyorum orayı.Baktımki hiç Bitlis yok başlıkta bende ön plana çıkarayım dedim,bi başlıkta güzel ilimiz Bitlis için açılsın dedim ama hüsrana uğradım.

Bencede arkadaşım.Demekki hepsi İstanbul'lu olmuş çıkmış.Ben Bitlis'li olmayışıma rağmen kendi memleketim kadar çok seviyorum orayı.Baktımki hiç Bitlis yok başlıkta bende ön plana çıkarayım dedim,bi başlıkta güzel ilimiz Bitlis için açılsın dedim ama hüsrana uğradım.

benimde hiç alakam olmadığı halde ama üzüldüm gerçekten

herkes doğu denince şöyle bi çekimser davranıyo ama buram buram tarih kokuyo o yerler.

Biz Bitlis Tatvan'da 5 yıl kaldık.
Oğlum orada doğdu. Gerçekten çok iyi insanlardı komşularım.
Bana gurbette yoldaş oldular, abla oldular anne oldular....
İlk kez doğup büyüdüğüm yerlerden bu kadar uzağa gitmiştim.
haritada yerini zor bulacağım bir yerdi ama gittiğimde anladım ki...
ordaki insanlar gerçekten çok daha değer veriyor yabancılara, sahipleniyorlar.
Keşke bu topikte Bitlislilerle görüşme şansımız olsa....

inşallah her zaman iyilerle karşılaşırsın canım,çünkü benim o kadar iyi anılarım yok

Belki bi tanıdık çıkar diye açtım bu topiği ama heralde hiç bitlisili yok burda senağlama Benim oğlumda Ahlat'ta doğdu :emir_bebek:

bende bitliste 2 yıl kaldım oğlum orda doğdu .
şimdi kardeşimin tayini çıktı bitlise inşallah yazı orda geçireceğiz
oradaki eski komşularımla hala telefonlaşır

kızlar bnde eşimden dolayı tatvandayım,ve burayı çok seviyorum,kesinlikle doğunun incisi,burada son günlerim,çok özleyeceğim buraları,hepinizi çok öptüm,

X