birikimlerimiz,hedeflerimiz,neler aldık,ne kadar biriktirdik

hamis

her işimi kendim yaparım .
Pro Üye
Anneler Kulübü
6 Temmuz 2009
3.534
2.757
Merhaba kızlar,kendimden kısaca bahsedeyim 4 yıllık evliyim bankacıyım,16 aylık bir oğlum var 2. oğluşumu bekliyorum,konut kredimiz var mevcutta 1500 TLtaksidi ,fix giderlerimiz var mama,bez faturalar market giderleri vs.
2015 ten beri bes ödüyorum şu an işveren katkısıyla 28 bin TL,düğünde takılan altınlarım var yaklaşık 200 gr civari ama çok işçilikli olduğu için satsak çok zararımız olacak,öncelikle ben 2+1 evde oturuyoruz çok küçük geliyor 4+1 ev istiyorum önceden evi satıp,DEĞİŞELİM DİYORDUM ama şimdi hem konuta ödediğimiz masraf hemde eve yaptığımız masraftan ötürü çok zarar edeceğiz kanısındayım,eşim benden çok daha tutumludur idarelidir benim biraz elim açık malesef,Şimdi en son 7 çeyrekten uruplu bilezik yaptrmıştım altının gramı 135 TL iken 2017de. ve bu yaz yanlış değilsem 25 yada 28 gr işçiliksiz bir bilezik aldım en son şu anda 100 usd,1 yarım 2 çeyrek altınım var ama hedefimi tam konduramadım yani bi yandan bese karışmayayım çocukların geleceği için eğitimine ayırayım diyorum,ama öte yandan bu parça birikimlerle istdiğim gibi bir eve girmek istiyorum yaşım 31 halen gençken hevesim yerindeyken istiyorum ama en doğru yol nedir sizce kendimi çözemiyorum

Son düzenleme:
yani aslında amacım birikimlerimizi yazarak gaza getirebilmek birbirimizi çünkü hergün topikleri geziyorum eski konulara,yeni yorumlara herşeye bakıyoum ama nerdeyse aynı tasarruf önerileri,yada ilk zamanlarda yapılan paylaşımların harici,birikimden çok günlük sohbete gidiyor sayfalar kalabalıklaşıyor yorum yapıp dönüş bile alamayınca kendimi dışlanmış hissediyorum,

Merhabalar konunuz iyi olmuş bende eşimde öğretmeniz.ben çocuklardan dolayı ücretsiz izindeyim.3 ve 1 yasinda 2 kızım var kredisi devam eden bir evimiz bi de arabamız var.ücretsiz izinlerden dolayı ekonomimiz biraz sarsıldı haa 150 gram da altın borcumuz var ama borç aileye olduğu için sıkmiyorlar. 2020 hedefim 20 çeyrek almak. 4 tane aldım simdite kadar aklımız yeni yeni başımıza geldi.yıllarca çok harcadık gereksiz insanlara yardım ettik özelikle de eşim ailesi çok sömürdü bizleri.umarım bundan sonra herşey çocuklarımız için olur bol birikimler yaparız

Merhabalar konunuz iyi olmuş bende eşimde öğretmeniz.ben çocuklardan dolayı ücretsiz izindeyim.3 ve 1 yasinda 2 kızım var kredisi devam eden bir evimiz bi de arabamız var.ücretsiz izinlerden dolayı ekonomimiz biraz sarsıldı haa 150 gram da altın borcumuz var ama borç aileye olduğu için sıkmiyorlar. 2020 hedefim 20 çeyrek almak. 4 tane aldım simdite kadar aklımız yeni yeni başımıza geldi.yıllarca çok harcadık gereksiz insanlara yardım ettik özelikle de eşim ailesi çok sömürdü bizleri.umarım bundan sonra herşey çocuklarımız için olur bol birikimler yaparız

merhaba sağolun evet özellikle çift maaş olupta teke düşünce ekonomik durum epey sarsılıyor,ben malesef özel sektör 6 ay ücretisz izin hakkım vardı ama ödemelerden dolayı çok sıkışıp,zora gireriz diye malesef oğlum 3 aylıkken işe başlamıştım.çeyrekleri borcunuz içinmi biriktiriyorsunuz,yoksa ayrıca birikim içinmi

Ceyrek leri birikim için. İşe döndüğümde ödemeye başlayacağız. İkinci cocuk geldiğinde masraflar daha da artiyor.

Aileden bebege bakacak birileri varsa rahat edersiniz ise de hemen dönersiniz. Yaşları yakın olunca ilk zamanlar zor ama sonrası çok güzel. Sağlıkla kucağınıza alın

ben de 3 aylık evliyim, ikimiz de çalışıyoruz. dediğiniz gibi aynı şekilde eşim bana göre oldukça tutumlu, her ay bu ay keyfi masraf yapmayacağım diyorum ama yapıyorum yine de. yeni ev yeni hevesler diye diye. ama bu ay azalttım baya keyfi harcamalarımı. nisanda kendi evimize çıkacağız kısmetse, 2 ay dişimi sıkayım diyorum. bizim de amaç her ay kenara 4 çeyrek atmak. yeni evimiz olacağı için tadilat vs masrafı olacak. maaşımı aldığım gibi kredi kartı borçlarımı ödeyip, kenara para atınca hemencecik bitiyor zaten. :KK43: umarım yakın zamanda feraha ereriz.

Aileden bebege bakacak birileri varsa rahat edersiniz ise de hemen dönersiniz. Yaşları yakın olunca ilk zamanlar zor ama sonrası çok güzel. Sağlıkla kucağınıza alın

annem ve kayınvalidemle aynı şehirdeyiz oğluma şimdi 2 de dönüşümlü bakıyor ama bunalıyorlar farkındayım,büyük oğlum biraz büyüse kreşe veririm diyorum eşim çoduk derdini anlatacak kıvama gelnmeden vermem diyor bakalım nasıl olacak

Merhaba kızlar,kendimden kısaca bahsedeyim 4 yıllık evliyim bankacıyım,16 aylık bir oğlum var 2. oğluşumu bekliyorum,konut kredimiz var mevcutta 1500 TLtaksidi ,fix giderlerimiz var mama,bez faturalar market giderleri vs.
2015 ten beri bes ödüyorum şu an işveren katkısıyla 28 bin TL,düğünde takılan altınlarım var yaklaşık 200 gr civari ama çok işçilikli olduğu için satsak çok zararımız olacak,öncelikle ben 2+1 evde oturuyoruz çok küçük geliyor 4+1 ev istiyorum önceden evi satıp,DEĞİŞELİM DİYORDUM ama şimdi hem konuta ödediğimiz masraf hemde eve yaptığımız masraftan ötürü çok zarar edeceğiz kanısındayım,eşim benden çok daha tutumludur idarelidir benim biraz elim açık malesef,Şimdi en son 7 çeyrekten uruplu bilezik yaptrmıştım altının gramı 135 TL iken 2017de. ve bu yaz yanlış değilsem 25 yada 28 gr işçiliksiz bir bilezik aldım en son şu anda 100 usd,1 yarım 2 çeyrek altınım var ama hedefimi tam konduramadım yani bi yandan bese karışmayayım çocukların geleceği için eğitimine ayırayım diyorum,ama öte yandan bu parça birikimlerle istdiğim gibi bir eve girmek istiyorum yaşım 31 halen gençken hevesim yerindeyken istiyorum ama en doğru yol nedir sizce kendimi çözemiyorum
Bereketli olsun birikiminiz

2019da 70 gr bankada birikirdim
Oglumun 3 ceyregi 3 grı 60 doları 50 eurosu var
Ayrica 1 ceyrekli bilekligim var

2020 yilinda hedefim her ay bir ceyrek almak. Ocak ayi icin iki ceyrek aldim

70 grdan birine borc verdim. Motosiklet almaj icn bozdurdum derken su an sadece 20 gr kaldi

Yani su an 20 gr+3 ceyrek altinim var.
Oglumda 3 ceyrek+3 gr+ 60 dolar+50 euro var

Ev almak istiyorum iki yildir ama ne uzuyoruz ne kısalıyoruz :bicak:

Bende eşimde para konusunda tutumlu insanlar değiliz hele eşim hiç değil. 6 yıldır evliyiz ben bu son 5 aydır sıkıntı çektiğimizi hatırlamıyorum. Her aldığımız şey 1 ay öncesine göre daha pahalı.

ben de 3 aylık evliyim, ikimiz de çalışıyoruz. dediğiniz gibi aynı şekilde eşim bana göre oldukça tutumlu, her ay bu ay keyfi masraf yapmayacağım diyorum ama yapıyorum yine de. yeni ev yeni hevesler diye diye. ama bu ay azalttım baya keyfi harcamalarımı. nisanda kendi evimize çıkacağız kısmetse, 2 ay dişimi sıkayım diyorum. bizim de amaç her ay kenara 4 çeyrek atmak. yeni evimiz olacağı için tadilat vs masrafı olacak. maaşımı aldığım gibi kredi kartı borçlarımı ödeyip, kenara para atınca hemencecik bitiyor zaten. :KK43: umarım yakın zamanda feraha ereriz.

insallah hepimiz cikariz feraha canim
Bende kasimdaki kampanyalardan epey alışveriş yaptım araliktaydi ödemeleri zorladi cok
Bu ay gereksiz yere bisey almadim diye hatırlıyorum ama emin değilim
Daha mtv var ödenecek sigorta yapılacak arabaya:KK47:

Bereketli olsun birikiminiz

2019da 70 gr bankada birikirdim
Oglumun 3 ceyregi 3 grı 60 doları 50 eurosu var
Ayrica 1 ceyrekli bilekligim var

2020 yilinda hedefim her ay bir ceyrek almak. Ocak ayi icin iki ceyrek aldim

70 grdan birine borc verdim. Motosiklet almaj icn bozdurdum derken su an sadece 20 gr kaldi

Yani su an 20 gr+3 ceyrek altinim var.
Oglumda 3 ceyrek+3 gr+ 60 dolar+50 euro var

Ev almak istiyorum iki yildir ama ne uzuyoruz ne kısalıyoruz :bicak:
Masallah sizinde güzel birikimleriniz olmus tez zamanda yerine koyar üstüne eklersiniz insallah gram altının
Ev nisanliyken aldik 5 seneye giriyor 5 senelik bircu kalıyor ama büyük konuşmuyorum sığamıyorum 2+1 ogluma oda bile yapamadım
Camasir kurutma odasi ardiye ne dersen de o 3. Odaya yatak odamda mesela komodinleri yatagimizin yanina koyamadik bir bardak su indirecek yerimiz yok cok sacma sapan tecrubesizlik iste acele ettirdim esime yanlis yapmışım

Bende eşimde para konusunda tutumlu insanlar değiliz hele eşim hiç değil. 6 yıldır evliyiz ben bu son 5 aydır sıkıntı çektiğimizi hatırlamıyorum. Her aldığımız şey 1 ay öncesine göre daha pahalı.

2 tarafta tutumlu olmalı bence oteki olasılıklar 2 taraf içinde cekilmez olur
Bizde mesela aldigim bi seyi gereksiz bulur eşim of der cikarim ama sonradan hak veriyorum is işten geçmiş oluyor

Tam benlik bi konu buda🙄

Bu sene bir sürü borca harca girdik delice..
Ev alındı onun borcu araba alındı onun borcu..
Simdi bide hamileyim yeni onun giderleri

Borç yiğidin kamçısıdır derler borca girilmeden sıkışmadan hiçbirşey olmuyormuş onu anladım..

Önümüzdeki 7 8 sene icin gezi tatil planım yok ve bu şimdiden psikolojimi bozmaya yetiyo 🙄

Ama çok şükür hamdolsun saglik sihat olduktan sonra hersey hallolur🤗

Tam benlik bi konu buda🙄

Bu sene bir sürü borca harca girdik delice..
Ev alındı onun borcu araba alındı onun borcu..
Simdi bide hamileyim yeni onun giderleri

Borç yiğidin kamçısıdır derler borca girilmeden sıkışmadan hiçbirşey olmuyormuş onu anladım..

Önümüzdeki 7 8 sene icin gezi tatil planım yok ve bu şimdiden psikolojimi bozmaya yetiyo 🙄

Ama çok şükür hamdolsun saglik sihat olduktan sonra hersey hallolur🤗

Canim vallahi 1 sene 2018 de tatile gitmedik hamileyim diye cok zor geldi gerci hakkim harqm zıkkım olsun yillik iznimi dogum iznine cikmadan zorla kullandırdı yönetici aklim yokmuş hiç mal gibi yaz izni kullansaydim yada rapor alsaydim Bi yerlere giderdik dogumdan sonra kullanirim dedim ama olmadi neyse
Gidemedim tatile cok bunaltıcı kötü bir zamandi benim için borcta olsa gitme taraftarıyım çalışıyoruz sonuçta ne bilim insan bocalıyor

kızlar merhaba.Bende aranıza katılayım.Yeni bir şehre tayinim çıktı 1 hafta önce taşınma vs çok masrafımız oldu.birikim yapmayı hep çok severim.Tüp bebek durumumuz var o da çok masraflı.Beraber birikim yapalım mı?

merhaba çok isterim ben beraber yazışalım birbirimize destek olalım,motive edelim günlük rutinlerimizi yazalım
inşallah hayırlısıyla tez zamanda bebiş nasip olur canım :nazar:

merhaba çok isterim ben beraber yazışalım birbirimize destek olalım,motive edelim günlük rutinlerimizi yazalım
inşallah hayırlısıyla tez zamanda bebiş nasip olur canım :nazar:
inşallah benim için dua edersen de çok sevinirim :-)

X