Bireysel emeklilik sistemi 10.yıl

erdemix

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
275
126
Arkadaşlar bes sisiteminde 2021 kasım ayında 10.yılım bitiyor parayı çekeceğim nerdeyse 1 sene kaldı 380 lira yatırıyorum Bugün bankadan aradılar son seneniz yükseltelim dediler altın fonuna geçirelim dediler 1000
Liraya çıksak değer mi sizce devlet katkısının yüzde 60 I nı alacakmışm bilemedim karlı mı kendim altın alsam daha mı karlı.100 lira ile başlamıştım 46.000 lira varmış aynı mı kalsa yükseltsek mi

Sonunda Zarar etme olur mu fon filan anlamıyorum
O detayı kaçırmışım, direkt altın hesabı olarak algıladım.
Dolayısıyla altına endeksli olacak ve artı olarak devlet katkısı alacaksınız diye anladım ben.
Tam da bildiğim mevzular değil, para pul yok kafa rahat😂

Adıma olan bir bireysel emeklilik hesabı var, ablam ödüyor.
Kendi altın hesabında, benimkini geçirmedi.
Vardır bildiği.
C ceycey0406 bir bakar mısın konuya, anlamadığım işler😂

Altın hesabında tabi ki kısa vadede düşmeler olur. Ama uzun vade düşünüyorsanız sıkıntı olmaz her türlü kazandırır

Ben de bes 5 yıldır var ama değiştirmeyi düşünmem şahsen

O detayı kaçırmışım, direkt altın hesabı olarak algıladım.
Dolayısıyla altına endeksli olacak ve artı olarak devlet katkısı alacaksınız diye anladım ben.
Tam da bildiğim mevzular değil, para pul yok kafa rahat😂

Adıma olan bir bireysel emeklilik hesabı var, ablam ödüyor.
Kendi altın hesabında, benimkini geçirmedi.
Vardır bildiği.
C ceycey0406 bir bakar mısın konuya, anlamadığım işler😂
kızmla benim var ama hiç ilgilenmedim eşim açtı o takip ediyor hiç bir fikrim yok o yüzden.yüksek meblağlar yatırmıyor sanırım öyle biliyorum.ben yatırımların sepet usulü olması taraftarıyım .borsa dolar altın bes gibi.uzun vadede altın daima kazandırır zaten .bes i istediğin zaman çekemiyorsun belli bir yılı var yaş sınırı var orası sıkıntı biraz

Ay bende bahaneyle bir sey sorayim; 3 yildir benimde besim var ama pandemi sebebi ile son 5 aydir odeme yapilmiyor. Bu 2 yil 7 ay diyemi hesaplanir yoksa yil bazli 3 yil mi gorunur?

iş cep kullanıyorum ben yıllardır oradan altın dolar alıp alıp satıyorum kendim para lazım olunca da satıp kullanıyorum sonra tekrar ekliyorum gibi gibi.başkasının benim adıma yatırım yapmasını sevmiyorum

Arkadaşlar bes sisiteminde 2021 kasım ayında 10.yılım bitiyor parayı çekeceğim nerdeyse 1 sene kaldı 380 lira yatırıyorum Bugün bankadan aradılar son seneniz yükseltelim dediler altın fonuna geçirelim dediler 1000
Liraya çıksak değer mi sizce devlet katkısının yüzde 60 I nı alacakmışm bilemedim karlı mı kendim altın alsam daha mı karlı.100 lira ile başlamıştım 46.000 lira varmış aynı mı kalsa yükseltsek mi
Altın yükselirse, sizin birikim yükselir. Ben besimi altın fonu ve hisse senedine bölüştürdüm. Memnunum. Yatırım tavsiyesi değil, aşı haberleri var 3 gün sonra bozarsanız altın düşebilir.

Ben bi süre kullandım birikim yaptım ama sonra mantıksız geldi çünkü para geçen zaman içerisinde değer kaybediyo, baya olmuş siz başlayalı ama daha da devam etmeyin derim, devlet katkısı iyi güzel ama bilmiyorum bana bu yatırım araçları artık güven vermiyo

Ben de merkez bankası kadar yakından takip ediyorum :işsiz: :işsiz::işsiz: düşer ama 420 nin altına düşmez gibi geliyor bana. Ileride 2 katına katlar. Bozmayacaksınız turk lirası dışında herşey karlı.:KK45:
ben de zarardayım ama bozmayacağım uzun vade düşünerek aldım . zaten nasılsa bir olay olur biri konuşur bir yaptırım olur çoşar gider tekrar

ben de zarardayım ama bozmayacağım uzun vade düşünerek aldım . zaten nasılsa bir olay olur biri konuşur bir yaptırım olur çoşar gider tekrar
Müthiş düştü. Faiz artırımı oldu 3 günde yükselmez ama ben anormal bir sıçrama olacağını düşünüyorum. Faiz artırımı ve aşı haberleri etkili. Ama ons düzeyinde yükseliş eğiliminde. Belki 1 2 ayda artmaz ama mart nisan gibi şaha kalkabilir. Bunlar hep bizim cebimiz. 3 kurus artırdık ama 5 kuruş 5 kuruş çıkacak bizden.
Umarım artmaz.

X