Bir Başarısızlık Öyküsü.. Mide bypass - Mide küçültme - Kelepçe Konularında Yardımm.!

2che_55

:)
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2010
138
6
Merhabalar..
Ben 22 yaşında 1.70 boyundayım kilom ise yüzleri buldu. Benim kilo alma maceram lise ile başladı. Başlarda 60 kilo olan ben şimdi bu haldeyim.. :KK14: Benim kilolarımda olan bütün insanların yaşadığı olumsuzlukları bende aynı şekilde yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Müstakbel kayınvalide adayımın oğluyla her fırsatta kilo olayını yüzüme vurmasınıda sayacak olursak ne halde olduğumu bir düşünün. Bütün aklınıza gelebilecek diyetleri denedim. 2 farklı diyetisyen değiştirdim. 1 kere akapunkturu denedim. Koşular yürüyüşler falanda cabası... O kadar kötü bir psikoloji içerisindeyimki size anlatamam.. Her yolu deneyip sonuç alamamak kadar berbat bişi olamaz.. Ben azmimi irademi bırakmadıkça kilolarda beni bırakmadı.. 6 senelik bir birlikteliğim var. İş artık resmiyete dökülecek ve benim 1 ay içinde sözüm 1.5 sene sonrada düğünüm olacak ve ben bu kilolar ile ne yapacağım bilmiyorum. İnternette mide bypass mide küçültme ameliyetlarını araştırdım artık deneyecek başka bir seçeneğim kalmadı. Bu ameliyatı geçirenler oldukça menun kalmışlar. Benimde önümde kısa bir zaman var ve lanet kilolarımdan kurtulmam gerekiyor. Bu ameliyatların maliyeti falan nedir veya bildiğiniz bir doktor var mı? Yardımcı olur iseniz sevinirim.
:KK14:

Seni cok iyi anliyorum fakat inan bu tur ameliyatlarda cozum arama , dusunebiliyormusun saglikli bir organi'ni ( mideni) kesicekler ,hic bir doktorda garantisini veremez bu tur ameliyatin , ben fransada yasiyorum etrafimda cok var bu tur ameliyat olan insanlar , evet kesin cok kisa bir zamanda cok kilo veriyorsun , mesela 1 ayda 18 kilo verenler taniyorum ama kotu yanlari, hergun agri sizi , yemeklerden tiskinme ,kusmalar, bas agri ve donmeleri, saclarini kaybetmeleri ve unutma omrun boyu ilac ve ek vitamin almaya hukumlusun , ve bunlari sigorta karsilamiyor burda hepsi ceplerinden oduyorlar bir gun anne olucaksin o zaman hic dusunmuyormusun bebegini nasil besliceksin ? vitamin haplariylami?.Bu tur ameliyatlar cok ama cok obez olan insanlar icin daha makbuldur hani 400 kg olan caresiz insanlar icin.az vaktim kaldi diyorsun evlilige bugunden itibaren basla diyetine sana uygun olan bir diyet bul , pek acikmayacagin, seni tok tutacak besinler ,ve azda olsa egsersiz yap gunde 20 dk bile olsa gorursun 1 ay sonra kaybetmeye basladiginda zaten birakmayip devam edersin.

canım öncelikle vaktini ayırıp yazdıklarımı okuduğun için ve daha sonra benim yaşadıklarımı anlayıp uzun uzun cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.. yazdıklarını sağlam kafayla düşününce evet haklısın... ve şuan tek düşündüğüm silkelenip kendime gelmem.. bazı şeylerin kafamda dank etmesine neden oldun ve tekrar tekrar teşekkür ederim..:KK16:

canım öncelikle vaktini ayırıp yazdıklarımı okuduğun için ve daha sonra benim yaşadıklarımı anlayıp uzun uzun cevap verdiğin için çok teşekkür ederim.. yazdıklarını sağlam kafayla düşününce evet haklısın... ve şuan tek düşündüğüm silkelenip kendime gelmem.. bazı şeylerin kafamda dank etmesine neden oldun ve tekrar tekrar teşekkür ederim..:KK16:

Rica ederim canim eger sana yardimci olabildiysem ne mutlu bana .Eskiden bende cok negatiftim ,caresiz hisediyordum kendimi , hergun mutsuz nesesiz ,dilegim biri gelip bana yardimci olsun cunku tek basima mucadele edemem diyordum beynime, hayattan tat almayan vesayre... Ama inan hersey bizim elimizde , ve kimse gelipte bize yardimci olmuyor ,kendime Ben yardimci oldum , bu bakimdan lutfen kendine'de Sen yardimci ol .Senin yeme aliskanliklarin , damak tadin, metabolizman ne sekil calismasini en iyi sen biliyorsundur , bunlar uzerinde yogunlas ,sakin ama sakin bazi insanlar gibi SIKI rejim yapma , hizli kilo kaybi = hizli kilo alimi ( biraktiktan sonra ) Ben eminim basaracaksin , moralini daima yuksek tutmaya calis, guzel seyler dusun , cunku sonucta hersey beyin'de bitiyor , Kendine cok iyi bak :KK3:

Öncelikle sakıncası yoksa sormak istiyorum, sağlık sorunun var mı? Yani diyabet, insülin direnci, tiroid anomalileri ya da pko??
Tüm bunlara cevabın "hayır" ise bundan sonrasını ciddiye alabilirsin :KK34:

Diyet yapabilmek ve diyette başarılı olabilmek için önce kendimize karşı dürüst olmamız gerektiğini düşünüyorum. Diyetisyene gitmemize rağmen başarısız olmamızın sebebi ne olabilir? Başarısız olan biz miyiz yoksa diyet/diyetisyen mi? Acaba bedenimizin gereksinim duyduklarını verebiliyor muyuz?

4 yıl boyunca "diyette" ydim. İşin komik tarafı herkes tarafından bilinen diyet halime rağmen 1 gr. kilo veremiyordum. Sonra bir gün arkadaşımın davetinde çektirdiğim fotoğrafımı elime aldım. O ben olamazdım. O saatte işin ciddiyetini anladım. Ertesi sabah tartıldım 72 kilo geldim. Daha 4 yıl önce evlenirken 57-58 kiloydum. 38 beden gelinlik üzerine göre daraltılmıştı hatta... Biliyorum şimdi 72 nerede 100 nerede diyeceksin. Mühim olan kaç kilo olduğumuz değil, nasıl başaracağımızı bilmemiz. Fark ettim ki diyet dediğim şey aslında diyetle uzak yakın alakası olmayan bir şeymiş. Gerçekten diyet yapmaya karar verdim ve listelerimi çıkardım. Birebir, hiç kaçamaksız uyguladığımda haftada 1 kilo verebildiğimi de böylece öğrenmiş oldum...

Sana gelince, 100 kilo bir insan 72 kilo olandan daha hızlı bir metabolizmaya sahiptir. 1 Ayda 5 kiloyu çok rahat verebilirsin. Yeter ki uygulaman gerekeni kaçamaksız, dikkat ve özenle uygula. Kendin için bir günlük tut ve yediklerini 1 gr. dahi olsa atlamadan yazmaya başla.. Ya gereğinden az ya da çok fazla yediğini göreceksin. İhtiyacının ne kadar olduğunu internetten hesaplayarak günlük alman gereken kalori miktarının içeriğini de sağlıklı besinlerden seçersen sorunu yarı yarıya çözmüş olacaksın. Başaramaman için hiç bir sebep yok. Hadi harekete geçme zamanı :KK34:

Bence bütün başarısızlıklarını unutmakla başlamalısın, eğer kilo vermeni engelleyecek bir sağlık problemin yoksa, kesinlikle profesyonel destek almanı öneririm,diyetisyen kontrolünde herşeye sıfırdan başla... ve yaşayarak öğrendiğim bir tecrübe asla diyetisyen listesine diyet gözüyle bakma, insanlara diyette olduğunu sık sık dile getirme... diyetisyene gittim ve doğru beslenmeyi öğrendim diye düşün... sana verilen listeyi geçici bir beslenme programı olarak görmemeye çalış, ben bundan sonra bu şekilde besleneceğim,ufak tefek kaçamakları da telafi edeceğim diye düşünmeye çalış... değişim listesi ile çalışan bir diyetisyen tercih et ki; dışarıda olduğun durumlarda ben ne yiyeceğim diye paniğe kapılma... ve tabiki spor yapmaya çalış en azından fiziksel aktiviteni arttır. önünde uzun bir zaman var,umutsuzluğa kapılma, erteleme ve püf noktası sabırlı ol,bir anda olmayacak elbet,ama zaman içinde kendindeki değişime inanamayacaksın, bol şanslar....

Bence bütün başarısızlıklarını unutmakla başlamalısın, eğer kilo vermeni engelleyecek bir sağlık problemin yoksa, kesinlikle profesyonel destek almanı öneririm,diyetisyen kontrolünde herşeye sıfırdan başla... ve yaşayarak öğrendiğim bir tecrübe asla diyetisyen listesine diyet gözüyle bakma, insanlara diyette olduğunu sık sık dile getirme... diyetisyene gittim ve doğru beslenmeyi öğrendim diye düşün... sana verilen listeyi geçici bir beslenme programı olarak görmemeye çalış, ben bundan sonra bu şekilde besleneceğim,ufak tefek kaçamakları da telafi edeceğim diye düşünmeye çalış... değişim listesi ile çalışan bir diyetisyen tercih et ki; dışarıda olduğun durumlarda ben ne yiyeceğim diye paniğe kapılma... ve tabiki spor yapmaya çalış en azından fiziksel aktiviteni arttır. önünde uzun bir zaman var,umutsuzluğa kapılma, erteleme ve püf noktası sabırlı ol,bir anda olmayacak elbet,ama zaman içinde kendindeki değişime inanamayacaksın, bol şanslar....
Vallahi sağolasın arkadaş baya olmuş ama sen yazalı bana yeniden güç verdin pes etmiştim 1 yıldır diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum ve sadece 13 kilo verebildim ve bu beni sıktı pes etmiştim pcoluyum insülin direnci var ama bi dönüş noktası oldun bana Sağol.

Öncelikle sakıncası yoksa sormak istiyorum, sağlık sorunun var mı? Yani diyabet, insülin direnci, tiroid anomalileri ya da pko??
Tüm bunlara cevabın "hayır" ise bundan sonrasını ciddiye alabilirsin :KK34:

Diyet yapabilmek ve diyette başarılı olabilmek için önce kendimize karşı dürüst olmamız gerektiğini düşünüyorum. Diyetisyene gitmemize rağmen başarısız olmamızın sebebi ne olabilir? Başarısız olan biz miyiz yoksa diyet/diyetisyen mi? Acaba bedenimizin gereksinim duyduklarını verebiliyor muyuz?

4 yıl boyunca "diyette" ydim. İşin komik tarafı herkes tarafından bilinen diyet halime rağmen 1 gr. kilo veremiyordum. Sonra bir gün arkadaşımın davetinde çektirdiğim fotoğrafımı elime aldım. O ben olamazdım. O saatte işin ciddiyetini anladım. Ertesi sabah tartıldım 72 kilo geldim. Daha 4 yıl önce evlenirken 57-58 kiloydum. 38 beden gelinlik üzerine göre daraltılmıştı hatta... Biliyorum şimdi 72 nerede 100 nerede diyeceksin. Mühim olan kaç kilo olduğumuz değil, nasıl başaracağımızı bilmemiz. Fark ettim ki diyet dediğim şey aslında diyetle uzak yakın alakası olmayan bir şeymiş. Gerçekten diyet yapmaya karar verdim ve listelerimi çıkardım. Birebir, hiç kaçamaksız uyguladığımda haftada 1 kilo verebildiğimi de böylece öğrenmiş oldum...

Sana gelince, 100 kilo bir insan 72 kilo olandan daha hızlı bir metabolizmaya sahiptir. 1 Ayda 5 kiloyu çok rahat verebilirsin. Yeter ki uygulaman gerekeni kaçamaksız, dikkat ve özenle uygula. Kendin için bir günlük tut ve yediklerini 1 gr. dahi olsa atlamadan yazmaya başla.. Ya gereğinden az ya da çok fazla yediğini göreceksin. İhtiyacının ne kadar olduğunu internetten hesaplayarak günlük alman gereken kalori miktarının içeriğini de sağlıklı besinlerden seçersen sorunu yarı yarıya çözmüş olacaksın. Başaramaman için hiç bir sebep yok. Hadi harekete geçme zamanı :KK34:

X