Saç Rengi ve Saç Boyama Beyaz saçlarım

Çözümünün yalnızca boya olduğunun farkındayım ama etrafımda benim gibi hiç beyazı olmayan ve herkesin aaa ne çok beyazın var, çok genç yaşta beyazladın, ileride hamile kalırsan ne yapacaksın sorularına sürekli maruz kaldığım için artık bunu takıntı haline getirdim, ufacık dahi beyazlarım görünse saçımı açıp gezemiyorum herkes beyazlarıma bakıyor gibi geliyor ve boyamaktan o kadar yıldım ki insan bazen yalnız olmadığını duymak ister ya bendeki o hesap şuanda...

29 yasındayım 4 sene öncesinden saçlarım tek tük beyazlamaya başlayınca olur o kadar dedim ama o kadar çabuk ilerledi ki saçlarımın ayrım kısmı ve ön tepe resmen beyazlarla dolu. Her ay boyatıyorum ama iki haftadan sonra çıkmaya başlayınca her günüm berbat geçiyor. Sabah aynada yüzümü yıkarken görüyorum ve tüm gün aklımda. Keşke bi çaresi olsa da denek olsam diyorum beyaz saç araştırmaları için. Çok taktığımın farkındayım ama çok gencim hem maddi manevi o kadar yoruyor ki beni. Boyatıp renk akınca doreleşmesi turunculaşması da cabası kendimden nefret edecek boyuta geldim beyazlarım yüzünden. Arkadaşlarımda bir tane bile yok ve içten içe o kadar imreniyorum ki. Sizin saç beyazlaması süreciniz nasıldı bunu durduracak bi çare yok mu ?
Benimkide beyazlıyor ama kapalı oldugum için umursamıyorum. Sadece aynadqn bakınca kriz geçiriyorum

28 yaşındayım ve 20 yaşımdan beridir felaket çok beyazım var. Malesef beyazın bir çözümü de yok sürekli boyayarak bi sonu da yok. Bence beyazlarla kendinizi sevmeniz gerek yada saçınızı gri-beyaz tarzı ombreler yaptırarak bu görüntüyü hafifletebilirsiniz. Ben beyaz saçlarımla gezmekten mutlu olduğum için 5-6 ayda bir boyatıyorum ama sizin için sorun ise dediğim yöntemi deneyebilirsinz

28 yaşındayım ve 20 yaşımdan beridir felaket çok beyazım var. Malesef beyazın bir çözümü de yok sürekli boyayarak bi sonu da yok. Bence beyazlarla kendinizi sevmeniz gerek yada saçınızı gri-beyaz tarzı ombreler yaptırarak bu görüntüyü hafifletebilirsiniz. Ben beyaz saçlarımla gezmekten mutlu olduğum için 5-6 ayda bir boyatıyorum ama sizin için sorun ise dediğim yöntemi deneyebilirsinz

Gri-beyaz ombre bence aşırı şık ... çok çok güzel yapılanları var özellikle açık renkli saçlarda duranları şahane. Sanırım saçı da çok yıpratmıyor çünkü rengi beyaza yakınca. Googlelayınca bunları buldum

Gri-beyaz ombre bence aşırı şık ... çok çok güzel yapılanları var özellikle açık renkli saçlarda duranları şahane. Sanırım saçı da çok yıpratmıyor çünkü rengi beyaza yakınca. Googlelayınca bunları buldum

Evet güzel bir kuaföre gidildiğinde uzun süre kullanıp rahat ettirecek bi renk. Cilası da kolay, mor şampuanlarla da gri tonu uzun süre korunabiliyo. Dediğim gibi ben beyazlarımı çok sorun etmediğim için bu şekilde geziyorum ama arkadaş için bu çok kurtarıcı ve güzel bir seçenek olur

Saçlarım beyaz olsa kesin gri ombre kullanırdım. Çok aşırı beğeniyorum. Saçlarım çok cansız olduğu için platin olana kadar açtıramıyorum maalesef.

Çözümünün yalnızca boya olduğunun farkındayım ama etrafımda benim gibi hiç beyazı olmayan ve herkesin aaa ne çok beyazın var, çok genç yaşta beyazladın, ileride hamile kalırsan ne yapacaksın sorularına sürekli maruz kaldığım için artık bunu takıntı haline getirdim, ufacık dahi beyazlarım görünse saçımı açıp gezemiyorum herkes beyazlarıma bakıyor gibi geliyor ve boyamaktan o kadar yıldım ki insan bazen yalnız olmadığını duymak ister ya bendeki o hesap şuanda...

29 yasındayım 4 sene öncesinden saçlarım tek tük beyazlamaya başlayınca olur o kadar dedim ama o kadar çabuk ilerledi ki saçlarımın ayrım kısmı ve ön tepe resmen beyazlarla dolu. Her ay boyatıyorum ama iki haftadan sonra çıkmaya başlayınca her günüm berbat geçiyor. Sabah aynada yüzümü yıkarken görüyorum ve tüm gün aklımda. Keşke bi çaresi olsa da denek olsam diyorum beyaz saç araştırmaları için. Çok taktığımın farkındayım ama çok gencim hem maddi manevi o kadar yoruyor ki beni. Boyatıp renk akınca doreleşmesi turunculaşması da cabası kendimden nefret edecek boyuta geldim beyazlarım yüzünden. Arkadaşlarımda bir tane bile yok ve içten içe o kadar imreniyorum ki. Sizin saç beyazlaması süreciniz nasıldı bunu durduracak bi çare yok mu ?
Ayyy bebişim yarama tuz bastın. Benimde çok beyazım, sık sık dip boyası yaptırıyorum. Bir hafta sonra dipleri beyaz beyaz parlamaya başlıyor. Turunculaşmaması için mor şampuan kullan 2 hafta da bir kullanman yeter. Hem güzel küllü yapıyor hemde hiç turunculuk olmuyor. Onlar bizim yaşanmışlıklarımız diyelim napalım, çözümü boya sadece. Benim ilk okulda bile vardı, sonra hızla beyazladı. Allahtan yüzüm minyon daha küçük gösteriyorum

Bence yüz genç olup saç beyaz olunca ayrı bir hava katıyor. Bir arkadaşım vardı onda çok beyaz vardı. Ben ona çok yakıştırırdım.
Size ilginç bir şey söyleyeyim. Bir akrabamız var, erkek. Yaşı büyük ama saçları simsiyah. Ben boyatıyor zannediyordum ama meğerse ailecek öylelermiş. Yüzü çok kırışmış ve saçları simsiyahtı. Gerçekten çok itici gelmişti.

Bu durum biraz toplumun güzellik algısıyla ilgili. Siz kendinizi eksik veya kötü hissederseniz insanlar da öyle görür. Kendinizi sevin, hepimizin eksileri, artıları, farklılıkları var💐Nihayetinde insanız..

loreal in spreyini kullanıyorum en iyisi o şuana kadar. mavi şişede.
Bende hamileyim ve şuan tepem bembeyaz oldu. Günlük hiç bir şey kullanmıyorum. Bazen ooo saçların beyaz yaşlanmışsın diye espiri yapıyorlar ama umurumda değil.
Geçen yakın bir akrabamızın düğünü vardı. Gittiğim kuaförde kıss marka rimel gibi saç kapatıcı vardı onu sürdü saçlarıma. O kadar doğal durdu ki anlatamam. Çok kafaya takmadığım için almadım ama bahsettiğiniz spreyden daha güzel onu söyliyim.

Evet güzel bir kuaföre gidildiğinde uzun süre kullanıp rahat ettirecek bi renk. Cilası da kolay, mor şampuanlarla da gri tonu uzun süre korunabiliyo. Dediğim gibi ben beyazlarımı çok sorun etmediğim için bu şekilde geziyorum ama arkadaş için bu çok kurtarıcı ve güzel bir seçenek olur
Benim bir hafta sonra bildiğimiz sarı olmuştu. Grilikten eser kalmadı. Pek öyle uzun süre gitmiyor bence

Konu sahibi ne kadar sık boyarsanız saç o kadar yıpranıyor ve beyazlıyor. Ben canım sıkıldıkça saç rengimi değiştirirdim. Denemediğim renk kalmadı. Benim de şu an saçlarımda beyazlar var hem de önlerde. Kabak gibi görünüyor. Ben rahatsız olmuyorum. Çoğalmasın diye de boyamıyorum artık. Saçlarımız da beyazlayacak, kırışacağız da. Ben hepsine kabulüm.

Sureci bilmem ama kardesim bir sprey kullaniyor, boya aralarinda onu kullaniyor sacinda.
Geçenlerde böyle bir konu olmuştu ve Chery arkadaşımız bana maskara önerisi vermişti. Benim için iş gördü. Beyazların olduğu ama boyamakta istemediğim o 3.hafta maskara yapıyorum hemen siyah oluyor anlık kurtarıyor beni. Belki konu sahibinin de işine yarar diye paylaşmak istedim.

Bence o kadar da kötü değil beyaz saç. Bikeresinde Beren Saatte de görmüştüm beyazlamış gazeteci sorunca ben kendimi seviyorum diyordu. O seviyeye ulaşmak lazım :)

Kesinlikle saç spreyi cok kurtarıcı oluyor ama bana kalırsa beyaz saç ayrı bir hava katıyor ya, lisede bir arkadaşımın simsiyah saçları vardı, aralarda da oldukça yoğun beyazları. Çok havalı dururdu.. doğru renkle kullanılması ve doğru sac boyu vazgeçilmeziniz yapabilir bence :) kendinizi kimsenin baskısı altında kalmadan sevin 🧡 kim ne demiş umrunuzda olmasın önemli olan sizin ne istediğiniz

Merhaba folik asit eksikliğiniz olabilir mi? Folik asit eksikliği erken yaşta saç beyazlamasına sebep oluyor. Buna baktırıp folik asit takviyesi alabilirsiniz. En azından ilerlemesini yavaşlatır.

İlk 19 yaşımda başladı. Irsi dediler. Pandeminin son zamanlarına kadar çok takılıyordum. 1 senedir çok barıştım. Tepemde bir sürü fırlıyor. Onları uzatıyorum şimdi. Sürekli keserdim çünkü. Öyle hoşuma gitmeye başladı ki anlatamam.
Artık en ufacık rahatsız etmiyor beni.
Sanırım varlıklarını kabul etmem bu noktada sevmeye yöneltti.şuan 27 yaşındayım :)

Yaşım 33 benim stresten beyazladi benim aralarda var ama ben hiç boyatmiyorum bı faydası yok hemen cikiyo gorumceminkide sizinki gibi her ay dünya para verir ama onlerden beyazlar çıkar ama yaşı var bize göre .(47)
Artık yapicak bişey yok olduğumuz gibi kabul edicez kendimizi.

Beyaza çözüm yok bence bende 28 yaşındayım ve tam tepemde bir tutam beyaz saçım var sakar gibi görünüyor görenler ne kadsr güzel nerde yaptırdın diye soruyor ama yaptırmadım genetik diyorum çünkü ablaminda aynı yerde var ve gençken babaminda aynı yerde varmış ama ben nefret ediyorum boyatiyorum falan ama sonuç yine aynı tabi takmamaya çalışıyorum

Saçlarım bembeyaz değil ama üniversite okurken beyazlamaya başlamıştı. Zor bir sınavın sabahında aklar düşmüştü.
İyice beyazlasa rengarenk daha rahat boyarım oryalsiz derim hep 🤪 insanın kendini sevmesi lazım.
Yaşım 30 bu arada.

Merhaba. Benim de saçlarımın önlerinde beyazlar var. Yaşım 29. Bir ara çok takıyordum. Görenler saçlarının önlerini beyaza mi boyadın diyordu. Daha da sinir oluyordum :).

Sonra instagram da bir sayfa keşfettim. Transparan boya ile seyrek beyazları kapatma işlemi. %70-80 oranında beyazları kamufle ediyormuş. Fakat beyazlar 4-6 hafta sonra tekrar görünür hale gelirse işlem tekrar edilebiliyormuş.
Bir araştırın isterseniz.

X