Saç Rengi ve Saç Boyama Beyaz saçlarım

13 yaşında ilk beyazı çıkan biri olarak konusuyorum. Boya asla çözüm değil çünkü o beyaz saçlar plastik gibi mübarek. Asla boya tutmuyo. Ben 17imden beri boyuyorum ve artık buktım. Boyanın 7.günü dipten bembeyaz çıkıyo cok cabuk akıyo. Şuan 28im. Çözüm bulamadım. Yazın en son kendi rengime boyatıp uçları ombre yaptırdım olabldgnce beyaz ombre istedim sarı tonlarında oldu. Ama o ldr sıkıldım ki kaç aydır gidip cila bike attırmadım en azından sarı ile bi tık uyumlu duruyo😂😂 alışman lazım. Yapacak bişey yok. En mantıklısı çıkan kısımlardan aralara platin attırmak.

Bıttım sabunu kullanın,boyatmayın birde saçınız koyu renkse karanfil kürü yapın. 10-15 karanfili bir bardak kaynar suya atıp 24 saat üstü kapalı bekletin,sonra spreyli bir şişeye koyup saç diplerine tonik gibi kullanıyorsunuz bu saç rengini de koyultuyor,sarı saçlılar yapmasın bunu.
Benimde bu sene epey beyazladı,çok yakınım olan birini kaybettim ve doğru düzgün beyazım yokken sanki 1 gecede beyazladı saçım. Yukarıda yazdıklarımı yapıyorum bence durdurdu beyazlamayı,karanfil suyu sayesinde öyle bariz beyaz durmuyor beyazlarım eskisi gibi. Bir deneyin dediklerimi birşey kaybetmezsiniz.

Çözümünün yalnızca boya olduğunun farkındayım ama etrafımda benim gibi hiç beyazı olmayan ve herkesin aaa ne çok beyazın var, çok genç yaşta beyazladın, ileride hamile kalırsan ne yapacaksın sorularına sürekli maruz kaldığım için artık bunu takıntı haline getirdim, ufacık dahi beyazlarım görünse saçımı açıp gezemiyorum herkes beyazlarıma bakıyor gibi geliyor ve boyamaktan o kadar yıldım ki insan bazen yalnız olmadığını duymak ister ya bendeki o hesap şuanda...

29 yasındayım 4 sene öncesinden saçlarım tek tük beyazlamaya başlayınca olur o kadar dedim ama o kadar çabuk ilerledi ki saçlarımın ayrım kısmı ve ön tepe resmen beyazlarla dolu. Her ay boyatıyorum ama iki haftadan sonra çıkmaya başlayınca her günüm berbat geçiyor. Sabah aynada yüzümü yıkarken görüyorum ve tüm gün aklımda. Keşke bi çaresi olsa da denek olsam diyorum beyaz saç araştırmaları için. Çok taktığımın farkındayım ama çok gencim hem maddi manevi o kadar yoruyor ki beni. Boyatıp renk akınca doreleşmesi turunculaşması da cabası kendimden nefret edecek boyuta geldim beyazlarım yüzünden. Arkadaşlarımda bir tane bile yok ve içten içe o kadar imreniyorum ki. Sizin saç beyazlaması süreciniz nasıldı bunu durduracak bi çare yok mu ?
12 yaşındaydım ben beyazlarım çıkmaya başladı daha lisede saç boyamaya başladım baba tarafımda ırsi bir durum olduğu için malesef çaresi yok normalde açık kumral saç rengim uzun yıllar röfle yaparak kullandım sarı saçta dip boya yapmadan 2 ay idare ediyrdum şimdi siyah saç rengim her haftasonu dip boyası yapıyorum evde kendim yapıyorum rutinim o şekilde her pazar dip boyası yapıyorum bitkisel saç boyası kullanıyorum

18 yaşında ilk beyaz saçımı gördüm. Bende 29 yaşındayım. Saçımın ayrım kısmı özellikle bayağı beyaz. Genetik biraz ben anneme çekmişim. 2 3 senede bir boyatırım sırf keyif için.En son tam 1 sene önce boyattım bayağı uzamış saçım. Geçen saç bakımı yapayım dedim 30'a doğru bu kadarsa 40ta bembeyaz kalırım dedim. Normalde kül rengi saçtan hoşlanıyorum. Mesela öykü serterin saçı inanılmaz hoşuma gidiyor. Ama işte beyaz saçın yapısı normal saçtan farklı, artınca bakımı nasıl olur bilmiyorum. Kendinizi sevin boşverin. Kapatmak zamanla daha uğraştırıcı oluyor çünkü

Bir arkadaşım ceviz suyu yapıyordu.
Cevizin kabuklarını kaynatıp sanırım son durulama suyu olarak onu kullanıyordu.
Beyazlamasını önlüyor demişti.
Ama tabii sarı saçlılar yapabilir mi bilmiyorum.
Beyazı yoktu buarada.
Yaşı da 45 falan.

Çözümünün yalnızca boya olduğunun farkındayım ama etrafımda benim gibi hiç beyazı olmayan ve herkesin aaa ne çok beyazın var, çok genç yaşta beyazladın, ileride hamile kalırsan ne yapacaksın sorularına sürekli maruz kaldığım için artık bunu takıntı haline getirdim, ufacık dahi beyazlarım görünse saçımı açıp gezemiyorum herkes beyazlarıma bakıyor gibi geliyor ve boyamaktan o kadar yıldım ki insan bazen yalnız olmadığını duymak ister ya bendeki o hesap şuanda...

29 yasındayım 4 sene öncesinden saçlarım tek tük beyazlamaya başlayınca olur o kadar dedim ama o kadar çabuk ilerledi ki saçlarımın ayrım kısmı ve ön tepe resmen beyazlarla dolu. Her ay boyatıyorum ama iki haftadan sonra çıkmaya başlayınca her günüm berbat geçiyor. Sabah aynada yüzümü yıkarken görüyorum ve tüm gün aklımda. Keşke bi çaresi olsa da denek olsam diyorum beyaz saç araştırmaları için. Çok taktığımın farkındayım ama çok gencim hem maddi manevi o kadar yoruyor ki beni. Boyatıp renk akınca doreleşmesi turunculaşması da cabası kendimden nefret edecek boyuta geldim beyazlarım yüzünden. Arkadaşlarımda bir tane bile yok ve içten içe o kadar imreniyorum ki. Sizin saç beyazlaması süreciniz nasıldı bunu durduracak bi çare yok mu ?
28 yaşındayım ve saçım bembeyaz 😀 bebeğim var bırakıp kuaföre de gidemiyorum. Hele hamilelik doğum derken daha da beyazladi. Ombre yaptırmayı çok severim ama bu beyazlar yüzünden sanırım komple kahverengiye boyayacağım. Tek derdiniz bu olsun üzülmeyin

sağlıklıysanız gerisi boş... boyatırsınız, rengini istediğiniz gibi değiştirirsiniz. hatta saçını griye boyayanlar bile oluyor... gri omre gibii... yada arkdaşların önerisi gibi sprey bile olabilir. kız kardeşim beyazları artınca saç bandı, bandana gibi aksesuarlar kullanır..

akademik annenin(saniye bencik) de beyazları çok ama çok yakışıyor

ben 38 yaşımdayım beyazlarım az evet ama içim çürük :KK53: astım çeşit çeşit gıda alerjileri... başka başka sağlık sorunları aman düz dünyası yok derler... hepimiz çeşit çeşitiz.

23 yaşındayım saçlarım bembeyaz bende sarı kullanıyordum ama o turunculaşması aynı böyle psikolojimi bozunca bıraktım küllü koyu kumral boyuyorum 2 ayda bir e düştü boyamam baya çıkıyor beyaz tabi ama sarı kullandıkça daha psikolojiniz bozulur çünkü sarı renk birde dore filan oluyor beyaz saçın üstüne iyice psikolojisini bozuyor insanın

Benim bir hafta sonra bildiğimiz sarı olmuştu. Grilikten eser kalmadı. Pek öyle uzun süre gitmiyor bence
Saçı açarken kullanılan baz çok önemli. Mesela kızıla dönmek isteyen birisinin saçına kızıl baz alınarak açma işlemi yapılır. Sizin kuaförünüz sanırım normal orialle açmış. Mor şampuan kullanınca da hemen cilaya gerek kalmıyor. Saç tipine ve işinin ehli kuaföre göre değişiyor malesef. Bende geçen sene yeni açılan bi kuaförde sombre yaptırdım. 3 yıkamadan sonra o renk kayboldu verdiğim para çöp oldu

X