Beyaz esya yuzunden bana bagirdi?

queeny22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
261
86
27
Ben beyaz esyayi kiz tarafi aliyor saniyordum oyle demistim. Annemde dedi ki bizde ortaklasa aliniyor ama ben bi kayinvalidene sorayim dedi. Annem arayip bizde boyle oluyor demis. Gecesine nisanlimla gorustuk ve bana oyle bir bagirdi ki. Bu simdi mi soylenir ben almiyorum beyaz esyayi sen alicam dedin diye ben almadim yoksa ben coktan alirdim vs vs. Bilmiyordum diyip durdum. Hatta bana aldigi evin bile lafini yapti cok agrima gitti kizlar bu kadar tepki gosterilir mi?

Adam ev almış siz de kendiniz beyaz eşyaları alabilirdiniz. Kız alır diyerek kendinize güvendiğinizi düşünüyorum. Son dakika gidip ortak alalım demek yanlış.

Bu işlerin bu kadar matematiksel yapılması eskide kaldı diye düşünüyorum. Nişanlınız ev almışken son dakika beyaz eşyaların da yarısı sende demek biraz garip olmuş, her geçen gün artıyor her şey ev alırken onu da alırdı en başta. Bağırmasının gereği yok tabii.

Borcu beraber ödemeyecek misiniz? Beraber alın gitsin bir eşya yüzünden kavga etmeye değer mi? Bana saçma bir tutum geldi. Herşeyi beraber inşa etmek çok farklı güzel bir his. Biz eşimle evi beraber yoktan var ettik kimseden bir şey istemeden. Borç bizim borcumuzdu ödedik bitirdik. Bence oturup konuşun.

Bu işlerin bu kadar matematiksel yapılması eskide kaldı diye düşünüyorum. Nişanlınız ev almışken son dakika beyaz eşyaların da yarısı sende demek biraz garip olmuş, her geçen gün artıyor her şey ev alırken onu da alırdı en başta. Bağırmasının gereği yok tabii.
Oyle bir bagirdi ki suan seni goresim yok vs falan dedim noluyor ya ne alaka

Kız seninle hep denk geliyoruz ben bu yorumu ne zaman yaptım ya diyorum her defasında 😂 fotolar benzer olunca hahxhshx

E siz bastan beyaz esyalar bizde dediyseniz adam da butcesini ona gore ayarlamistir
Mesela bizde buzdolabini erkek alir
Camasir mak bulasik mak firin ocak kiz alir
Yatak odasini kiz alir
Oturma odasini tvyi erkek alir
Banyoyu vs kiz halleder
Dugun zamani gerginlik olur ama sizde sonradan eklenmissiniz gibi davranmissiniz bi ailenizle konusmadiniz mi yani anne biz bunlari bunlari alicaz dimi falan?

E siz bastan beyaz esyalar bizde dediyseniz adam da butcesini ona gore ayarlamistir
Mesela bizde buzdolabini erkek alir
Camasir mak bulasik mak firin ocak kiz alir
Yatak odasini kiz alir
Oturma odasini tvyi erkek alir
Banyoyu vs kiz halleder
Dugun zamani gerginlik olur ama sizde sonradan eklenmissiniz gibi davranmissiniz bi ailenizle konusmadiniz mi yani anne biz bunlari bunlari alicaz dimi falan?
Yok beyaz esyayi konusmadik ben zaten haksiz demiyorum sadece cok bagirdi hatta bi an dovecek sandim suan seni gormek istemiyorum git falan o zaman sende evin yari parasini ver bilmem ne

Donemem ki artik elimde yuzuk olmasa ayrilmistim zaten inan oyle bi soguma geldi ki iki saniye de
Nikah masasindan bile dönulur ne munasebet bagirmak ,sıkısmis belli ki her sıkısinca bagiran ilerde elde kaldirir,ben riski goze alamazdim ,baska kotu huyu varmi arastirin bari ☹

Donemem ki artik elimde yuzuk olmasa ayrilmistim zaten inan oyle bi soguma geldi ki iki saniye de
Elindeki yuzuk yalniz, kelepce degil
Donemem falan demen garip?
Yok beyaz esyayi konusmadik ben zaten haksiz demiyorum sadece cok bagirdi hatta bi an dovecek sandim suan seni gormek istemiyorum git falan o zaman sende evin yari parasini ver bilmem ne
Bu tarz cirkinlesen birine dugun yaklasiyor diye susacak misin?
Ha deseydi ya butcemi ben ona gore ayarlardim su an soylemen hic olmadi zaten ev aldim baya borclandim mumkun degil digerlerini almam vs
O zaman okey
Ama bu tarz seyler demesi hic hos degil
Ben olsam duzgunce soyleyebilirdin ne bu haller al evini basina cal der engellerdim o dusunsun

Nikah masasindan bile dönulur ne munasebet bagirmak ,sıkısmis belli ki her sıkısinca bagiran ilerde elde kaldirir,ben riski goze alamazdim ,baska kotu huyu varmi arastirin bari ☹
Hayir hatta aksine cokta iyi biridir ilk kez boyle oldu. Ama ben hala etkisinden cikamadim

Hayir hatta aksine cokta iyi biridir ilk kez boyle oldu. Ama ben hala etkisinden cikamadim
Sınırini asmamasi gerektigine emin olmali kuzum lutfen dikkatli olun erkekler gercek yuzunu tam gostermez bilerek ya da bilmeyerek ama sinyali kesinlikle veririler

Ben beyaz esyayi kiz tarafi aliyor saniyordum oyle demistim. Annemde dedi ki bizde ortaklasa aliniyor ama ben bi kayinvalidene sorayim dedi. Annem arayip bizde boyle oluyor demis. Gecesine nisanlimla gorustuk ve bana oyle bir bagirdi ki. Bu simdi mi soylenir ben almiyorum beyaz esyayi sen alicam dedin diye ben almadim yoksa ben coktan alirdim vs vs. Bilmiyordum diyip durdum. Hatta bana aldigi evin bile lafini yapti cok agrima gitti kizlar bu kadar tepki gosterilir mi?
Ben sevmiyorum şunu sen alacaksın bunu ben alacağım adet şöylemiş boyleymiş laflarını. Öncesinden oturulup hesap kitap yapilıp kimin durumu, gücü neye yetiyorsa onu alır yetmiyorsa düğün tarihi ileri zamana aktarılır. Hayat müsterektir, eşitlik şöyle böyle diye bi taraflarını yırtıyor insanlar sonra iş ev düzmeye, düğün yapmaya, balayı masraflarına vb seylere geldiginde erkek tarafı kiz tarafı diye bir anda her şey ayrıştırılmaya başlanıyor. Olur da ilerde boşansanız her şey ikiye bölünmeyecek mi?

Karşı taraf alıcam diyip almayıp sonra senin alman gerekiyormuş ben bilmiyordum dese ben de sinirlenirim. O da hesabını kitabıni, harcamalarıni ona göre yapmıştır.

Sınırini asmamasi gerektigine emin olmali kuzum lutfen dikkatli olun erkekler gercek yuzunu tam gostermez bilerek ya da bilmeyerek ama sinyali kesinlikle veririler
Suan napicsm hic bilmiyorum dun gece en son ben almiycam diye bagrinei bende almazsan alma sana mi kaldim tamam alma falan dedim eve geldim bidaha da konusmadik

Ben sevmiyorum şunu sen alacaksın bunu ben alacağım adet şöylemiş boyleymiş laflarını. Öncesinden oturulup hesap kitap yapilıp kimin durumu, gücü neye yetiyorsa onu alır yetmiyorsa düğün tarihi ileri zamana aktarılır. Hayat müsterektir, eşitlik şöyle böyle diye bi taraflarını yırtıyor insanlar sonra iş ev düzmeye, düğün yapmaya, balayı masraflarına vb seylere geldiginde erkek tarafı kiz tarafı diye bir anda her şey ayrıştırılmaya başlanıyor.

Karşı taraf alıcam diyip almayıp sonra senin alman gerekiyormuş ben bilmiyordum dese ben de sinirlenirim. O da hesabını kitabıni, harcamalarıni ona göre yapmıştır.
Ben haksiz demiyorum ben yanlis bilip yanlis konusmusum evet ama bu kadar bagirilir mi dovecekti neredeyse insan gibi deseydi ben suan alamam butcemi ona gore ayarlamadim diye basim ustune ya

X