BENİM HAYATIM

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlendiğin kişinin uyuşturucu kullandığını bildiğin anda terk etmek yerine sen de kullanmışsın.Sonra da çocuk yapmışsın diğeri de aklı beş karış havada nitekim senin de öyle olmuş.Herkesin kendi seçimleri geleceğini belirler.Bunlari yaşayana kadar düzgün bir yerde çalışıp kursa gidip mesleğini yapsaydın ama sana da üzülmedim ben sadece çocuklara üzüldüm..
Uyuşturucu kulanan kişiden olmadı benim çocuğum rabbimin hikmeti olsaydı zaten ayrilamazdim ben çocuklarımın basindayim çok şükür herzamanda öyle olucam

aç halinizle 3 bebe yapmissiniz, yazik vallahi billahi yazik.
Cocuklara kültürel anlamda bir sey katacaginiz mechulken, karinlarini da doyuramiyorsunuz ve ürüyorsunuz.
Benim çocuklarım aç değil merak etmeyin bende buraya yazıyorum gerçi sizin gibi insanlar oldukça insanlar derdini bile anlatamaz

Benim çocuklarım hayatın kahrını cekmiyor ben ve benim ailem elimizden geleni yapıyoruz burda benim anlatmak istediğim eşimin sorumsuzluğu ve sorumsuz bir baba olması kimsenin kimseyi yargılama gibi bir hakkı yok sadece ben yaşadıklarımı anlatmak istedim ama emin olun çocuklarımın başındayken mutsuz değiller yani ben onlara hem bayım hem anneyim anlarsınız umarim

Aç kaldığımız günler oluyor yazan siz değil misiniz? Nasıl hayatın kahrını çekmiyorlar? Çocukların bakımıyla ilgilenmek anne babası olarak sizin sorumluluğunuzda, sizin ailenizin değil. Çocuklarınıza o adamı baba olarak siz seçtiniz farkındaysanız. Sorumsuz biri madem niye 3 çocuk doğurduğunuz ardarda böyle birine? Çocuklar babaları başlarındayken annelerinin hem anne hem baba olmasına çok mutlulardır kesin

Bazen içinde yaşamak daha doğruymuş bunu anladım
Her şeyi anladım tamam insanın başına her şey gelebilir. Ama bu kadar kötü diye tabir ettiğiniz hayatınızda neden arka arkaya çocuk getiriyorsunuz neden ya !? O çocuklar dağınık düzen bile diyemedigim bu belirsizliğinizin içinde nasıl yaşayacaklar yazık günah.. Ben bir evladım dahi yokken boyle cocuklari üzerinde bencilce kararlar veren insanları asla aklım almiyor. Almayacak..

Her şeyi anladım tamam insanın başına her şey gelebilir. Ama bu kadar kötü diye tabir ettiğiniz hayatınızda neden arka arkaya çocuk getiriyorsunuz neden ya !? O çocuklar dağınık düzen bile diyemedigim bu belirsizliğinizin içinde nasıl yaşayacaklar yazık günah.. Ben bir evladım dahi yokken boyle cocuklari üzerinde bencilce kararlar veren insanları asla aklım almiyor. Almayacak..
Kimse benim anneligimi sorgulayacak değil ve kimse kimseyi yargilayamaz anladinizmi millet buraya içindekileri yazmaya gelmiş siz anca yardilayın rabbim veriyorsa da vermiyorsada vardır bı sebebi

Ben zaten anne olmasaydım ilk başta aldırmistim hepsini ama öyle birşey yapmadım ve benim çocuklarım iyiler şuan

Öncelikle kullandığınız yanlış kelimeleri düzeltelim boşanmış insan bekar olur, dul olmaz. Eşim eşim diyip durduğunuz adam da resmî nikahınız olmadığına göre eşiniz değil, sevgiliniz. Zar zor geçiniyorsunuz madem neden peş peşe 3 çocuk yaptınız? Daha yaşınız 28. Hadi siz aç kalın da bebelere yazık değil mi? Çocuklarım iyi olsun hayatın kahrını çekmeye razıyım demişsiniz ama bu durumda çocukların iyi olması mümkün değil. Hayatın kahrını onlar da çekiyor. Herkes gibi siz de seçimlerinizin sonucunu yaşıyorsunuz. Başka suçlu aramayın.

Eşinizin ailesinin kanı bozuksa aynı kan eşinizde de hatta çocuklarınızda da yok mu? Kullandığınız laflara dikkat edin
Aslında kelimelerde bir yanlişlik yok,sonuçta dilimizde daha önce evlilik yapmiş ayrılmış ya da eşi ölmüş kişilere dul deniyor,ama kelimelere biz insanlar o ekstra kötü anlamları yüklüyoruz malûm.Tabi ki dul kadına kim yaklaşmaz şeklinde düşünce biçimi çok yanlış

Tek basima sefil olmayim diyip yandas mi ariyorlar ne dusunuyorlarsa...

Cahillikten olabilir ama
Bu ne kolay cevap ya...
Gerçekten her hatayı bile bile yapıp "cahillikten" diye sıyrılmak..
Mesajınızda da, cevaplarınızda da hiç yenilir yutulur bir şey yok hanımefendi. Hızınızı alamayıp bi de Roman vatandaşlara "kanı bozuk" demişsiniz.

Tekrar ediyorum, umarım o çocuklar bir biçimde kurtulurlar/kurtarılırlar bu hayattan.

Konu niye silinmiş anlamadım.Cocuklarin çok küçük,biraz daha sabredip sonra bir an evvel çalışmaya bak kardeşim.Uzerindeki bir tişörtten de utanma.Bu hayatta daha utanacak o kadar çok şey var ki .

Arkadasi ip adresinden sikayet mi etsek ne yapsak? Belki halâ uyuşturucu kullanıyorsunuz, daha kötüsü cocuklariniz buna maruz kaliyor olabilir, bi testten falan gecirilseniz bakalim ne cikacak?
Ona göre cocuklar devletin güvenli ellerinde buyusunler.

Kimse benim anneligimi sorgulayacak değil ve kimse kimseyi yargilayamaz anladinizmi millet buraya içindekileri yazmaya gelmiş siz anca yardilayın rabbim veriyorsa da vermiyorsada vardır bı sebebi

Ben zaten anne olmasaydım ilk başta aldırmistim hepsini ama öyle birşey yapmadım ve benim çocuklarım iyiler şuan
Hanımefendi yazınızda zorluklari kendiniz anlatmissiniz. Bazen bırakıp gitsem sonra alsam diye düşünüyorum diye ben mi yazdım bunları. Anneliginjzj sorgulamiyorum burda. İnsanlığı sorguluyorum. Hakaret etmeden Eleştiriyorum sizi. Kararlariniz maalesef ki yanlış. İçimi döküyorum diyorsunuz ve hakaret harici eleştiri alınca kimseye kızmayın. Sizin anneliginiz değil hayatınızla ilgili aldığıniz tuuuum kararlarinizin ucu çocuklarınıza dokunduğu için sizi elestiriyorum. Hak verebileceğim bir durum da yok. Ne diyeyim. Çok haklısınız hayat çok zalim geçer bunlar mı diyim.. ayrıca sahip olacağım veya olamayacağım çocuğum için elbette Allah bilir siz değil..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X