Ben bu kediyle napıcam?

kurbanlikkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2020
39
46
25
Merhaba İyi Akşamlar,

İki hafta önce apartmanımızın önünde hasta bir yavru kedi bulduk. Kedinin bir gözü puslu, ciğerleri hasta ve burnu iltihap doluydu. İki haftalık bir tedaviden sonra durumu gayet iyi ve bu pazartesi veterinerden çıkacak. Peki şimdi ben bu kediyi napacağım? Evime alamam, zaten 2 tane kedim var. Sokağa bıraksam daha 750 gram minicik hayvan bu soğukta tek gözüyle yaşayamaz. Sahiplendirmek için ilanlar açtım, onlara da dönüş alamıyorum. Aşırı panik oldum. Var mıdır bir öneriniz?

O sahiplendirme ilanlarında malesef güzel olan kediler sahipleniliyor. Oradan biri sahiplenir diye pek ümitlenmeyin derim :KK43: Hele tek gözlü kedinin şansı çok az dış görünüş itibariyle. Ya tanıdığınız birine vereceksiniz ya da siz bakacaksınız. Yaz günü bile olsa sokakta baksanız kesinlikle annesi olmadan başına iş gelir. Hele şimdi kış geliyor altından kalkamaz tek başına.

O sahiplendirme ilanlarında malesef güzel olan kediler sahipleniliyor. Oradan biri sahiplenir diye pek ümitlenmeyin derim :KK43: Hele tek gözlü kedinin şansı çok az dış görünüş itibariyle. Ya tanıdığınız birine vereceksiniz ya da siz bakacaksınız. Yaz günü bile olsa sokakta baksanız kesinlikle annesi olmadan başına iş gelir. Hele şimdi kış geliyor altından kalkamaz tek başına.
Keşke eve alıp da bakabilsem ama şu anda işsizim. Üçüncü kedinin masrafı İstanbulda tek maaşla altından kalkabileceğimiz şeyler değil yoksa hiç düşünmem. Diğer iki çocuğum da sokaktan gelme bana.

Merhaba İyi Akşamlar,

İki hafta önce apartmanımızın önünde hasta bir yavru kedi bulduk. Kedinin bir gözü puslu, ciğerleri hasta ve burnu iltihap doluydu. İki haftalık bir tedaviden sonra durumu gayet iyi ve bu pazartesi veterinerden çıkacak. Peki şimdi ben bu kediyi napacağım? Evime alamam, zaten 2 tane kedim var. Sokağa bıraksam daha 750 gram minicik hayvan bu soğukta tek gözüyle yaşayamaz. Sahiplendirmek için ilanlar açtım, onlara da dönüş alamıyorum. Aşırı panik oldum. Var mıdır bir öneriniz?
Ben defalarca benzer durumlar yaşadım. Arkadaş, eş, dost daha kolay sahipleniyor. Ben yer bulana kadar evde bakmak durumunda kaldım. En son araba kaputundan çıkan kediciğe yer bulamadım. O da evin ikinci kedisi oldu. Yine de ilan açmaya devam edin. İnşallah yer bulursunuz.

Keşke eve alıp da bakabilsem ama şu anda işsizim. Üçüncü kedinin masrafı İstanbulda tek maaşla altından kalkabileceğimiz şeyler değil yoksa hiç düşünmem. Diğer iki çocuğum da sokaktan gelme bana.
Mama ve kumu ben karşılayabilirim

Merhaba İyi Akşamlar,

Apartmanınızın önüne yuva koyup baksanız sorun ederler mi? Olmadı yaşadığınız şehrin facebook üzerinden hayvanları sahiplendirme grupları oluyor oradan bakabilecek birini bulabilirsiniz.

Apartmanınızın önüne yuva koyup baksanız sorun ederler mi? Olmadı yaşadığınız şehrin facebook üzerinden hayvanları sahiplendirme grupları oluyor oradan bakabilecek birini bulabilirsiniz.
Apartman önünde yaşayamaz ki. Durmaz yerinde yavru daha keşife çıkar illaki. Ya araba altında ölür ya köpek parçalar

Apartman önünde yaşayamaz ki. Durmaz yerinde yavru daha keşife çıkar illaki. Ya araba altında ölür ya köpek parçalar
Anladım direk yol üzerindeyse sıkıntı evet. Apartmanların küçükte olsa ön arka bahçesi oluyor ya öyledir diye düşündüm. O zaman sahiplendirmek gerek hem sosyal medyanızda paylaşın hemde gruptan sorun bakalım takip etmek şartı ile sahiplendirmek istediğinizi söyleyin.

Zannetmiyorum. Tedavide çok indirim yaptı ancak günlük pansiyon ücreti 100 TL. Bunu indiremiyor.

Çok çok teşekkürler nazik teklifiniz için. Olur da çok çok çaresiz kalırsak aklımızdasınız ☺️
Numaramı vereyim özelden. Teklifimde çok samimiyim. Çekinecek veya utanılacak bir şey de yok bunda kendiniz için istemiyorsunuz sonuçta. Sayenizde bir canlının hayatına dokunmuş oluyoruz siz aracısınız burada. Elinizi taşın altına koymuşsunuz bizlerin de yardım etmesi gerekir el birliğiyle o canlılara.

Zannetmiyorum. Tedavide çok indirim yaptı ancak günlük pansiyon ücreti 100 TL. Bunu indiremiyor.

Çok çok teşekkürler nazik teklifiniz için. Olur da çok çok çaresiz kalırsak aklımızdasınız ☺️
Ben de bu kişiyi buldum dün komşunun kaputuna girmiş 🐥 anlık fotoğrafımız 😌 evde kedi sayısı 4 oldu bununla birlikte 🤦🏼‍♀️
DF696D39-EF4D-4F19-A64E-C1D040D9FF2C.png

sahiplendirme ilanları açmaya ve ilanları takibe devam et. bu süre zarfında sende kalsın biraz idare et bence, sokağa bırakmazsın sen, vicdanlı insansın belli ki. mutlaka onu almak isteyen biri çıkar özellikle böyle bi yerinde sıkıntı olan kedileri almak isteyen insanlar çıkıyor, ilanlara devam.

Merhaba İyi Akşamlar,

İstanbuldaysaniz Güngören belediyesi güzel bakıyor aklip iyilestiriyolar

Merhaba İyi Akşamlar,

Bu sitede evcil hayvanlar kategorisine fotoğraflı ilan açabilirsiniz. Belki bir annecik çıkar.

Herkese çok teşekkürler tüm önerilerinizi dikkatle okudum ve değerlendireceğim. Özellikle verdiğiniz destek beni çok mutlu etti çok sağolun ❤️

Merhaba İyi Akşamlar,

Ne yapacaksınız? Ya Allah diyip 3’ü sahipleneceksiniz çünkü kıyamayacaksınız 😂 Bkz ben 4 noyu aynı şekilde buldum iyileştirdim ve kıyamadım 🥹

Eklentiler

• 4B710C21-9075-497B-A58D-121401E62CED.jpeg
    4B710C21-9075-497B-A58D-121401E62CED.jpeg
    241,7 KB · Görüntüleme: 87
X