Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Belediye kreşleri konusunda deneyimi olan anneler yardım lütfen

Buzz Lightyear

Sonsuzluk ve ötesine
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2018
681
950
43
Özel kreşler ticari kaygı güttüklerinden, çocuğumu belediye kreşine göndermeye karar verdim. Özelden paramın karşılığını alamadığımı düşünüyorum. Özel kreşle sene boyunca yaptığım tüm görüşmelerde, herşeyin çok yolunda, çocuğumun çok uyumlu ve mutlu olduğu ifade edildi. Hep bir yapmacıklık, bir samimiyetsizlik. Yaşadığım bölgedeki tüm kreşleri gezdim. İçime sinenlerin aylık ücreti 4000 liradan fazla. Bütçem buna uygun değil.

Belediye kreşinde çalışan öğretmen arkadaşlardan ve çocuğu belediye kreşine giden annelerden, deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Yasadigin sehir neresi ve belediyenin cocuk egitimine bakis acisi zihniyeti nedir bunlar onemli.Bu sene ablam seyhan ilcesinde bir belediye kresine gonderdi..Bundan once ne ozel kaldi ne oyun gruplari hepsini denedi ama sedece buradan yani belediyenin kresinden cok memnun kaldi.

Dedigim gibi çocuk egitiminin onemini kavramis bir belediye ona gore calisan ogretmenler seciyor ve sonuc guzel olabiliyor.sadece fiyati ucuz diye, sadece cocuk evden gitsin de hangi okula hangi krese gitsin hic onemli degil, belediye acisindan da sadece oy gelsinde gerisi onemli degil gibi saiklerle yapilan isden pek hayir gelmiyor.

Kisaca zihniyet meselesi..Cocuk ve anneye gercekten deger veren bir belediye ise hic dusunmeden gonderin derim.

X