Beko markasını, yetkilileri, yetkisizleri ne kadar varsanız topunuzu

FxixnFxixk

PüFFF
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
3.171
4
2 yıl önce almış olduğum beko marka tüm beyaz eşyalarımdan asla memnun kalmadım.:kızgın:
daha 3 aylıkken çamaşır ve bulaşık makinam değişti.
(tabi benim baskım ile çünkü değiştirmiyorlardı ve ben o dönem de bir televizyon kanalında çalışıyordum dedimki eğer bu makinaları şimdi hemen götürüp yenisini getirmezseniz akşam haberlerinde seyredin kendinizi dedim korktular):1shok:
çamaşır makinamın beyni yanmıştı ve yerine getirdikleri makinada aynı model değildi.:mymeka:
bulaşık makinam temiz yıkamıyordu onuda değiştirdiler.
fakat 6 aydır sürekli servis çağırıyorum çamaşır makinam iyi yıkamıyor ve durulamıyor.
bulaşık makinamdan çıkan bulaşıklar temiz olmuyor.
ama bu aptal yetkili servisler sorun yok diyip gidiyor.
şimdi eğer bu makinaları değiştirip yerine yenisi getirmezseniz varya çok pis uğraşacam sizinle haberiniz olsun.:mymeka:

Findukum bu ne sinir:1shok:

Bak şimdi bende korktum sendenjeyyar

Çoğu firma böyle ne yazık ki servislerinde iş yok:mymeka:

Sen onlarıda yola getirirsin ben biliyorumKötü Kazen

neyseki az önce aradılar perşembeye geleceklermiş :mymeka:
hadi bakalım el mi yaman bey mi yamanÇok üzgünüm çoook

bekonun hep böyle sorunlar çıkıyor arçelik en iyisi gibi ama nerde o annelerimizin eski çamaşır makinaları annem simtel ini kullanıyor 12 sene oldu maşallah eşek gibi çalışıyor.

Ürünler hakkındaki şikayetlerinizi tüketici mahkemesine taşıyın. Orda yapılacak bilirkişi incelemesi neticesi sorun varsa ortaya çıkacaktır. Tüketici mahkemelerine başvuruda harç ödenmemektedir.

...........................................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
my_life'ın dediği gibi arçelik ve beko aynı ürün yanlızca isim değişik ben uzun süre arçelik - beko servisinde müşteri danışmanlığı yaptım parçalarının neredeyse tümü aynı eski makinaların daha iyi olmasının sebebi artık ucuz üretim yapılması parçaların çağu nerdeyse çin malı sadece arçelik beko değil bilinen birçok firma böyle yoksa o kadar uygun fiyata alınamaz.
fındık kurdu canım sende sorun olduğunda servisi değil direk beko müşteri hizmetlerini ara 444 0 888 ayrıca servisle ilgili bir problemin varsa bunu onlara dile getir belki aramışsındır bilemiyorum ama bu sorunları yaşaman arçelik beko firmasının hatası değil servisin hatası bence servis müşteri memnuniyeti için prosüdürler çerçevesinde elinden geleni yapmalı farklı bi model geldi diyorsun eğer firma aynı model üründen temin edemiyorsa bir üst model ürünle değiştirmek zorunda seninkide muhtemelen öyledir. Eğer ücretsiz tüketici hattını aramadıysan aramanı tavsiye ederim belki bir etkisi olmayacağını düşünebilirsin ama işler öyle yürümüyor aldıkları çağrıyı servise iletiyorlar ve olumlu şekilde sonuçlanana müşteri tatmin olana kadar kontrol ediyorlar ve sondajı yapılıyor. Sevgiler...

Çamaşır makinası, buzdolabı ve elektrik süpürgesi.Üçünü de Beko'dan almıştım.Almaz olaydım.Hiç memnun kalmadım.Buzdolabı çok sesli çalışıyordu ve çok elektrik harcıyordu mototrunu değiştirdik.Makina hiç bir zaman istediğim gibi yıkamadı.Süpürge de güçsüz çıktı.Bir daha da Beko'nun yanına yaklaşmadım.Üstelik haberiniz olsun Arçelik Çin' e fabrika kurmuş.Bulaşık Makinam Ariston.Servisten memnun kaldım.Evde bulamadıkları halde defalarca geldiler her aramamda.Üstelik taaa İtalya'dan bozuk Türkçesiyle bir bayan arayıp memnuniyetimi sordu.

bende bekonun inox paslanmaz caydanligini aldim ,guzel cay demliyo tamam ama iki ayda paslandi suzgecleri ve ic kisimda legim yerleri ,servise goturdum suzgecler degisti legim yerleri ise sudan paslaniyor diye sacma bi aciklama yaptilar,pazardan alinan uyduruk bi marka caydanlik paslanmazken beko neden paslaniyor dedim,o zaman istanbulun suyu paslandiriyorsa istandulda satmayin dedim.444 nolu numarayi aradim servis boyle sacma bi aciklama yapti dedim eger degistirmezseniz sizi tuketici mahkemesine vercem dedim,haber bekliyorum degisimi icin haber bekliyorlarmis.pesini birakmicam nerde eski bekolar annemin camasir makinasi bekoydu 20 sene sorunsuz yikadi ya en sonunda parcalar eskiyince degistirdi,yerine arcelik su jetli aldi gelir almaz kapagi su akitiyo diye kapak degisti isin suyunu cikardilar artik

X