Mutfak Püf Noktaları Beceriksizim sanırım

ichbin

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2021
8
3
28
Ben yurt dışına gelin geldim ve okuldan sonra hemen evlendiğim için ve annem babam ablalarım hep yemek yaptığından ben hiç öğrenemedim. Ve ev işine çok önem veren güzel yemek seven bir aileye gelin geldi.Bugün yolculuktan döndükleri için benden rica ettiler ve stresten başım ağrıdı resmen korka korka internetten baktığım kadarıyla yemek yaptım. Ve beğenmediler. Birşey demediler ama çok utandım anlıyorum çünkü ne sevip ne sevmediklerini. Ne yapıcam ben bu beceriksizlikle. Üvey gelinler falan var bide topa koyacaklar beni 😔

Ben üniversiteyi bile ailemin yanında okudum.Sonra işe girdim falan anca evlendim.Bekarken hiç yemek de yapmazdım.Her şeyi evlendikten sonra yapa yapa öğrendim.Şimdi babam bile annemden iyi yemek yaptığımı söyler ☺️Zamanla olur Yani dert etmeyin.

Kimse anasının karnında öğrenmedi böyle şeyleri de dert etmeyin lütfen sizi isterken okul okumakla meşgul olduğunuzu evde oturup çeşit çeşit yemekler yapmadığınızı bile bile geldiler sonuçta. Hepimiz siz gibiydik ve 1 bozduk 2 bozduk 3. De en güzel yemekleri yapmayı başardık 🤗 yaptıkça alışacaksnz kendinizce birşeyler katarsnzda daha bi güzel olur

Kimse anasının karnında öğrenmedi böyle şeyleri de dert etmeyin lütfen sizi isterken okul okumakla meşgul olduğunuzu evde oturup çeşit çeşit yemekler yapmadığınızı bile bile geldiler sonuçta. Hepimiz siz gibiydik ve 1 bozduk 2 bozduk 3. De en güzel yemekleri yapmayı başardık 🤗 yaptıkça alışacaksnz kendinizce birşeyler katarsnzda daha bi güzel olur
Evet aynen öyle bilerek istediler beni. İçime su serptiniz.teşekkür ederim. İnşallah Sizin de dertli olduğunuz konuda içiniz rahatlar 😌

...nasılsa öğrenirsiniz sonuçta elinizden geleni yapmış emek harcamışsınız bepenmemeleri onların sorunu kaldıki mükemmelde yapsanız nasılsa bir kusur bulurlar ..insanlara yaranamazsın kasma lütfen. Önemli olan eşinle mutluluğun iki yumurta kırıp yersiniz en fazla zamana bırak tek derdin bu olsun

Ben yurt dışına gelin geldim ve okuldan sonra hemen evlendiğim için ve annem babam ablalarım hep yemek yaptığından ben hiç öğrenemedim. Ve ev işine çok önem veren güzel yemek seven bir aileye gelin geldi.Bugün yolculuktan döndükleri için benden rica ettiler ve stresten başım ağrıdı resmen korka korka internetten baktığım kadarıyla yemek yaptım. Ve beğenmediler. Birşey demediler ama çok utandım anlıyorum çünkü ne sevip ne sevmediklerini. Ne yapıcam ben bu beceriksizlikle. Üvey gelinler falan var bide topa koyacaklar beni 😔
Canim bende yemek yapmayi internetten bakip ogrendimm yemegii kendin severek kendin en icten isteyerek yaparsan yapabilirsin aslind abu olmadi olmicak korkusuyla yaparsa busefer olmuyo internette tarifiyle aynisiyla yaptimm hatta nefis yemek tarifleri sitesi var ordan bakip istedigini aynii tarifin harfiyen yapin deneyinn bende yapamadigim oldu cok ama yapa yapa ogreniceksin 😊😊

aynı ben.. özellikle ramazanda annemleri yemeğe çağıracağım zaman utana utana kv.den rica ederdim, ne kadar sıkıntılı bir dönemdi yaa (zaten yemek yapamadığım için başka kimseyi de çağırmazdım :) ) sonra kv.me dedim ki bu böyle olmayacak bana yemek tarifleri ver (böylece onların damak tadına uygun tarifleri aldım) yaparken de takıldıkça böyle mi olacaktı diye hep sordum, yardım isteyince aslında çok daha rahatlatıcı oluyor, çünkü kendini geliştirmeye çalıştığın için durumuna daha anlayışlı olunuyor. zamanla yapa yapa alışırsın. tarifleri püf noktalarıyla yazarsan unutmazsın da.. ben en az 1 sene tarife bakarak yapmıştım.

Yemek yapmadığınızı biliyorlarsa anlayışla karşılamalarını beklerim çünkü bilmiyorsunuz ve sizden hemen çok güzel yemekler yapmanızı beklemek biraz bencillik olur kibar bi dille yavaş yavaş öğreneceğinizi ve gittikçe güzel yemekler yapacagınızı her gün farklı yemekler yapmaya çalışarak gösterebilirsiniz internette her şey mevcut yapabilceğinizi düşündüğünüz bi yemekle başlayabilir farklı lezzetler deneyebilirsiniz ilkinde güzel olmasa bile gün geçtikçe güzelleşeceğine eminim kendinizi strese sokmayın bence 🤗

Dert etmene gerek yok bende yapa yapa öğrendim ilk basta kocam begenmezdi yemekleri temizlikte üşengeçtim sonra yapa yapa öğrendim 😊sende öğrenirsin

Dalgaya vur kendjni sen de. Gulerek yavas yavas ogrnicem falan de. Mesela benim kv.me annem demişdiki kizimkz hep ders okudu çalişdirtmadik evlendikden sonra da kimse benden ahim şahim performans beklemediler. Memleketlerinde olumca kv.in yaninda duruo ogreneyi mdiyordum ama yemek falan yapmadim. Evde de kocami deneme araci olarak kullandim. O benim yemeklerim kotu bile olsa harika falan diyerek heveslendjrdi. Şimdi çok lezetli oluyor. 2 sene geçti artik olsun o kadar di mi 😁

X