Doğuma Hazırlık Bebek arabası önerisi lütfenn!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Kalibrasyon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
36
25
34
Herkese merhaba. Bebek arabası model ve marka önerir misiniz çok kararsız kaldık. Kullanışlı olması önemli, arabamızın bagajı küçük. Travel sistem arabalar fonksiyonlu ama tekerleri çok büyük. Kraft mantıklı geliyor ama onda da puset takma çıkarma olayı yok. Kısacası kararsızım yardım lütfen

Selam kızlar daha erken ama bende araştırıyorum . Şuan en iyisi Pierre Cardin travel sistem gibi geldi bana hem yanında puseti var. Çok beğendim

Selam kızlar ben de epey araştırdım bu konuyu ve Mima xari aldık. Çok memnun kullananlar da, bizde alırken bayağı inceledik.

Selamlar kızlar bebek arabasi sanirim en çok özendigim şeylerden biriydi hamile olduğumu ogrenince araştırmaya başlamıştım :) çok erkendi ama olsun, fiyatlar da yüksek olunca alalım ödeyelim aradan çıksın istedik 4. ayda aldık :)
Mamas&papas armadillo flip aldim ben. Piyasadakilere göre biraz pahali. Ama ozellikleri kalitesi sayesinde hak ediyor. Puset hediyesi vardi aldigimda. Kumaş kalitesi gercekten cok iyi. Tek elle açılıp kapanabiliyor. Travel sistemler tabiki biraz ağırlığı var ama hamile halimle bile kaldiramayacagim bir ağırlık değildi. Tekerlekleri cok kolay takilip cikariliyor bagaja sıgmama durumunda. Daha pek cok kucuk detayı var benim dikkat ettigim. Cok ince ayrintilarla karar vermistim bu modele. Almayi düşünen olursa ozellikleri hakkinda detayli bilgi veririm. Simdiden hayırlı olsun bebişleriniz :)

Travel ilk basta iyi geliyo. Cunku diger arabalara da yenidogani koyamiyorsun pusete ihtiyaç oluyo. Ama bebek biraz buyuyp agirlasinca iyice cekilmez bir hal aliyo. Ne kadar katlasan da, tekerlegi cikarsan da biliyorsun ve cogu yerde sorun oluyo. Markette bile cogu rafin arasindan geçemiyosun. 2 kisilik asansorlere binmek istersen zorla sigabilirsin, bagajda kapmadigi yeri biliyorsunuz zaten. Sonra 2. Bir baston araba lazim bence. Hepsi bir arada araba bilmiyorum. Varsa biri paylaşır insaallah. Biz once travel, sonra baston aldik. Yeni bebegimize de once travel kullanicaz pusetten dolayi.

Ben ilk baby2go travel system bebek arabasi almistim ama cok yer kapliyor. Arabanin bagajina onu koyunca baska sey koymaya yer kalmiyordu. Evet surusu falan guzeldi ama zamanla yuk olmaya baslamisti. Onu sattim, baby hope diye bir markanin baston tipi arabasindan aldim. Bu daha ufak tefek, her yere sigiyor. Icinde bebekle merdivenden indirip cikarabiliyorum. Surusu digerine gore daha rahat degil ama bence daha kullanisli.

Kizimda mamaspapas sola (mor modeli) kullandim... kalitesinde kumasindan tutun sürüşüne kadar hicbir sikintisi yoktu cybex oto koltugu ile travel olarak kullanmistik ... bebek buyuyene kadar cok memnundum ama kizim kilo aldikca iyice agir gelmeye basladi ucakta arabada sikinti yasadim ve baston almaya karar verdim maclaren aldim 5 yasina kadar da onu kullandim onunda kalitesi on numaraydı...simdi oglum icin direk maclaren alsam ilk 6 ay nasil yatacak arabasinda travel alsam bir yerden sonra agir geliyor yine bastona ihtiyaç duyuluyor ... maxicosi dana diye bir modelin de bastona yakin ama travel oldugunu farkettim kullanan var mi?? Birde yine mamas papas alsam travel alsam ne önerirsiniz?

Kizimda mamaspapas sola (mor modeli) kullandim... kalitesinde kumasindan tutun sürüşüne kadar hicbir sikintisi yoktu cybex oto koltugu ile travel olarak kullanmistik ... bebek buyuyene kadar cok memnundum ama kizim kilo aldikca iyice agir gelmeye basladi ucakta arabada sikinti yasadim ve baston almaya karar verdim maclaren aldim 5 yasina kadar da onu kullandim onunda kalitesi on numaraydı...simdi oglum icin direk maclaren alsam ilk 6 ay nasil yatacak arabasinda travel alsam bir yerden sonra agir geliyor yine bastona ihtiyaç duyuluyor ... maxicosi dana diye bir modelin de bastona yakin ama travel oldugunu farkettim kullanan var mi?? Birde yine mamas papas alsam travel alsam ne önerirsiniz?
maxicosi dana hem baston hem de pusetli mi acaba merak ettim

Bebeğim eylulde doğacak inşallah.
Kışa denk geliyor 40ı cikana kadar zaten o yüzden direk yeni doğan destekli baston arabalar var onlardan almayı düşünüyorum.

Nasıl araba onlar marka isim varsa yazarmısınız
Yenidoğan destekten kastım şu doğumdan itibaren kullanilabilinen tam yatabilen baston bebek arabası. Arabamız olmadığı için ana kucağı şu an gereksiz bizim için o yüzden direk baston alacağız yaza kadar zaten yaşına 3, 4 ay kalmış olacak.
Chicco markasının vardı "Chicco Lite Way3 Top BB Baston Bebek Arabası" modelini düşünüyorum gerçi henüz yerinde gidip bakamadım internetten araştırdım hoşuma gitti.

Baston arabaya kaç aydan sonra geçiliyor bilmiyorum ama doona diye bir marka var puset olarak direkt tekerlekleri üzerine katlanıyor bana çok pratik gözüktü ilk önce bunu alıp sonra baston arabaya geçmek ama fiyatlarını bilemiyorum yada kaç aya kadar bu araç kullanılabilir... deneyimli anneler yardımcı olabilir sanirim

Baston arabaya kaç aydan sonra geçiliyor bilmiyorum ama doona diye bir marka var puset olarak direkt tekerlekleri üzerine katlanıyor bana çok pratik gözüktü ilk önce bunu alıp sonra baston arabaya geçmek ama fiyatlarını bilemiyorum yada kaç aya kadar bu araç kullanılabilir... deneyimli anneler yardımcı olabilir sanirim
deneyimli bir anne değilim ama bildiğim kadarıyla doona için 1-1,5 yaşa kadar deniliyor. Fiyatı baz aldığında da bana fazla geldi açıkçası. 3 binin üzerinde ve arkasından baston almak ekstra masraf.
daha çok gezginci aileler için tasarlanmış bir ürün, benzeri de yok sanırım. ben 6-7 bin bebek arabasına veririm diyen biri için mantıklı olabilir. çünkü arkasından iyi bir baston almaya karar verilirse, fiyatlar aşıyor

bende bebek arabası bakıyorum tecrübem yok ama araştıdığım kadarıyla hem puset hem bebek arabası olabilen çok ağır olmayan baston tipi chicco duo casual vista trona var çok da pahalı bir ürün diil bakın isterseniz

Kızlar bizde çok arastirdim. Prego aldık yerden oldukca yuksek. Puseti de var. 1 yas ve 3 yas yegenlerı koyduk içine rahat ettıler katlanıyor canta gıbı. Bızım arabanın arkasında küçük ama cok güzel katlanıyor. Prego Quattra. Bız mavı yesıl arası Bı renk aldık. 1300 e. Joker de kırmızısı vardı 1250 ama erkek bebek oldugu için biz dıgerını Baska yerde bulduk 1300. Daha uyguna yoktu zaten. Cok ındırımlı. Cift yonlu. Biz cok begendık. Bebegımiz de dünyaya gelınce ınsallah saglıcakla kullanır

Armadillo flix xt2 bende cok araştırdım mamas papas alırsam bunu tercih edeceğim

Bebek adabasi aldınız mı hala arayışta olanlar için yazayım . Çok araştırdık çok gezdik çok dokunduk çok okuduk. Sonra şükür bir araştırmada elele markası ile tanıştık bir İtalyan markası Türkiye de üretim yapıyor. Biz hep baston istiyorduk okuyunca özellikleri fiyatı diğer markalardan çok uygun geldi . zaten ürettiği ilk baston araba o yüzden lansman fiyatiymis. Biz 400 TL ye aldım eve geldi hiç bir özelliği ya böyle beklemiyoduk dedirtmedi. Joie bin baston arabasını begenmistik inanın kumaş kalitesi olarak bile çok iyi bir ürün elimizdeki. İnternetten bir okuyun özelliklerini derim.

Ben gb pocket plus almayı düşünüyorum bunun kadar küçük katlanan başka bir araba görmedim sürüşü denemek için fırsatım olmadı henüz ama ana kucağı da takılabiliyor . Benim favorim şu an o. Ondan önce de kraft pocket almayı düşünüyorduk eşim onu çok beğendi ama gb pocket plus ı görünce onun da fikri değişecek bence. Siz de bir inceleyin bence gerçekten çok küçük katlanıyor baston almadan bununla idare edebiliriz diye düşünüyorum ben

X