Bebeğin ismini değiştirme

meo41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2016
38
13
Merhabalar. 1 aylık bebeğim var ismine doğuma kadar karar veremeyip doğum sonrası hadi artık karar verelim dedik ve bi isim seçtik tam olarak işte bu dediğim bi isim değildi ama zaten işte bu dediğim bi isimde yoktu aklımda neyse eşim gitti kimliği çıkarttı o günden beri isme ısınamıyorum ara ara ısınıyorum ama sonra boğuyo gibi oluyo beni. Mahkemeye gidip değiştirelim diyorum eşim isim değiştirilmez oyuncakmı bu diyo 😔 ama ben sanki Asel ismini istiyorum artık o daha sıcak geliyo. Aranızda hiç bebek ismi değiştiren varmı süreç nasıl oluyo zor mu

Dava açılcağını biliyorumda süreç nasıl oluyo acaba basitmi zor mu bide isme alışamadım ısınamadım desem geçerli sebep olmaz heralde bunun için geçerli bi sebep lazım ona ne diyeceğim 🤦‍♀️

Cocuklar 18ine kadar isim koymasa isimsiz yaşasa
Tıpkı bogaçhan destani gibi
İsim kavgalara çok duyuyorum 🙄

631 TL dava masrafı var. Bunun 440 TL'si gider avansı. Gider avansının artan kısmı mahkeme kararının kesinleşmesinin akabinde talep halinde iade edilir.
Internette isim degistirmek icin hakli sebepleriniz olmasi gerekiyor, yoksa davanız reddedilir diyorlar.

Sirf ismi sevmedigimiz icin değiştirme imkanimiz yok diye anliyorum yazanlardan.

Mesela benim iki ismim var. Örnek veriyorum Sümbül Hatice olsun ismim.

Sümbülü seviyorum ama Hatice yerine yeni bir isim eklemek istiyorum. Ama gecerli bir sebebim yok.

İslam ile ilgili bir isim. Belki biraz dini sebeplerle değiştirmek diyebilirim. Ama baska bir sebep yok. Kabul edilmez herhalde benimki.

Merhabalar. 1 aylık bebeğim var ismine doğuma kadar karar veremeyip doğum sonrası hadi artık karar verelim dedik ve bi isim seçtik tam olarak işte bu dediğim bi isim değildi ama zaten işte bu dediğim bi isimde yoktu aklımda neyse eşim gitti kimliği çıkarttı o günden beri isme ısınamıyorum ara ara ısınıyorum ama sonra boğuyo gibi oluyo beni. Mahkemeye gidip değiştirelim diyorum eşim isim değiştirilmez oyuncakmı bu diyo 😔 ama ben sanki Asel ismini istiyorum artık o daha sıcak geliyo. Aranızda hiç bebek ismi değiştiren varmı süreç nasıl oluyo zor mu
E devlet üzerinde 1 seferliğe mahsus olmak üzere isim değiştirilebiliyor .Bi araştırın isterseniz
Bİrde benim arkadaşımın eşi arkadaşımdan habersiz babasının ismini koymuştu bebeğe mahkemeye başvurup Osman ismini sildirdiler beğenmemekte bir gerekçe yani

İsmini beğenmediğiniz için ona farklı isimle hitap ettiğinizi tanık vasıtasıyla kanıtlarsanız değiştirebilirsiniz.

Internette isim degistirmek icin hakli sebepleriniz olmasi gerekiyor, yoksa davanız reddedilir diyorlar.

Sirf ismi sevmedigimiz icin değiştirme imkanimiz yok diye anliyorum yazanlardan.

Mesela benim iki ismim var. Örnek veriyorum Sümbül Hatice olsun ismim.

Sümbülü seviyorum ama Hatice yerine yeni bir isim eklemek istiyorum. Ama gecerli bir sebebim yok.

İslam ile ilgili bir isim. Belki biraz dini sebeplerle değiştirmek diyebilirim. Ama baska bir sebep yok. Kabul edilmez herhalde benimki.
Hatice kötü isim degil ki
Peygamberimizin eşinin adi
Şimdikiler eski isim begenmiyor
Yabanci isim koymak moda oldu

Benim arkadaşımın eşi annesinin istediği ismi kimliğe yazdırınca boşanacak aşamaya geldiler. Mahkeme ile çok basit değiştirdiler üzülmeyin ama Aysel koymayın lütfen 😊

E devlet üzerinde 1 seferliğe mahsus olmak üzere isim değiştirilebiliyor .Bi araştırın isterseniz
Bİrde benim arkadaşımın eşi arkadaşımdan habersiz babasının ismini koymuştu bebeğe mahkemeye başvurup Osman ismini sildirdiler beğenmemekte bir gerekçe yani
Burda gerekçe beğenmemek değil eşin diğer eşten habersiz isim koyması

Hatice kötü isim degil ki
Peygamberimizin eşinin adi
Şimdikiler eski isim begenmiyor
Yabanci isim koymak moda oldu
Örnek vermiş o ayrı bir konu da. Hatice Arapça bir isim. Peygamberimizin eşinin adı diye de kimse beğenmek zorunda değil zaten. Ayşe de peygamberimizin eşinin adı ama ben sevmem pek.

X