Çocuk Hastalıkları Bebegimin göz rengi değişir mi?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Andromache

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2009
114
67
Merhaba hanimlar 2 ay 24 günlük acemi bir anneyim.
2262547
Kizim dogdugu anda doktorumuz "renkli gözlü bu kız" dedi heyecanla. Sasirdik. Babasi ve ben kahverengi gözlüyüz. Ama ikimizinde ailesinde yeşil ve mavi gözler var. Benim annem gri/mavi ,eşimin babası yeşil gözlü. Herşeyin başı sağlık diyoruz. Minik yavrumuzun sağlığı için dua ediyoruz fakat diğer yandan merak ediyoruz bu göz rengi döner mi ? Ailemizde kuzen ve yeğenlerde daha önce böyle bir durum yaşayan yok. Deneyimli annelere sormak istiyorum. Böyle bir şey yasadinizmi ve göz rengi degistimi bebeklerinizin? Ekte çekebildigim resimleri ekledim. Fotograflarda insan gözünün gördüğünden biraz daha farklı çıkıyor. Yakalayabildigim en iyi resimler bunlar.
2262545

Merhaba hanimlar 2 ay 24 günlük acemi bir anneyim. Eki Görüntüle 2262547 Kizim dogdugu anda doktorumuz "renkli gözlü bu kız" dedi heyecanla. Sasirdik. Babasi ve ben kahverengi gözlüyüz. Ama ikimizinde ailesinde yeşil ve mavi gözler var. Benim annem gri/mavi ,eşimin babası yeşil gözlü. Herşeyin başı sağlık diyoruz. Minik yavrumuzun sağlığı için dua ediyoruz fakat diğer yandan merak ediyoruz bu göz rengi döner mi ? Ailemizde kuzen ve yeğenlerde daha önce böyle bir durum yaşayan yok. Deneyimli annelere sormak istiyorum. Böyle bir şey yasadinizmi ve göz rengi degistimi bebeklerinizin? Ekte çekebildigim resimleri ekledim. Fotograflarda insan gözünün gördüğünden biraz daha farklı çıkıyor. Yakalayabildigim en iyi resimler bunlar.Eki Görüntüle 2262545
Mavi kalma ihtimali yuksek gorunuyor

Merhaba hanimlar 2 ay 24 günlük acemi bir anneyim. Eki Görüntüle 2262547 Kizim dogdugu anda doktorumuz "renkli gözlü bu kız" dedi heyecanla. Sasirdik. Babasi ve ben kahverengi gözlüyüz. Ama ikimizinde ailesinde yeşil ve mavi gözler var. Benim annem gri/mavi ,eşimin babası yeşil gözlü. Herşeyin başı sağlık diyoruz. Minik yavrumuzun sağlığı için dua ediyoruz fakat diğer yandan merak ediyoruz bu göz rengi döner mi ? Ailemizde kuzen ve yeğenlerde daha önce böyle bir durum yaşayan yok. Deneyimli annelere sormak istiyorum. Böyle bir şey yasadinizmi ve göz rengi degistimi bebeklerinizin? Ekte çekebildigim resimleri ekledim. Fotograflarda insan gözünün gördüğünden biraz daha farklı çıkıyor. Yakalayabildigim en iyi resimler bunlar.Eki Görüntüle 2262545
Oğlumun gözü maviydi döndü önce griye sonra yeşile döndü. Suan ela yeşil arasında oğlum 2yaş 7 aylık

Allah bağışlasın, Benim kızımında bundan çok çok daha açık ve gök mavisiydi 1 yaşından sonra yeşile döndü şuan 18 aylık ve yeşil ile ela arası bi renk yani renkli hala, ama bu şekilde olup masmavi kalanlarda var :KK66:

Allah bağışlasın, Benim kızımında bundan çok çok daha açık ve gök mavisiydi 1 yaşından sonra yeşile döndü şuan 18 aylık ve yeşil ile ela arası bi renk yani renkli hala, ama bu şekilde olup masmavi kalanlarda var :KK66:
Allah bağışlasın rengi döner mi bilemem ama çok tatlı bi bebişiniz var ısırasım geldi, maşallah Allah nazarlardan korusun:nazar::KK15:
MaşaAllah kuzuya
Canım benim kızımda beş aylık ilk doğduğunda kimi mavi kimi yeşil gözlü dedi şuan yeşile döndü
oyyy allahım korusun kuzuyu
Çok teşekkürler hanımlar. Hepsi birer mucize yavrularımızın. Allah isteyen herkese nasip etsin bu mucizeyi inşallah. Cumlemizin cocuklarini korusun sağlıklı mutlu huzurlu başarılı ömürleri olsun inşallah. O kadar değerli bir emanet ki göz aydiginligi olsun anasına babasına vatanına milletine dünyaya.

allah bağışlasın çok güzel maşallah gözleri bence dönmez mavi olarak kalır benim kiler siyah di hala da siyah

Masallah masallah Allah korusun nazardan rabbim bizede renkli gozlu bebis nasip.etsin 💙🙏

Benim oğlum bebekken gözleri bu renkti. Doktor renkli gözlü olacak dedi ama açık kahve tonlarında şimdi. Bende mavi olacak diye çok umutlanmıştım ama sonra bu halini de çok sevdim☺️

Maşallah allah nazarlardan sakınsin demeye geldim ♥️

Benim oglumun gozleri koyu yesildi uzun sure oyle gitti sonra koyu kahveye döndü😊
Kuzenimin kizi cok acik mavi gözlü dogdu,suan 1bucuk yasinda ve ela gözlü.
Dönebiliyor ama sizinki boyle kalacak gibime geldi,😊

Benim ve esimin gozu kahve ama bebisimizinki mavi..iki tarafta da mavi gen olmasi lazim..buyuk ihtimalle degismez ben de cok merak ediyordum...fakat dr ilk zamanlar fazla gunese cikarmayin cunku gunes pigment sayisini arttirir dedi o da gözü koyu yapiyor...ilk 6-7 ayı atlattın mi kaliyo genelde 😊 gunese direk maruz birakma👍

Merhaba kızım 7 aylik oldu. Göz rengi değişmedi. Ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Bu konu beni biraz meraklandırdi acikcasi ve gerçekten çok araştırdım. Neredeyse hic bilgi yok. Bir çok forumda cok konusan var ama sonuç yok. Özellikle yabancı kaynaklı sitelerde bu konuda çok soru gelmiş Benim yaşadığım durumun tamamen tersini yaşayanlarda çok. Ebeveynleri mavi gozluyken kahverengi gözlü bebekleri olan. Hepsi aynı soruyu soruyor "degisirmi?" Inanirmisiniz cevremde hatta sokakda gördüğüm bebeklerin ailelerine bile durdurup sordum. Bir çok deneyim dinledim. Bütün bu arastirmalardan çıkardıgim sonuç göz konusunda 3 önemli donem var. 6 ay, 9 ay ve 1 yaş. Bu dönemlerde değişimler yaşanıyor. Biz şimdilik ilk 6 ay sürecini geçirdik. Bu konuyu merak edenler olursa diye kızımın güncel göz rengini paylaşıyorum. Bir aksilik çıkmazsa 9 ve 1 yaş dönemini de paylaşırım. Ayni durumu yasayanlara görsel olarak bir rehber olur belki. Ayrıca katkılarınız içinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. 20190831_021622.jpg

X