Premature Bebekler Bebegimin boyu cok az uzuyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Filizfiliz88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2019
19
11
36
Merhaba,
Oglum 34+6 da kordon dolanmasi nedeniyle erken dogdu. 2660g ve 50cm boy 33 cm bas cevresi vardi. Suan 3 aylik kilosu 6kg ama boyu cok az uzadi 55cm. Sadece anne sutu aliyor. Bas cevrsi de 38cm. Boyu 3 aya gore cok az uzamis sanki. Beslenemiyor desem kilosu da az olurdu. Doktor normal dedi ama benim icim rahat etmiyor. Sizce.normal mi benim durumumda olan var mi?
Yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim..

Merhaba,
Oglum 34+6 da kordon dolanmasi nedeniyle erken dogdu. 2660g ve 50cm boy 33 cm bas cevresi vardi. Suan 3 aylik kilosu 6kg ama boyu cok az uzadi 55cm. Sadece anne sutu aliyor. Bas cevrsi de 38cm. Boyu 3 aya gore cok az uzamis sanki. Beslenemiyor desem kilosu da az olurdu. Doktor normal dedi ama benim icim rahat etmiyor. Sizce.normal mi benim durumumda olan var mi?
Yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim..
yanı olur ıllakı de uzun dogan benım bebısım uzun dogdu cevremıze gore ama senın 5 hafta eksıkken 50 olması bana cok geldı bence bı hata yaptılar senın bebıs de kılo falan ıyı sonucta masallah 48 falan dogsa buyuk fark eder:))

Insallah oyledir ben de 48 dogduysa eger 7 cm uzamis olacak ama kafami karistiran su ultrasonda da boyu 50cmdi 2 cm oynar mi gercek boyu ile?

Insallah oyledir ben de 48 dogduysa eger 7 cm uzamis olacak ama kafami karistiran su ultrasonda da boyu 50cmdi 2 cm oynar mi gercek boyu ile?
Ultrason cok yanıltıyor, benim oglum da dogumdan bir gün once 53-54 cm dogacak gibi gorunuyordu, 47 cm dogdu :) oyuzden arkadaslara katılıyorum yanlıs olculmustur. int.te baktım 35.haftada bebegin ortalama boyu 45 cm yazıyor.

X