Premature Bebekler Bebeğimin başı yamuk olduuuu yardım...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

deniz.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
254
6
arkadaşlar hep sağına yatmaktan bebeğimin kafası yamuldu..çok kötü duruyor..diğer tarafada yatırmaya çalışıyorum ama düzelmedi..ne olur bana yardım edin..tavsiye edeceğiniz bişey varmı..böyle olupta düzelen varmı..4 ay oldu doğalı..26 haftalık doğdu...yardım edin çok üzülüyorum..

merhaba
merak etmeyin büyüdükçe düzeliyor o.ama siz tek tarafa yatırmayın sürekli.benim oğlumda 31 haftalık doğdu ve kafası öyle yamuk görünüyordu.büyüdükçe düzeldi.

arkadaşın dediği gibi büyüdükçe düzelir o canınızı sıkmayın devamlı sağa yatıyorsa yastıkla destekleyin sağ tarafına yastık koyun

benim bebegimde 32 haftalik dogdu ve bebegimin kafasinin arkasi cok duz oldu ve yamuk ben ne kadar yan yatirsam destek koysam illa sirt ustu yatacak
bazen insanlar bana ayyy kafasi niye boyle diyrlar bende onlara inat en guzel yeri kafasi diyorum
keske butun derdimiz kafasinin yamuklugu olsaydi takma canim buyunce duzelir

benim kızımında kafası iki yanlardan basıktı hatta sırt üstü yatırınca başı illa ya sağa ya sola düşüyordu. şimdi bayağı düzeldi. yenidoğağn doçenti hocamla bu konuyu konuştum. kafada yamulma prematurelerde sık karşılaşılan bir durummuş. eğer bıngıldağı kapanmamışsa kendiliğinden düzeliyor merak etmeyin ama doktorunuza bu durumu göstermeyi de ihmal etmeyin

Benim kizimdada az biraz var....
Ben doktorla konustum kafasini diger tarafa cevirip ceviremedigini sordu onda sorun olmadigini gorunce beni bunu duzeltmesi için doktora yonlendirdi..Eiyle duzeltcekmis sanirim..Branjiida yazardim ama cok zor kagitta asagida..Yarin randevu almayi dusunuyorum..Gerci doktor duzelir dedi buyudukce ama gotursen iy olur dedi...Bakalim nasil ve ne yapicak bende merak ediyorum...Kac seansta diycek ona gore bakicam artik...

cnm bemnim 9 aylik bi oglum var
36 haftalik dünyaya geldi
ve hep sag tarafina yatiyordu ne kadar desdek koysamda baska seyler denesemde olmuyodu ve sag tarafi diger tarafa göre daha düzdü yamuk du yani ama simdi hic bi yamukluk yok
zamnla düzeliyo sen hic üzülme canim
düzelmese benim aglusumun ki düzelmez di

benim kızımda 28 haftalık doğdu ne yapsamda sürekli sağa yatttı o taraf dümdüz diyer taraf belli bi şekilde çıkıktı inatla o tarafa yatıyodu sonra zamanla düzeldi şimdi iki tarafta aynı sağlıklıysa takma canım yamukluğu arkadaşında dediyi gibi birininki düzelmese benim kızımın kafası düzelmezdi bide dışarıdn bişeyler diyolarsa hiç birini dinleyip kafanı yorma takma canım

hiç üzülme deniz benimde 31 haftalık doğan ikizlerimden alperin kafası yamuk idi sürekli bi tarafa yatıyordu ama büyüdükce düzelir bundan sonra birgün sağa birgün sol tarafına yatır düzeleçektir.

benimki de sağa yatıyor inatla.
bende her dafasında düzeltiyorum ama gene yatıyor..
kendimce çözüm buldum yanındayken yüz üstü yatırıyorum elimle düzelt,yorum..
ne var bu sağ tarafta bütün kahramanlarımız sağa dönüyor...

evet canım dimi sağa yatıyo hepsi

arkasına dönemesin diye hafif bir destek koysanız ..ben her kalkışında yön değiştirerk yatırmıştım hastanedeki gibi yardımcı olurmu acaba bu

yaa bu şekilde bebğinin başı çok yamuk olupta düzelen varmı...tamamen normalem dönüyormu....ve nasıl dönüyor..bir tedavisi falan yok heralde...

arkadaslar benımde 3 aylık bebeım var eğer sırt ustu yatırırsam kafası hep sağ tarafa dönuyor bende bebeğimi hep yan yatırıyorum arkasınada kucuk yastık destek koyuyorum bı ıkı saat sonra cevırıyorum bı otarafa bı bu tarafa yatırıyorum bıraz yukarı doru uzun gıbı kafası ama mecburum bu sekılde yatırmaya cunku kusma huyumuz var umarım duzelır kafası buyudukce

kızlar benim kızımın kafası tamamen düzeldi şimdi önce sağ taraf çöküktü o tarafa yatmaktan şimdi maşallahımız var bence düzelir zamanla ilk eve getirdiyimizde kustuğu için hep yüzüstü yatırdım herkes ısrarla sırt üstü yatır kafası yamuk dedi ama kimseyi dinlemedim iyikide dinlememişim kusunca yutabiliyolar şimdi düzeldi kafası ben destekde koysam kafasıyla itiyodu o koyduğum şeyi gene sağa dönüp yatıyodu şimdi iki tarafada ytıyo

canım endişelenme benimkide 26 haftalık doğdu ve acaip yamuktu bi tarafa doğru ben sağa sola yatıra yatıra düzelttimm güzel kafa oldu şimdi:)

slm. benim oğlum 38 haftalık doğdu şimdi 3.5 aylık hep sağa yatmaktan kafası çok yamuldu.yastıkta koysam hala sağa dönüyor.sizinki nasıl,hangi ayda düzeldi kendi kendinemi yoksa bişeyler yaptınızmı.öyle kalır dıye çok korkuyorum:KK43:.

merak etmeyin kızlar büyüdükçe düzeliyor.benim oğlum bebekken hep düz yatardı ne sağ ne sol sadace düz .kafasının arkası tamamen düzleşmşiti büyüdükçe düzeldi

Ben her yatırışımda farklı yöne yatırıyodum. Dönmesin diyede yastıkla destekliyordum sırtını. Dönemiyordu istesede. Büyüdükçe sırtüstü yatmayada başladı. Yamukluğu kafanıza takmayın. Saçlar çıkınca belli olmuyor nasılsa

çünkü küvözün içinde sağa doğru yatırıyorlar hep ve alışıyor onlarda, benim kızımında sağ tarafta düzleşme var değiştiriyorum sürekli çok küçük henüz büyüdükçe gider umarım..

X