Çocuk Hastalıkları bebeğimde el anomalisi iki parmağı eksik doğdu bebeği benim gibi olanlar :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba bu yazınızın üstünden çok zaman geçmiş ama size ulaşmak istiyorum benim yaklaşık üç aylık bir bebeğim var Allah bağışlarsa. Bizde de aynı sıkıntılar var. Bebeğiniz için neler yaptınız? Bu işin çaresi var mı? Lütfen bana msj atın...

mrb geçmiş olsun yavrunuzu allah bağşlasn acısını göstermesn inşaallah, oğlum için verdiğimiz karara göre cerrahi anlamda yapacağımız birşey yok aslında yapacak tek şey var olmayan parmaklar yerine mikro cerrahide ayaktan parmak nakilleri yapılıyor ve bunu da ben düşünmedm kesinlikle çünkü hem riskleri çok fazla hem de bir yerini eksiltp diğerini tamamlamak istemedm bir de tabi protez kullanmak olabilir, bizim yapacağımız en güzel şey psikolojik anlamda destek almak ve asla bir eksiklik olarak algılalamasını sağlamak ve bu anlamda özellikle de okula yeni başaladığı dönemi ve ergenlik dönemini en az hasarla atlatmak hatta bunu tamamen başarmak sizin daha çok yeni önceki yazılarımı da okumuşsunuzdur sanırım bende sizin dönemlernzde yazılarımdan da anlaşılacağı üzere çok üzgündüm sizinde hissettğnz gibi tarifi zor duyguları yoğun şekilde yaşadm ama çok şükür o dönemleri atlattm zamanla siz de iyi olacaksnz inşaallah bebeğinizde ii olacak çok şükür daha büyük bir sağlık sorunu yada tedavisi zor yada imkansız bir hastalığı yok olumlu düşünün lütfen çünkü siz ne kadar ii olursanz bebeğiniz de o kadar ii olur tekrar geçmiş olsun bebeğinizi öpüyorum allah ona uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin inşaallah bana bu adresten de ulaşabilirsnz oradan telefon numarasıda verebilirim dilakaradeniz1@hotmail.com görüşmek üzere hoşçakalın..:KK3:

haziranın 3 de sezrayenle dogum yaptm tüp bebek gebesiydim çikolata kistim oldugu için hamile kalamıyordum cok zor bi hamilelik gecirdm hep istirahat edrek hep hastanede yatarak düşük riski erken dogum riski mahfolmuştum ama en büyük acıyı bebegm dogunca yaşadm iki parmagı yoktu bebegimin dünya başıma yıkldı dr ultrasonda hiç göremedk dedi, daha 1 aylık bile olmadı ama ona her baktgmda içim parcalanıyor kendimi suçladm bu kadar cok cocuk istemeseydm böyle olmicaktı, tüp bebek merkezinin verdiği ilaçları kullanmasaydm keşke keşke keşke günlerce uyumadm bişye yemedm halada kendime gelmş deglm ,eşim de bana cok destek olmamştı onu da sçladm, en cok ta bebegmin ileri ki ahayatndaki psikolojisine üzülüyorum ama bi yandan da şükrediyorum ya daha kötü bişey olsaydı eline cok fazla yapılacak bişi de yok sanırm el cerrahisinde parmak uzatma ameliyatları falan yapılıyormş ama bebegmn canını yakmaya deger mi bilmiyorum, hamileligmde kullandgm maya tüp bebek merkezinde yaptrdk ordan verilen bi ilaçtan şüpheleniyorum prednol oraya da dava acıcam dogumu yaptran dr ilaçlardan olsa iki eli de olur dedi ama internette okudugum kadarıyla ilaçlar da yapabiliyormuş, bir an bile aklmdan cıkmıyor hep korkmuştum ilk uyandgmda ellerine ayaklarına bakıcam demştm korktugm başıma geldi benm yaşadklarımı yaşayan var mı aranzda bu acıyı daha önce yaşamış biriyle paylaşmak isiyorum :KK43:(
Seni çok ıyı anlıyorum aynı sorun bızım bebekte gözüktü 8ay lık su an ama herşey allahtan

bu kadar sorun etmeyin benim kızımın sağ elinin tün parmakları yok biraz kendinize telkin verin siz böyle yaparsanız o çocuğu hayata bir sıfır yenik hazırlarsınız benim kızım liseye gidiyor şu anda ve şanslı eliyle gayet barışık çünkü biz onu hiç bi zaman özür olarak görmedik lütfen bebeklerinize acımayın acınacak üzülecek öyle çok şey varken şükredin aklı fikri yerinde

Merhaba benimde bebeğim var 3 aylık sol elinde üç parmak eksik ne yapılabilir biz doktora gittik bubay elinin flimi çekilecek doktor ona gore bisey söyleyecek bu grup kuralım birbirimize yardım edelim bilgili anneler bizimle paylassin yaşadıklarını diye düşünüyorum rabbim hepimize sabır versin...

Merabalar yeni dogum yaptim bende bebegimin iki elimdede bas parmaklari haric diğer parmaklarinda kemik eksikligi var yani yumruk yaptinda ice katlaanan kemikler yok böyle bir durum la karşılaşıp tedavi hakkinda bilgisi olan var mi

Merhaba benimde bebeğim var 3 aylık sol elinde üç parmak eksik ne yapılabilir biz doktora gittik bubay elinin flimi çekilecek doktor ona gore bisey söyleyecek bu grup kuralım birbirimize yardım edelim bilgili anneler bizimle paylassin yaşadıklarını diye düşünüyorum rabbim hepimize sabır versin...
Benimde oglumun parmak eksikliği var 2 parmakta yapışık elimizde sol elinde bende çok Üzgünüm ama yapilacak bisey yok

23 mayis doğumlu oğlum dünyaya geldi hamilelikte hiç bir sorun yaşamadim doğum yaptım dünya başıma yıkıldı sanki 2kez anne oldum oğlum sol elinde işaret ve orta parmak yok 2side yapışık şükür çekiyorum daha kötüsü olabilirde bugün balta limanı kemik hastanesine gittik eli kucuk kol kisaligi olabilir dedi dünyam gene yıkıldı çok kötü durumdayım benim gibi olan varmi aranızda yardım

Merhaba
Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkürler.Bizim de 2015 şubat doğumlu dünya tatlısı bir kızımız var, kontrollerde hiç gözükmemesine rağmen doğumdan sonra kızımızın sağ el başparmağı olmadığını farkettik.Bunu bize ne hemşire ne de doktor söyledi şok olmuştuk. Ama bu bize Allah'ın bir hediyesiydi buna ben çok üzüldüm ve kafama çok taktım.Antalyada bir profösöre gittik ,bebeğimiz 4 aylıktı, tek ihtimalin işaret parmağını baş parmak gibi çevirmek olduğunu söyledi.Ama erken olduğunu söyledi.Bebeğimiz 6 aylıktı bir gün balkonda bebeğim ana kucağıyla birlikte kafasının üstüne düştü.Doğuştan sol göz bölümü biraz büyüktü ve sanki o tarafa biraz yamuk gibiydi.Bizde hep sol atafa çok yattı ondan oldu gibi şeyler düşündük.Meğer durum farklıymış, bebeğimiz düşünce ultrason çekildi.Kafatasını sol tarafındaki bıngıldak kemiği erken kapanıyordu ve bu da beyin gelişimini olumsuz etkileyecekti.Biz parmak derken Yüce Allah bize başka bir yerden işaret verdi.Biraz araştırdık ve tek çare ameliyat.Antalyada Memorial hastanesinde Bülent Fahri Kılınçoğlu hocamız ameliyat etti, 7 saat ameliyatta kaldı, çok zor günler geçirdik, halimize çok şükür beterin beteri var.Şimdi çok şükür iyiyiz, parmak için bir şey yapmadık, ileride çok zorlu günler bizi bekliyor.Şunu daha iyi anladık ki insan başına gelmeyince durumun ciddiyetini gerçekten anlamıyor.Buradaki bizim gibi Allah'ın bir hediyesi olan yavrulara sahip olanlar üzülmeyin lütfen onları da üzmeyin.

Slm arkadaşlar mesajların üstünden baya geçmiş ama çocuklarınız ne durumda benim oğlumunda sağ eli yok ultrasonda gördük şimdiden kendimi alıştırmaya neler yapabilirim diye araştırmalara başladım gören olursa haber verirse sevinirim

Merhaba çok zaman olmuş bnm.bebegımfede bas parmak anomalısı mevcut genetik olarak fanconi anemısı nden suphelenıyor nasıl atlattınız nasıl çocuklarınız

Merhaba
Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkürler.Bizim de 2015 şubat doğumlu dünya tatlısı bir kızımız var, kontrollerde hiç gözükmemesine rağmen doğumdan sonra kızımızın sağ el başparmağı olmadığını farkettik.Bunu bize ne hemşire ne de doktor söyledi şok olmuştuk. Ama bu bize Allah'ın bir hediyesiydi buna ben çok üzüldüm ve kafama çok taktım.Antalyada bir profösöre gittik ,bebeğimiz 4 aylıktı, tek ihtimalin işaret parmağını baş parmak gibi çevirmek olduğunu söyledi.Ama erken olduğunu söyledi.Bebeğimiz 6 aylıktı bir gün balkonda bebeğim ana kucağıyla birlikte kafasının üstüne düştü.Doğuştan sol göz bölümü biraz büyüktü ve sanki o tarafa biraz yamuk gibiydi.Bizde hep sol atafa çok yattı ondan oldu gibi şeyler düşündük.Meğer durum farklıymış, bebeğimiz düşünce ultrason çekildi.Kafatasını sol tarafındaki bıngıldak kemiği erken kapanıyordu ve bu da beyin gelişimini olumsuz etkileyecekti.Biz parmak derken Yüce Allah bize başka bir yerden işaret verdi.Biraz araştırdık ve tek çare ameliyat.Antalyada Memorial hastanesinde Bülent Fahri Kılınçoğlu hocamız ameliyat etti, 7 saat ameliyatta kaldı, çok zor günler geçirdik, halimize çok şükür beterin beteri var.Şimdi çok şükür iyiyiz, parmak için bir şey yapmadık, ileride çok zorlu günler bizi bekliyor.Şunu daha iyi anladık ki insan başına gelmeyince durumun ciddiyetini gerçekten anlamıyor.Buradaki bizim gibi Allah'ın bir hediyesi olan yavrulara sahip olanlar üzülmeyin lütfen onları da üzmeyin.
Genetok olarak bakıldımı

Hep bu katkılı gıdaların
Ve ben şu damacadaki
Sulardan da şüpeleniyorum
DNA bozuyormuş,
Yinede rabbime şükür et
Çok üzülme, sonuçta genel olarak çocuğun sağlıklı

Hep bu katkılı gıdaların
Ve ben şu damacadaki
Sulardan da şüpeleniyorum
DNA bozuyormuş,
Yinede rabbime şükür et
Çok üzülme, sonuçta genel olarak çocuğun sağlıklı
[/QUOTE
Çok şükür muhakkak fanconi denilen olay kemik iliği yetmezliği Rabbım evlatlarımıza saglık versın

Merhaba şimdi ne durumdasınız benim bebeğim de 5 aylık sol eli yarım gelişmemiş sadece baş parmak var ve kötü durumdayim

X