Davranış Bozuklukları Bebeğim beni robot sanıyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Frolayn123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2022
6
1
32
19 aylık kızım yemek yememi istemiyor cok enteresanbi konu farkındayım ama yaşamama bile izin vermiyor ben yemek yerken kendini yerden yere atıyor tabağımı fırlatıyor cıglık cıglıga kalıyor taa ki ben yemeği bırakana kadar istemsizce 60 kilodan 49 kiloya düştüm bu sorunu aylardır yaşıyorum o uyurken yemeyi deniyorum gün içinde yarım saat uyuyor o uyurken yüzümü mü yıkıyım lavaboya mı gideyim yemek mi yapayım yiyeyim şaşırıyorum aşırı derecede inatcı haddinden fazla beni robot sanıyor lavaboya gidiyorum çığlık çığlığa ustumu değiştiriyorum aynı sekılde yemek yiyorum aynı sekılde babasıyla konusmama bile izin vermiyor eşimde sıkıldı bu durumdan 1 aydır eşimle ciddi ciddi konusmuyoruz pskolojim çok bozuldu zaten annem yeni vefat etti onu atlatamadım bide kızımın beni bu kadar darlaması. Ne yapıcam bilmiyorum. Oturmamı bile istemiyor ayakta olcam hep kendime bakamıyorum çöktüm kurudum zayıflıktan stresten

Çocuk ve ergen ruh sağlığından randevu alsanız ya da bir pedagoga danışsanız belli ki bir sıkıntısı var.

Çocuk ve ergen ruh sağlığından randevu alsanız ya da bir pedagoga danışsanız belli ki bir sıkıntısı var.
Bende öyle düşünmeye başladım sabahtan aksama kadar annee diye bağırıyor asla normal bi çocuk gibi oynamıyor işi gücü benim ve gercekten ne sosyal ne kişisel bir hayatım kalmadı sinirimden ağlıyorum o uyuyunca evde kavga gürültü huzursuz bir ortam da yok derdi ne anlamadım. iyisi pedagoga götürmek olacak sanırım

Bende öyle düşünmeye başladım sabahtan aksama kadar annee diye bağırıyor asla normal bi çocuk gibi oynamıyor işi gücü benim ve gercekten ne sosyal ne kişisel bir hayatım kalmadı sinirimden ağlıyorum o uyuyunca evde kavga gürültü huzursuz bir ortam da yok derdi ne anlamadım. iyisi pedagoga götürmek olacak sanırım
Tek çocuğun problemi her şeyde anneye sarması da size yemek yedirmemesi, her şeyde ağlaması falan sıkıntı. Duyuyorum tuvalete gitsem peşimde rahat bırakmıyor diyenleri oğlumda gözünün önünden ayırmazdı hala da akşamları oyun oynarken çağırır yalnız bu kadar abartılı bir davranışı olmadı.
En kısa süre de bir hekime götürün, bu sizin sağlığınız içinde en iyisi

Tek çocuğun problemi her şeyde anneye sarması da size yemek yedirmemesi, her şeyde ağlaması falan sıkıntı. Duyuyorum tuvalete gitsem peşimde rahat bırakmıyor diyenleri oğlumda gözünün önünden ayırmazdı hala da akşamları oyun oynarken çağırır yalnız bu kadar abartılı bir davranışı olmadı.
En kısa süre de bir hekime götürün, bu sizin sağlığınız içinde en iyisi
Beni anlamanız beni rahatlattı şuan hem tek çocuk hem de buralarda kimsemiz yok tek büyütüyorum zaten tuvalete falan banyoya yanlız girme sansım hiç yok 😃 bağımlı gibi çocuk bana çok seviyorum canım o benım o ayrı ama bu kadarda hayattan da sogutulmazki

Beni anlamanız beni rahatlattı şuan hem tek çocuk hem de buralarda kimsemiz yok tek büyütüyorum zaten tuvalete falan banyoya yanlız girme sansım hiç yok 😃 bağımlı gibi çocuk bana çok seviyorum canım o benım o ayrı ama bu kadarda hayattan da sogutulmazki

Bazen insan bu tür sorunları yalnız kendi yaşıyormuş gibi hissediyor zaman zaman bana da öyle geliyor. :) Şu an dil çalışması yapıyoruz oğlumla o kadar inat ki çıldıracağım.

Bazen insan bu tür sorunları yalnız kendi yaşıyormuş gibi hissediyor zaman zaman bana da öyle geliyor. :) Şu an dil çalışması yapıyoruz oğlumla o kadar inat ki çıldıracağım.
Eyvah eyvah sabırlı olun sabırlı olalım baska çaremiz yok 🙂Her anne yaşıyor sanırım bu tarz şeyleri birde ilk çocuk ve tek olunca baş etmek güç oluyor Allah hepimize sabır versin :) gercekten bu kadar zor oldugunu bilmiyordum cocuk büyütmenin

Ah benim annelikten öğrendiğim iki şey var: biri uykusuzluk diğeri sabır :)
Ve kendimi hep bugünlerde geçecek diye motive ediyorum. Hepimize kolay gelsin annelik zor zanaat cidden.

Ah benim annelikten öğrendiğim iki şey var: biri uykusuzluk diğeri sabır :)
Ve kendimi hep bugünlerde geçecek diye motive ediyorum. Hepimize kolay gelsin annelik zor zanaat cidden.
Çok sükür geceleri uyuyor 😃 bak o yönden iyiyiz bin sükür ama gündüzleri korkunc yaramaz son 1 aydır ozellikle oyuncaklar yerine evde bulduğu seylerle oynuyor geçecek elbet bu günleri gülerek hatırlayacağız surekli bunu telkinlememiz lazım kendimize 🙂😵😵

X