Bana uygun film tavsiyeleriniz var mı???

Lambrusco

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2010
3.692
437
Merhaba Arkadaşlar,

Ben cinsel içerik olmayan film tavsiyesi istiyorum ama lütfen deşmeyelim neden diye:) Dinle alakalı falan da değil. Sadece hoşlanmıyorum. Dolayısıyla sevişme sahnesi olmayan, açık saçık kıyafetlerin giyilmediği, striptiz sahnelerinden arındırılmış, SİYASİ TOPLUMSAL EĞİTİCİ filmler izlemek istiyorum. Aşk da olabilir.

Mesela AŞK VE GURUR (pride and prejudice)
BABAM VE OĞLUM
VİZONTELE
UTANÇ ( Afganistan'da okumak için uğraşan küçük bir kızın hikayesi)

bu tarz filmler tam benlik...örnek çoğaltabilecek olan arkadaşlarımız var mı?

Bu mesajimin üzerine tam 28 sayfa ilerledik ve tavsiye edilen edilmeyen begendigim filmlerin listesini size sunuyorum:
(en begendigimden en az begendigime dogru bir siralama degildir karisik yazdim. Sadece ilk 5 olmazsa olmazlardan.)

Hayat Güzeldir (life is beautiful)
Hotel Rwanda
Barfi (Hint Filmi)
Pride and Prejudice (2005)
The First Grader
Babam ve Oglum
Dedemin Insanlari
Persepolis
Ölü Ozanlar Dernegi
Yesil Yol
Esaretin Bedeli
English Vinglish
Black (Hint Filmi)
one flew over the cuckoo's nest ( bana biraz agir geldi )
Jane Eyre
Cennetin Cocuklari
3 Idiots
Yüzüklerin Efendisi Serisi
Loving Leah
Gandhi
Tess
Fiddler on the Roof
Oliver Twist
Slumdog Millionaire
Chocolat
Finding Neverland
Danes with Wolves
Cesur (Anime)
How to Train Your Dragon (en sevdigim anime)
Cilgin Hirsiz
Mary and Max
The Pursuit of Happyness
Her cocuk ozeldir
Once
Saving Private Ryan
Kizim Olmadan Asla
The Iron Giant
Bella
Wreck-it Ralp
Ratatouille
A Seperation (ben bunu cok asiri begenmedim, psikolojik acidan fena degil de, daha degisik bitebilirdi.)

Son düzenleme:
Artık filmler de açık kıyafetlerin giyilmediği bir sahne yok be canım...

"Vali" diye bir film vardı, çok güzeldi.. (Açık giyinen hanımlar varmıydı hatırlamıyorum)

Ayrıca "120" diye başka bir Türk filmi daha var.. Özge Özberk oynuyordu, Balkan Harbini anlatıyordu..

Yanıt verdiğiniz için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim.. Hemen şimdi bu filmleri araştırmaya koyuluyorum...:KK76:

Olur da aklınıza yeni bir film gelirse beni aydınlatmaya devam etmeyi unutmayın olur mu :KK3:

Artık filmler de açık kıyafetlerin giyilmediği bir sahne yok be canım...

"Vali" diye bir film vardı, çok güzeldi.. (Açık giyinen hanımlar varmıydı hatırlamıyorum)

Ayrıca "120" diye başka bir Türk filmi daha var.. Özge Özberk oynuyordu, Balkan Harbini anlatıyordu..

Haklısın işte o kadar zor ki normal bir film bulmak, ben de deneyimleri olan insanlardan ancak öğrenebileceğimi düşündüm:) Çünkü hepsini izlemem mümkün değil...

Aklınıza başka filmler gelirse tekrar yazmayı unutmayın lütfen:)

google'dan dünyanın en güzel oscarlı filmlerine bak. esaretin bedeli. çingeneler zamanı. hayat güzeldir. yeşil yol. çok az da olsa öpüşme sahnesi olabılır ama takılma.

google'dan dünyanın en güzel oscarlı filmlerine bak. esaretin bedeli. çingeneler zamanı. hayat güzeldir. yeşil yol. çok az da olsa öpüşme sahnesi olabılır ama takılma.

Yeşil yolu iki kişi tavsiye etti, evet onu ben de izlemiştim, hatta 3 kere izledim yanlış hatırlamıyorsam:)

Diğer tavsiyelerine de bakacağım!:)

Öpüşme sahnelerine takılmam yok, sadece abartı sahnelerden haz almıyorum:)

hint filmi severmisin bilmeme ama benim arkadsim jodha akbari izlediginde aklini yemis ben cok bahsediyordum izmele firsati olmamisti cok gzuel bir ask oykusu musluman bir prensle hint bir prenses ve cok guzel bir film bide kuzeninmin tavsiyesi ile 3 idiots diye bir hint filmide izledim 3 muhendisin oykusunu anlatiyor izlemesi cok keyifliydi bide cok kisa bir opusme sahneis olan duvak filmi var benim favorilerimdendir bir dram

hint filmi diyince aklıma geldi black diye bir film var ama öyle bilindik hint filimlerinden değil .. benim en sevdiğim filimdir defalarca izlememe rağmen çoğunda ağlamışımdır :) googledan araştırabilirsiniz..

esaretin bedeli
yeşil yol..

bu ikisini izlemeden geçme sakın..şiddetle tavsiye ediyorum:)

X